gap es nyitásnál semmi más nem történik csupán annyi hogy megváltozik a határidő árfolyama,5% al és ? longosok nak 5% al több pénze lesz shortosoknak 5% al kevesebb,mi van akkor ha nincsenek egyenlő arányban ? a hiányzó fedezetet az elszámolóház biztositja :) tehát a gap es nyitás is csupán árfolyamváltozás semmi több,nem kerül uj pénz a rendszerbe
a részvényárak a végtelenhez nem közelithetnek hiszen elfogyna a világ összes pénze elég hamar,ha minden pénzt 1 adott rv vételére költenének folyamatosan,egyszer csak nem lenne miből venni mert elfogyott az összes eddog kinyomtatott pénz. LOL
..ezt a vitát egyszerűen le lehet zárni...
..semmi mást nem kell nézni...csak az adott rv. vagy cég.. piaci kapitalizációját...összevetve a bevezetéstől...vagy a vételtől...korrigálva a kifizetett osztalékkal...ha volt ilyen...
pl..
A világ összes nyilvánosan működő részvénytársaságának piaci kapitalizációja 2008. májusában 57 500 milliárd USD, míg 2008. szeptemberében 40 000 milliárd USD volt. A durva csökkenés egyik oka, kibontakozó gazdasági világválság volt..
..ma ez az összeg 48 000 milliárd USD körül lehet...
..lehet számolgatni..ki mennyit nyert és veszítatt...
..aki akkor vett ténylegesen annyit nyert, mint aki amennyit veszített azzal, hogy eladott...így a kül. tényleg 0...de aki akkor eladott....az nem biztos hogy veszített..a lényeg hogy ő hol vett....így már nem 0...
...valóságban...a kibocsájtáskori érték..és jelnlegi pici érték közötti kül. a mérvadó....ha ez +..akkor az abból vásárlók ööszeségében nyertek...ha -..veszítettek...ha megegyezik lesz 0....
...függetlenül attól, hogy ki mennyit bukott vagy nyert...
...nem tudom érthető volt e...
Ha a ti logikátok szerint okoskodunk, akkor ne vegyen senki részvényt, hiszen egy vállalat sem örök életű, a részvényárak a nulla felé tartanak.
Az más kérdés, hogy ez egy virtuális pénz, és ha mindenki adott pillanatban ki szeretné venni akkor nyilván bukóba fordulna a történet, de ilyen alapon semmink nem ér semmit, mert ha mindenki épp akkor akarja eladni a kocsiját amikor én, akkor szart se kapok érte.
Csak hogy a te konkrét példádnál maradjunk. Van mondjuk a BUX ami a te olvasatodban zárt rendszer, és annyi pénz van benne amennyit betettek a befektetők. Kijön a hír hogy az OMV meg akarja venni a MOLT-t. Másnap reggel a MOL limittel nyit, és a BUX értéke feljebb lesz 5%-al. Valahogy csak 5%-al több pénz lett ebben a rendszerben, pedig a tőzsde közben zárva volt, és senki nem tett bele egy kanyit sem.
Ez már megint egy termék árának a változása. Gondolod, nem kellett valakinek azt a hasznot megfizetni?
Ez a legegyszerűbb, de legszigorúbb piac.
Az nyer aki olcsón vesz és drágábban ad el (mindegy, hogy melyikkel kezdi a kerekedést). Egyensúlynak kell lenni, nem vehetünk mindnyájan olcsón és drágán meg eladjuk, mert kinek akkor?
(és az egyszerűség kedvéért gondolj csak arra, hogy ketten vagyunk a tőzsdén, leshortolod nekem 3000-ét az otp-t én meg mert szuper cég és 6000-re ment fel az árfolyama, visszadom neked 6k-ért)
de egyébként nem vitatkozásképpen irtam mindezt csak én igy gondolom :) ennyi és semmi több,nyivlán vannak más vélemények is,habár ha már 1112 topik akkor az tényleg nulla összegű "játék".Eros-nak meg gratula a shortokhoz :)
ahhoz hogy a részvények árfolyama tovább emelkedjen,vásárlók kellenek,illetőleg eladók is ugyebár,de az árfolyamok emelkedése nem tart a végtelenhez,legalábbis eleddig még nemigen láttunk olyan chartot amely a végtelenbe ment,ergo valahol meg fog fordulni és esni fog.és akkor ott a "tetején" bevásárlók mindenképp veszitenek .osztalék rv. tényleg más téma,ott árfolyam nyereség mellett osztalék kifizetés is történik,valojában az a legnagyobb buli,természetesen visszaesik az árfolyam azt osztalék kifizetés után :)
De ez csak egy pillanatnyi állapot!
Az évek során a vállalat fejlődik és ezzel együtt az értéke is növekszik. Így ha a régi tulaj úgy dönt, hogy eladja a részvényeit megteheti úgy, hogy nyeresége legyen rajta. És ebből nem következik, hogy valaki veszített annyit amennyit a régi tulaj nyert. A vállalat fejlődhet is tovább, vagy egy osztalékrészvénynél stagnálhat (ám mégis hozza a tőle elvárt profitot).
Ebben az esetben mindenki nyert!
Te kevered a tőzsdei termék árát, annak változását, a tőzsdén forgó befektetési összeggel. Ha x kis-nagy befektető y összeget tett be a tőzsdébe az egy zárt rendszer. (most hagyjuk, hogy kiveszed a pénzt a számládról, vagy még utána pakolsz mert elfogyott, új játékosok jönnek, osztalékot tesznek be a rendszerbe, stb). Ebben a rendszerben akkor se több se kevesebb pénzösszeg nem lesz, akkor kizárólagosan a nyereség, csak más veszteséggel együtt lehet.
Most már nem tudom hogy hülyésekdsz -e vagy komolyan gondolod a nulla összeget, de nézz már rá bármelyik chartra, amelyek hosszú távon bizony felfelé tartanak, tehát a többség nyert rajtuk.
Ha meg szerinted nulla összegű, akkor inkább menj rulettezni a fekete-piros párossal, ott nincs bennfentes kereskedés, kockázatkezelésnek meg megteszi a jó öreg mindig duplázom a tétet szisztéma :)
de bizony nulla összegű,és inkább rulett mint nem.rv-tulajdonos :D LOL kb 10% felett lehetsz már tulajdonos 1 cégben,de még az se biztos hogy elég bármire is :)
Ez ne haragudj de butaság. A tőzsde nem rulett. Ha veszel OTP-t akkor egy részt vásárolsz ( lásd rész-vény elnevezés) az adott vállalatból. Ha a vállalat folyamatosan jól gazdálkodik, akkor a vállalat érték, és ezzel a rád eső rész is folyamatosan növekszik. Szóval nem egy nulla összegű játék a történet, mert pl. egy ATH-n mindenki aki a részvényt birtokolja nyerő helyzetben van.
teljesen gazdasági (tőzsdei) hsz volt. A tőzsdén annyi pénz forog amit a szereplők (játékosok) bevisznek. Nincs külső támogatás. Adás-vétel van, amit nyerek egy üzleten, azt törvényszerűen mástól nyerem el (veszít).
A díjak miatt meg biztos nyereséges (és adózó) cégek vannak, munkahelyteremtéssel.
És nálunk meg még csak mostanság lehet a nyereség adómat, veszteséges évben visszakunyerálni az államtól.
sziasztok.olvasgatom itt a forumot,és eléggé érdekes hsz-k vannak.talán el kéne fogadni hogy a tőzsde 1 nulla összegű játék,sem el nem vesz sem hozzá nem ad semmit sem pl. magyarország gazdasági helyzetéhez,(hacsak a brokerdijak után befolyt adókat nem számoljuk,stb ennélfogva csak hozzáad akár short akár long ügyletekről van szó),tehát az árakat semmi más nem befolyásolja ,mint az adott pillatban létrejövő kötések egymásutánisága.ennélfogva valaki(k) nyernek és valaki(k) veszitenek de a játék végeredménye mindig nulla összességében .és ez igaz a határidős ügyletekre is.csak ennyit akartam. :)
BUX1112
Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?