Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 16:29
Előzmény: #12879  rice1
#12880
Nehezebben indult meg lefelé, mind gondoltam. Azért a meleg ellenére van aki figyel, csak későn kapcsol.
rice1 2012. 06. 21. 15:21
Előzmény: #12878  akibaci
#12879
Nem lesz itt sikoltozás a véleményem szerint.Pihentetik a papírt.A vevőnek jó ha majd feljebb több eladó kerül elő.
Lassan meg is kell nyomnia a vételi gombot,mert most olcsók a cégek.Most lehet jól akvizni.

14:57
Az IT-szektort is elérte a csődhullám Magyarországon link

Egyébként a csődök újabb piacot jelentenek a megmaradt cégek számára.A Free könnyen megerősödve kerülhet ki a válságból.Az eredmény javulása is ezt mutatja.Persze 1 vagy több jó akvi ezt begyorsítaná.
akibaci 2012. 06. 18. 12:54
Előzmény: #12876  Törölt felhasználó
#12878
Sikoltozni a hullámvasúton inkább lefelé szokás, akkor most jön az 1200-ig esés, vagy ezt most mire írtad?
Láthatóan 2000-ig óvatosan összecsipegettek mindent, a könyv sem mozdul. Most a 2000-en összeszedett papírokat beöntik 1200-ig?
epa 2012. 06. 18. 12:31
Előzmény: #12876  Törölt felhasználó
#12877
hmmm...en semilyen menetet nem latok:-(
De barcsak igazad lenne.
Törölt felhasználó 2012. 06. 18. 10:35
Előzmény: #12875  realmadrid
#12876
Na akkor indul a menet. Vannak még üres helyek, be lehet fizetni. Aki félős ne üljön fel, vagy kapaszkodjon és sikoltozzon erősen, mert meredek lesz.
realmadrid 2012. 06. 01. 12:37
Előzmény: #12874  realmadrid
#12875
Elkezdődött.
realmadrid 2012. 05. 29. 12:25
Előzmény: #12873  rice1
#12874
Megint kezdik elveszíteni a türelmüket a kicsik.
Szerintem jön egy lejtmenet 1800-ig, majd vissza 2000-re.
rice1 2012. 05. 23. 13:34
Előzmény: #12872  akibaci
#12873
Persze igazad van.
Sok papír "olcsó",de ha a környezet javul,én ebben látom a legnagyobb felfelé lehetőséget.Ebben engem az is erősít,hogy a vezérek és a cég kiszívja a papírokat.(Persze nem biztos,hogy nekem lesz igazam)
Pont itt tudom elképzelni azt ami az E-STARban (RFV)volt.2009 tavasza után 2 év alatt 10Xezett!!! a papír.Hányan ráugrottak.Most persze már nincs nekik,pedig megint gyűjteni kéne.Itt is írták,hogy venni kell:)még 9e felett.
1 esetleges környezet javulás után és persze jó akvi-akvik után itt könnyen többszörözhet a papír.Én erre gondolok mikor ebben látom a legnagyobb növekedési lehetőséget.' kicsi mindig gyorsabban tud meglepetést okozni mint 1 nagy.Telekom ezen az áron nagyon jó,de nagy ugrást nem várok tőle.Panny is veszi magát rendületlenül.Ha nem tenné sokkal lejjebb lennének.Ha még érkezik mnyp pakk eladás és nem győzik venni,hát lehet 1 nagyobb esés.Ezt én megírtam már nagyon régen a fórumukba (E-STARba is)és be is jött.
Remélem a Freeről gondolt véleményem is bejön.
akibaci 2012. 05. 23. 13:06
Előzmény: #12870  rice1
#12872
Rice,

Optimista szemüvegen keresztül igazad van.
Viszont az, hogy válság előtt kinek milyen növekedési és árfolyamtervei voltak, azt a válság áthúzta, azokat szerintem nem érdemes újra elővenni és felemlegetni. Hiszen anno Csányi is azt mondta,hogy 7000 alatt venni kell az OTP-t, most meg a 4000-nek is örülnének páran, az 5000-t meg egyre kevesebben hiszik.

Az emberek pénze elment frankhitelre, végtörlesztésre, devizába menekülésbe, külföldre menekülésbe, sokkal inkább elég már a biztos kevesebb, mint a lehetséges sok.

Inkább a 10% körüli prémium államkötvény, minthogy egy IT piacon működő, nagyon alacsony likviditású, nagytulajdonosok által önkényesen meghatározott árú részvény. Egyébként én is remélek 3000-es árat, de egy bennfentes felhúzáson kívül max. akkor tudnám elképzelni, ha monjuk az SAP bejelentené, hogy megveszi a Free-t 3200-on. (és még akkor sem menne el 3200-ig, mert a kisbüfik örülnének, ha végre kiszállnak kicsit olcsóbban gyorsan, minthogy végigvárják a versenyengedélyt meg a többi jogi hercehurcát)

Vannak a magyar piacon azért alulértékeltek részvények szép számmal, nagyobb papírok között is. (gspark, egis, richter, sztem a telekom is, de akár rába, pannyban van fantázia ha végre haladnának, estar ha megoldja a finanszírozást és nem megy idő előtt csődbe, vagy a Shopline, ahol deklaráltan 5% a közkéz, amiből ráadásul már több mint 10% a cég kezében van, tehát a valós közkéz 4%, tulaj azt mondta, hogy a valós ára 1000 felett van, mégis 570-en inkább adják)

Ami a freenél látszik, hogy 2100-ig azért időről időre kiveszik a bent lévő eladókat, fölé viszont nem mennek. Viszont ők pletykára (bennfentes infóra) vesznek és hírre adnak, tehát ha kijön valami jó mondjuk a mezgazd. szoftverről, akkor ezek a 2100-on vett tételek szerintem 2500 környékén már rá lesznek sózva a későn ébredőkre.
rice1 2012. 05. 23. 12:31
Előzmény: #12870  rice1
#12871
bocs de akad az r
rice1 2012. 05. 23. 12:30
Előzmény: #12869  akibaci
#12870
Az elejével teljesen 1et értek.
Kicsik szinte nincsenek.Szerintem a válság miatt rengetegen eltűntek a süllyesztőbe sajnos.Sokan a nehezen megkeresett pénzüket fogatták,amivel az évek alatt akár nagyobb tőkét nyertek,ami most 1 év alatt szinte elpárolgott.Ha majd az OTP és a MOL 40%-al magasabban lesz,na akkor majd talán az újak akik most ott ülnek belecsípnek a kicsikbe is.Persze az is nagy hiba,hogy a kis papírok közül rengeteg,csak az átbaszásól szólt.
Mivel itt a közkéz minimális (hivatalosan is kb.22%,szerintem viszont talán15!!!)
Az éves jelentésben ez van 1 ábrán:
Móicz és felesége 19,73%
Kaptár 19,47%
Vaspál és Vince 15,78%
befektetési alapok11,77%
Credicet 4,92%
Fee saját 4,79%
egyéb 23,54%
Azt hiszem a Free már 97700db részvénynél tat.
A Freet 3000-ét nem fogják eladni,de még 5000-ét sem.Móicz égebben mikor 3000 felett volt a papí nyilatkozta,hogy a céget KE vezető informatikai vállalatává akarják fejleszteni.(Grafi a példa)Azt nyilatkozta,hogy cégvásárlásokkal lehet ezt elérni.Csak olyan céget szabad megvenni,amiben a fejlődés lehetősége bent van és terjeszkedni lehet vele.(példa Humansoft)Most itt az alkalom a cégvásárlásokra.Olcsón lehet venni.A kicsik nem tudnak fejleszteni a hitel szűke miatt.Ezért gondolom,hogy még a Freeben,lesz 1 nagyobb felfelé kör.
Azt látni lehet,hogy kisebb lóvéval is akár 2300-2500 közé lehet tenni.Amennyire dörzsölt a vezérkar,szerintem azért nem teszik meg,mert ara várnak,hogy az idén a mnyp rendszerből visszalépők miatt hátha lesz még eladó Free papír.Természetesen ezt itt 2000-nél akarnák begyűjteni nem pedig feljebb.
Móricz régebben azt nyilatkozta,hogy majd (ha jól emlékszem)ő 6000 köül csökkent és ezt csak azét teszi,hogy alapok is beszálljanak,mert ez további emelkedést hozna,vagy 1 nagyobb felvásárlót.Ezt 5-6 évben gondolkodva mondta 4 éve.Persze ezt a válság eddig keresztül húzta,de ha olcsón tudnak majd akvikat csinálni és javul a környezet akár fel is gyorsulhat.Ha azt nézzük,hogy a cég visszavett olcsón 97700db részvényt és Móricz a Kaptárral kb.170000db-ott,ez összesen 267700db!!!
Nem azt mutatja,hogy nem bíznak a cégben.Más papírokban a kicsike dobálják a részvényeket,itt pedig rutinosan begyűjtik.
Abba kell belegondolni,hogy válságban a cég körül az eddig tapasztalt legszarabb környezetben javuló nyereség termeléssel működik a cég és 2000ft felett az árfolyam.Akvira (akvikra) készülnek.Mi lesz itt,ha javul a környezet és akvik után leszünk és a vezérek elkezdik felbeszélni a céget.Hát szerintem tuti,hogy történelmi csúcs és jönnek majd a cikkek,hogy a Fee megerősödve került ki a válságból stb.

Ezért én úgy gondolom,hogy 5000 alatt nem adnák el senkinek.Külföldi terjeszkedés jót tesz majd a papír megítélésén.Móricz ráér még 2-3 évet.
akibaci 2012. 05. 23. 11:44
Előzmény: #12868  rice1
#12869
Rice, egy probléma van, igazából nincsenek kicsik. A magyar piac kiszáradt, nincs likviditás, nincsenek spekik, a fundamentumok teljesen másodlagosak.
Zsiday szerint BUMIX-ba kell fektetni mondjuk 5 éves távlatban és valamennyire egyet is értek vele, rövid távon viszont nincs befektető. Hacsak ki nem jön egy hír, hogy felvásárlási ajánlat 3000-en, vagy ilyesmi.
rice1 2012. 05. 23. 11:29
Előzmény: #12867  rice1
#12868
11:08 Na a SAP bevásárol.
Remélem ősszel a Free is.
Kíváncsi vagyok mikor rántják meg.Úgy néz ki,hogy 2000 alatt már nem kerülnek elő eladók.Persze megtévesztésként még majd lehet 1 öntés.(amit a vevő magára önt)
Továbbra sincsen + sajtó hír.Ez azt jelentheti,hogy folytatódik a lassú gyűjtés.Úgy látszik még mindig akarnak a kicsiktől papírokat elszedni,illetve még nem akarják,hogy a kicsik a vevői oldalon legyenek.Ez már 2 éve tart.Nem sok papír van nálunk.Szerintem ha akarnák ezután az eredmény után simán nyilatkozhatnának nagyon + an is és a kicsik is jönnének a vevői oldala,illetve feljebb kevesebb eladó kerülne elő.Látszik nem ez a nagyok és a cég szándéka.Lassú gyűjtés.Ezek szerint ha sokkal feljebb lesz,onnét akarhatják,majd indítani + hírekkel.
Mi lesz az a szint 2300 vagy 2800?
Nagy a csend a cég körül és sumákban gyűjtik a papírokat és sumákban kegyetlenül javul a cég nyereségessége.
2 éve.Még nekünk is meglepetés,pedig figyeljük.Remélem a jelentéshez hasonló meglepetés lesz az akvi is.
rice1 2012. 05. 21. 21:33
Előzmény: #12866  Törölt felhasználó
#12867
Na akkor ez azt jelenti,hogy lehet csippentesz is belőle?
Egyébként szerintem pont az a lényeg,ha az 1Q csak 0 vagy kis - lett volna,az is hatalmas eredménynek számított volna.Én már régebben is írtam,hogy a Humansofttól nagy eredmény várható.Arra nem gondoltam,hogy már az 1Q-ben is.Akvi még messze van szerintem.Bármikor tudnák az árfolyamot ugrasztani.Kicsiknél minimális pakk van csak.Eladók szinte nincsenek.2300-2500 közé minimális lóvéval feltehetnék.Szerintem 20-50milla már elég is lenne.Ennyit akár a cég is simán rászánhat.Én 1 nagyobb külföldi akvit váok.Talán őszre tenném.Addig legalább 3000-ig kéne feltenni az árfolyamot,hogy az eladók 1 nagyobb pakkot is elfogadjanak.Én nem hinném,hogy a nagyok itt belemennének a tőkeemelésbe.(Móricz és a Kaptár 400millás vétele 2350-en volt amire ha 2 évi kamatot számolunk már 2600ft feletti összeget kapunk.)
Arra most még belegondolni sem tudok,hogy a cég ha javul a környezet mekkora nyereségre lesz képes.Főleg ha sikerül 1 jó akvi is.Egyébként én ha a cég helyébe lennék a külföldi nagy akvi előtt 1 kisebb hazait is meglépnék.(Persze bejelenteném,hogy közeleg a külföldi)mert ez reptetne az árfolyamon.
Keveset vagyok gép elött,de eddig nekem úgy tűnik,hogy a Free jelentése a legnagyobb + meglepetés a BÉT-en.
Ez be fog épülni az árfolyamba.
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 20:28
Előzmény: #12865  rice1
#12866
Rice!

A Q1 jelentés számomra nagyon furcsa, nagyon ki van "kozmetikázva", nem véletlenül. Akvizíció lesz, most már biztos. Igazad abban is, hogy a kicsik most már várnak.
Különben azt írtam: 2000 körül van a papír, bármit csinálnak. Az 1200 tényleg messze van már. Viszont én is valami nagy durranást várok a nyáron, legkésőbb ősszel.
rice1 2012. 05. 21. 10:30
Előzmény: #12864  Törölt felhasználó
#12865
ica figyeled azért rendesen a papírt.Gondolom te is meglepődtél az 1Q eredményén.Én nem vártam nyerőt.(Eddig mindig veszteségek voltak)
103milla a különbség a 2011 1Q-el szemben.Ez szinte hihetetlen.Ha valaki a jelentés előtt ezt mondja én is nevetségesnek tartottam volna.Ha csak ennyivel javul az eredmény 2012-ben,(tehát a többi negyedév a 2011-es lesz)akkor is 273milla!!! nyereség lenne idén.Amikor 200millát vártunk 2300-2400volt a papír.Itt nem 1200-őt kell látni.(Remélem már te sem látod:)3000ft került a képbe még az idén csak az eredmény javulása miatt.(ha 250milla nyerő felett lenne)Akkor még nem beszéltünk arról,hogy a cég is kiszívott 1 csomó papírt és valaki-kik a kicsiktől gyűjtik rendesen.Tőkeemelés is képben van,mert a cég tőkeerős lett a többi kicsihez képest.(Olcsón lehet céget venni)Mezőgazdasági projekt is hozhat majd emelkedést.Kicsik nem veszik a papírt,nagyok pedig csak lassan minél többet kiszívva gyűjtik.(okosan)
Éves jelentésből:
"2011. évben -a FreeSoft Csoport, értékesítésből származó, nettó árbevétele 8,3 milliárd forintról
8,6 milliárd forintra (4%-kal), EBITDÁ-ja 215 millió forintról 352 millió forintra (64%-kal),
adózás előtti eredménye pedig, 127 millió forintról 174 millió forintra (36%-kal) növekedett"
Negyedéves jelentés 1Q:
"2012. I. negyedévében - a FreeSoft Csoport, értékesítésb;l származó, nettó árbevétele
1,7 milliárd forintról közel 1,9 milliárd forintra (11%-kal), EBITDÁ-ja -33 millió forintról 48
millió forintra, adózás el;tti eredménye pedig, -77 millió forintról 26 millió forintra növekedett."
Ez a 2 idézet a jelentésből sokat elárul.
Egyébként a Freenél az akvi nagyon hasznos és hatalmasat dobna az árfolyamon,mert látszik,hogy a Humansoft tartja el a céget.
Az,hogy nem emelkedik pedig azért van,mert a kicsik hitetlenkedve nézik az árfolyamot és nem csipnek bele.
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 15:03
Előzmény: #12860  akibaci
#12864
akibaci!

Mit lehet még a Freeről mondani? Mindent elmondtunk. 2000 környékén kóvályog az árfolyam. Bármit jelenthet a cég, nem megy feljebb, sőt "jó számok" esetén elindul lefelé. Ez a szokásos forgatókönyv.
akibaci 2012. 05. 18. 12:46
Előzmény: #12862  realmadrid
#12863
Hát igen, sajnos a szokásos magyar forgatókönyv, bármelyik cég jót jelent, utána esik az árfolyama, mol, richter, bármi.
Biztos valaki a jelentést határozta meg magának, mint az utolsó nap, ameddig tartja. Ha erre se mozdul, akkor semmire, úgyhogy inkább adta. Én tartom.
realmadrid 2012. 05. 18. 12:10
Előzmény: #12861  realmadrid
#12862
Javuló eredmény, csökkenő árfolyam. Itt nem változott semmi.
realmadrid 2012. 05. 17. 22:08
Előzmény: #12860  akibaci
#12861
Meglepően jó. Már az első negyedévben pozitív , miközben az előző években rendre negatív volt.
Ettől viszont még nem fog nőni az árfolyam.

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek