Topiknyitó: Portfolio 2018. 10. 15. 12:23

Bréking! Kivégzi a lakástakarékokat a kormány!  

Ugrás a cikkhez
Felmenõ rendszerben megszüntetné a lakástakarékpénztárak állami támogatását az a törvényjavaslat, amelyet Bánki Erik, a gazdasági bizottság fideszes elnöke nyújtott be az Országgyûlésnek hétfõn. Bánki Erik, a gazdasági
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 16. 10:35
Előzmény: #114  Oszo
#120
általában a pénzügyi és biztosítási megoldások értékesítői reménykedő munkanélküliek, akik elvégeztek egy gyorstalpalót három kávészünettel és most izgatottak, hogy hátha jutalékosan üzletet kötnek veled,m de pontosan fingjuk sincs hogy mire, mert rövid volt a tréning és felületes.
Oszo 2018. 10. 16. 10:33
Előzmény: #118  Oszo
#119
De most az egyszer segítek: Ha az ügyfelek megbecsülnék a tisztességes és felkészült értékesítőket, akkor azok lennének a sikeresek, és nem a szélhámosok.
Oszo 2018. 10. 16. 10:31
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Na tessék: És ehhez sem értesz! 
Oszo 2018. 10. 16. 10:27
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#117
Látom, ragaszkodsz a személyeskedéshez, hát legyen: Te is azok közé a faszok közé tartozol, akik el sem tudják képzelni, hogy létezik valami, amit nem ismernek a kellő mélységben. Márpedig ez a helyzet, és én nem is foglak felvilágosítani. Törődj bele.(De hogy ne érezd   magad teljesen magadra hagyva:  http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=27311.338432)
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 10:15
Előzmény: #114  Oszo
#116
A sikeres értékesítő nem az, aki korrekt és felkészült, hanem az, aki elad, és aki minél magasabb jutalékot tud felmarkolni. Ezért eleve nem azt próbálják eladni, ami neked optimális. Pontosan ezért kell a pénzügyekben mindennek magad utánajárni, ha pedig nem érted, akkor ahogy más is írta, kihagyni a lehetőséget.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 10:13
Előzmény: #113  Oszo
#115
Ha érvek nélkül csípőből kijelented, hogy nem értek hozzá, az személyeskedés.
Légyszi olvasd újra, amit írtam, mert én arról beszéltem, hogy hogyan kellene megváltoztatni a rendszert, a szabályozás megváltoztatásáról beszéltem. Ez ellen nem érv, hogy kötött, zárt rendszerről van szó, hiszen a kötöttség elsősorban a szabályozásból fakad. Ha az lenne a szabály, hogy 1 héten belül ki kellene utalni, akkor nyilván az is elő lenne írva, hogy a tőke hány százalékát kell likvid eszközökben tartaniuk.
Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy OTP-nél például van azonnali kiutalás, de 3% a költsége. Nyilván ez gyakorlatilag úgy működhet a háttérben, mint egy hitel. Ugyanakkor ha azt nézzük, hogy gyakorlatilag a legtöbb konstrukció 0% saját hozammal rendelkezik, miközben a hitelkamataik már nem jobbak a rendszeren kívülieknél, akkor ez a költség hatékonyabb működés mellett bele kellene férjen.
Az tovabbra is vicces, hogy 3 személyeskedés után lehehetett csak kihúzni belőled valami érv szerűséget, ugyanakkor "elmagyarázni" az hosszú lenne. Az a baj, nálad nagyon erős a Duning-Krüger hatás, és elképesztő nagy arccal állsz hozzá, így persze, hogy nem fogsz fel semmit, amit mások írnak neked.
Oszo 2018. 10. 16. 10:03
Előzmény: #112  _Bekre_Pal_
#114
Lehet, hogy naiv vagyok, de szerintem léteznek tisztességes és felkészült értékesítők is a piacon, és jobb stratégia ilyeneket keresni és megbízni bennük. (Attól ugyanis, hogy nem értelmesen vagy korrektül kínálják, még lehet hasznos számodra egy termék..) Sokkal több ilyen értékesítő lenne a piacon, ha a pot. ügyfélkör megbecsülné őket és nem igényelné annyira, hogy basszák már át.
Oszo 2018. 10. 16. 09:53
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#113
Az, hogy nem értesz hozzá, az nem személyeskedés, attól még lehetsz bármilyen ember. Elmagyarázni meg azért nem fogom, mert egyrészt olyan nagy szakértő én sem vagyok, csak  régebben kicsit beleástam magam, másrészt meg elég hosszú lenne, de a lényeg valami olyasmi, hogy -lévén zárt rendszer,- a megtakarítási és a hitel kamatok , valamint a befizetések (megtak + hiteltörlesztés) és a kiutalások viszonya sok szempontból kötött, ezért nem választhatóak meg szabadon. Ezért nem vállalhatnak szűk határidőt például a kiutalásra.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 16. 09:25
Előzmény: #107  Oszo
#112
azt hiszem, értem. én már sokszor kitértem a pénzügyi ajánlatok elől, mert három diplomával (kettő ebből gazdasági) akármennyire kérdeztem a salesest, képtelen voltam feltérképezni az ajánlat lényegét. nagyon durván és követhetetlenül van a legtöbb szándékosan összerakva, de nem lételem egyik se, ha nem értem, hagyom. én így csinálom.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 09:22
Előzmény: #107  Oszo
#111
Ahhoz, hogy rövid határidőt vállaljanak, nagyobb összeget kell likvid eszközökben tartaniuk. Nyilván ez csökkenti a profitjukat, csak a másik oldalon az van, hogy a lehető legdragább marketing modellt alkalmazták (személyes megkeresésre szakosodott ügynökök), mert megtehetik.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 09:19
Előzmény: #108  Oszo
#110
Nem, hanem hogy miben tévedek a lakáskasszak működésével kapcsolatban. Ha személyeskedésre van energiád, akkoe arra is gondolom.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 09:18
Előzmény: #104  Oszo
#109
Egyébként ha annyira kíváncsi vagy, nem vagyok képzett bankár, mondjuk dolgoztam bankban, meg pénzügy MSc diplomám is van, viszont a lakáskasszák működési modellje publikus információ, neked is javaslom a csípőből személyeskedés helyett  hogy tájékozódj.
Gyógyszerügyekben a feleségem jártas, mert gyógyszerengedélyeztetéssel foglalkozik.
Oszo 2018. 10. 16. 09:18
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
Most magyarázzam el, hogy miért nem leszel gyógyszervegyész az orvosságos dobozokban lévő papíroktól?
Oszo 2018. 10. 16. 09:16
Előzmény: #105  _Bekre_Pal_
#107
Világos, én csak arra próbáltam utalni, hogy azért, mert -mondjuk egy olyan szabály, mint az értékszám számítás az ltp-ben- ügyfélre vonatkozó hatásait beleírják a szerződésbe, még nem magyarázzák el, hogy az miért is van, és miért is nem lehet konkrét, szoros határidőt vállalni a kiutalásra.
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 09:15
Előzmény: #104  Oszo
#106
Esetleg személyeskedés helyett érvek?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 16. 09:11
Előzmény: #104  Oszo
#105
egy folyószámla szerződés nem olyan, mint az apple licensz hogy okéoké, mindenkinek működik minden, közbizalom van, egyébként is mit tehetnék, az androidé se jobb de ez legalább működik, elfogadom. a folyószámla szerződést elolvassa az ember. ha nehezen is, mert nem felhasználóbarát. nehezen, de elolvassa és kérdez. vagy elpusztul.
Oszo 2018. 10. 16. 09:08
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#104
És képzett bankár is vagy, mert alaposan elolvastad a folyószámla szerződésedet. Megy gyógyszervegyésznek sem vagy utolsó, mert a kalmopyrynes dobozban lévő papírt is qrvára elolvastad. Értem.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 16. 09:07
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
bármi és bárki. ez a rendszer egyik sajátossága
Törölt felhasználó 2018. 10. 16. 09:06
#102
Engem az érdekel mi vagy ki lesz a következő?
signal2
signal2 2018. 10. 16. 09:03
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#101
Szerintem is akkor lép hatályba, amelyik napon megjelenik a Közlönyben. Ha nagyon sietnek, akkor még ma aláírhatja Áder, és akár a holnapi közlönyben benne lehet. De hát megint sikerül országos felbolydulást okozni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek