Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2020. 11. 21. 09:20
Előzmény: #28026  dmz
#28040
Belinkeltem, hogy milyen hatassal van a maszkhasznalat. Egeszseges emberekre is. 
Fel is soroltam a linken kivul, megnyitnod se kelljen, a fiziologiai valtozasok sorat, amit okoznak. Attol leszel fogalmatlan, hogy keptelen vagy belatni ha valamiben nincs igazad.A lipcsei egyetem kutatasat linkeltem, mert az volt a legkomolyabb. Linkelhetek neked amerikai kutatasokat is, amelyek apropoja az volt, hogy egeszseges intenzivista orvosok egy percutan tracheostomiat nem voltak kepesek elvegezni egy TBC-s betegen FFP maszkban a kialakult hypercapnia es kovetkezmenyes koncentracio es funkciozavar miatt, a beteg eletet is veszelyeztetve. Ez valtotta ki a covid idoszak elotti kutatasokat a maszkok hatasat elemezve. Ez az a bizonyos semmilyen fizologiai hatas. De mar az is elkepeszto hogy a lipcsei vizsgalat olvasasa utan is tartod magad az ostobasagodhoz, gondolom mindhalalig. 
Ad2: csak te ragaszkodsz ahhoz, hogy "egeszseges embereken" es ez szerinfed valamilyen erv. Egeszseges emberek eseten is vannak karos hatasok, hiaba tagadod. 
De talan csak egeszseges emberek hordjanak maszkot, ez lenne a javaslatod? Ugye hogy nem. 
"én soha nem beszéltem az egészségügyi ellátórendszer bezárásáról"
Nem, te soha, de meg azt is tagadtad hogy ilyen barhol elofordult volna. Szamtalan orszagban elofordult. Nemcsak en, de tobben is linkeltek neked errol tobb mindent. 
Sajnos nem vagy kepes belatni, ha valamiben nincs igazad. Maszlagozni viszont tudsz. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 09:14
Előzmény: #28037  dmz
#28039
mennyi a tesztelés ,100 milliárdft,
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 09:14
#28038
eluralkodott a silányság
dmz 2020. 11. 21. 09:14
Előzmény: #28018  algore
#28037
Kezdjük is a régóta megérdemelt szembesítést. Szlovákiai tesztelés témakörben ezt mondtad: 
"Ujabb hulyeseg az egesz megint."
Most meg mintha azt írnád, hogy ez "nem igaz". Valamilyen rekord hazugságmennyiséget is emlegetsz. Tessék a link emlékezni, hogy ki hazudik:
#24354
#24372
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 09:11
#28036
tök jo 100 millio vakcinát berendeletek,na ugy járunk mint lélegeztetö gép,hello ezt nem az ottone ,hozatja be
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 21. 09:08
Előzmény: #28034  dmz
#28035
Csak ne akarj meggyőzni, hogy hordjak az utcán maszkot és ne utazgassak. Akkor no problem.
dmz 2020. 11. 21. 08:57
Előzmény: #28033  Shut-up
#28034
Rajzolni sajnos nem tudok ezen a felületen, de legközelebb figyelek majd, hogy ne használjak összetett mondatokat és ígérem nem lesz semmi gond, érteni fogod. 
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 21. 08:44
Előzmény: #28032  dmz
#28033
Elég lett volna leírnod, hogy mindmeghalunk.
dmz 2020. 11. 21. 08:33
Előzmény: #28028  Shut-up
#28032
Megértem, hogy szokatlan dolog, ha nem arról szól egy bejegyzés, hogy időnként közlöm az összes érintettel, hogy mikor, meddig, kivel sikerült sörözni. Reagáltam ugyan valamire és veled ellentétben még tartalma is volt, de nincsen semmi gond, ha nem sikerült megérteni. Azt mondják, hogy olvasási nehézségekkel is lehet ma már boldog életet élni. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 08:20
Előzmény: #28030  Shut-up
#28031
Soha nem tagadtam, hogy nekik jobban kell ellene tenni és egyben mennyivel könnyebb, ha mindenki tesz ellene egy kicsit és mondjuk nem mindenki prüszköl meg köhög, játszva a hőst.
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 21. 08:16
Előzmény: #28029  Törölt felhasználó
#28030
Na végre, te is beismered a megoldást. Aki veszélyeztetett vagy tart a vírustól, tegyen ellene. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 21. 08:12
Előzmény: #28008  pitcairn2
#28029
November 10-én. Azaz akkor, amikor már számos intézkedés bevezetésre került, mindenkinek volt lehetősége egyénileg reagálni. Aki veszélyeztetettebnek érzi magát az nyilván tett ellene és jobban vigyáz magára.
Ebből én nem sok mindent tudok leszűrni.
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 21. 08:11
Előzmény: #28027  dmz
#28028
Bakker, te aztán komolyan veszed a hittérítős munkádat. Ennyit írni, csakhogy felfigyeljenek rád. Nem semmi.
dmz 2020. 11. 21. 07:40
Előzmény: #28023  algore
#28027
A stílussal van kifogásod, amikor te beszélsz itt folyamatosan másokkal úgy, mint akit a zsebedből rántottál elő? Kerülöd a konfliktust? 27917-ben is sikerült idiótázni egyet, amit egyébként nem előzött meg veled semmilyen párbeszéd. Értelmes eszmecsere? Amikor kifordítod a valóságot és inkább megvezeted az embereket, csak azért, hogy a noname nicked fényezd? Sokkal fontosabb lett volna a valós képet mutatni azoknak, akik bármilyen iránymutatásként felhasználták ezt a topikot, mint fordítva ülni a lovon és később inkább hazugságok árán is a nicked egóját fényezgetni. 
Annyi történt itt augusztus-szeptemberben, hogy a lakosság nem vette komolyan a második hullámot. És ebben az akkori véleményformálóknak felelőssége van, mert néhány önjelölt megmondóember alternatív tényekre és zavaros teóriákra hivatkozva elhazudta a valóságot. Te közéjük tartozol, következetesen tagadtad, hogy ez egyáltalán egy járvány lenne. Az volt a többször hangoztatott teóriád, hogy csak régen lezajlott eseteket mutatunk ki és nincs itt semmiféle járvány. Mindezt arra alapoztad, hogy korábbi eseteket is kimutat a PCR tesztelés. És mikor zajlottak le ezek a szerinted fals pozitív korábbi fertőzések? Erre sosem volt válaszod, mert erre nincs válasz. Tavasziak nem lehettek, mert fél évvel korábbi fertőzést garantáltan nem lehet garatváladékból kimutatni. Nyáriak ismét csak nem lehettek, mert semmilyen kórházi statisztika nem erősítette meg ezt a légből kapott feltételezést. Csak annyit tudunk a teóriád szerint, hogy valamikor korábbiak, mivel nem lehetnek aktív fertőzések, mert te azt mondod, hogy nincs járvány, mert csak. Ilyen egyszerű ez.
A válasz már akkor is az volt, hogy ezek nem fals pozitív, hanem valós aktív fertőzések és ezt a későbbiekben megerősítette, hogy egy járvány felfutásának megfelelő dinamikával, bármilyen törés nélkül, folyamatosan nőtt a számuk, majd ahogyan a fiatalabb korosztályok után az idősebb korosztályokhoz elért a járvány, egyre több súlyos eset is lett, ami már a kórházi betegfelvételeken és halálozásokon is visszaköszönt. Ráadásul az esetszámokat a pozitív tesztek arányának a növekedése kísérte, tehát nem túlzott tesztelés okozta. Alapdolgokat nem értettél meg. Ezek után a minimum lenne némi önvizsgálat, de természetesen nem történt meg. Utólag az már igazolt tény, hogy te itt tévedtél, amivel semmi gond nem lenne, ha nem lennél azóta is azzal elfoglalva, hogy a valóságot meghazudtold és tovább oszd az észt ugyanebben az agresszív kioktató stílusban. 
Ha nem értek valamit, akkor kérdezhetek? Rendes tőled és az egódtól is, bár éppenséggel pont hogy te nem értetted itt, ami a nyár végétől történik. De ha már kérdezhetek, akkor én csak annyit kérdeznék, hogy miért? Miért jó neked megalapozatlan teóriákkal elhazudni a valóságot, kisebbíteni egy járvány jelentőségét. Miért jó megvezetni az embereket és indirekt módon részt vállalni abban, ha a lakosság rosszul méri fel a járványt, nem megfelelő fegyelemmel, rossz döntéseket hoz és emiatt sokan halnak meg teljesen feleslegesen?
dmz 2020. 11. 21. 07:19
Előzmény: #28018  algore
#28026
Nem fogom sajnálni a fáradságot és egyenként megkeresem a linkeket, a saját idézett szövegedet nehezebb lesz elhazudni. 
Addig is érdemes tisztázni, hogy a maszkhasználat semmiféle káros hatást nem okoz egészséges emberekben. Pont. Orvosi maszknál nulla százalékban nő a CO2 szint, pontosan rögzített FFP maszkoknál is csak minimálisan kimutatható mértékben, ami semmilyen fiziológiai hatást nem jelent egészséges emberekben. Akinek COPD-je vagy bármilyen csökkent légzési funkcióval járó betegsége van, az pedig a súlyosan veszélyezetett kategóriába tartozik és sokkal többet kockáztat egy tüdőgyulladással, mint amit maszkviseléssel. Ezek a tények, a többi algore féle maszlag, megvezetés. 
Azt is jelezném, hogy szigorítás tekintetében én soha nem beszéltem az egészségügyi ellátórendszer bezárásáról. Megjegyzem, szinte senki nem beszélt erről tavasz óta. A boltokban a maszkhasználat kikényszerítése vagy az éttermek elvitelre átállítása valami egészen másféle szigorítás. Csak hát szeretsz nagyot mondani, mert előbb született meg a teóriád, hogy a szigorítások rosszak, mint hogy gondolkodtál volna, és láthatóan utólag már nem lenne számodra komfortos ezen változtatni. 
dmz 2020. 11. 21. 07:08
Előzmény: #28004  pitcairn2
#28025
Trump és algore ugyanúgy kisebbítették a járvány jelentőségét, mindketten negatívan nyilatkoznak a mai napig a maszkviselésről és mindketten a valóság helyett alternatív tényekre alapoznak teóriákat, önigazolásként hivatalos adatok helyett inkább twitter bejegyzéseket választva.  
pitcairn2 2020. 11. 20. 23:44
Előzmény: #28021  TBSC
#28024
örömmel látom, hogy most is hozod a formát kedves dzm:)
algore 2020. 11. 20. 23:11
Előzmény: #27990  dmz
#28023
Ha nem az ertelmes eszmecsere lenne a celom, akkor en is nekiallhatnek vagdalkozni, hogy te fogalmatlan vagy, mert azt sem tudod, hogy a PCR akar ket honapos lezajlott fertozest is kimutat. Hogy a maszknak igenis vannak karos hatasai. Sot, hogy az FFP maszk belegzett oxigenszint csokkenest, es belegzett CO2 szint emelkedest okoz. Holott ezeket tagadod. Sot, nem tudsz arrol, hogy lockdown intezkedesek kereteben nyugaton az egeszsegugyi ellatast sulyosan korlatoztak. Elmondhatnalak mindenfele ostoba baromnak. Holott lehet hogy csak felreerthetoen fogalmaztal. Esetleg valtozott a velemenyed. Vagy lehet hogy nem te vagy a legokosabb, nem ertesz mindenhez, es nem vagy mindennel tisztaban a vilagon.
Es? Mi ertelme van ennek? Elorevisz barmit az ilyen hozzaallas? Szerintem nem. Ha valamit nem ertesz, nem szemelyeskedni kell, hanem kerdezni. Ha valamivel nem ertesz egyet, nem minositeni kell, hanem elfogadni, hogy a vilag nagy reszenek, es a tudomanyos szereplok nagy reszenek is, nem az a velemenye mint neked. Attol hogy mindenkit lehulyezel, minositgetsz, egyaltalan nem lettel okosabb. Sot. 
Tobbszor elmondtam, az ilyen stilusnak nincs ertelme, es nem vezet sehova. Es nem idevalo. Ez egy forum. Egy forum celja az ertelmes eszmecsere. Nem masok folyamatos minositgetese, es allando kotozkodesi lehetosegek keresese. 
En nem hanytorgatom fel mindennap, azokat a dolgokat amikben tevedsz, es nem keresem a kotozkodesi lehetosegeket. 
Pedig, mint fentebb olvashatod, konnyen meg lehetne tenni. 
De ebben kulonbozunk, mert en ertelmes eszmecsere miatt vagyok itt, nem azert hogy az elmaradt homokozos elmenyeket potoljam a gyerekkorombol.... 
pantya1 2020. 11. 20. 23:01
Törölt hozzászólás
#28022
TBSC 2020. 11. 20. 22:58
Előzmény: #27996  pitcairn2
#28021
Végre egy értelmes, sem érdektelen linket, sem műtanyasi szöveget nem tartalmazó hozzászólás.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek