Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:34
Előzmény: #6965  Phylaxa
#6980

" De vegyük, hogy önkéntes alapon letesztelnek mindenkit. Egy részüknél megállapítják, hogy pozitív, a többségnél pedig, hogy nem. Másnap megint tesztelhetnek mindenkit újra, mert ha nem izolálta magát, pl. megkapta hazafelé, akkor mégis pozitív lehet. "
.
A csehek a héten vezették be a kötelező maszk viselését közterületen (mindenkinek).
Sok tesztet is végeznek (most vettek 150 ezret). Érdemes lesz összehasonlítani az eredményüket a miénkkel.
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:33
Előzmény: #6977  Peterbond
#6979
Orban ott is tonkrekurta at egeszsegugyet vagy ott sem havariahelyzetre mereteztek a korhazakat a balgak?
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:32
Előzmény: #6974  Peterbond
#6978
Biztos vagy ebben!? Meseld el nekem hogy a nemet 28 fos halalozasi adat 9000 beteg mellett miert log ki nagysagrendileg a sorbol. Szerintem bizony nem tesztelnek mindenkit, nagyon nem! Ha igy lenne, akkor valos szamokat latnank pl. Olaszorszagban, Franciaorszagban, Spanyolorszagban..... hosszu a sor. Nalunk sem valos, talan a nemet szamok allnak legkozelebb az igazi aranyokhoz.
Peterbond 2020. 03. 18. 19:31
Előzmény: #6962  Deliver12
#6977
"Ezek az olasz szamok kezdenek igen felelmetesek lenni.
Ma tobb mint 4200 uj fertozott es 475 halott."
Semmivel sem félelmetesebb mint 5 napja is volt. Akkor is tudott volt hogy Bergamoban elérték a kapacitásukat a kórházak. Ezért is van már lassan 8% felett a halálozási ráta ott. És igen 23-25 körül várják a tetőzést. Azaz még lesz magasabb is.
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:29
Előzmény: #6971  festina88
#6976
En a sulyos/kritikus allapotu betegekrol beszelek. Remelem te tudod mirol beszelsz.. jelenleg 4 ilyrol tudni, de a szamuk no meg sajnos. Az orszag kulonbozo reszeirol futnak be mar betegek, koztuk olyan aki elhunytkent kerul fel a listara. 
szieszta 2020. 03. 18. 19:29
Előzmény: #6965  Phylaxa
#6975

Az a baj, hogy a nagy demokráciánkban sok szabadságharcos nem áll be a sorba és azért is megmutatja, hogy ki lehet cselezni a hatóságot.
Kínában a karantén gyakorlatilag kijárási tilalmat jelent. Nálunk a bátrak majd megmutatják.
Már sokan pityeregnek, hogy nincs tartalékuk, segítsetek. Eszetlenül vették fel a hiteleket, mert megérdemeljük a jólétet.
Nálunk már a "koldus" is Dubajba megy kirándulni, mert megérdemli, hitelből.
Nevetséges, mikor a 30 éves lakáshitel mellett, még cofidis hitellel wellnes-be járnak.
A baj még csak most kezdődik, mikor az állam éppen ezeket a felelőtlen embereket menti. Denizahitel? Cofidis hitel? Provident hitel?........  hulljon a férgese. Ha akkor megérdemelték, most vállalják a következményeit!
Peterbond 2020. 03. 18. 19:29
Előzmény: #6970  Törölt felhasználó
#6974
"Rendes toled hogy leirtad neki maskepp, hatha megerti."
Én értem azthiszem te nem érted. A világon mindenhol tesztelnek ezerrel. Amúgy sejtem hogy nálunk se igazán a pénz a gond hanem mert nincs ember aki elvégezze a teszteket csak ezt nem lehet kommunikálni.
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:27
Előzmény: #6969  Törölt felhasználó
#6973
Atv media azzal buszkelkedik hogy sok javaslatukat atvette a kormany. Nehez lesz 2 lovat egy seggel megulni.. :) tudom fujoban.. tiszta! Mennyivel jobb lenne nem csinalni semmif 4 evig, hazudni, nem holmi lári-fári virusokkal toketlenkedni.. ;)
Peterbond 2020. 03. 18. 19:26
Előzmény: #6965  Phylaxa
#6972
Nem azt mondtam hogy MINDENKIT tesztelni kell. De ha megfigyeeled az elején milyen hirek voltak hogy a nő elkapta és nem tesztelték még a gyerekét se meg a férjét se nem hogy azokat akikkel ők érintkeztek. Persze ne menjünk le az utcára és random teszteljünk embereket.
"A probléma szerintem inkább az szerintem, hogy még az úgynevezett jóléti államok sem bírják ellátni mindazokat, akik a csúcson maguktól bemennek, mert baromi szarul vannak. Ezért kell a szigorú izoláció a betegeknél és időseknél."
Ez a része oké is. A karanténok meg szintén a terjedést és ezzel a csúcs kialakulását hivatottak csökkenteni illetve elnyújtani pont az említett okból.
"Az immunrendszerünkben és az agyunkban bízhatunk. Az egyiket javítani kell, a másikat pedig használni."
Ez okés is csak ne abba az irányba toljuk el mint a levideózott fazon a buszon aki azt hitte rá nem vonatkoznak az elkülönítési szabályok és a legjobb tanácsa a buszsofőrnek az volt hogy egyen fokhagymát azthiszem. Szóval persze erősítsük az immun rendszert de azért tartsuk be a többit is. A kézmosástól kezdve az érintkezések és a felesleges emberi kapcsolatok kerülését is.
festina88 2020. 03. 18. 19:26
Előzmény: #6970  Törölt felhasználó
#6971
60?:D hol elsz te?ja kis kedvenced alomorszagaban :D
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:23
Előzmény: #6965  Phylaxa
#6970
Rendes toled hogy leirtad neki maskepp, hatha megerti. Merkel mar reg elszolta magat, a ven debil tyuk valszeg olyan informaciot osztott meg nagy nyilvanossag elott, ami szenzitiv volt. A lassitason van a hangsuly most mindenhol. Egyelore Magyarorszag nem all rosszul, de ez barmikor valtozhat. 4 kritikusbol hirtelen lehet 20, majd 60.. remelem az idoseket eszhez teritik a fiatalok telefonon. Idos embernek most nem szabadna mennie vasarolni sem! Szolgalat kell aki elintezi nekik higien modon, ha a csaladjuk nem tudja ezt csakugy!! higien modon megtenni.
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:21
Előzmény: #6968  Törölt felhasználó
#6969
pénznyomtatás.
szieszta 2020. 03. 18. 19:15
#6967
Most hallottam, hogy ez a vírus azért más, hogy nem csak emberről emberre terjed, hanem 3 óráig is fertőzhet egy teremben.
Phylaxa 2020. 03. 18. 19:12
Előzmény: #6961  Peterbond
#6965
A tesztelésbe bevont emberek száma is modell szerint működik. Van-e olyan tünete, vagy találkozott-e fertőzöttel. Ha egyik sincs, akkor nem tesztelnek. De vegyük, hogy önkéntes alapon letesztelnek mindenkit. Egy részüknél megállapítják, hogy pozitív, a többségnél pedig, hogy nem. Másnap megint tesztelhetnek mindenkit újra, mert ha nem izolálta magát, pl. megkapta hazafelé, akkor mégis pozitív lehet. 
     
A probléma szerintem inkább az szerintem, hogy még az úgynevezett jóléti államok sem bírják ellátni mindazokat, akik a csúcson maguktól bemennek, mert baromi szarul vannak. Ezért kell a szigorú izoláció a betegeknél és időseknél.
     
Az immunrendszerünkben és az agyunkban bízhatunk. Az egyiket javítani kell, a másikat pedig használni.
Törölt felhasználó 2020. 03. 18. 19:07
Előzmény: #6960  Peterbond
#6964
Szorozz meg, a lappangasi ido miatt ugy 21 napig biztosan csinalhatsz minden nap tesztet, es csak akkor csak ennyit ha nem erintkezel semmivel es senkivel. Talan igy megerted.
Leelossy 2020. 03. 18. 19:05
Előzmény: #6839  gambadoro
#6963
Gambadoro....Várom a véleményedet a mai napról,kimutatásodat az olasz területi eloszlásról...Kiváncsi vagyok változott-e a helyzet észak és dél vonatkozásában?Mikorra várod a vírus tetőzését a megemelkedett olasz adatok ellenére is...
Deliver12 2020. 03. 18. 18:59
Előzmény: #6961  Peterbond
#6962
Ezek az olasz szamok kezdenek igen felelmetesek lenni.
Ma tobb mint 4200 uj fertozott es 475 halott.
Peterbond 2020. 03. 18. 18:51
Előzmény: #6959  kispangit
#6961
A tesztelgetes ahoz kell hogy tidd kit kell TELJESEN karantenoznod. A tobbi ezen felul jon.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek