Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:40
Előzmény: #6035  Törölt felhasználó
#6040
én azt nem tudom , nem tudhatom kinek mi fog eredményre vezetni ..

a sok vagy kevés pénz nem biztos hogy függvénye sztem a "..Biztonság, öröm, függetlenség, elismerés, ezek sokkal inkább azok." - nek

bár a függetlenségnek és a biztonságnak nagy szószólója a pénz a köztudatban .. de ez sem így igaz és közvetlenül következik belőlük ..

sok szegény ember v. emberpár/család él boldogan egymásnak biztonságot adva elismeréstől övezetten , elégedetten stb .

ezek már filozofikus nehéz cuccok ... nem tudunk belőle majd jól kijönni , mert jó sok igazságokat lehet köréjük és melléjük/alájuk tenni .

ráadásul ugyanannyit meg meg is lehet vétozni ..

én meg nem vagyok egy hankiss elemér

hanem...annál több :o))
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:39
Előzmény: #6036  Törölt felhasználó
#6039
Javasolnám a szeretet kurva részt.
Kapcsiból megérted miért lép félre egy nő és miért másabb mint egy pasi.
Nincs reszketni valóm. Csernus miután lebacott volna, hogy 4 évig húztam a történetet a felismeréstől a tettekig, majd kaptam volna még egy két "kedves" szót, most azt mondaná: No, végre kisasszony, végre be merte vállalni.
:)))))
Olvasd el a férfit is, csodás kis tükör:))))
Szülőknek meg a ki nevet a végén.

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 16:36
Előzmény: #6036  Törölt felhasználó
#6038
Izzasztó teák náthára (a számok arányok)

Ez:
---
Bodzavirág 12
Szurokfű 4
Akácvirág 8
Ibolyalevél 3
Veronika 3

Vagy ez:
--------
Hársfavirág 12
Ibolyalevél 3
Lándzsás útifű 6
Ökörfarkkóróvirág 3
Kamilla 6
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:32
Előzmény: #6036  Törölt felhasználó
#6037
közben kint kemény tetőépítés zajlik...
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:30
Előzmény: #6034  Törölt felhasználó
#6036
valszeg náthás leszek , mert kötekedős hangulatban vagyok ...

(frankón így kezdődik amióta az eszemet tudom .. )

:o))

na el is megyek olvasni a kedvenc egy -két metaxát lenyelve /vagy long islandot a clockba

ja.. a csernus "nők" -jét olvasom
( most le fog hullan a lepel minden nőről , végképp nem lesz előttem titok többé semmi sem róluk - az tuti ... reszkess mnolta !!! )
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:24
Előzmény: #6033  Törölt felhasználó
#6035
Picit másképp gondolom.
Pénz, hókotrólapát, autó, nagyobb lakás, ezek is lehetnek célok, de nem fog eredményre vezetni.
Biztonság, öröm, függetlenség, elismerés, ezek sokkal inkább azok.
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:16
Előzmény: #6033  Törölt felhasználó
#6034
mindig képzeljétek oda :

:o)))

csak elfelejtem odarakni
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:15
Előzmény: #6029  Törölt felhasználó
#6033
"A pénz csak eszköz, nem de bár?"

a pénz vagy a hókotró lapát és majd mindent amit néven tudunk nevezni - az egy eszköz .

így viszont nincs értelme definiálni bármit is ..

nagyobb lakást pénzért tudsz venni , vagy bartelba adsz érte mondjuk 2K kg fejtett babot..

a dolog ugyanaz lesz belőle ..

ha a sikeres trédért fejtett babszemeket kapnánk , akkor ezt az eszközt összegyűjtenénk , és eladnánk egy másik eszközért - a pénzért. /de ha a bab lenne a fizetőeszköz akkor azt gyüjtögetnénk .. /de hát azok a hülye médek hajdan feltalálták az elektront

mindig ugyan oda fogunk kilyukadni ..

(olyan érzésem van , mintha szégyellni kellene azt , hogyha a dev.kereskedelemben jó sok pénzt akarna valaki keresni .. az a genya birger séfmájer meg naponta szégyellhetné magát )
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 16:06
Előzmény: #6030  Törölt felhasználó
#6032
Hálás természet vagyok, meghálálom, ha törődnek velem, kinek így kinek... :)))
Mondjuk ezt most túl háláltam, de dolgozott az alkohol :)
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 15:53
Előzmény: #6025  Törölt felhasználó
#6031
jó .. akkor pontosítok .

a "pénz" az itt egy gyűjtőfogalom akart lenni .. tök mindegy hogy sokat vagy keveset ..egy sportautót vagy éppen anyagi függetlenséget akarsz..

semmit nem írtam a pénz mennyiségéről .. honnan veszitek ?

én pl. annyit amennyit a tudásom megenged .. nem lövöm be hogy az mennyi is legyen , mert az értelmetlen .. ha 100-t meg tudok csinálni, akkor lépek eggyel feljebb ..

ismétlem : nem pénzhajszolásról írtam se nem gondoltam mialatt írtam a cuccot.. /és nem is kellene rögtön mindjárt a másik végletekben sem gondolkodni/ ..de akárhogy is csűrjük csavarjuk =a pénzért vagyunk itt .

önmagában semmi nem jelent semmit , csak akkor ha használjuk is valamire ...

viszont azt sem írom alá, hogy pénz az egy valamilyen "bűnös" dolog lenne aki gondol rá és keresi azt nagyobb elánnal ..

sztem az meg egy álszent farizeus dolog lenne .. (és pont itt ?! nehogymáááá)

a pénz az egy fokmérőnek is
előléphet , de sohasem mások ellenében használva .. akkor bűnös cucc , ha azt bármilyen formában másokat "uralsz" le a tudomásoddal direkte módon vele.. nagyon átvitt értelemben ez így is megtörténik, hiszen a pénz hozzád kerülve mástól fosztódik meg azaz, neked minél több van , valakinek annál kevesebb lesz/van .
de nem direkte módon hanem nagyon áttételesen van ez itt jelen ..

/csak nehogy ebből is aztán valami genyaság kerekedjen :o)))
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 15:53
Előzmény: #6029  Törölt felhasználó
#6030
"Te sem a pénzt akarod, hanem azt az érzést, azt a valamit amit megtehetsz belőle. "

re pincérsrác.. :))))
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 15:44
Előzmény: #6027  Törölt felhasználó
#6029
De gor! Te sem a pénzt akarod, hanem azt az érzést, azt a valamit amit megtehetsz belőle.
Ahhoz a pénz csak eszköz.
Ha egy lakást akarsz venni, mi a célod?
Mit fogalmazol meg célként?
Hogy minél több pénzt keress?
Vagy azt, hogy lakást akarok venni?
Szerintem nem.
Szerintem a cél: hogy szeretnék egy ekkora lakást venni, mert a mostani kicsi és kényelmesebb lenne egy nagyobban. Itt és itt, eddig. Jobb esetben meg is tervezed a célod eléréséhez vezető utat.
Ez pedig az akció terved lesz. Ami tartalmazza, hogy mi az , amit a célod elérése érdekében hajlandó vagy megtenni. Mondjuk elmész másodállást vállalsz vagy hétvégén is dolgozol, vagy lemondasz arról, hogy három naponta pizzát rendelj.... Még jobb esetben ha nagyon céltudatos vagy akkor határidőket is szabsz minden apró lépéshez.
Ehhez ugye pénz kell. Tehát, mi volt a célod? A pénz vagy az, hogy lakást vegyél amiben jobban érzed magad?
A pénz csak eszköz, nem de bár?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 15:33
Előzmény: #6025  Törölt felhasználó
#6028
Így van, a pénz csak melléktermék (ld. #6015). Külön előadást szántam neki anno, annyira fontos ez a kérdéskör:

link
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 15:32
#6027
De jó nektek. Ezek szerint csak szoda, meg én vagyok ilyen pénzéhes malac.
Pontosabban csak én... :)
Nekem sem a pénz a cél, hanem a vele elérhető célok. De ebben a "csúnya" világban ez csak pénzzel megy.
...és én bevallom magamnak, hogy sok pénzt szeretnék keresni, mert...

1. x
2. y
3. z
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 15:15
Előzmény: #6018  Törölt felhasználó
#6026
Neked a pénz, nekem a hogyan.

Neked mindegy hogyan szerzed meg, nekem nem. Én nem akkor leszek elégedett, ha duplázok egy nap alatt...

Amikor legyalultam az élest 300 ezerről 22 ezerre, majd vissza tornáztam 400 ra, nem az volt a jó érzés, hogy mennyi az egyenlegem. Hanem, hogy megtudtam csinálni, hogy láttam, ha akarom, akkor tudok megfeszítetten teljesen szabályosan kereskedni.

Szoda, nekem teljesen más a hozzáállásom a pénzhez, mint az átlag embernek. A régi munkámból adódóan számomra a pénz csak egy papír darab, egy eszköz. Ha sok időt töltesz pénzzel és sok sok pénzzel, akkor valahogy megváltozik a hozzá fűződő viszonyod. Tőzsde esetében egy végtermék.
Mint olyan, nyilván egy mérce abban a tekintetben, hogy milyen jól csinálom a dolgomat. Nyilván ez a történet a végtermék előállításáról szól. De nekem nem mindegy a hogyan. Nekem nem a végtermék maga adja a történet lényegi részét, hanem a hogyan.
Ha az ember szereti a munkáját, akkor nem csak a pénz számít neki, amit azért kap. Hanem a feladat és a megoldáshoz vezető út.
Nem azt mondom, hogy nem fontos a pénz, de engem az nem motivál. Sosem motivált.
A másik része pedig a függetlenség a személyes szabadság része. De ez még messzebbre vezet.
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 15:08
Előzmény: #6018  Törölt felhasználó
#6025
ahoj! szoda, ezzel a "cél=pénz" elmélettel vitába szállnék.
Valóban sokan így gondolkoznak, de véleményem szerint ez nem vezet semmire.
A pénz nem lehet cél, de még talán az sem, hogy egy sport autót szeretnék venni a pénzből, az sem. Az hogy én meg akarom mutatni a környezetemnek, hogy mekkora májer vagyok, és én úgy gondolom, hogy ezt egy szép autóval megtehetem, ez így már cél. De azok az emberek, akik azért dolgoznak, vagy bármit is tesznek, hogy sok pénzük legyen, azoknak túlnyomórészt ez nem sikerül. Pl. az én célom az, hogy sok időt tölthessek a családommal, a barátaimmal, 5-6 éven belül anyagi függetlenséget érjek el. Minden komolyabb döntés előtt megkérdezem magamtól, hogy ez közelebb visz ehhez? Önmagában a pénz nem sokat jelent, sőt ahogy tehetem szabadulok tőle.
forest_30 2011. 10. 12. 15:01
Előzmény: #6020  szarvasvadasz
#6024
magyarán a néhány hónapos , fél éves távlatban short EURUSD re ?
1,25 ?
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:57
Előzmény: #6012  szarvasvadasz
#6023
Teljes mértékben igen! ;)
Bár ritkán szoktam hozzászólni a topic-ban folyó diskurzushoz (rendszeres olvasója vagyok),ugyanakkor személy szerint szeretném megköszönni az értékes hozzászólásokat és hogy megosztod velünk a tapasztalataidat, előrejelzéseidet hullámos alapon.

Részemről ebből is nagyon sokat lehet tanulni, egyfajta szemlélet módot ad, hogy miként kell szemlélni a piac változását (pulzálását).

Természetesen a hullám elméleti háttér még nekem sincs meg hozzá (ennek elsajátításához rengeteg befektetett idő szükséges).

Ugyanakkor egyre jobban azt gondolom/úgy érzem, hogy érdemes ezzel többet foglalkozni, mert a gyakorlat is mutatja az elmélet helyességét.
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:57
Előzmény: #6020  szarvasvadasz
#6022
jah, értem, tehát az esés korrekciója lesz az csak majd... (1,36-1,37)
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:56
Előzmény: #6020  szarvasvadasz
#6021
hmm hmmm... ne csináld, mert ha így lesz, akkor a piac sem teljesíti a 1250 feletti célt.. én meg arra spekizek.. :)

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek