Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 05. 13:03
Előzmény: #12739  akibaci
#12740
Én is beleszólok, ha már .....
Úgy emlékszem, arról volt szó, hogy 2000-nél eladod a 100 db-ot. Mindenki megerősített benne, meg lesz a 2000.
Most akkor mi a kérdés? Hatalmas szerencse, hogy felkúszott 2000-re az árfolyam. Innen csak lecsurog. Megint vársz egy kört?
akibaci 2012. 03. 02. 20:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#12739
A kérdés nem nekem szól, meg nem is akarok a zsebedben turkálni, de mekkora pakkról van szó? Volt 100 db és most maradt még 50? Valami ilyesmi rémlik, de bocs ha nem. Ha ennyi, akkor 100 forint 5000 forintot jelent. Ha ennyire idegesít, akkor tedd be 1900-ra eladásra, biztos elviszi valaki gyorsan, aztán beteszed csepelbe 400-on, 420-on már nullán is van.
Amit már írtam is, a freesoft egyszereplős papír. Ha a cég vagy a köre vesz, akkor emelkedik, ha magára hagyják, akkor morzsolódik. Úgy tűnik, hogy az srv. óta nem volt lényegi vevő, így viszont visszacsoroghat. Hogy mikor jön hír, vagy srv vagy valaki más, azt nem lehet tudni, lehet hogy 2 hónap pangás lesz. Ha idegesít, vagy látsz más perspektívát, ahol a realizált bukó gyorsan visszajön, akkor add el. 5-10% realizált veszteség viszonylag könnyen visszahozható.
Törölt felhasználó 2012. 03. 02. 19:31
Törölt hozzászólás
#12738
Törölt felhasználó 2012. 03. 02. 12:21
#12737
Na akkor barátaim, ki tudja megsaccolni, mikorra lesz meg az 1200?
Szerintem igen hamar odaérünk a jelenlegi tempóval.
Törölt felhasználó 2012. 03. 02. 12:14
Előzmény: #12735  Törölt felhasználó
#12736
rice!

Ne mond, hogy félre tudod érteni,amit írok, mármint: melyik papíron ülsz? Hát ... az Alsóröcsögei Egyesült Vegyiművek papírján. Nem?
-----------
Móricz, Móricz, Móricz....
Törölt felhasználó 2012. 03. 02. 10:18
Előzmény: #12733  akibaci
#12735
Olvastam lejjeb,hogy van még.
Javítom magam.A vételről maradhatsz le,de mivel van és ha száguldana tovább gondolom nagyon nem is bánnád.Egyébként én sem,mert van bőven.

Azt azért megjegyzem sokaknak és főleg madridnak mert ő többször beírta,hogy az E-stár az mennyire jó,meg,hogy azt kell venni,mert azzal csak nyerni lehet.Hát a jelen nem ezt igazolja.Többen írták itt,hogy az mennyire jó.(Persze már mindenki eladta és nyert is vele:))
Egyébként a véleményem az,hogy most már lehet venni.Ha lejjebb megy akkor is és ha 4000 akkor is.OTP,AEGON 4000-ért nagyobb pakkott vett.Nekik van rálátásuk a cégre.Nem 10-20%-ért vették.Persze most senki nem írja,hogy jó a papír,pedig akkor jó ha olcsó,mert akkor lehet vele sokat nyerni.1-2éves távra bele kell ülni a véleményem szerint,persze a Free ebbe a távra is jobb.
Nem emlékszem pontosan,de talán 10eft felett volt,mikor beírtam az E-STAR topikba,hogy el kell adni,mert a MNYP-ak állami átvétele miatt nagyobb kitárazás lehet.Persze leugattak,hogy venni akarok,pedig beírtam,csak a kicsik lóvéja védelmében írok és ez a véleményem.Szerintem 1-2 meber fogadta meg a tanácsom,de azok most több mint dupla papírt vehetnek vissza.

ica az OTP-vel idén már nagyot nyertem.Többször írtam ide a vételeim és eladásaim.3000 alatt vettem jan.
4-5-én (talán be is írtam)és 4000 felett adtam el.Azóta volt még 2 shortom és 2vételem +ban a mostani 4000alatti pakkom 1000db.Hol van ekkora kamat?????Ne viccelj.
Törölt felhasználó 2012. 03. 02. 10:05
Előzmény: #12732  Törölt felhasználó
#12734
rice!

Az OTP tényleg jó befektetés. Egyrészt az alatt az idő alatt, míg ülsz a papíron, több kamatot kapnál, ha betétbe teszed. Másrészt az OTP részvény erősödik, és még feljebb fog menni.
----------
Különben: MÓRICZ, Móricz, ..... :)
akibaci 2012. 03. 02. 10:00
Előzmény: #12732  Törölt felhasználó
#12733
Nyugi, nem fogok lemaradni, van belőle így is bőven. Tartom egy ideje, de ha lejön, veszek még hozzá.
Törölt felhasználó 2012. 03. 02. 09:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#12732
Azért azt is megnézheted,ha 3 éve más papírba ültél volna bele mekkora bukód lenne.Válság van.
Persze,hogy vannak még kicsik akik tartják,de a többség!!! eldobta.A cég és a nagyok gyűjtik.
Ha kell a lóvé add el,ha pedig nem,akkor nem szabad ugrálni,csak tartani.
akibacijól gondolkodok,de mi lesz ha nem megy 1700 alá?Akkor ő is lemarad.

ica Móriczozok még párat,mert ha lemegy veszek még olcsóbban,mert még venni akarok.Móricz,Móricz,Móricz:)

Most az OTP jobban foglalkoztat.
Törölt felhasználó 2012. 03. 02. 00:01
Törölt hozzászólás
#12731
Törölt felhasználó 2012. 03. 01. 23:57
Törölt hozzászólás
#12730
akibaci 2012. 03. 01. 20:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#12729
Látványosan magára hagyták, spekik gondolom csak 2000-re vártak. Szerintem visszamegyünk 1700-ra (200 napos, korábbi 'kitörés' visszatesztje), aztán 2200.
HOgy lefelé milyen forgalom lesz, azt nem tudom, de szerintem 1600-1700 környékén visszaszállok legalább az eladott mennyiséggel, de lehet, hogy többel, főleg ha bookból addigra kiszabadulok.
Törölt felhasználó 2012. 03. 01. 20:31
Törölt hozzászólás
#12728
Törölt felhasználó 2012. 03. 01. 19:36
Előzmény: #12726  realmadrid
#12727
Mikor rice elkezd "móriczozni", akkor biztos csökkenni fog az árfolyam :)
Szerintem 1200-re lemegy.
realmadrid 2012. 03. 01. 13:39
Előzmény: #12725  Törölt felhasználó
#12726
Nem úgy néz ki mint akik venni akarnak.
Már csak 1835. Meg volt a 2000 , megy le 1500-ig, majd megint kiapják 2000-ig.
Ezt még kétszer eljátszák és a közkéz 10 % alá megy. Nem lesz ez 2000 nél több az idén sem.
Törölt felhasználó 2012. 03. 01. 11:53
Előzmény: #12723  Törölt felhasználó
#12725
Nekem most van 1000db.3945-ös átlaggal.
Én tartom.Szar jelentést várnak tőle (talán pénteken jön)ha jobb akkor ugorhat felfelé,ha szarabb akkor vagy azonnal dobni,vagy tartani 3-4 hónapig.
Nagy lefelére én nem számítok.Inkább fel.

Madrid a vevő örül és ezt akarja.Kikapják majd 1-ben.Ehhez még 3milla sem kell.
realmadrid 2012. 03. 01. 11:28
Előzmény: #12723  Törölt felhasználó
#12724
Nem engedik 2000 fölé, gyűlnek szépen az eladók.
Törölt felhasználó 2012. 02. 29. 18:50
Előzmény: #12722  Törölt felhasználó
#12723
Rice!
Mit csináljak a 4000-es átlagú OTP-mel
tartsam vagy eladjam? (Mert látom eddig neked bejöttek a meglátásaid)
Törölt felhasználó 2012. 02. 28. 11:43
Előzmény: #12721  akibaci
#12722
Én is 1 körben 2000-2300 sávba várom.Jelentés jó lett tény.
Likviditás nincs ez is tény.Sok kicsi elbukta a pénzét a válságban sajnos.Sokan lefelezték.Topikokban sokan tetszelegnek,hogy mindig nyernek,persze csak utólag írják be a tranzakciót.Most a kispapírokban nehéz rallyt generálni.Nem is nagyon megy.
Ez a mezőgazdasági azért szerintem nagyon jó lesz.Akár az egész EU-ban forgalmazhatják.

Itt Móricz a kulcsfigura.Ő kimondta,hogy a Freenek a célja,hogy közép-nagy válalattá váljon.Ezt akvikkal tudják csak elérni.A cég eddig mindig jól vásárolt.Részvénnyel szoktak fizetni.
Ki fogadna el rv-t?Az aki bízik a cégben és a saját cégét is sokra tartja.Aki úgy gondolja,hogy a Freesoft majd feljebb megy ha az ő cégét megveszik.1 cégtulajdonos nem 2-3 évre gondol.Neki van pénze.A jövőt kell neki felvázolni és ha jónak gondolja beszáll.Úgy,hogy a cégéért részvényeket kap.Mivel a cégek egymást tudják támogatni,a saját cégének is és a Freenek is növekszik az értéke.
pl.Humansoft külföldi terjeszkedése esetén,abban az országban ő forgalmazhatná a mezőgazdasági programot,együtt a nagy gyártóra is tudnának hatni,akár olcsóbb beszerzés,stb.
A részvények tulajdonlása miatt nem tudnák kitenni az eladott cégből.(Onnét pedig fizetést kap.)Ha több akvi lenne a kapott rv. eelenyésző % a lenne csak nála.Ha a vállalat növekedik,az alapok figyelmét is felkeltheti.
Persze ez most fantazmagóriának tűnik.

Egyébként az akvi azért is sürgős,mert a cégvezérek a válság miatt kicsit elbizonytalanodtak és most olcsón lehetne cégeket venni.Azért ez a minimumon vásárlás nagy húzás volt a vezérektől.Nem beszélték fel,nem tartották,inkább rásegítettek és belevettek.Hihetetlen húzás.Nem emlékszem,hogy volt-e a BÉT történetében hasonló.
akibaci 2012. 02. 28. 11:04
Előzmény: #12720  Törölt felhasználó
#12721
Rice,

Elvileg a chartban minden benne van, ha hisz valaki a technikának.
Ilyen papírnál érdemes hetes felbontást nézni, mert kicsi a forgalom, így a tendenciák inkább heti szinten láthatóak.
2009. szeptembere és 2011 márciusa között volt egy sáv, nagyjából 1900-2300 között.
Ebből kiestünk mondjuk egy évre. A jelentés szerintem jó, a pénzügyi helyzet stabilizálódott, az srv. engem megnyugtat, hogy várható valami akvi.
Szerintem normál működés esetén visszakerülhetünk a sávba 2000-2300 közé. Papír alig van, tehát tényleg oda lehet tenni, ahova akarják, de én úgy veszem észre, hogy önmagában a cégeknek nem érdeke, hogy a részvényárfolyamuk minél magasabb legyen. (kivéve a mutyis, apportos cégeknek).
Sajnos a magyar piacon nincs likviditás. Régen pl. egy ilyen bookline srv-re, nyilatkozatra 3 limites nap következett volna, nincs már ilyen, kiábrándultak a kisbüfik is, így itt sem hiszem, hogy lenne olyan hír, ami több napos limites emelkedést okozna.

A mezőgazdasági projektről szerintem azért nem beszélnek, mert a saját fejlesztésű ingatlankezelő vagy milyen szoftverükbe is beleöltek egy csomó pénzt, be van értékelve 1mrd-ra, aztán ki tudja, hogy az árbevétel mekkora része származik ebből.
Ez a mezgazd. szoftver is jó ötlet, benne van 1-2 év munka, de akkor ér valamit, ha van project, ami pénzt hoz, addig csak ráfordítás van belőle.

A legnagyobb baj, hogy kb. egyetlen vevő van a piacon, illetve egy szűk kör, a cég, Móricz és társai. Ha van pénze, tud venni, ha akar. Ha nincs akarat és/vagy pénz, akkor nincs vevő. Jelenleg 1000 darab papírt nem lehet eladni, illetve ha mondjuk 1800-ig betennéd, akkor talán elvinnék, talán nem.
Ha egy akvi során részvénnyel fizetnének, akkor te elfogadnál jelenleg Freesoft részvényt? Hiszen a cash mégiscsak jobb, lenne egy szinte forgalomképtelen papírod.

Jelenleg a portfoliómban többek között freesoft, bookline és pflax van. Sajnos mind hasonló, a freesoftban most volt vevő, csökkentettem is egy kicsit. Bookban is most van vevő, bár ott nagyon hiszek továbbra is a cégben, úgyhogy még nem adtam el. A pflax is elvileg saját tőke alapon kb. dupláját éri, de az is egyszereplős, ha van vevő, eladható, ha nincs, akkor posvány.
Úgyhogy a véleményem, hogy kishalak vagyunk, úszunk a nagy hal mellett, nem tudjuk mi a célja és főleg, hogy mikor, nagyon kevés az infónk így ki vagyunk szolgáltatva.
Ezekből a papírokból meg én szeretnék kiszállni előbb-utóbb, a certifikátok sem sokkal kockázatosabban, ott legalább van árjegyző.

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek