Sarpac! Én tényleg nem akarom a tegnapit folytatni, de megkérdezem: Van vagy volt már neked pozid? S&P-t, aki itt veszi, az nem normális, OTP: hülye aki 5000 felett veszi, stb. Te milyen stratégia alapján lépsz poziba, ha egyáltalán van neked? Ezt már többen megkérdezték tőled, de még válasz nem jött. Illetve annyi, hogy fél éve tőzsdézel és eddig csak nyertél. De hogy, erre lennék kíváncsi.
"Szerinted akinek 1-2mrd hufja van az ide oda tudja rangatni a piacot?!? En szerintem 1-2mrd hufert konnyu venni, v. eladni, de nyerni rajta sokkal nehezebb mint 1-2 millio hufert!! ha veszek ma 2-300e otp-t akkor holnap feljebb eltudom adni szerinted, v. akar forditva?! mig 2-3e darabot szerintem siman"
2008 Soros papa, zárószakasz 300e db másna reggel vissza.... nos, sztem keresett vele ;o)
Megnézném, hogy a tetves fed nélkül meddig jutottak volna el tavaly augusztus óta! Tartok tőle, hogy még az 1060-al kínlódna!
Másik megközelítésből, oké FED vesz, de pont ezért miért lenne ösztönözve egy cég bármilyen fejlesztésre alkalmazott felvételre, ha a részvényei és árui így is úgyis jövedelmeznek?
Londoni elemzők: nem az a kérdés, hogy lesz-e portugál mentőcsomag, hanem az, hogy mikor
2011-01-11 18:09
Most már nem az a kérdés, hogy Portugália a görögországihoz és az írországihoz hasonló EU/IMF-mentőcsomagra szorul-e, hanem az, hogy mikor, és ha ez bekövetkezik, annak nagyon veszélyes következményei lehetnek az euróövezetre - vélekedtek keddi helyzetértékelésükben londoni piaci elemzők.
A Capital Economics nevű vezető citybeli pénzügyi tanácsadó cég szakelemzői kedden Londonban kiadott forgatókönyvükben azt írták, hogy Portugáliát a piac "régóta a következő dominónak tekinti". Kérdés azonban, hogy Portugália pénzügyi kisegítése az euróövezeti adósságválság végének kezdetét, vagy egy új, még veszélyesebb szakasz bevezetőjét jelentené-e - áll az elemzésben, és a Capital Economics londoni szakértői ez utóbbit valószínűsítik.
Tanuljon meg Ön is egy a gyakorlatban kipróbált, rövidtávú, forex skalp kereskedési technikát! Részletek ide kattintva érhetőek el >>
A ház szerint Portugália kisegítése önmagában nem lenne nagy horderejű fejlemény. A cég elemzői úgy becsülik, hogy a portugál kormány következő két évi finanszírozási igényének fedezéséhez elég lenne egy mindössze 45 milliárd euró körüli értékű pénzügyi csomag, ami kisebb lenne a görög és az ír mentőcsomagnál, és a már létező forrásokból "nagyon könnyen" finanszírozni lehetne.
A fő kérdés azonban az, hogy mit jelentene egy portugál segélycsomag általánosságban az euróövezeti adósságválság szempontjából. Németország és a többiek feltehetően abban reménykednének, hogy Portugália kisegítésével sikerül túljutni az euróövezeti periféria problémáin, ám legalább két okból ez kétséges - áll a Capital Economics keddi elemezésében.
A cég szakértői szerint ugyanis jóllehet az eddigi segélyprogramok kezelték ugyan a perifériális tagállamok rövid távú likviditási problémáit, egyre inkább terjed azonban az a felismerés, hogy e programok az érintett országok alapvető fizetőképességi gondjait nem oldják meg. Emiatt változatlanul egyre erősebb az a várakozás, hogy ezek az országok végül kénytelenek lesznek leállni törlesztéseikkel, vagyis "átstrukturálni" adósságaikat, veszteségeket okozva a befektetőknek.
Mindemellett Portugália - Belgiumot nem számítva - az utolsó, segítségre szoruló kis euróövezeti gazdaság, és megsegítése után a piaci figyelem jó eséllyel a bajban lévő nagy tagállamok, főleg Spanyolország felé fordul, ennek azonban már potenciálisan katasztrofális következményei lennének.
Mindezek alapján lehet, hogy "a görög tragédiaként" indult előadás még csak most közeledik az első felvonás végéhez - vélekedtek keddi elemzésükben a Capital Economics londoni szakértői.
Más nagy londoni házak nemrégiben elvégzett felméréseiből egyértelműen kiderült, hogy a befektetők már jó ideje nem bíznak az euróövezeti pénzügyi segélycsomagok hosszú távú sikerében.
Az egyik legnagyobb londoni befektetési bank, a Barclays Capital - amely rendszeresen méri az euróövezeti és amerikai adósságfinanszírozás szempontjából alapvető fontosságú japán intézményi befektetői kör hangulatát - múlt hónapban elvégzett legutóbbi vizsgálata során feltette azt a kérdést, hogy a japán befektetési alapok szerint a 85 milliárd eurós ír mentőcsomag elvezethet-e az euróövezeti adósságválság rendezéséhez. A felmérésbe bevontak 76,3 százaléka azt mondta, hogy "nem nagyon", 5,3 százalékuk pedig azt, hogy "egyáltalán nem" hisz ebben, vagyis több mint 80 százalékuk nem bízik a csomag sikerében.
Arra a kérdésre, hogy számítanak-e valamely euróövezeti ország kényszerű adósságátrendezésére, 73,7 százalékuk mondta azt, hogy "valamelyest", további 7,9 százalék pedig azt, hogy "nagyon is" tart ettől.
Na látod,erről van itt szó.Neked kockázatos,másoknak nem.
De,ha csak mindig várod a beszállót,akkor sosem fogsz kereskedni.
Hangold össze a részvényvásárlást a hatival,meglátod,ki fognak símulni a ráncaid,és nyugodtan mersz nyitni új pozikat.
Lehet kritizálni a rendszert,meg a forgalmat,de minek.Ez van,ezt kell szeretni.Ha meg erstés vagy,akkor kereskedhetsz daxxal is akár.
nem, de ez a tökölődés és ez az alacsony forgalom, szerinted normális? Ilyen árakon szálljál be bármibe is mol, oti, richter, szerinted a hozom kockázati arány megfelelő, nekem mondjuk nem, bár molt bármeddig elhúzhatják ahogy eddig is tették, én szívből gratulálok is annak aki a molt megfogta.
csak jo lenne ha mar konkretizalnank ezt a tetelt pl. OTPbol egyik MNYPnak sem volt 2% en ugy tudom, mivel azt mar jelenteni kellett volna. Mindegyiknek a bankreszvenybol volt a legnagyobb sulya, igy kivancsi lennek, hogy milyen darabszamrol is beszelunk! Vagy tegyuk fel ott van a MOL. Jelenleg még az orosz tetelet is at akarjak venni, nemhogy még ezt a piacra onteni!! siman aukcioban kellene eladni egy kuldoldi bankhazon keresztul egyben aztan annyi.
BUX1112
Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?