Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 26. 00:22
Előzmény: #9439  Törölt felhasználó
#9440
Akkor most megmondom mi van! ;) Ha azzal a tömeggel mész, akik nyernek, az jó. Ha meg a másikkal, akkor ráb@sztál. Ha azokat akik ráb@sznak hamar faképnél hagyod, és hosszabb időre összeszűröd a levet azzal a tömeggel, akik nem, akkor ott vigyorog rád a profit a számládon. Ugye milyen ecccerű?! :))))
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 22:49
Előzmény: #9423  Törölt felhasználó
#9439
pedig minden szabáyl azt mondja, hogy "ne félj a tömeggel menni" azaz az egyéniségedet fel kell adnod, hogy sikeres legyél.
Akkor most mi van? :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 22:47
Előzmény: #9417  szarvasvadasz
#9438
Én szeretnék belelátni egy emelkedést, de objektíven megnézve MN-en a BB center alatt zárt a gyertya, ez egyébb timeframe-on számomra egyértelműen a BB bottom felé irányt jelenti, ami jelenleg 1,21xx-en tartózkodik.
Persze a havi piros gyertyát 1,38xx-ig csak beborítja, azaz belső gyertya, tehát akár lehe, de akkor sem változtat a tényen, bármennyire is fáj kimondanom.

D1-en viszont a stochi már 0,0xx-en jár, tehát illik egy felfelé kör valameddig...
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 22:41
Előzmény: #9413  Törölt felhasználó
#9437
Hát a mai remekelésem, no, nem sikernap lesz... de a hét +-os lett :)
Ez a forex kíméletlenül büntet, a héten tényleg az M1-es trade-ok (gyors skalpok) hoztak igazán...
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 22:38
Előzmény: #9435  Törölt felhasználó
#9436
Nem régóta figyelem közelebbről a történéseket, eddig inkább felületesen olvasgattam. Visszaolvasni a régi dolgokat most nem látom értelmét. Nekem nem segítene. Elolvasom, hogy milyen volt mondjuk egy jakobinus diktatúra, lesz róla egy képem, de semmiképp sem olyan lenne, mintha napról napra történtek volna előttem az események, esetleg részt is vettem volna benne. /Ezt sok más példával lehetne helyettesíteni./ Az biztos, hogy a félelemben máshogy tűnhetnek a dolgok.

Nyár elején úgy emlékszem, hogy a dollárt siratták. Előtte is biztos sokszor tették. Most az eurót. Mindkettőnek van alapja. Találni biztosan lehet dolgot, ami miatt "aggódhatunk".

Nekem ez, olyan, mint amikor a kalandfilmekben beesik a főhős egy mély lyukba/terembe. Megnézi az egyik falat, nem lát kiutat, megnézi a másikat, szintén nem lát semmit. És egyszer megindulnak a falak...
Én azt gondolom, hogy a falak megindultak. / Az nem számít, hogy ki, vagy mi indította el a falakat/. Mi most csak a kiutat keressük - egyre ijedtebben - egyszer az egyik falnál, majd a másiknál.
/amúgy nem biztos, hogy kilapítanak minket azok a falak, csak sokat kell majd adni azért a kötélért cserébe, amin majd kimászhatunk, csak nem tudjuk még (legalábbis még nem), hogy pontosan mit/
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 22:23
Előzmény: #9421  Törölt felhasználó
#9435
Az biztos, hogy optimista nem vagyok. :) csak igyekszem kontextusba helyezni a dolgokat.

Lehet, hogy úgy lesz, ahogy mondják. Nem tudom.

A hangsúlyt inkább az első részre akartam helyezni. Aztán lehet, hogy az sem úgy volt, csak én láttam annak.

Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 21:06
Előzmény: #9432  Törölt felhasználó
#9434
Szerintem volt, de egymaga nem biztos, hogy profitot tudott volna csinálni az elemzéseiből. Kellet mellé egy zseniális tréder, aki azokat le is kereskedi. link
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 20:57
Előzmény: #9431  Törölt felhasználó
#9433
Amikor vadászni tanítottak, és korong lövészeten ismerkedtem a fegyverrel, kiábrándító volt a második 25-ös pakk sörét elpufogtatása utáni találati arányom. Aztán egyszer csak ráéreztem az ízére, hogy kövessem a korongot, hova célozzak, és egyre többet sikerült leszedni. Biztos éreztétek már ti is, amikor elkapjátok a fonalat, minden klappol, és sikerül. Na ilyen állapot kell a kereskedéshez is. Amikor a "zónában" vagy lesz@rod, hogy a következő tréd nyerő lesz, vagy vesztő. Tudom, hogy a vesztő kicsi lesz, hogy a nyerőből kihozom a lehető legtöbbet, és tudom, hogy minden kis vesztővel csak közelebb kerülök a nagyobb nyerőkhöz. Nekem ez okoz örömet a kereskedésben.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 20:52
Előzmény: #9431  Törölt felhasználó
#9432
317 ha törik, akkor emelkedés....
Amúgy az elemzőkkel kapcsolatban csak annyit, hogy 50 éve nincs olyan elemző aki 3 egymást követő évben eltalálta volna történéseket.
link
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 20:26
Előzmény: #9428  szarvasvadasz
#9431
Nos igen... nekem nincs 30+ év tapasztalatom, de már lassan sikerül kialakítani magamban azt a mentalitást, hogy akkor álljak le a kereskedéssel, ha már "tudom mi fog történni a piacon", mert azzal a tudattal, hittel már nem lehet trédelni. Egy kereskedőnek, legalább is nekem, ez volt a legnehezebb, beilleszteni a kereskedési filozófiámba, ahhoz hogy pénzt keressek, nem is kell tudnom mi fog történni. Sokan azt hiszik, hogy M1-M5 idősíkon kiszámíthatatlan a mozgás, lutri az egész, az csak "zaj". És igazuk is van. Azt viszont nem értem, miért hiszik azt, hogy ez H1-D1-W1-en, hírekkel, fundával nem az? Szerintem semmi különbség nincsen. Az hogy ez kiszámítható, megjósolható az csak illúzió, ami teljesen félrevezeti a trédert. Valószínűleg ezért is veszítik el sokan a pénzüket a tőzsdén. Az sem véletlen, hogy a jó elemzők között szinte lehetetlen jó tréderre bukkanni. Sajnos a kiváló elemzők mentalitása nem a legalkalmasabb a kereskedésre.

Persze ez csak az én véleményem, én így hiszem, nem azt mondom, hogy így is van. ;)
Sipi9
Sipi9 2011. 11. 25. 20:11
Előzmény: #9415  Sipi9
#9430
Egyelőre nem valami acélos, nem látszik pattanni.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 19:58
Előzmény: #9427  szarvasvadasz
#9429
:)))
Akkor füvet fogok termelni... összhangban a természettel és másoknak is örömet okozok vele :DDD
Jajjj vadász...

Köszönöm a megosztást, jó érzés volt ezt olvasni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 11. 25. 18:56
Előzmény: #9425  Törölt felhasználó
#9428
Dennis Gartman azt mondja az elmúlt 30+ év tapasztalata alapján, minél egyszerűbb a szisztéma, annál jobb. Technikai értelemben számára elég egy trendline törés meg egy higher high/lower low. Neki a funda adja meg a bullish/bearish szemléletet (és mindig hedgeli a pozíciót).

A teljes 30 perces beszélgetés vele:

link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 11. 25. 18:31
Előzmény: #9426  Törölt felhasználó
#9427
Talán nem teljesen ide vág főleg így kiragadva, de ma belebotlottam valahol és értékes, tiszta gondolatnak találtam ebben a zavaros világban, úgy hogy megosztom itt is:

"...Meglehet, igazuk van azoknak, akik szerint már jó ideje zajlik a III. világháború. Harc az olajért, stratégiai nyersanyagkincsekért, az ivóvízért, harc a „Piacért”. Az igazán lényeges kérdés, hogy miként tudunk ebből az álságos helyzetből „tisztán”, s minél kisebb sérülésekkel kiszállni. Háború zajlik a falu és a város között is, igaz nem nyíltan, csak a „sorok között”. Úgy tűnik, hiába a temérdek szociológiai, pszichológiai vizsgálat, a „kiválóbbnál kiválóbb” vidékfejlesztési programok, a helyzet tovább romlik.

Pedig a feladvány nem túl bonyolult: A falvak emberének elvették az életcélját, nem látja a saját helyét-szerepét a világban. Elveszett az identitása. Évezredes szokások, szerepek váltak semmivé pár évtized alatt. Egy ősi, szerves rendszer elemeit verték szét a demokrácia és a modernizáció maszlagjával. Az értelmes, boldog élet elemeit szétzúzzák ködös, virtuális kényelem-habokkal. Emlékezzünk Kurosawa öreg Bölcsének (Álmok c. film) mondataira: mire van szüksége az embernek az értelmes, mégis gondtalan élethez: tiszta vízre és levegőre, tiszta élelemre, s emberi kapcsolatokra, szerető közösségre. Olyan lehetetlen célok ezek? Nem hiszem.

Sokkal egyszerűbb és könnyebben elérhető dolgokról van szó, mint amikért ma folyik a hajsza (siker, pénz, nők, csillogás…). Az igaz dolgokhoz vezető út mindig egyenesebb és egyszerűbb. A falusi embernek (s minden embernek) vissza kell találnia a testreszabott feladataihoz, a természettel való együttműködéshez (nem pedig a leigázáshoz!), a kisléptékű, átlátható tevékenységekhez, amelyeket lehet örömmel végezni, s másoknak is örömet okoz..."
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 18:21
Előzmény: #9425  Törölt felhasználó
#9426
Pontosan ezen van a hangsúly, a felkészülésen. A közhiedelemmel ellentétben egy egészséges felkészülési folyamat nem a pánikhangulatot, és az állandó félelmet, hanem a biztonságérzetet és ezzel a realitás érzéket növeli az emberben.
Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni. A hurrikánok sem centiről centire ugyanott mennek át egy - egy városon. A múltbéli események azt gondolom esetlegesen támpontot adhatnak a felkészüléshez, de nem predesztinálják a jövőbeli eseményeket.

(és mindjárt megint megkapom a tesómtól, ha ezt elolvassa, hogy olyan vagyok, mint egy hippi a Fehér Házban. Akinek legyen bármilyen gondolata is, ő csak egy hippi a Fehér Házban:)) )
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 18:02
Előzmény: #9424  Törölt felhasználó
#9425
Szerintem jól látod a helyzetet, ha a "felkészülni"-re helyezed a hangsúlyt, és nem az időjárást próbálod megjósolni, hogy mikor jött, és milyen irányban haladt a hurrikán az elmúlt időszakokban.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 17:53
Előzmény: #9423  Törölt felhasználó
#9424
Elméletben, oké. Gyakorlatban... általában oké.
De... jelen esetben...csak játszunk a gondolattal:
egyetlen egy esetben nem igaz, ha mondjuk kitör a hurrikán és benn ragadok a bárban vagy éppen otthon.
Ki döntött jól tadzso, aki a bárban volt, vagy aki otthon maradt? Fogalmunk sem lehet róla, egészen addig, míg a hurrikán végig nem söpört a városon, s meg nem látjuk, hogy melyik épület maradt épen.
Ha én úgy gondolom, hogy jön a hurrikán, akkor az egyetlen jó döntés szerintem a tőlem telhető módon felkészülni annak érkezésére. Ha mégsem lesz olyan mértékű, mint amire számítottam, akkor hipp hipp hurrá örülünk. Ha akkora vagy nagyobb, akkor feltehetően nagyobb esélyem lesz a túlélésre, mint a többieknek. Ha elmarad, szintén nincs gond, minden megy tovább.

Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 17:41
Előzmény: #9421  Törölt felhasználó
#9423
"Nézőpont kérdése, sajna ez nem pusztán matematika, sőőőt leginkább nem az."

"- Más tudományos példák is bizonyítják azt, hogy aki a tömeggel együtt fut, az bizony sokszor rosszul jár. A játékelméletnek a tőzsdei sikerek megértésére nagy haszonnal alkalmazott ága a „kisebbségi játék”, amelyet a szakma „El Farol Bar problem”- ként is ismer. A játék lényege az, hogy a többséghez tartozók (a tömeggel sodródók) rosszul járnak. Az El Farol Bar Santa Fe-nek, az elméleti kutatások egyik fellegvárának számító Santa Fe Institute- nak helyet adó városnak, régebben az egyetlen jó szórakozóhelye volt. A játék innen eredt. Ha kevesen döntöttek aznap este úgy, hogy elmennek a bárba, és te e kevesek között voltál, akkor jól jártál, mert a bár nem volt túlzsúfolt, és jót szórakoztál. Azonban ha sokan döntöttek úgy, hogy elmennek aznap este a bárba, akkor te jártál jól, ha otthon maradtál, mert így nem kellett heringként rettegned attól, hogy agyontaposnak. Azaz van jó néhány szituáció, ahol mindig a kisebbség jár jól. Ilyen a tőzsde is, ahol az nyer, aki a pánik idején a tömeggel ellentétben nem elad, hanem vesz – persze akkor, ha van esze, és olyan részvényt vesz, aminek valós értékét csak a pánik ásta alá."

Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 17:38
Előzmény: #9421  Törölt felhasználó
#9422
üdv, a végére csak behúztam: link

ma 3db limites beszállóm is lemaradt 2-3 ponttal, azért volt ilyen kevés kötés. Az előnye a kis kockázat, a hátránya, hogy sokszor kimaradok a mozgásból.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 16:41
Előzmény: #9420  Törölt felhasználó
#9421
"A másik, hogy minden befektető, meg hírportál átmegy lassan "temetkezési vállalkozóba"."

Vagy ők látják reálisan és te vagy túl optimista? :)
Nézőpont kérdése, sajna ez nem pusztán matematika, sőőőt leginkább nem az.

Én sem vagyok objektív, én is a csúnya végét látom most a történetnek.

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek