Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 14:14
Előzmény: #3918  szarvasvadasz
#3920
nekem így néz ki a háromszög:
link

az "y" nekem még új, de majd utána nézek...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 13:56
Előzmény: #3918  szarvasvadasz
#3919
No lássuk, Buba president Weber 3 perc múlva közepes piacmozgató hatású beszédet tart.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 13:50
Előzmény: #3916  Törölt felhasználó
#3918
Nálam nincs háromszög, viszont van egy potenciális C vagy inkább Y hullám (amely Y esetén maga is egy ABC ugyebár) a múlt heti csúcstól. Ennek az Y-nak (esetleg C-nek) van készülőben az utolsó ága, amely levihet odáig. Trükkös, de egyenlőre ennek tűnik jelenleg.

MACD görbe vonalvezetése az Y verziót támogatja jobban jelen állás szerint, aminek annyira nem örülök, mert ha valóban az lesz, akkor az bull jelzés lesz, amikor kész lesz, mivel az Y korrektív hullám (long trendhullám követi, fölfelé).
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 13:41
Előzmény: #3916  Törölt felhasználó
#3917
....vagy már meg van az a-b-c-d- es az e-vel ki is tör fölfelé..... a variációk száma végtelen :DDD

nekem csak akkor jön ki Vadász által mondott 1.42.. célár, ha lefelé törik a háromszög...
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 13:36
Előzmény: #3914  szarvasvadasz
#3916
tök furcsa, hogy csurig van a chart bullish divergenciával, de az árfolyam fittyet hány mindenre és csak esik.... most egy háromszöget vélek látni H1-en; ha jól számolom (a,b,c,d,e... ebböl a-b-c már meg van), most még egyszer föl megy a háromszög tetejére, majd le, és végül fölfelé jön majd ki belőle; és akkor a Te célárad (1.34...)is simán benne van....
javíts, ha nem jól látom :D
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 13:34
Előzmény: #3914  szarvasvadasz
#3915
Az m1-m5 pattanásnak nem lenne illdomos ~1.360 körülnél magasabbra menni.

Dodó futit érdemes fél szemmel követni, mert ha most töri a január végi 78.46-ot fölfelé, akkor már h4-en is törik a down trend, hiába megy majd vissza alá később, már nem fog új aljat csinálni -> szabad lesz az út fölfelé.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 13:22
Előzmény: #3912  Törölt felhasználó
#3914
Hát, ha az lesz belőle, amire gondolok, akkor 1.342 környékéig elvánszorog h1-en, ott kileheli a lelkét és vágtázni kezd fölfelé. M1-m5-ön pattanni készül egy kis időre, m30-on és fölötte meg próbálkozik még lefelé menni. Nehéz okosat mondani jelenleg. Idő van, meg türelem is.

Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 13:08
Előzmény: #3912  Törölt felhasználó
#3913
van valakinek valami adata (linkje) hogy a külföldi alapok milyen tartalék kp állománnyal rendelkeznek?!.... 1 éve a portfolio cikkezett erről, volt erre valami oldal, vagy adatbázis ahol ez látható..az is lehet valami index szerűség... na de a lényeg: közöltek is adatot, hogy kezd kiürülni a kassza nekik.. pár napra rá jött is a nagy esés...
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 13:07
Előzmény: #3911  szarvasvadasz
#3912
vadász, euro aljra mit kalkulálsz most?! vagy itt 1.35400 fordulhat egy kis időre?!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 10:56
Előzmény: #3910  Törölt felhasználó
#3911
Hát az szr ügy
link
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 10:52
Előzmény: #3909  szarvasvadasz
#3910
ááá semmi csak beszélek itt összevissza, miköben egy havi nyerőmet vitte el. ha most hazautalnám..amit nem persze nem fogok
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 10:46
Előzmény: #3907  Törölt felhasználó
#3909
Mi a gondod vele meg mivel szemben?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 10:33
Előzmény: #3903  Törölt felhasználó
#3908
"...arről a "X, Y, W" számozásról sehol sem találtam infót....ezek micsodák..."

42. oldal:
link

"...Esetleg valami segítséget tudnál adni, hogy mikor tekinthetjük megerősítettnek a divergenciát/slingshotot?"

Na ezért tettem hozzá korábban szinte mindig, amikor emlegettem a slingshotokat, hogy hullámfázis megerősítéshez használom és nem önállóan, bár önállóan is eléggé megbízható és legtöbbször jól használható a gyakorlatban.

Ha felismertél egy potenciális alakzatot, akkor az nagyjából megadja számodra, hogy milyen hullámlefutás tartozik hozzá és milyen lehetséges megállókkal. Jó példa volt erre a péntek, EURUSD és az USD futi is egyaránt teljesült, ameddig akkor "láttam". A hullámképet figyelembe véve kell a divergenciát mérlegelni. Sajna nem tudok mást mondani, hullámkép + divergencia.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 10:08
Előzmény: #3906  szarvasvadasz
#3907
inkább a forint erősödése állhatna már meg (
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 10:06
Előzmény: #3904  Törölt felhasználó
#3906
Ez így nem igaz, nagyon fontosak a hullámok, ez a nagyobb léptékű térkép számomra.

Írtam egy kereskedési rendszer félét, amely pozinyitó/záró szignálokat szolgáltat nekem több timeframe egyidejű vizsgálatával, közvetlen a charton, amelyet a hullámképet is figyelembe véve vizuálisan értékelek. Lehetőséget ad automata kereskedésre is de ezt a vonalat nem erőltetem, nem ez volt a cél, bár ez is kecsegtető eredményeket adott a tesztek során.

Alakul még a dolog, vannak gyerekbetegségek, de eléggé jónak tűnik. Kell fél év élesben is, amíg értékelhető eredményt ad illetve kiérlelődik/letisztul, hogy csak a lehető legkevesebb infó maradjon a charton.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 09:54
Előzmény: #3903  Törölt felhasználó
#3905
"Illetve az, hogy az (én esetemben számozott) A hullám elkészült-e az egy kisebb TF-en található slingshot, v divergencia mutatja"

már csak azért kérdeztem, mert m30-on egy bullis slingshottal (elvileg) véget kellett volna érnie az "A" hullámnak....
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 09:51
Előzmény: #3901  szarvasvadasz
#3904
Szép napot!

Vadász, múltkor említetted hogy a forexen nem a hullámok szerint kereskedsz, inkább csak megerősítésre használod őket. Mi alapján nyitsz akkor pozikat?

Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 09:51
Előzmény: #3901  szarvasvadasz
#3903
arről a "X, Y, W" számozásról sehol sem találtam infót....ezek micsodák? Illetve az, hogy az (én esetemben számozott) A hullám elkészült-e az egy kisebb TF-en található slingshot, v divergencia mutatja?

egyébként jól megszívtam, H1 en volt egy szép bullish slingshot (ami sajnos nem jött be, hiszen még tovább esett, de ott meg egy bullish divergenciával állt meg) szóval a lényeg, h kicsit korán nyitottam, amit demoban "könnyü" kiülni, hiszen a fordulat szinte biztos(csak nem mindegy előtte mennyit megy még le)de élesben biztosan vert volna a víz :D. Esetleg valami segítséget tudnál adni, hogy mikor tekinthetjük megerősítettnek a divergenciát/slingshotot?
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 09:44
Előzmény: #3895  wyl
#3902
ha ez ilyen egyszerű lenne , akkor csak nyerő tradek lennének

tessék szíves számításba venni hogy a pozi nyitás általánosságban és jobb esetben 10:5 szokott sikerülni irányba / a guruk 10:2 - max.3/.. amennyiben 1 pozi veszteséges , akkor már a másik nyitott pozihoz már nem elég a BE-be húzni .. ha meg már a harmadikat is bukod az újranyitással akkor már komolyabb helyre kell húznod ahhoz hogy a BE meglegyen egyáltalán .. ( és itt még szó sem volt profitról)

a probléma az arányoknak a javítása ..

ami a legnehezebb a mind teoriák közül : a pozi tevésének a jól megválasztott időpontja , a risk eltalálása -ami nem igazán csak egy egyszerű számításokon alapul /pontosabban : egy frászt !/ , vagy bármiféle indi vagy begyakorolt elmélet alapján , hanem annak a helye és nagysága az adott pillanatban a piac mindenféle állapotától és itt nagyon nem megmagyarázható szerteágazó tapasztalati úton szerzett gyakorlaton alapul.

nekem az alapvető problémám abból alakult /régen/ amikor észre sem véve de az "uralmat" a döntéseimben átvette mindig valami más olyan általam felvettek a szerepet , ami csak "segitség"-nek kellett volna felfognom .
Részemről ez nem ment : a mindenféle változatos és igen jól megideológizált cucc biztosabbnak tünt / mert azok valóban jóval biztosabbak voltak mindig is mint én, hiszen nekik semmilyen kockázatuk nincsen / , mint sajátmagam /pórbafingo/, ezért a döntéseim jó részét ő/ők irányították nagyon rafináltan és észrevehetetlen módon .

a rengeteg indik és vagy ugyanannyi elméletek hatalmas előnyt élveznek ebben a harcban : - sokkal biztosabban jeleznek , adnak támpontot bármire - mint sajátmagam

pedig ez így nem igaz, csak nagyon nagyon nehéz ezt elhinni

idő, és drága dolog volt erre rájönnöm

soha nem osztom többé azt a nézetet /most már/ hogy 2 dollár risk-l 5 dollárt lehet nyerni .

abszolut nem a risk-en , vagy ezen múlik hanem rengeteg rengeteg felismerésen -/mégcsak nem is tanuláson és kívülről szerzett tudáson

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 07. 09:41
Előzmény: #3900  Törölt felhasználó
#3901
Jól gondolod, de a nálad A-val jelzett hullám vége még nincs megerősítve (még nem tudjuk, hogy ez egy A lesz-e egyáltalán, legalább is én nem, erős bullt jelző C vagy inkább Y is lehet, ha a képeden levő 4-est A-nak vagy W-nek, az 5-öst pedig B vagy X-nek tekintem, most még nem lehet ezt sem elvetni, vannak erre utaló jelek).

Pénteken írtam, lehetséges, hogy nincs készen a divergenciák ellenére, most még sok meglepetést tartogathat ez az állapot, nálam nőtt az esélye, hogy nincs készen a le hullám.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók