Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bitKain
bitKain 2018. 11. 22. 09:06
Előzmény: #258  Wuff
#260
Várszeginek van egy rakás Fotex részvénye, ami kb 1500-at ér (csak eszköz alapon) és a részvény mégis 1,50 Euró körül (~481Ft) mozog ... . Pont leszarja.
Lehet, hogy JG-nek van 7% konzija, viszont részvény opció és egyéb juttatásokon keresztül bőven kompenzálhatja magát, ha esetleg nem lesz olyan nagyon jó az átváltási arány.
.
Megj.: Ez csak egy vélemény lehet, hogy 1:1-ben lesz az átváltás, persze meglepődnék rajta, de azért nyugodtan tudnék aludni :-)
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 22. 09:00
Előzmény: #252  bitKain
#259
"Mivel az Opusba olvad a Konzum, ezért JG-nek az az érdeke, hogy a Konzumot minél kevesebbért számítsa be."
Ezt fejtsd ki kérlek, mert nagyon kíváncsi vagyok, mitől lenne ez a nagy tulajdonosok érdeke? Ellenségük a saját pénzüknek?
Wuff
Wuff 2018. 11. 22. 08:57
Előzmény: #252  bitKain
#258
JG ha jól tudom, nem adta el a kb. 7,4%-os Konzi pakkját, szóval ő elvileg nem érdekelt rossz átváltásban...
Clint
Clint 2018. 11. 22. 08:49
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#257
Hát elég durva lenne, ha egyből letörne az 500. Elég sok minden húzódik ott (200 napos, trendvonal stb.) Esélyes egy felpatt onnan, az más kérdés, hogy utána mennyi esély van 590-600 fölé kerülésre. Szerintem nem sok.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 11. 22. 08:49
Előzmény: #255  bitKain
#256
Igen, nélkülük nem tudna emelkedni egy papír sem. Ilyen voltam én is.
marslako-s opi topicban tettem be eszmefuttatást az 1500as vágyakról.
"Közben számoltam egyet gyorsan, csak a miheztartás végett, meg hogy vegyük komolyan a fundát. 1440hez 700 millió papírral 80+ mrd adózott eredmény kellene 12 P/E rátával. 2020-ra akár (!) 40-50mrd is lehet az EBITDA, aminek 80%-a lesz az eredmény jó esetben, legyünk pozitívak. Ekkor fog érni 720-at. Erről 2021 tavasszal fogunk értesülni. Tehát a célár 720 2020ban. 1440-nek a fele. 
bitKain
bitKain 2018. 11. 22. 08:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#255
Sem a konzumot, sem az Opust nem látom túladottnak.
Naposon és 4 óráson néztem.
.
Az jó, ha valaki hisz az 1500-ban, kellenek ilyen befektetők.
Törölt felhasználó 2018. 11. 22. 08:03
#254
Mai gondolatom opira, nem zarunk tegnapi alatt. Sőt valami zöld féle
ArtiCat 2018. 11. 22. 01:59
Törölt hozzászólás
#253
bitKain
bitKain 2018. 11. 22. 00:14
Előzmény: #250  bitKain
#252

Kevesebb papír lesz a piacon a fúzió után:
Mivel az Opusba olvad a Konzum, ezért JG-nek az az érdeke, hogy a Konzumot minél kevesebbért számítsa be.
(pl.: 1 Opus részvényt ad 2, vagy 3 Konzumért) Szerintem az Opus fog még felfele menni, Konzumnak meg lefele kellene mennie. Opus részvényből több lesz természetesen, de Opus+Kunzum részvények együttes száma csökkenni fog.
.
Megj: Nincs jelenleg Opus és Konzum részvényem. Opust tervezem, hogy veszek, Konzumot a fentiek miatt nem.
Wuff
Wuff 2018. 11. 22. 00:11
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#251

Ez az Opi nyomdagép tényleg elég bajosnak tűnik, különösen a féléves jelentés tükrében... Egyedüli M.L.-ként a Konzi volt úgy ahogy funda/darab alapon rendben, ráadásul ott végig volt a "mindjárt füge, bank jön" story a levegőben, amire néha rá is játszottak. Ezt sikerül a kopaszéknak "lenullázni" 10 perc alatt... Zsoltee #242-es kommentjében is ott van minden, egyedül egy dolog nem fér a fejembe. Tényleg ennyi lett volna az M.L. story? A nemzet strómanja felspekáz 4-5 részvényt a BÉT-en, majd a csúcsról önti vagy vásárolgat a papírokkal, esetleg még ezek mellé brokikkal hullámlovagoltat és mindezt pár, kisröfiktől kicsalt extra milliárdért, ami neki(k) kb. annyi mintha becsurgott volna még 1-2 EU-s tender? Én az eredeti storyra vettem jegyet: NER milliárdokból felépült birodalom, ami később piaci alapon is megállja a helyét, a tőzsdei jelenlét pedig az "érinthetetlenség" és "átláthatóság" miatt kell. Itt is csak morzsák jutottak volna a kisröfiknek, de ez a nyílt hazudozás, bennfentes mutyikat idéző mozgások és néha Update Norbit megszégyenítő profi nyilatkozatok (elfelejtett lock up) egyre inkább a tolvaj papír életérzést erősítik. Az külön hab a tortán, hogy az M.L.-ből bevásárló kisbüfik között vsz. sok NER-hívő és szavazó van (volt), szóval a tolvaj forgatókönyv esetén a politikai kár mérsékli az így összeharácsolt milliárdok "értékét". Ezért nem akarom még most sem elhinni, hogy mindez így megéri nekik. Komolyan, már az a lehetetlen eshetőség is felvetődött bennem, hogy M.L.-t is átb..ák valamennyire a kopaszék, hogy "csak tőzsdézni kell, adjon pár milliárdot és a nevét, becsszó megtöbbszörözik", csak nem mondták, hogy egy újabb Quaestor vagy B.C. story lesz az ára.
Mielőtt Metal Mari nénizik, tudom, hogy a tőzsdén bukni is lehet, de az egy dolog, hogy esik egy papír 30%-ot fundás, shortos vagy külső tények hatására, az pedig egy másik, amikor az ember azt érzi, hogy a vezetőség a befektetők kifosztására szövetkezik és őt is beültették...
bitKain
bitKain 2018. 11. 21. 23:59
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#250
Ez nem igaz, hogy az intézményiek elkerülik az Opust.
Az Opust tartalmazó indexet követő alapoknak kell tartaniuk Opus-t is. 
.
Részlet az Opus első féléves beszámolójából:
A külföldi érdeklődés fokozódásához nagymértékben hozzájárult, hogy a Társaságunk részvénye tartósan a Budapesti Értéktőzsde két legjelentősebb indexének, a BUX-nak és a BUMIX-nek is jegyzett tagja, valamint már tavaly részévé vált a Bécsi Börze CECE-indexének, mely tagságot az idei évben is megőrizte! 
Kiemelkedőnek ítéli a menedzsment, hogy 2018. június 1-től az MSCI a májusi féléves globális index felülvizsgálatával az MSCI Hungary Small Cap, MSCI Emerging Markets Small Cap, valamint az MSCI ACWI Small Cap indexekbe is beválasztotta az OPUS részvényt, így olyan magyar blue chipek mellett szerepel, mint a Mol, a Richter, vagy az OTP. 
.
Törölt felhasználó 2018. 11. 21. 22:56
Előzmény: #234  zsoltee77
#249
Azert en nem temetem a 6xx at a kozel jovőben. Vagy ismét annak hasa alját
Törölt felhasználó 2018. 11. 21. 22:19
Előzmény: #247  magyi76
#248
Az a baj vele,hogy kurva sok papír lesz a fúzió után (már most is sok van az apportokkal),amihez arányaiban kevés adózott eredmény és saját tőke várható.Arról már nem beszélve,hogy a vezetőség mindent ebből a 2 papírból akar finanszírozni (lassan kenyeret is Opus részvényekkel fognak venni a péknél).Intézményi befektetőket pedig nem tudnak szerezni (tett érte a menedzsment,hogy az intézményiek messze elkerüljék),így hát marad a spekulánsok terepe annak minden pozitívumával és negatívumával. :)
magyi76
magyi76 2018. 11. 21. 22:09
#247
Nem tudom mi a baj az Opival, Metal megmondta mar tobbszor, hogy csak a kicsik es beszarik kirazasa folyik a papirban, no para.
mage 2018. 11. 21. 21:38
Előzmény: #238  zsoltee77
#246
Annyival kiegészíteném, hogy holnap nincs USA, holnap után meg csak rövidíttet nyitvatartás lesz náluk, tehát kevés pénzel meg lehet mozgatni akár az egész bux-ot. Aztán hétfőn majd valahogy lereagálják a black friday-ról érkező értékesítési adatokat. 
Törölt felhasználó 2018. 11. 21. 21:08
Előzmény: #240  notesz_laci
#245
Én eredetileg is 2019 májusáig terveztem tartani, mivel kiruccanok egy kicsit Amerikába (felkeresem pompit is ha lesz rá időm). Mondjuk eredetileg csak a ~33%-át akartam eladni, na ez felkúszott 100-ra. ;-)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 11. 21. 20:49
Előzmény: #242  longforever
#244
A forró tőke nem vesz ricsit. Funda is számít, Ricsi szopóágon van, MOL, OTP pedig nagyon erős. ML papírok meg azért nem mennek, mert egyrészt öntik tavasz óta az olcsó papírokat (elfelejtettük a lock upot lol), másrészt a 4iget spekázzák az opisok pénzéből, harmadrészt annyi már a beragadt pénz ml papírokba, hogy nincs az a hír, amire ne kezdenének el kitárazni azok, akik legalább nullán vannak. A hívők elhullanak, a forrópénz beragadt és ideges, a marinénik meg remegnek. ML papíroknak vége, lehet itt dobálózni 1000Ft feletti célárakkal, de se a funda, se a bizalom, se a piaci helyzet nem támasztja alá. 10-15% hullámokat meg lehet lovagolni, de a 700 felett vásárlók lehet, hogy 1 évet is várhatnak, mire kiszabadulnak...
Clint
Clint 2018. 11. 21. 20:29
Előzmény: #241  zsoltee77
#243
A 4ig azt másolja idén amit az opus / Konzum csinált tavaly. Jövőre pedig azt fogja amit idén alkottak ezekben. Tavaly ugyanarra a jelre jó döntést hoztál, idén nem. Szépen megvezettek és elaltattak mindenkit. 
longforever 2018. 11. 21. 20:25
Előzmény: #238  zsoltee77
#242
Ha itt forró tőke van miért nem mennek az ml papírok?de főleg s Ricsi?
zsoltee77
zsoltee77 2018. 11. 21. 20:22
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#241
MEgértelek. Nem ezt vártuk idénre. És tudod, el is fogadnám, hogy ilyen a piac, ha közben a BUX nem közelítene 40k-hoz egyrészt, másrészt - és ez a legfontosabb - nem az összes ML papír fos. 4ig-et felmutyizták 10x-re év elejéhez képest. Először a bennfentes vételekkel, aztán a split után kilőtték. Konzumban is volt split és giga nyereség és esett éves minimumra. Üres cégként is volt 3k és feltöltve 2250, split után is esett 30%-ot, miközben 4ig ment 500%-ot, akkor ez mi?  Idei legrosszabb döntésem persze az volt, hogy a nyáron hiába beszéltünk róla, hogy ki kéne dobni egy kis opit, konzit és legalább 1k 4iget vegyünk. Csak azt gondoltuk, hogy úgyis az összes ml papír megy egyszerre fel/le. Ja a klasszik ML papírok mentek is lefelé együtt. :))

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek