Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:58

E-STAR  

.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 06. 27. 00:03
Előzmény: #6339  Törölt felhasználó
#6340
Amint mar emlitettem a tegnap, nem csak a magyarorszagi onkormanyzatokkal vannak gondjai a cegnek:
link
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:45
Előzmény: #6331  Törölt felhasználó
#6339
álmodj királylány!
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:35
Előzmény: #6334  Törölt felhasználó
#6338
Vagy épp marhaegyszerű. Becsődöltetik az e-start 'osztjónapotkívánok! Az adósságnak is..
Ha jól értettem a számaid, akkor elég, ha az önkormányzatok kollektíven nem fizetnek, és onnan ez programozottan előáll a fizetésképtelenség a kötvények ágán. Talán még összebeszélniük sem kell, ha egyenként erre a következtetésre jutnak.
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:23
Előzmény: #6336  Törölt felhasználó
#6337
Szar dolga lehet orbánnak is, hogy szerencsétlen még sosem hazudott, most meg évek óta az egész sleppel együtt kénytelenek gyakorolni ezt az aljas tevékenységet.
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:21
Előzmény: #6335  Törölt felhasználó
#6336
...vagy október, esetleg szeptember másodikán tettem feljelentést a mai visszaélés (a nevemmel) miatt???

Igazán belezavarodom a hazugságba és a visszamenőleges feljelentésekbe.
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:16
Előzmény: #6334  Törölt felhasználó
#6335
Szia!

Én vagyok most a gépnél.
Délután valakik írogattak a nevemben, de feljelentést tettem büntetőügyben a ptk. alapján 2011. nov. 2-án a dolog miatt.

A Phyla magyar bíróságra ment, ezért tart/-ott egy emberöltőig. Itt nem is érdemes ezzel próbálkozni, csak rendszerváltás után, egy esetleges demokráciában. Mindenképp olyan bíróságra érdemes, ahová nem jut el a fidesz keze.
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:11
Előzmény: #6333  Törölt felhasználó
#6334
Üdv "luigiano"!

Összetett és kényes kérdés ez az önkormányzati dolog. Mint látható az önkormányzatok nem akarnak fizetni - szerintem nincs is miből, annyira ki vannak száradva a forrásokból - de mindkét félnek az volna jó, ha valamiféle közös megegyezést találnának...A bírósági perek évekig elhúzódhatnak, lásd. Phylaxia (Tóth Péter és társai...)
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:03
Előzmény: #6329  Törölt felhasználó
#6333
Üdv!

Szerinted melyik jogi "fórumra" kellene vinni az ügyet?
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:02
Előzmény: #6325  besz
#6332
Tiszteletem "besz"!

Régen láttalak már, mi a helyzet? Most milyen papírt "shortoltok"????
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:02
Előzmény: #6328  Törölt felhasználó
#6331
ja és bocsánat, ne felejtkezzünk el az inkasszóról. a bank és az e-star jogosult a szerződés szerint inkasszózni. tehát ha benyújt(ják/ották) a követelésüket, akkor abban a pillantban amikor pénz kerül az önk. számlájára, automatikusan inkasszózik a bank!
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:02
Előzmény: #6328  Törölt felhasználó
#6330
Egyértelmű.

Elmaradt haszon, hitelrontás...sorolhatnám.

Nagyon keményen meg kell büntizni a hazugságot, amivel súlyos károkat okoznak!

(gyengébbek kedvéért: nem a korrupt és fitymesz zsebében lévő magyar bíróságnál, ezt egy józan magyar ember sem gondolja)
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 22:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#6329
Igazából nem lehet tudni, hogy miért késik a társaság 2011 évi auditált éves jelentése, de hogy Kassai Ákosék valamit nagyon eltoltak az biztos. Mehetett a pénzosztás kontrol nélkül, vagyis a pénzáramlás (cash flow) körül nem lehetett valami "tiszta"...Gondolom, hogy jobban utánna néztek a könyvelésnek, és ahogyan mondani szoktakták, elkezdtek kiesni a csontvázak a szekrényből.....(Egyébként jól emlékszel 8250 Ft nál száltam ki, még felszálló ágban...Ment még utánna elég szépen, de így sem panaszkodom. Most meg az EGIS Nyrt. papírjaiban bízom, de ott is csak erőködés van...)
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 21:57
Előzmény: #6318  Törölt felhasználó
#6328
gyerekek, azért tisztázzunk valamit... csődöt emlegetni égbekiálltó arcátlanság, és mint ilyet SCS helyében rosszhír keltés miatti feljelentést tennék. Hisz... 2 db. 200 mFt-os szarfaszú nem dönti be a céget. Fizetőképes, van kp.-je, ill. kapott lengyel hitelt. Igaz, nem hívta még le, de le fogja.
...és ha SCS és köre megveszi bagóért a rv.-eket, akkor úgy fogtok shortos barátaim járni, mint a volkswagen esetén a csájó, aki sínen végezte, mert nem adot el neki senki rv.-t és nem bírta visszavenni a kölcsön eladott rv.-eit....
javaslatom, hogy senki se adja el a rv.-eit ezeknek a shortosoknak, csak szépen veszegetni kell, aztán majd kilikvidálják őket szépen sorban, amikor nem tudják visszavenni, és nem lesz fedezetük.

ui: holnap amúgy SCS fog nyilatkozni sárospatak ügyében is.
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 21:38
Előzmény: #6304  Törölt felhasználó
#6327
így van.
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 21:33
Előzmény: #6268  Törölt felhasználó
#6326
bizonyíték kell, nem ígéret Ð
puffogtatni, bármit mondani én is tudok, de azt bizonyítani is kell.
mondom... szájkarate.

Nem az etető kezet kellene megharapni, hanem a kormányt, aki folyamatosan forrást von el az önkormányzatoktól...
besz 2012. 06. 26. 21:17
#6325
egy éve még többen értetlenkedtek,
mára már egyre többen érzik,

az állam lesz a multi.
nem fog pénzt kitalicskázni egyik cég sem,
föleg nem a közszolgáltatásból.
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 21:11
Előzmény: #6322  Törölt felhasználó
#6324
Ennek még nemzetközi visszhangja is lehet,ha az ig.tagnévsorra nézek:

Igazgatóság SOÓS Csaba (elnök), dr. MOLNOS Dániel, Jacek Piotr KRAWCYK, Maximilian N. TELEKI, George E. PATAKI

Nem kizárt a nagyobb és erősebb falkához való fordulás.
grizzly-geza 2012. 06. 26. 21:08
Törölt hozzászólás
#6323
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 20:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#6322
Üdv Mindenkinek!

Én is csak azon aggodalmakat tudom most erősíteni, hogy a kötvénylejáratok miatt a társaság helyzete elég "ingatag". (A kilátástalan szót direkt nem említem, mert az azért még messze van.) A tények a következőket mutatják, kötvénylejárat és hitelkamat fizetés szempontjából:

-2012 Q4: kb 6 millió Euro,
-2013 Q1: kb 2,5 millió Euro,
-2014 Q1: kb 20 millió Euro.

Gyakorlatilag 3/4 év alatt ki kellene fizetni a társaságnak kb.8 millio Eurot, úgy hogy Romániában és Lengyelországban a valós energiahasználat kerülhet számlázásra, vagyis jelentősebb bevételek csak a téli hónapokban jelentkezhetnek. (A kötvénylejáratok nem fizetése gyakorlatilag automatikusan a csődeljárás vonhatja maga után.)

Ezért van most ekkore szerepe a magyar önkormányzatok fizetési fegyelmezetlensége miatt. Jelen pillanatban pénzt szerezni más forrásból nem lehet, "Lézer Úrék" - nem véletlenűl van idézőjel írva - meg kihasználják a 2/3 többségüket, mondván:
- Minek fizessünk, ha már minden hatalom a kezünkben van, és úgy alakítjuk a törvényeket ahogyan nekünk tetszik. Majd jó lesz az a pénz a slepjeinknek....
Lehetne bulgárisabban is fogalmazni, de semmi értelme...

Soós Csabának fel van adva a lecke, hogyan oldja meg ezt a kérdést, nem egyszerű feladat az biztos. (Egy kicsit köszönheti magának is hogy ilyen helyzetbe került a cége, nagyon túlvállalták magukat ill. kontrol nélkül hagyta a vezetőket bár lehet, hogy éppen a lengyelországi projektek fogják megmenteni a társaságot....)

Gondolom már megfordult már a fejében, csak egyszer kerüljek ki ebből a kutyaszorító helyzetből, ki is viszem a cégemet külföldre....A gondolat nem rossz, csak először el kellene jutni valahogy ehez a lehetőséghez....
Törölt felhasználó 2012. 06. 26. 20:38
Előzmény: #6312  Törölt felhasználó
#6321
Azért szentté sem kell avatni a céget.RFV- s korában az elején alvó részvény volt vagy egy évig ha jól emlékszem 500 000 ft volt 1 db részvény ára.Kereskedhetetlen volt, a fórumon már akkor irkáltuk milyen gagyi lett a bét, hogy minden szutykot tőzsdére engednek és ez a bét-en a papírok szégyene.Ezért nem mertem az elejétől belevenni, pedig sasoltam 2000ft -tól mikor ment 10000 -ig, lemardtam sok profitokról, de gyanús volt a story és a gyors emelkedés.

Topik gazda

gyakornok1
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek