A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Az teljesen mindegy, mi van a háttérben, de a bankok sikeresen kihasználják, hogy rizikó nélkül, állami (központi bankok) támogatással keressék hülyére magukat. Hasonlóan a tőzsdén ügyeskedő spekulánsokhoz, meg persze a kriptopiacot se felejtsük ki. Oda is áramlik a felesleges pénz, pumpálva mindent.
Mi lenne a megoldás? Mert azt tudjuk, hogy a 2008 as válságot félbeszakították a tömérdek pénz kinyomtatásával, meg a szuperlaza monetáris politikával. Furcsa módon még mindig működik, pedig a szakértők már 5 éve a nagy összeomlást várják. A piacgazdaság gyakorlatilag annyira deformálódott, hogy már csakis a politika irányítja, a piacnak szinte semmi hatása. Legalábbis ezt írják az okosok, hiszen meg van az ígéret, hogyha rosszra fordul a helyzet, úgyis beavatkoznak. Csak az a kérdés, hogy nem lesz-e az már halálos drogtúladagolás
Jajj, jajj.. 1, Nem a költségét sokalja hanem a lehúzást. Ha van olcsóbb, akkor azt haszálja ennyi. 2, Csak speciális utalásoknál jobb? Minden utalás másodpercen belüli és kvázi ingyenes lesz 2-3 éven belül rajta, a többi a te süketelésed, aki nem követi az eseményeket. 3, Mi köze a hodlernek az utalásokhoz? Marad mindenkinek elég..A fehér papír paraméterei meg nem véletlenek, a biztonság rovására menne ha azt csinálnák hogy blokkméretnövelés, több blokk stb. Vagy amit a face..Ezek nem megoldások, de tudom te kőfej vagy te ezt nem fogod fel. 4, Hihetsz benne, hogy betiltják hinni ingyen van, csak sosem fog teljesülni, mert betarthatatlan lenne, meg lehetetlen. 5, Annyira képbe vagy mint az útszéli kutya. Amiről te hadoválsz azt nem a binance hanem a Bitfinex csinálta. Amúgy semmi baj az újabb hazugságcunamiddal. :)
"A bankrendszer köszöni szépen nagyon is zakatol, " kb. úgy zakatol mint a kommunista nehézipar az 1980-as években:) különben ezt a kripto-hablatyot is szerintem ők futtatják:)
Ohó!!! Akkor esetleg innen eredhet ez a makacs, megmagyarázhatatlan utálat a fiat-pénz iránt?? Egész álló nap húszezres halmokat számolni, közben meg egyetlen darabot sem kapni? :-)
Nekem is furcsa, hogy mindent ingyen szertnének az emebrek, de ha ők valamit megcsinálnak, akkor a világ pénze nem lenne elég. Egy fórumtársunk több százezret keres egy egy spekulációján, de ha haza kell utalni a pénzt, sokallja az illetéket. Az is egy szolgáltatás és a szolgáltatónak vannak költségei, meg persze keresni is akar rajta, annyit, amennyit tud. A piacgazdaság erre épül és örülök, hogy van a bitcoin, mert megszorongatja a bankárok monopol helyzetét. De már lassan ez is elesik, mert ahogy látjuk, a bitcoin, mint fizetőeszköz csak speciális utalásoknál jobb, így ezen a téren a konkurenciaharc elmarad(t). Köszönhetően a hodlereknek és spekulánsoknak, akik más útra terelték a felhasználását, meg a kőbe vésett rugalmatlan fehér papírnak. A bankrendszer köszöni szépen nagyon is zakatol, ha kicsit összefognának a nagyok, porba döngölhetnék az egész kriptopiacot. Csak azért nem teszik, mert nekik is csurran cseppen, minek is harcolnának ellene. Majd ha ismét fenyegető lenne, időben lépnek majd, akár törvényi háttérrel. Az is feltűnő, hogy a tethert senki nem vizsgálja, pedig jó nagy mankót csinált a binance, gyorsan összedobtak egy tokent amivel szépen betömhetik az 1 milliárdos lyukat, meg még szépen keresnek is rajta.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046