Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tigus7313 2011. 01. 28. 19:37
Előzmény: #1819  tokos.
#1820
max. Neked nem volt értelme.

csak egy példa volt, hogy vállalkozni nem feltétlen egyszerű, (főleg, ha kényszer), még EVÁ-zni sem feltétlen.

de Te már megint átfordítottad, az állam szemszögéből próbálod nézni, ami nem baj, de dirrekt írtam, hogy ez nem erről szól.

bizonyos nettó keresetig jobb munkavállalónak lenni, mint Evás vállalkozónak.
tokos. 2011. 01. 28. 19:29
Előzmény: #1817  tigus7313
#1819
Aha, kb. értem, sok értelme ennek a számolásnak nem volt, mert a lényeg, hogy a munkáltató 100 Ft költségéből mennyit kap meg.

Belevéve Áfa visszatérítést az EVA-nál, illetve a munkáltatói járulékokat a munkavállalónál.

Na mindegy.
tokos. 2011. 01. 28. 19:13
Előzmény: #1812  Törölt felhasználó
#1818
Aha, jól van, megint hülyének nézel...
tigus7313 2011. 01. 28. 19:12
Előzmény: #1816  tokos.
#1817
írtam, a munkavállaló szemszögéből nézve!
(nem az állam, és nem is a munkáltató)

munkavállaló esetében 475 eFt-os bruttó bér (adójóváírás, családi kedvezmény nélkül) 97 e Szja, és 78 e egyéni TB havonta. éves szinten ez 2100 eFt.

EVÁS esetén
94 e Ft -os garantált bérminimum (szellemi miatt), 60 eFt Szja, munkáltatói és egyéni TB havonta,éves szinten ez 720 eFT.

ezenkívül a havi 300 nettóhoz kell 7 M Ft Evás bevétel (csak a munkabér és terhei, illetve 500 eF egyéb költség (könyvelés, stb.)
Erre kell fizetni 2,1 M EVA, 70e HIPA.

vagyis éves szinten 2890 eFt.
tokos. 2011. 01. 28. 18:59
Előzmény: #1815  tigus7313
#1816
Valamit garantáltan elszámoltál.

Ha úgy nézed, hogy a 100 Ft munkáltatói költségből mennyi marad a munkavállalónál, biztosan elszámoltad.

Áfavisszaigénylést is belekalkulálva, bár most ebben bizonytalan vagyok, hogy ezzel mi van, már nem követtem az eseményeket ezügyben régóta.
tigus7313 2011. 01. 28. 18:51
Előzmény: #1814  tokos.
#1815
adót és közterheket is.
ez csak az önfoglalkoztató vállalkozóra igaz,
és a munkaviszonnyal összehasonlítva, vagyis a munkavállaló szemszögéből nézve.
(így a munkabéresnél, munkáltató által fizetendő járulékait emiatt figyelmen kívül hagytam - nem neki kell fizetni)

vagyis ekkora nettóig jobb, és kényelmesebb a munkaviszony (persze ha a munkáltató is úgy akarja...)
tokos. 2011. 01. 28. 18:44
Előzmény: #1813  tigus7313
#1814
"meglepetésemre még havi nettó 300 ezer Ft kereset esetében is több adót fizet az Evás, mintha munkavállaló lenne!!"

Ezt esetleg le tudnád vezetni? Nagyon érdekelne a dolog, hogy hogyan jött ki.

Csak adót számoltál, vagy közterheket is?
tigus7313 2011. 01. 28. 17:27
Előzmény: #1812  Törölt felhasználó
#1813
most már gondolom senkinek nincs baja az EVA-val.

egész jelentős költségvetési bevétel származik belőle, 2011-ben majdnem 200 mrd-ot terveztek.

a nyilvántartás jelentősen egyszerűbb, bár az is igaz, hogy termelő cégeknek (nagy költséghányadú) nem éri meg.

összehasonlítottam a munkaviszonyt és az önmagát foglalkoztató "szzellemi" munkás Evás vállalkozó adózását.

meglepetésemre még havi nettó 300 ezer Ft kereset esetében is több adót fizet az Evás, mintha munkavállaló lenne!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 28. 17:11
Előzmény: #1808  tokos.
#1812
tokos,

"Látod akirám, itt derült ki az is, hogy eddig füllentettél, hiszen eddig azt állítottad, hogy kizárólag az egyszerűsége miatt választottad, és agyon voltál vele adóztatva, aztán most meg kiderül, hogy amint előnyösebb adózás szempontjából a másik, visszalépsz, vagyis elsődeleges az adóoptimalizálás."

Tévedsz, nem azt mondtam, hogy agyon lettem volna adóztatva, hanem azt, hogy több adót fizetek eva-sként, mint tao-sként fizettem volna, de az egyszerűség miatt maradtam tavalyig az eva-nál. Idéntől viszont még jobb lett a tao-sként adózás (Az EVA-s nem változott), valamint vannak beruházási/fejlesztési terveim, így vállaltam a többletadminisztrációt és egyben az EVA-nál jóval kedvezőbb adózási formát. Ennyi a történet, nem több.

De ez csupán az egyik cégem, a másik mindig is tao-s volt és az is marad. De mielőtt belekötnél, nincs a kettő között semmilyen üzleti kapcsolat.

"Ami nem baj, csak nem szeretm, ha hülyének néznek."

Nem hülyének nézlek, hanem hozzá nem értőnek. Nagy különbség... Igen ritkán hülyézek le valakit, utoljára 22 évvel ezelőtt egy évfolyamtársamat/barátomat egy vita során, azóta is lelkiismeretfurdalásom van tőle.

De úgy látom, Neked a hülyézés könnyebben megy... Büszke lehetsz magadra... :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 28. 11:11
Előzmény: #1810  Törölt felhasználó
#1811
Népszava online:

"A Fiumei úti ügyfélszolgálaton 21 ablaknál várják a nyilatkozattevőket, átlagosan 3 perc a várakozási idő. A Váci úton a leghosszabb ideig sorban állónak 25 percig kellett várakoznia, de átlagosan 12 perc az ügyintézés. Bár az MSZP azt követelte, mind a 36 helyszínen rendeljék el a szombat-vasárnapi ügyfélfogadást, mert a helyenként napi 8-10 ezer nyilatkozó fogadása másképp már nem megoldható, a főigazgatóságon azt a választ kaptuk, ezt nem tervezik. A külföldön élők január 31-éig nyilatkozhatnak a konzulátusokon, az ott érvényes nyitvatartási idő szerint. Ma és hétfőn a helyzet súlyosbodhat."
Törölt felhasználó 2011. 01. 28. 11:04
Előzmény: #1806  szivacs
#1810
"Akkor te még nem voltál pesti postán adóbevallási határidő napján! Méghogy nincs tömeg! Legközelebb te adod le az enyémet, rendben?"

többezer posta vs. 38 hely a mnyp-nyilatkozatnak?

ne írkálj már hülyeségeket légy szíves...
Törölt felhasználó 2011. 01. 28. 10:44
Törölt hozzászólás
#1809
tokos. 2011. 01. 28. 10:31
Előzmény: #1770  Törölt felhasználó
#1808
"de jelzem, hogy a korábban eva-s cégemmel is visszaléptem a társasági adó hatálya alá, mert így - ha egyetlen egy fillér költségem sem volna, akkor is - kevesebbet fogok adózni... "

Látod akirám, itt derült ki az is, hogy eddig füllentettél, hiszen eddig azt állítottad, hogy kizárólag az egyszerűsége miatt választottad, és agyon voltál vele adóztatva, aztán most meg kiderül, hogy amint előnyösebb adózás szempontjából a másik, visszalépsz, vagyis elsődeleges az adóoptimalizálás.

Ami nem baj, csak nem szeretm, ha hülyének néznek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 01. 27. 15:12
Előzmény: #1806  szivacs
#1807
soha nem fogom megérteni, miért nem a neten vallják be. elsőre bonyolult, de miután megszoktad, már megy, mint a karikacsapás
a visszaigazolás meg szinte azonnal megvan elektronikusan, néha backup adathordozóra, oszt jónapot :)
a mai pendrive-ok pl. gyorsak és sok adat elfér rajtuk
szivacs
szivacs 2011. 01. 27. 14:42
Előzmény: #1805  Törölt felhasználó
#1806
Akkor te még nem voltál pesti postán adóbevallási határidő napján! Méghogy nincs tömeg! Legközelebb te adod le az enyémet, rendben?
Törölt felhasználó 2011. 01. 27. 13:05
Előzmény: #1793  pampa
#1805
"ha mindenki az utolsó napokra hagyná akkor lényegtelen az idő...."

Ez sem igaz természetesen.

Egyetlen példa: az adóbevallás. Ezt is sokmillió embernek kell évente megcsinálnia, és ugyanolyan arányban, mint most a nyilatkozóknál, az utolsó pillanatra hagyják. Mégsincs belőle tumultus.

Miért? Mert NEM kell személyesen megjelenni, lehet postán vagy elektronikusan is.

Eddig még SENKI nem tudott értelmes érvet felhozni a személyes megjelenés mellett (még Nyugdíjbarbi is belepirult, amikor a riporter rákérdezett, hogy ez nem a zemberek presszionálására szolgál-e véletlenül).

Persze fölösleges is védeni a védhetetlent. Az adóbevallásomat elfogadják elektronikusan, de egy ilyen háromsoros nyilatkozathoz be kell menni, "mert így ítélik biztonságosnak" (c) Barbi.

A belem kifordul ettől az egésztől...
ts3 2011. 01. 27. 12:10
Előzmény: #1802  pampa
#1804
Na azért. :)
szivacs
szivacs 2011. 01. 27. 12:09
Előzmény: #1796  Törölt felhasználó
#1803
"Csak, hogy lássuk, hova is folynak el ellenőrizetlenül a nyugdíjpénztári vagyonból várható bevételek," - ha tudod bizonyítani, hogy az mnyp pénzből 3 milliárdot átutalnak Fellegiékhez, akkor igazad van, ha nem akkor ez hangulatkeltő csúsztatás, amivel ne idegelj senkit feleslegesen! Várom a bizonyítékodat!

Ez meg valamiért nem idézted be ugyanonnan:

"Spóroltak az újratárgyalással

Az állam működését érintő infokommunikációs rendszerek konszolidálásával, illetve a működtetési szerződések újratárgyalásával több mint 15 milliárd forintot takarít meg a kormány"
pampa 2011. 01. 27. 12:08
Előzmény: #1801  ts3
#1802
Igazad van. bocs
helyesen:
Egy rétegnek nem lehetett dönteni. Nekik KÖTELEZŐ VOLT.
ts3 2011. 01. 27. 12:06
Előzmény: #1793  pampa
#1801
"Most lehet döntést hozni.
1998-ban NEM. "

Ez nem teljesen fedi a valóságot.
Én önként léptem be az MNYP-be 98-ban.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek