Amint elkezdődik a fiat inflációja és magával rántja a gazdaságot, a coinokból is elkezdik kivonni a pénzt, mivel meg kell menteni a vagyont, a használati eszközeinket, a házat ahol lakunk, az autót amivel közlekedünk és kaját is kell vennünk, meg a hitelt is törleszteni kell. A BTC meg majd ott pihen a pénztárcánkban, ez nem életszerű. Ha az ember bajban van, abba kapaszkodik, amibe tud.
A bányásztársaságok is szórják ki a BTC-ket, hiszen kell nekik a dollár, azzal finanszírozzák a működésüket, már amelyik nem dőlt be az árak mélyrepülésekor, még jobban globalizálva a bányászatot.
Amit az előbb leírtál, csak akkor érvényes, ha az árfolyam folyamatos emelkedését biztosra vesszük. De ha kevesebb BTC csöpög majd a bányászgépekből, drágább lesz az előállítás, így sokan nem élik majd túl. Ez is arra játszik, hogy centralizáltabb lesz a bitcoin rendszer, (vagy ahogy fentebb írtam, felmegy az ára).
És a végére, a helyzet sokkal árnyaltabb, mivel "a jelenleg letezo (elmeletileg 17,7M BTC)" elég jelentős része már most is hozzáférhetetlen, csak a statisztikát rontja, viszont nincs lehetőség ezt megváltoztatni. Furcsa a satoshinak tulajdonított nagy pack mozdulatlansága is. Így a számításod csak elméleti.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046