Én is lezártam a negyed4-kor a shortot, igaz certi volt. Az utolsó pár órás gyertya azóta elég döcögősre sikerült, fordulni készül, de longot azért nem mertem nyitni. :)
Működött...Lezártam 1.0958-nál minden 1.1152-1.1207 között indított poziciót....Legközelebb 1.14 környékén nyitok shortot...Meg olajat veszek 12-15 USD között.....
Részemről egy éve változatlan az alapscenario (= a nagyobb pár éves kép vagy hullámszint, ha úgy tetszik): 1.25x-ről az első esést követően momentum nélkül, szívatós átfedéses szerkezettel lasssssssaaaaan tántorgott lefelé a piac 1.08 környékéig, amit korrekciónak kell tekintsek elsődlegesen. Aztán láss csodát, csupán 2-3 hét alatt közel az esés közel felét (40 hétnyi szenvedést) visszaadott ebből a piac.
Egyébként mindegy, hogy én mit gondolok: szerkezet van és potenciális kulcsszintek és azok törése / nem törése. Az éves szinten három ilyenünk van jelenleg a két irányhoz, amelyek mentén a pár hetes folytatás most értelmezhető. De ez már elemzés és ezt ide nem rakom fel.
A rövid távú swingekhez remélhetőleg érthetők/használhatók az utóbbi pár napban publikált kvázi "hullámmentesített" , kereskedés orientált szkenneres képeim is (egy frászt hullámmentes egyébként). A szkennerben működő logikába azt próbáltam közelítőleg átcsempészni, ahogy a szememmel pásztázom a grafikont, "nagyjából". A set-upok ebből generálódnak, egyértelműek, mutatnak egy-egy lehetőséget belépéssel, célárakkal és stoppal feketén-fehéren, a jövő meg vagy támogatja vagy nem - közben már újra lehet gondolni.
Többet generál, mint a szemem és vannak közöttük láthatóan rosszak/fölöslegesek is - a szem jobban szűr - de az alapmodell elég jó így is. Az előny abban van hogy bármilyen időtávon és instrumentumban észreveszi a lehetőséget, amire rá lehet kukkantani és eldönteni, hogy tényleg jó lehetőség-e vagy sem - tehát több instrumentum esetén sok időt lehet vele spórolni / hatékonyságot lehet vele növelni. Bőven van mit finomítani (ld. utolsó esés tetején a sok pici piros set-up kupacot, amik amúgy éppenséggel jók voltak, csak hát...), de már így is elég jól muzsikál. Ez a jövő.
Szia Szarvasvadasz, Kivancsi lennek a velemenyedre, hogy elsodleges verziokent Te hogyan kezeled a jelenlegi helyzetet az eur/usd keresztben. 1. A februar 20 kornyekerol indult emelkedes reszekent (koztes/atmeneti korrekciokent), es hamarosan ujra eur erosodesre (dollar index esesre) szamitasz, vagy 2. Inkabb arra szamitasz, hogy a kereszt (es parhuzamosan a dollar index) nem fordult tartosan februarban, hanem az azota mutatott eur erosodes volt csak atmeneti, es tovabbi - a februari aljnal is melyebb - eur/usd aljra (dollar index tetore) szamitasz? Köszönöm szepen.
Jó volt a long set-up és közben elérte a zöld P2 profitszintet az emelkedés. Az eddigi emelkedő szerkezet mostanáig még támogatja az általad várt esetet. Esésre sepkizve két dologra érdemes figyelni: - 1.1200 körülig (zöld zóna) korrekciónak tekinthető az emelkedés - 1.1200 körülről lefordulva új aljra kell menni, ebben az esetben támogatott marad az általad várt 1.095 körüli célár
1.124 törése esetén 1.130 (zöld P3 ) elérése reális marad (sárga zóna).
Igen az a Varga Mihály furcsa elszólása volt,ami igencsak elgondolkodtató volt.A nyáj egybeterelése megvolt most jöhet egy újabb szint,ami elég sötét jövőképet vizional.
Szia, igen, lehetséges, kétféleképp. Ez a kör a vége felé járhat és fordulhat a mai alj környékén. Ha impulzívan törnek felfelé a csatornák, a csatolt szkenneres képen a sárga zónáig korrekció lehet még az emelkedés, ahonnan újra lefordulhat - ezt ott kell értékelni. Onnan a mostanival arányos lefelé kör indulhat, ami már elérné.
A másik esetben kis korrekció indul csak a mai alj környékéről és a nagyobbik csatornán belül / a felső fala fölé piszkálva tetőzve / lefordulva ez is oda mutat. Az első eset a rizikósabb, mert ott már opció az esés. Apropó szkenner: a csatolt Excel tábla az EU m15-ös set-upjainak az eredményét összesíti 2019. augusztus - 2020. március között. Az idei év eleje az első három oszlop, brutál erős, a múlt év októberben viszont sok a vesztő, de összességében biztatóak az eredmények. A nettó eredmény a kereszt és felbontás függvényében jellemzően 50-70% körüli hosszabb időtávon is.
EUR/USD