Topiknyitó: werkaz 2007. 08. 17. 09:56

Econet topik  

Csinálok már egy rendes econet topikot mert hülyén néz ki ez az új bejelentés jöhet cím.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 13:32
Előzmény: #2759  Törölt felhasználó
#2760
csak már az árfolyamon is látszana mennyit keresnek azon, hogy itt vannak...:) mert ugye az elég hiteles fokmérő!
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 13:19
Előzmény: #2758  Törölt felhasználó
#2759
Ez nem egy tőzsdei nagyvállalat, hanem egy kis bennfentes projektcégecske. Ezt soha nem szabad elfelejteni, amikor összehasonlítod a többivel. Itt a tőzsdei jelenlét legfőbb célja, hogy a nagy tulajdonosok ingyen pénzt szerezzenek a piacról (a Fotex esetében ezt ki is mondták feketén-fehéren.) Egyáltalán nem biztos, hogy valaha is transzparens tőzsdei céggé akarnak válni, elég, ha egy nagy halom pénzt keresnek rajta.
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 13:11
Előzmény: #2757  Törölt felhasználó
#2758
Nem is ránk gondolok, de egy vállalat hosszú távú céljai között kell, hogy szerepeljen a piac kedvező megítélése. A tőzsdén való sikeres részvételnek gondolom nem kell magyaráznom a pozitív hatásait, a negatívok mellett. Ez azt feltételezné, hogy a staratégiai célok között ennek is szerepelnie kell. De náluk semmi nem utal arra, hogy transzparensek kívánnának lenni, sőt!! És így nem is kap a cég visszhangot sem. Éppen ez a cél??! Lehet. Süllyesztőben kirándulgatni...ez lenne a nagy üzlet? majd kiderül
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 13:01
Előzmény: #2756  Törölt felhasználó
#2757
Az árfolyam a nagy tulajdonosok érdeke szerint kell alakuljon, a cégvezetést pedig ők delegálják. Nem szabad csodálkozni, ha nem egy maréknyi kisrészvényes érdeke szerint kommunikálnak.
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:49
Előzmény: #2755  Törölt felhasználó
#2756
ami azt illeti ráférne a cégre egy pozitívabban hozzáálló emberke, akinek a részvényesek is fontosak és ennélfogva a piaci megítélés. Ám feltételem,hogy Balázs ott csak egy bábú, sok belekeverése nincsen> adja az arcát. De hogy ennyire elnézni ezt a szereplést a BÉT-en...?! ez nem fér a fejembe!
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:43
Előzmény: #2754  Törölt felhasználó
#2755
Igazad van, ott kéne lenni a napirenden. Vagy elfelejtették, vagy rosszul feltételezem, hogy le akarják váltani.
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:35
Előzmény: #2752  Törölt felhasználó
#2754
Igen, az eco vig-ját tudom, az indexét kérdeztem. Úgy is leválthatják, hogy nincs a napirendi pontok között feltüntetve? lehet hülyeséget kérdezek...
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:31
Előzmény: #2751  Törölt felhasználó
#2753


Szerintem , ne vegyetek ecot!!
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:29
Előzmény: #2748  Törölt felhasználó
#2752
Az eco vezérigazgatója jelenleg még Balázs Csaba, a közgyűlésen valószínűleg leváltják és Pórffy András lesz helyette. Az Indexnek nem tudom ki a vezére.
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:19
Előzmény: #2750  Törölt felhasználó
#2751
Hejja Tuske !!
Kerdezhetek toled valamit. Te csak az eco papirosokat szereted? Ennyi? Semmi mas? Kisse tobbre sikeredett, de egy a lenyeg.
Hejja
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:16
Előzmény: #2749  Törölt felhasználó
#2750
ne törődjetek semmivel se , vegyetek ECONET et ... ne adjátok mán ilyen könnyen fel !!!! ne legyetek anyámasszony katonái ... vegyetek ... vegyetek ....
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:14
Előzmény: #2748  Törölt felhasználó
#2749
figya , appáim ... olvastam , hogy a jövő héten olcsóbb lesz a kutyamüzli ... hát ha erre nerm indul meg a ti sztár papírotk , akkor berosálok ... meg budapesten már építik a 4 es metro t , ez is biztos jó hír ... meg a Jó Péter az meg kinek jó ???? nektek ????
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:11
Előzmény: #2747  Törölt felhasználó
#2748
Köszönöm szépen, ez rémlett, de így már leírva meg is bizonyosodtam felőle.
A tulaj Nobilis, és a vezérigazgató pedig Jó Péter? (ha nem jól írtam a nevét,elnézést), róla tudsz valamit?
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 12:06
Előzmény: #2746  Törölt felhasználó
#2747
Bachata, sokan sokszor leírták már: az Index.hu tulajdonosa közvetlenül és cégein keresztül Nobilis Kristóf. Az Econet.hu legnagyobb tulajdonosa sokáig szintén Nobilis Kristóf volt. Jelenleg papíron megváltozott a helyzet, de a pontos valóságot csak a kevés számú beavatott ismeri. Valami okból sem a Felügyelet, sem a BÉT nem érzi feladatának, hogy tulajdonosi megfeleltetést rendeljen el kiderítendő, hogy ki az az 50 százaléknyi "egyéb" tulajdonos, aki a gyorsjelentésben szerepel.
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 11:37
Előzmény: #2745  Törölt felhasználó
#2746
Már megint minden kispapír megindul és ez a sereghajtó, igaz még az sem, csak a jelét lehetett látni... Tudja valaki mi köze van az Index.hu-nak az ECO-hoz? pontosan! Inflexio, ha itt vagy , benned van minden reményem:)
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 11:21
Előzmény: #2744  werkaz
#2745
puleo: Isten hozott! Az elemzésben hittek, szerintem. Így utólag az meg már más dolog, hogy mit sem ért
werkaz 2006. 03. 31. 09:52
Előzmény: #2733  Törölt felhasználó
#2744
tüske wazz.. az én kölkeimet meg a gólya hozta :)) most kezdhetek ránézni az asszony körmére meg kérjek dns vizsgálatot ?? :))
Törölt felhasználó 2006. 03. 31. 09:44
#2743
marques sem mer már nyilatkozni,szép elemzés volt,kár hogy senki nem hitt benne
bpmcwap
bpmcwap 2006. 03. 30. 21:24
Előzmény: #2740  forest_30
#2742
Na ugye hogy mekkora baromság!!! :DDD
Csak jozan paraszt ésszel hagy számoljak má egy kicsit...
"A Sun két új díjfizetéses szolgáltatást kínál: a Sun Grid számítóhálózatot, amelynek kapacitása processzoronként és óránként egy USA-dollárért, a tényleges használat utáni elszámolással vehető igénybe, valamint a Sun Grid tárolóhálózatot, amely gigabájtonként havonta egy dollárért vehető igénybe. A következő hónapok során a Sun további Sun Grid-szolgáltatásokat vezet be az asztali gépes felhasználók és a fejlesztők számára."
Tárolohálozat: 1Gb / 1USD/ hónap hmmm
Egy 160Gbos trolo bérlése egy honapra 160USD ha 1 dollár 220Huf akkor az havonta 35200HUF ehez képest egy 160Gbos Maxtor winyo 18000huf... és azt csak egyszer kell megvenni... ehez képest évente majd valaki ki fog fizetni 422400forintot ezért a kapacitásért... Másrészt ahoz hogy valaki hozzáférjen ehez a 160Gbhoz még igen csak jó minőségü kapcsolat is kell... hogy le és fel is legalább olyan gyorsan töltsön mint egy kisflopira ir a gép... :DDD Jó biznic, csak legyen elég sok marha aki fizeti... Egy ilyet én is üzemeltetnék... :DDD
Aztán itt ez a 1dollár / CPU / Óra... Ez kacifántosabb, mert nem lehet tudni mekkora a CPU... Poén lenne egy 1Gigás... :DDDD
Ma amit minden nehézség nélkül kaphatunk a jobb mezei PCüzletekben az a 7200Gigás proci... namost egy duplás alaplappal 2darab duál procival- amit jobb helyeken 3napon belül leszálitanak rendelés esetén-szal ez még mindig nem a nehezen beszerezhető kategoria- 14400GIGAHERCEN ketyereg... és ez még mindig nem mondhato komoly szervergépnek... igaz van olyan sejtésem hogy egyesek ennél gyengébb szerverrel is beérik... elég ha a tőzsde tapasztalataimra gondolok... :DDDD Na pénzszerüsitve a sima 7200as uszkve 200ból kijon... a nap 24órájában hajtható a honap 30napján... Természetesen ha komolyabb müveletekre gondolok-teszem azt tudosok, fizikusok, tudom is én akkor ennél komolyabb gép kell, na de könyörgök, még ennek se éri el a 10edét sem az internetes hálózat!!!!! Hacsak nem üvegszálas de annak is vannak határai, meg költségei és akkor már ott tartunk hogy a pincébe vehet egy igazi szervert!!!Teragigákkal... :DDD
balta
balta 2006. 03. 30. 21:15
Előzmény: #2740  forest_30
#2741
Forest_30: A Sun Microsystems Magyarországon is jelen van (www.sun.hu), alapvetően igen jó minőségű számítógépeket gyártó cég, és mint ilyen, teljesen más kategória, mint az ECONET. Az tény és való, hogy a Sun kínál GRID megoldásokat az alacsonyabb árfekvésű szervereinek az összekapcsolására, és igyekszik minél nagyobb szeletet kihasítani ebből a piacból is (az ő gépeit vegyék GRID-alkalmazások futtatására).

Topik gazda

werkaz
4 3 4

aktív fórumozók