Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 13:16
Előzmény: #36797  Törölt felhasználó
#36800
Ne haragudj, de nem értem most ezt a hozzászólást. Annyi volt a mondandom lényege, hogy szeretnem jobban megerteni ezt a fajta gondolkodásmódot, hogy miért állnak sokan full cashben a partvonalon. Annál azért kicsit bôvebben kifejtve, minthogy holnap bedöl a Fiatpenz, meg a munkaerôpiac. Mégpedig azért szeretném megérteni, hogy tovabb fejlesszem a kereskedesi strategiamat. Nem akarok holnap beleszaladni egy -90% os portfolioszintu buktába, de full cashben sem akarok ülni. Valahol a ketto kozott keresem az egyensulyt, de neha úgy erzem, tul sok kockazatot vallalok. Nem tudom, hol olvashato ebbol ki, hogy elismeresdeficites vagyok. 😔
Nagyon sok ertelmes ember van itt, akik nem ma kezdtek. Az eddigi hozzászólásaik alapján érdemesnek talalom oket arra, hogy tanuljak tôlük. :) 
Matyi_atya
Matyi_atya 2021. 02. 09. 13:16
Előzmény: #36788  drexler76
#36799

"a GEVO ugrott +9% afterben, mert egy 150k kovetovel rendelkezo influenszer, konkretan felolvasott youtubeon nehany tényt cikkekbôl és Stocktwits (!) kommentet." - Ez magyarul úgy nézne ki, hogy Zámbó Krisztián felolvas az Estmédia hívők topicból a Fókuszban :-) Szétnézvén a youtube-on olyan videót is láttam, ahol egy 18-20 éves srác osztogat befektetési tippeket. (Azért nem írtam 17-et, mert akkor talán nem lehetne értékpapírszámlája). Volt jó pár feliratkozója.
"Azt gondolom, az elkovetkezo idoszakban azok fognak keresni a tozsden, akik ezekkel kepben vannak, akik fel vannak iratkozva ezekre a csatornakra, figyelik a kommenteket a kulonbozo forumokon, ertesitoket kapnak a telefonra, stb. stb." - Tényleg e felé tartunk.
"Tenyleg kivancsi lennek, hogy egy-ket kollega, elgondolkodott-e azon, hogy milyen elszalasztott profitokttol esett el az elmult idoben." - Nem, a parókián nem gondolkodtunk el ezen, amit alapból nem vennék, vagy normális mennyiséget nem vennék azon nincs mit sajnálni. Mehet akár 0,02$ ról 2,2-re is.
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 13:09
Előzmény: #36794  rwinke
#36798
Igen, nagyságrendileg olyan, mintha én 10Ft toltam volna be. De nem látod a mögöttes tartalmát ennek. Szted hány forumon, videon, kozossegi median terjedt el, hogy Blackrock benne van a ZOM-ban? Csak en kb 15 helyen olvastam. Mikor mar masnap is ezt posztoltak, mar azt gondoltam, hogy "haver, tegnapi hir, le vagy maradva" :D És szted ez milyen hypeot indít el a vallalat korul? Igazabol nem is az osszeg szamit, azt mar senki se nezi, sok szamjegyû legyen :D Datum sem erdekel senkit, odaig mar el sem jutnam az olvasasban. Ket szót értelmeznek a PR-bol, Blackrock és ZOM, és írja a kommentet, hogy "GOOO ZOM 🚀" több százezer ember, és tolja be a lovéját $2.6-nal, Te meg ha ugyes vagy vhol ott kiszállsz, mert kezd büzleni, és esetleg a fenti két szónál többey értelmeztél a PR-ból! 😎
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 13:05
Előzmény: #36788  drexler76
#36797
Humaniod megelozott: mit is bizonygattok egyaltalan? Elismeresdeficitesek vagytok, bizonyitaskenyszerben vagytok, vagy mivel magyarazzatok ezt? En nem vagyok hajlando Amway gyulesekre jarni ( Jeee, tapsoljuk meg jozsikaaaaat!) es az idomet magyarazkodasra pazarolni.
Megvan a sajat modszerem - elegedett vagyok vele!
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 13:03
Előzmény: #36792  Törölt felhasználó
#36796
Napi átlagban nettó 3 óránál nem többet, és ezt ne úgy értsd, mint elmélyült komoly koncentrációt igénylô kutatómunka. Akár tv-zés közben komment olvasgatás, fülesben pihenes vagy edzes közben 1-1 video meghallgatasa (nezni sem muszaj) vagy podcast, szóval ez reszemrol inkabb kikapcsolodas, mintsem megterhelo. 
lngnl 2021. 02. 09. 13:00
Előzmény: #36791  Törölt felhasználó
#36795
Mar bocs de miert lehetne csak igy vagy csak ugy kereskedni? Miert ne lehetne keverni a kettot?
rwinke 2021. 02. 09. 13:00
Előzmény: #36790  drexler76
#36794

Jaja, akinek az a "befektetett" összeg kb annyi, mintha Te beletoltál volna 10 HUF-ot.
Kb valami gyakornok meggyőzte valamelyik kisfőnököt, hogy fussanak egy speka kört.
lngnl 2021. 02. 09. 12:58
Előzmény: #36788  drexler76
#36793
En egyetertek veled, en valtoztattam is a strategiamon. A portfoliom egy resze ezekre a papirokra koncentralodik, szigoruan technikai alapon tradelem oket, akar napon belul is. Pozicio meretezes fontos hogy ne legyen kenyelmetlen. En mar leirtam regen egy parszor itt, hogy engem az utobbi idoben nem annyira erdekel a funda, megnezem, de a chart sokkal fontosabb. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 12:56
Előzmény: #36788  drexler76
#36792
Megkerdezhetem, hogy mennyit foglalkozol naponta a tozsdevel? Beleertve a chatszoba uzeneteket is?
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 12:55
Előzmény: #36788  drexler76
#36791
Én itt lezárom a dolgot.
Van egy Bernanke-generáció, aki nem foglalkozik az értékkel, csak az árral. Azért nem, mert arra szocializálta a bernanke-izmus, hogy ez előbbi tulajdonképpen lényegtelen. Amikor valaki azt mondja, hogy a fundametum nem számít, akkor valójában az a bernanke-izmus alapmondása.
Meg van egy generáció, aki érti az értéket, és azt, hogy az ár hosszú távon az érték körül oszcillál, és ez alapján gondolkodik. Lehet, hogy anakronizmus? Meglátjuk.
A hangvételről: volt egy pszicológus barátom, csillagászati IQ-val. Amikor felróttam neki, hogy nem elég támogató, akkor a következőt mondta: "Ha buksisimogatásra vágysz, akkor ne hozzám gyere. Ha az igazságot akarod, akkor jöhetsz." Ezt tudom mondani :) 
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 12:49
Előzmény: #36789  rwinke
#36790
Elég elolvasni az elsô mondatodat, "Ebből csak az derül ki, hogy december 31-én rendelkeztek 1,95 millió darab részvénnyel." Máris megcáfolva, hogy ebbe egyik alap menedzsere se mert volna egy centet is tenni. :) És pont egy ilyen kis gittegylet szerû Blackrockrol beszelunk. 😬
rwinke 2021. 02. 09. 12:46
Előzmény: #36785  drexler76
#36789

Ebből csak az derül ki, hogy december 31-én rendelkeztek 1,95 millió darab részvénnyel.
De ebből nem derül ki, hogy azon az áron vették-e?
Ha a könyv szerinti értéket vesszük, akkor 0,23 a tegnapi záróárhoz nézve 11,7 szeres, azaz az ott betett 8 milla USD az tegnap záráskor már 100 milla USD. Azt már megéri realizálni :)
Arról most ne beszéljünk, hogy korábban vették az utolsó negyedévben.
De ha mondjuk a november 0,06 USD darabáron vették, akkor felszorzod néggyel és akkor 400 millás haszon. Azt meg pláne :)
Azt meg nem tudhatod, hogy egyáltalán megvan-e még nekik, az legfeljebb márciusban fog kiderülni.
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 12:34
Előzmény: #36785  drexler76
#36788
Tegnap linkelte Jege, hogy a GEVO ugrott +9% afterben, mert egy 150k kovetovel rendelkezo influenszer, konkretan felolvasott youtubeon nehany tényt cikkekbôl és Stocktwits (!) kommentet. Azt gondolom, az elkovetkezo idoszakban azok fognak keresni a tozsden, akik ezekkel kepben vannak, akik fel vannak iratkozva ezekre a csatornakra, figyelik a kommenteket a kulonbozo forumokon, ertesitoket kapnak a telefonra, stb. stb. Hiába ér sokak szerint ZOM $20m-t, 15x ket honap alatt? Igen! Nyilván lesznek itt is bagholderek. Nem csak be- ki is jol kell szallni. De ezt is targyaltuk itt tegnap pont a ZOM esetében. Több szót nem is fecserelek ZOM-ra, kiszalltam, keresem a tovabbi lehetosegeket. Megnezem a GEVO, GHSI, stb. itt ajanlott cegeket. És nem a beszamolokat fogom bongeszni, azt megteszi helyettem mas, hanem a kozossegi mediaban, kommentekben, videokban nezek szet. És ezt a kereskedesi strategiat alkalmazom. 
Tenyleg kivancsi lennek, hogy egy-ket kollega, elgondolkodott-e azon, hogy milyen elszalasztott profitokttol esett el az elmult idoben. És ezt a kerdest nem bantasbol teszem fel, hanem a legnagyobb tisztelettel, mert erdekel, hogy estenkent, ha lefekudnek, atgondoljak a napot, mit gondolnak? +5%, +10%, +15% minden, es elment mellettem ma is. Ma sem jott el az osszeomlas, de sebaj, talan majd holnap?
Én tényleg formalni szeretném a sajat kereskedesi strategiamat, elmemet ezért is szeretnem megerteni ezeket a gondolatokat, mert lehet en latom szarul, de eddig a szamlam engem igazazol. Hangsuly pedig az eddigen van!!! Ezért is olvasom folyamatosan ezt a topicot, mert ovatossagra int. A masik oldalrol viszont azt latom, hogy volt egy szemleletvaltas, egyfajta digitalis informacio átállas az utobbi idokben, es mintha itt paran ezt nem leptek volna meg. 
És lehet jonni azzal is, hogy a vegen ugyis a nagyok nyernek. Igen, vegso soron ezt en is igy gondolom. (Lasd GME, AMC). De nem kell neked a vegletekig harcolni veluk, eleg ha egy-egy hullamot meglovagolsz. Nem kell csodbe vidd a hedge fundot, csak vegyel egy kis pakkal AMC-t $10-en, add el akar par ora mulva $15-n. Nagyon ordongosseg lenne? Én megtettem. Sot nem is kell a nagyok ellen menni, menj veluk, csak akar 1-2 megallot. :) Boole kollega irta nemreg a GME-AMC kapcsan, hogy ez erkolcstelen, stb. Illetve volt egy mondata, hogy a "Tôzsde harc a nemesebb ügyért". Azóta gondolkodom rajta, hogy ezt hogy érthette, illetve miért lenne erkölcstelen menni egy megallot AMC-ben?
És utoljara leírom, tanulni szeretnek, minden allaspontot megerteni. A fejemben majd úgyis lesz egy sajat elkepzeles, amit kovetni fogok.
.
Ui. Elnezest a hosszú írásért, most kijott. Foleg, hogy Discordon elkezdtem kovetni Blumen szobajat, nagyon jo hangulatú chatelesek vannak, teli pozitiv tamogatassal. Ezt a topicot ott kriptaszobának nevezik :D 
Placi82 2021. 02. 09. 12:13
Előzmény: #36781  Törölt felhasználó
#36787
BÉT én is vannak hasonló storyk amúgy bőven. Meg őszintén, mire megyünk avval hogy kinek van igaza. 1.2$on eladtam. Kb 1.milliardos kapitalizacional, mert túl nagy reszesedesnek tartottam az kis kedvencek diagnosztikai piachoz. És felment 2.8 ig is. Akkor szerintem, lényegtelen mi az igazság, én tévedtem, és nekik volt igazuk. A kis speka részvényeim az 1 héttel ezelőtt mikor eladtam, azóta 50-100% al kerültek feljebb. Az ocugen inc. meg kb 300%al. :). A focit gólra, ezt meg pénzre játsszák."Akinek nagy vagyona van, az ne spekulaljon, akinek nincs annak kötelező spekulalni" :) 
Rray 2021. 02. 09. 12:12
#36786
Sziasztok!
Vannak kockázatok de ZOM december 6 óta annyit hozott eddig mintha 260 évig bent lett volna a penzem MAP+ ban...
drexler76
drexler76 2021. 02. 09. 12:09
Előzmény: #36780  pomperj
#36785
"Szerintem egyetlen Alap menedzsere  sem mert ebbe penzt tenni."
Nem szeretnék Tomibá szintû foggal-korommel harcolok az elveim mellet szintet megutni, foleg, hogy mar poziciom sincs a cegben, de a legnagyobb tisztelettel kerem Janos, hogy legalabb minimalisan nezz utana a cegnek. Csak a Blackrock részesedesre keress ra, kerlek.
https://imgur.com/cpNQ3j1
.
"A cegnek nem sikerult a projekt..."
Mar tavaly megvolt az FDA approval. A lehetosegekhez kepest a legjobb terjesztesen dolgoznak. 
.
Tenyleg nem akarok ZOM javára beszelni, sztem nem is lesz benne tobb korom, de azert van, ami mellett nem lehet elmenni. Köszönöm! 
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 12:08
Előzmény: #36779  JeGeMeLOV
#36784
Egyébként nem utálom. Sőt, ha az NDX 20.000 pontra felmenne, az lenne csak a buli számomra. Minél nagyobb a lufi, én annál jobban fogok járni...
kozi723
kozi723 2021. 02. 09. 12:05
Előzmény: #36776  JeGeMeLOV
#36783
Azert barhogy is lesz, jo dontes volt tegnap ha nem is az egeszet, de egy reszet realizalgatni. Jovobe meg egyikunk sem lat, szimplan vak szerencse hogy ki zarta reszben vagy egeszben, ido elott vagy utan. :) Meglatjuk hogyan tovabb, de nyitas utani panikban kiugrani szerintem nem a legjobb otlet.
ragarda
ragarda 2021. 02. 09. 12:05
Előzmény: #36779  JeGeMeLOV
#36782
Ha rám hallgattok, akkor mindenki azt csinál amit akar :)))
Csak vigyázni, nem beleszerelmesedni egy részvénybe sem! 
Törölt felhasználó 2021. 02. 09. 11:57
Előzmény: #36779  JeGeMeLOV
#36781
Maradjunk annyiban, hogy láttam már a gyakorlatban működni pár ilyen technikát.
Az a baj, hogy én soha nem szoktam ilyen jóhiszemű emberekkel összeakadni az életben. Pedig szívesen csinálok céget, csak fektessetek bele. :)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek