Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
morricone 2020. 02. 13. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#800
Ez nácista szöveg!! Hogy írhatsz ilyet,normális dolog ez?? Lipót mező!!!
morricone 2020. 02. 13. 11:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#799
willy_long
willy_long 2020. 02. 13. 11:38
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#798
Ez így van! Afrikát az elmúlt évtizedben kilóra megvette a Kína. Rengeteg kínai cég van jelen és rengeteg kínai él egy-egy afriaki országban! Ha ott megjelenik a vírus, akkor az robbanni fog...
Törölt felhasználó 2020. 02. 13. 11:32
Törölt hozzászólás
#797
Törölt felhasználó 2020. 02. 13. 11:31
Törölt hozzászólás
#796
Törölt felhasználó 2020. 02. 13. 11:25
Előzmény: #783  morricone
#795
Ez simán lehet, hogy már megtörtént. Afrika tele van kínai érdekeltségekkel.
gazmber 2020. 02. 13. 11:19
Előzmény: #788  totoro
#794

https://www.channelnewsasia.com/news/asia/indonesia-garuda-grounds-aircraft-coronavirus-bali-shanghai-12430648
a német esethez hasonlóan Baliról (nyaralásról) is hazatért Kínába egy fertőzött  
pitcairn2 2020. 02. 13. 11:15
Előzmény: #792  totoro
#793
pontosan a kínai állam csinált eddig ebből kolosszális pánikot...
totoro
totoro 2020. 02. 13. 11:02
Előzmény: #791  gazmber
#792
Ezek érthető reakciók, Kínának az az érdeke, hogy ne legyen pánik, rendezett mederben menjen minden.  Vuhanból most is jönnek amatőr videók, nem hiszem, hogy a számok kozmetikázásán kívül más bűvészkedést el tudnának tusolni, amit most látunk az lehet kb. a valós helyzet.
gazmber 2020. 02. 13. 10:39
Előzmény: #785  wyl
#791

egy olyan videó is kering, amin az látszik, hogy több autóval érkeznek 'propagandisták', beöltözve pl. ápolóknak- zöld ruhába- v. 20-an, összeállnak, csinálnak egy fotót és mennek tovább... ebből gondolható a vidáman táncoló, tornázó 'betegek' is lehet csak beöltözött 'propagandisták'...?
és ha ilyeneket csinálnak, akkor a statisztikákat vajon mennyire 'kozmetikázhatják'? szvsz 
wyl 2020. 02. 13. 10:31
Előzmény: #787  totoro
#790
Én ennél durvábbat is hallottam már, hogy ez az új nyugdíjreform, mert kevesebb eltartott jut majd a kereső létszámra, és ezáltal az egészségügyi büdzsék sem lesznek annyira leterhelve a krónikus betegellátás miatt.
wyl 2020. 02. 13. 10:22
Előzmény: #781  pomperj
#789
Most azért jobban látszik, hogy  a corona mortalítása nem 2% körül várható, hanem optimális becslések alapján 5-12% közé várható, mivel a fertőzöttségtől a halál beállta között átlagban  > 1 hét tellik el. https://postimg.cc/MXQh9gLW
totoro
totoro 2020. 02. 13. 10:15
Előzmény: #786  berlini
#788
Köszönöm, részemről is lezárva. Igen, az tényleg megnyugtató, hogy a külföldi esetek száma stagnál, reméljük így is marad.
totoro
totoro 2020. 02. 13. 10:13
Előzmény: #785  wyl
#787
Azt is hallottam már, hogy milyen jó ez a betegség, mert ha nem lenne, akkor a közlekedési balesetekben (ugye most áll a közlekedés) többen halnának meg, mint amennyit a vírus elvisz. De azét kicsi belegondolsz, akkor rájössz, hogy közlekedési balesetben egy 10 millós városban átlagban meghal 2 fő naponta, nem 100 vagy pláne 250. Én szeretek számolgatni, így utánaszámoltam, hogy Wuhanban a természetes halálozás naponta 350 fő, és az egyáltalán nem megnyugtató, hogy tegnap 250 meghalt csak tüdőgyulladásban (még ha ezek kis része nem is volt koronavírusos), egészen biztosan az első számú halál ok ma Wuhanban a vírus, megelőzi a rákot pl., úgy hogy karanténban vannak, brutális óvintézkedésekkel. Ezt is gondolja át aki azt mondja, hogy mire a para, ez csak olyan mint az influenza.
berlini
berlini 2020. 02. 13. 10:11
Előzmény: #784  totoro
#786
Egyetértek és elnézést kérek, ha a múltkor válaszommal megsértettelek.
A kinaiak kineveztek 2 új vezetőt a válság elleni küzdelem élére. Gondolom azok nem akarják, hogy később bárki azt mondhassa, hogy az ő vezetésük alatt romlott a helyzet, ezért most elkezdtek igazat mondani.
Szerintem is rengeteg beteg lehet a kinai lakókaszárnyákban, akiket senki sem vizsgált meg. Ha áletben maradnak akkor megúszták és s statisztika velül már nem foglalkozik, ha pedig meghalnak, akkor jön a ponyvába csomagoló teljes védőruházatos hullaszállitó.
Ha Vuhanban a következő napokban nem sikerül megállitani a rohamos terjedést, akkor szisztematikusan ki kell üriteni a tartományt. A Hongkongiak kifejlesztettek egy gépet amivel 1 óra alatt meg lehet állapitani a fertőzöttséget. Vuhan város mint nagy karantén belépési pontjainál ellenőrzötten el kell kezdeni a módszeres kimenekitést. Úgy néz ki, hogy a többi kinai tartományban még kézben lehet tartani a terjedést, ott sem a betegek száma nem emelkedik drasztikusan sem az elhalálozottaké. 
Ami még jobb hir, hogy külföldön továbbra sincsen új haláleset az egy héttel ezelőtt elhunyt egyszem fülöpszigeti kinai után.
wyl 2020. 02. 13. 10:02
Előzmény: #776  harlem
#785
Az még valahogy magyarázható, hogy az új teszt miatt gyorsabban és több beteget tudnak tesztelni, ezét növekedett ilyen ütemben fertőzöttek száma. Deeeeee úgylátszik a halál megállapítása is tegnaptól új módszerrel állapíthatták meg,  azért lett ilyen meredek azok emelkedése is. Ja, mindent meg lehet magyarázni :)))
totoro
totoro 2020. 02. 13. 09:59
Előzmény: #782  gazmber
#784

Én azt nem értem, hogy az miért lehet, hogy pl. hajókat nem engednek kikötni, meg teljes határzár, de közben a légi forgalom kisebb korlátozásokkal, de simán üzemel. Ennek így semmi értelme, nem logikus.
Szó esett itt a rémhírterjesztésről, főleg én kaptam itt (tényleg túlgondoltam a kisgyerekes hírt, hülyeség volt, érzelmileg reagáltam), de nem ugyanez amikor felröppent egy pletyka, hogy megvan rá a gyógyszer, majd, hogy megvan rá az oltás, majd hogy "kiszámolták" hogy egy hét múlva 0 új megbetegedés lesz, meg Trump benyögi, hogy áprilisra elfelejtjük az egészet, vagy a kolléga beírja, hogy valójában nagyon jó ez a járvány, mert ha elmúlik, akkor még nagyobb növekedés lesz? Ugyanúgy megvan a rózsaszín szemüvegesek etetése  féligazságokkal, mint a pesszimistáké túlzó rosszakkal. Senki nem tudja kivonni a saját habitusát a döntéseiből, így mindenki túllendül a saját oldalán a valóságon. A rózsaszín szemüveges túlzottan derülátó, a sötét túlzottan sötét. Én azt gondolom, hogy mindenki fogja vissza a saját oldalát, és próbáljon mindkét irányban gondolkodva mérlegelni.
morricone 2020. 02. 13. 09:56
Előzmény: #781  pomperj
#783
ebben egyetértünk,nem mondták meg a valoságot és most sem.ha bekerül afrikába nagy baj van..a a nem engedik kikötni sehol kambodsa fogadott egyet a legjobb hely..
gazmber 2020. 02. 13. 09:44
Előzmény: #780  gazmber
#782
aggasztó esetek, mert lehet elkezdenek felbukkanni az EU-ba a még most is(!) nagyvonalúan beengedett láztalan virushordozók(?), a másik meg... szélnek eresztik -karantén nélkül(?) - a németek is az ilyen betegeket ápolókat??   ez gáz...szvsz
pomperj
pomperj 2020. 02. 13. 09:41
Előzmény: #777  totoro
#781
Igen, elkezdtek bevallani a valosagot a 2 honapja tarto hazudozas utan.
Ez a kb. 20e ujabb fertozodes nem egy nap alatt lett, ha tegnapig kb. 3000 uj lett naponta.
A helyzet valoszinuleg sokkal rosszabb a halottak szamat tekintve is...sot talan me ennel is sokkal rosszabb.
Most mar tobbszaz megbetegedes van  a masik 7 nagy kinai varos-clusterben is, Es azokban is varhatoan  hasonloan fog tovabb terhjedni. Most azokban ott tartanak, aholl VUhan volt December kozepen.
Semmi ok nincs az optimizmusra.
.
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek