Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 14:54
Előzmény: #5997  Törölt felhasználó
#6020
"Tehát akkor 1,382x környékéről lefordulás, több hullámban 1,34xx-ig, majd onnan keményen pattanás fel 1,4xxx irányba?

Eztet akarod mondani, vagy mi? "

Nem, pl. ~1.34-ig le, onnan korrektíven fel (ennek a szerkezete lesz érdekes), de már nem a most formálódó csúcs fölé (50-62%), aztán tovább le ~1.31 környékére vagy tovább.
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:42
Előzmény: #6007  szarvasvadasz
#6019
Hát ismételten szomorú vagyok...
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:38
Előzmény: #6014  Törölt felhasználó
#6018
azért tanulod meg a hullámelméletet , hogy biztonságosabban több zsét keressél vele ... egyébként ,a szabás varrás okj-s tanfolyamon pölö annyira nem is találkoznál vele .

én úgy vagyok vele : ha örülök ha nem , és ha nem is boldogabb , de elégedettebb feltétlenül itt azzal leszek ha jó sok zsét keresek ... és tök mindegy hogy milyen úton jutok hozzá a dev.kereskedelemben ..

ha elcseszek vagy nyerek egy tradet , akkor nálam ez nem öröm vagy bánatot jelent , hanem /már/ automatice tudomásul veszem mind a kettőt .

de lehetek elégedett, vagy elégedetlen. magyarán: semmit nem befolyásol a hétköznapi életemben azaz, nem vágom fültövön a csajszit ha aznap buktam mint egy ólajtó mert éppen rájött a vásárolhatnék vagy az izé .. és jól is alszom

természetesnek kell megélni mind a kettőt / bár tudom hogy ez egy kicsit nagyképűen hangzik, de hosszú idő múlva több xezer traddel a hátam mögött ez "fejlődött" ki bennem .. és fejlődik majd ki benned ,és akárkiben is ha majd eljut odaáig.

a célt soha ne renditsd meg , ne vegyél ki belőle energiát semmi kedvéért..

a cél itt és egytől egyig minden itt működő embereknek = a pénz .

a tudás és annak vágya mindig is a pénz megszerzéséért folyik nap mint nap itt - és semmi másért

cipőt a cipőboltból .. vagy

a bableves az legyen bableves /mondá volt hajdan kádár mint tőzsdeguru (is)

***

de hogy így visszaolvasom ...lehet hogy elbeszélünk egymás mellett , vagy csak én ...

Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:20
Előzmény: #6014  Törölt felhasználó
#6017
Olyan mint egy keresztrejtvény.
Én a megoldásokat keresem, önmagáért a megoldásért. És hogy ezért jár jutalom az külön jó. De az igazi jó, amikor a rejtvény kis darabját meg tudom oldani.
vagy teljesen felesleges magyaráznom?
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:20
Előzmény: #6014  Törölt felhasználó
#6016
míg pöcsölés van, és újra jön a dagály, addig nézzétek meg (már aki nem ismeri, hulla jó :)link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 14:18
Előzmény: #6008  Törölt felhasználó
#6015
;-)

Huxley-től idézve "A boldogság hasonlatos a kőszénkátrányhoz - egy teljesen más célú tevékenység mellékterméke". Na ugyanez a helyzet a pénzzel is.
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:15
Előzmény: #6011  Törölt felhasználó
#6014
De most miért?
Persze, nyilván jó, ha van. De nem ettől leszek elégedett, nem ettől leszek boldog. Hanem attól, ha valamit észrevettem, megcsináltam, úgy ahogy azt kell.
És nyilván ebben az esetben ez honorálódik.
Vannak az elcseszett tradek, amik mégis nyerők. De tudom, hogy valamit elrontottam benne. Az a trade nekem nem okoz örömet szoda, az hogy nyerő, hát oké akkor az. És akkor mi van? Attól az még el lett rontva.
De.... mindegy, sosem értik ezt.
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:13
Előzmény: #6012  szarvasvadasz
#6013
igen, már vettem is hozzá egy szörfdeszkát.. :))
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 14:11
Előzmény: #6002  szarvasvadasz
#6012
..... nesztek b....tok meg !
na van kedvetek a hullaelmélettel ezek után foglalkozni ?

:))
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 14:08
Előzmény: #6008  Törölt felhasználó
#6011
.....de nekem ebben a történetben a pénz csak egy valami ami lesz belőle, de nem az a cél"

na ne mond :o))
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 13:59
Előzmény: #6006  Törölt felhasználó
#6010
Késő... :))
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 13:58
Előzmény: #6005  szarvasvadasz
#6009
ne hogymáááá..

elfelejtetted odaírni a "veszélyes " cuccodhoz hogy

..... nesztek b....tok meg !
na van kedvetek a hullaelmélettel ezek után foglalkozni ?

:))
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 13:57
Előzmény: #6002  szarvasvadasz
#6008
Félelmetes vagy vadász... tudod, hogy kell a tudás szomjra hatni... :))
Mellesleg még... szociológiai vetület...

Nekem tudom mi kell.
Első körben egy alapos pszichés rend rakás.
Hiába tudom amit tudok, ha nem bízom magamban vagy önmagam ellen megyek esztelenül.
Azt amit csinálok (és ebből kizárnám az idióta húzásaimat), alapvetően szeretem, de azt érzem, hogy nem teljes, hogy nem elég. Az egész nem egy kerek valami. Valami hiányzik.
Hogy elégedett vagyok e vele?
Pénzben és trade arányokat tekintve igen, de nem ez fontos a számomra.
Fúúú vadász, érted? Kövezzetek meg, de nekem ebben a történetben a pénz csak egy valami ami lesz belőle, de nem az a cél. És nem az amit fontosnak tekintek ebben a történetben. A tudás, a megértése a dolognak sokkal fontosabb nekem.
Nem tudom jobban elmagyarázni :(
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 13:53
Előzmény: #5997  Törölt felhasználó
#6007
Már sajna nem kommentálhatom, topicgazda mérlege megbillent (a sok búzától meg kukoritól biztos) ;-)
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 13:50
Előzmény: #6001  Törölt felhasználó
#6006
átengedem...így már lehet? :)

ez a dög feljöhetett volna a csat.tetőig, akkor már csinálhatnám a dolgomat
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 13:49
Előzmény: #6003  Törölt felhasználó
#6005
El is hallgatok ;-)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 13:49
Előzmény: #5999  Törölt felhasználó
#6004
De igen, Elliott alapon azt szokás mondani, hogy bármely időtávon (= hullámszinten) két jó pozifelvételi alkalom kínálkozik: a 2. és a 4. hullám kialakulása után (korrekcióban a B után).
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 13:48
Előzmény: #5993  Törölt felhasználó
#6003
na ez már valami ...

:o))

/azt hittem először amikor beléptem ide hogy a sima merev vájtfülű forex-en vagyok

de hál' istennek nem ..

jöhet a nyál /is/ ezerrel !

:o))
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 12. 13:45
Előzmény: #5983  Törölt felhasználó
#6002
A hullámelmélet veszélyes is lehet, valóban azért írtam, jó, hogy megemlítetted. Az vágjon bele, aki átlag felett kitartó, fegyelmezett, céltudatos, szereti a kihívásokat és van rá legalább egy éve úgy, hogy minden nap 2-4 órát legalább tud folyamatosan foglalkozni vele. Tartozik hozzá egy érlelési idő, amit nem lehet megspórolni, csak utána kezd összeállni a kép és végtelenül leegyszerűsödni.

A motiváció fontos dolog, először is tisztázd magadban, mi motivál. Az első kérdés az lesz számodra (és másnak is, aki fontolgatja, hogy belevág), hogy jelenleg elégedett vagy-e/komfortosan érzed-e magad a szisztémáddal/az eredménnyel vagy sem. Ha igen, ne bonyolítsd vele az életed, mert valóban összezavarhat, ha nem csinálod végig.

A hullámelmélet nem csak a kereskedésről szól számomra, a tőzsdei világtól elvonatkoztatható filozófia is egyúttal, amely nem véletlenül vált a modern kori szociológiai kutatások egyik eszközévé is. Számomra érdekes pl. ez a vetülete is (ld. socionomics.com).
Törölt felhasználó 2011. 10. 12. 13:45
Előzmény: #6000  Törölt felhasználó
#6001
Lenyúltad a 6000 et... csak semmi barátnő :))

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek