Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 07. 14. 15:59
Előzmény: #3299  pomperj
#3300
Ha a bond piac ereszteni kezd, hova megy a tőke? cash, nemesfém, részvény?
pomperj
pomperj 2016. 07. 14. 15:22
Előzmény: #3298  benevez
#3299
Es ha egy ev mulva 17 lesz ? Az a fundas ertekeles also savja. Tudom, nekem konnyu, jo sok van belole;-)
benevez 2016. 07. 14. 14:59
Előzmény: #3297  kozi723
#3298
Még ne gratulálj, virtuálishoz nem illik! :D

Feltettem az eladásokat 8.4-re...ha elviszik, örülés lesz nagyon, ha nem, akkor becserkészem legközelebb a 8.2-t, vagy a 8-at.
kozi723
kozi723 2016. 07. 14. 14:47
Előzmény: #3296  benevez
#3297
Az tenyleg nagyon szep. Gratulalok! 2 napja a multkori 20%-os resz-zaras mellett en is eladtam meg 30%-ot 8,14-en. Hidd el en is kacerkodok a zaras gondolataval a maradekra, nekem is hasonlo kicsivel 7 alatt atlagom van. De oszinte leszek, a hetfoi biztos nyero utan kicsit verszemet kaptam es tartanam... :)

Egy szo mint szaz, ha 8,2 felett allandosul, megtartom es stopolok. Ha megremeg a kezem lehet eladok en is.
benevez 2016. 07. 14. 14:35
Előzmény: #3295  kozi723
#3296
Nagy dilemma, valóban...

Köszi, hogy segíteni próbálsz.

Pre market: 8.17...gondolom te is figyeled. :)
8.2-nél már a 3 pakkom közül a legszerényebb is 17,26% adózott, nettó nyereséget produkál.

Én tavasszal kezdtem az amerikai piacot, 6-8 %-okat a BÉT-en már zsebre vágtam.

Tény, hogy gyakorolnom kell a kiszállást.

Meglátom még, miközben elviszem a gyereket fodrászhoz, kitalálom!

:)

kozi723
kozi723 2016. 07. 14. 14:18
Előzmény: #3294  benevez
#3295
Nem akarlak radumalni es befolyasolni, de ne add el szerintem. Legalabbis minden semmikeppen! Vard meg a mai napot, nezzuk meg az esti zarot, es ha kedvezoen alakul a nap akkor vagd be a stopot 8 korulre. Foleg ha mar elegedett vagy egy 8 koruli zarassal. Csak azert ervelek a tartas mellett, mert ha ma szignifikansan 8 felett zarunk (pl. 8,15-8,20-8,25), akkor ez egyertelmu kitores! El fog menni 8,6-8,7ig minimum. Ott pedig mar semmi mas dolgod nincs, mint koveto stopra allitani a pozit.

Gondold at, nem akarlak a zarasrol lebeszelni, szep hozamunk van mar itt, de ezen a vonaton most elso osztalyon ulunk :)
benevez 2016. 07. 14. 14:10
Előzmény: #3291  kozi723
#3294
PBR pre market: 8.03, most ugrott 8.12-re...

8,2-nél realizálnék ma. Meglátom. Már 8-nál csinos a szumma profit, eddig kivártam.
pomperj
pomperj 2016. 07. 14. 10:34
Előzmény: #3292  pomperj
#3293
VanSPY kilatasaiban egy ilyen megafon forma is:

link

Nem mondanam, hogy valoszinu. De ha a napokban beutne egy "baleset", akkor ervenyes lehet egy pillanat alatt.
pomperj
pomperj 2016. 07. 14. 09:32
Előzmény: #3287  pomperj
#3292
1)Az SPY tegnap gyenge volt, A/D es up/down volume is 0.8/1 aranyokat mutat. Praktikusan oldalazott. Egy rovid korrekcio lefele valoszinu, de csak 2100-ig varom esni.
De a lenyeg az, hogy a felmeno hullam-struktura nem kesz, ennel magasabbra kell mennie. A 2 fo ALT. itt van a chartokon. Elobb-utobb kiderul, melyik a helyes.

link

2)A bond piacon tovabbra is ugy tunik, megvan vegre a regen vart top. Es megkezdodik a vilagmeretu bond-buborek leeresztes. Es ez azt is jelenti, hogy a kozponti bankok is megfordulnak hamarosan, mert a bond piac naluk is sokkal erosebb.
Most meg lehet igy-ugy nyilatkozni, de amint a TLT es Bund esik 5-10 pontot, akkor hirtelen kiderul, hogy kamat-emeles lesz, a piac kikenyszeriti.

link

Az egesz vilag most mar a bond piacot lesi. Ha a TLT top tenyleg megvan, akkor hamarosan latszani fog, ahogy a hatasa hetrol hetre atterjed mindenhova.

3)Az arany 1381 csucsig jutott, es beleszaladt az ellenallasi zonaba, lasd blog chart. Ha 1300 ala esik, akkor mar egyertelmuen le-korrekcio van, ami hetekig tarthat.
Az ezust kesve indult fel GLD-hez kepest, es a hullamszerkezete meg nem latszik kesznek. Meg egy magasabb csuccsal jobban nezne ki.

link
kozi723
kozi723 2016. 07. 13. 18:14
Előzmény: #3290  pomperj
#3291
Szerintem szepen lassan bearazzak a kockazatat az orszagnak es nem kepes akkora kilengesekre a deviza, amekkorakat a korabbiakban akar napon belul is lattunk. Erdekes, hogy itt volt a brexit kozvetlen hatasa es ugy ugazan nem hatotta meg. En ugy latom, hogy jelenleg a real kockazata a legkisebb. Ugyanezt gondolom bovesparol is, hiszen ezek joreszt egyutt mozognak.

Amitol nagyon aggodok az az olaj. Tegnap elorearaztak egy jo keszletadatot, ma pedig teljesen szar szamokat latunk. Kezd visszaterni ahhoz a manipulativ kocsogseghez az olaj kereskedese, mint amit 40 alatt csinaltak vele ev elejen. Pedig alapvetoen a helyzet sokkal jobb lett a fundas helyzet mint volt nehany honappal ezelott. Aztan konnyen elofordulhat, hogy most amikor erkeznek a hirek, miszerint a palaolajosok tul konnyen alkalmazkodtak az arhoz, es lesz meg egy komolyabb lejtmenet, hogy nehogy aztan elhigyjek..

Pbr szerintem egyebkent meg tud menni, de lassabban es nem megallas nelkul. Pedig a helyzet nagyon kozel all az idealishoz, csak az olaj ne lenne ilyen rabszodikus mozgasu.
pomperj
pomperj 2016. 07. 13. 17:16
Előzmény: #3289  kozi723
#3290
ENgem is zavar par dolog.
Az USDBRL foleg, mert nagyon kozel van a real az erosodese vegehez. ELeg tisztan Ed forma.

link

Ha meg probal meg egy aljat utni, akkor se maradt Realban kakao.

Es ugyanezt latni PBR charton: ott is van egy ED, csak forditott iranyba.
Ez a 2 teny alapos ok elinditani egy lejtmenetet.
kozi723
kozi723 2016. 07. 13. 15:16
Előzmény: #3279  werkaz
#3289
En is ezt nezem. Kicsit mintha elfogyott volna a lendulet. Mondjuk eleg sokat ment 3 nap alatt, teljesen normalis volna a korrekcio. Mara egy restoltest elkepzelhetonek tartok 7,80ig aztan ott majd eldol az irany a keszletadatokra. Nekem egyelore nem ugy tunik, mint ami attori erobol 8-at. Ha ma nem is, talan a het masodik feleben sikerul. Bovespaban van meg kicsit hely, de szerintem korlatozott az emelkedesi potencial rovid tavon. Az olajnak kene tartania es osszekapnia magat es vegre torni a tovid tavu trendet. 16:30 utan megtudjuk.
gykiss99 2016. 07. 13. 13:12
Előzmény: #3282  pomperj
#3288
Jenben mekkora korrekciót vársz? S 105 fordíthatja?
pomperj
pomperj 2016. 07. 13. 12:51
Előzmény: #3284  Törölt felhasználó
#3287
Most elesen mas a velemenyem, legalabb par honapra.
En nagyon bull voltam amikor az aranybanyaszok le voltak verve, es Barrick 6.0 szinten volt. Es ovatos vagyok most, amikor 23.
Igen: az aranybanyaszok fel eve agyonvert aron voltak, es jo vetel volt. Most viszont: tulertekeltek, es buborekban vannak.

Ez nem azt jelenti, hogy vad zuhanast varok. De egy meretes korrekciot igen. Ami sok hetig, talan 6-12 honapig is tarthat. Es most jonnek az ervek.

Eloszor is, nem tudom biztosra mondani, mifele fel-meno korrekcios szerkezet van: klasszikus (a-b-c)-B-(abc) formanak szamoztam December ota, es az kesznek latszik. Lehet mas is, de azok kulonfele okokbol zurosnek tunnek nekem.

A masodik erv a varhato le-korrekciora persze Finonacci. ABX 55 szintrol esett 6-ra, es eppenseggel majdnem precizen 38%ot korrigalt vissza felfele, 23.5 kornyekere. Ez eros erv, mert a korrekciok nagy resze ekkora.

A harmadik ervem megint Elliott: Az 55-rol valo lejtmeneti zuhanas legnagyobb sbessege 22.5 szintnel volt, es azt a gap-et eppen betoltotte; szoval megvan a szokasos gaptoltes, es (4) hullam csucsig tarto visszalendules is.

A negyedik erv a COT report. Meg az 1910 USD szintu GOLD ATH-nal se volt annyira bull az arany-piac, mint most. A Large Speculators csapat 300.000 folotti long contract mennyiseggel rendelkezik; ennyi nem volt 2011-es csucsnal se. A sokeves csucs bull hangulat nekem eros bear jelzes. A cikkek eszement bull ervekkel jonnek.

Szoval: 4 eros ervem van, hogy miert nem vennek/tartanek most long poziciot.

Az elkezdodott korrekcio alja legalabb a rally felenel kellen legyen, az ABX-ben 17-13 kozott van. Nem szivesen veszitek a gyonyoru hozambol ennyit.

eurocent 2016. 07. 13. 12:04
Előzmény: #3285  eurocent
#3286
Ez a menetrend talán helyesebb, mivel a szintjelzőm szerint túl sok most a felhajtó erő:
...én el tudom képzelni, hogy 19,9-19,3 sáv megfogja az esést (ott van egy kis rés), ezt követően új csúcsra indul kb 26-ig és csak ez után fog esni ...
eurocent 2016. 07. 13. 11:52
Előzmény: #3282  pomperj
#3285
ABX chart nagyon túlfeszült, időszerű a korrekció.
Kicsi ugyan az esélye, de én el tudom képzelni, hogy 19,9-19,3 sáv megfogja az esést (ott van egy kis rés), ezt követően csinál egy új csúcsot és csak ez után fog esni kb 17-ig. Utána viszont indulhat északnak kb 26-ig.
Törölt felhasználó 2016. 07. 13. 11:18
Előzmény: #3282  pomperj
#3284
Szia,

Szerintem ne legyel annyira szkeptikus...foleg ne az arany piacaval kapcsolatban....
Nem hiszem hogy Soros kezdene kiszallni a Barrickbol, annal o sokkal tapasztaltabb...
azt nem mondom hogy az opcios piacon nem probal-e meg 1 kis extra profitot kifacsarni a jelenlegi pozikbol...,de az igazi emelkedes, hogy oszinte legyek meg el sem kezdodott...
Te is tudod mi folyik Japanba es mi a kovetkezo hetek menetrendje....

Korrekcio es oldalazsa minden egeszseges piac velejaroja.... (nem fog a ABX sem 40-80$-os arig menni, komolyabb korrekcio ill. oldalazsa nelkul)...

Raerunk majd uj ATH-nal (arany piacon azon gondolkodni, hogy meddig tarthat meg az emelkedes???)

Ha leirom ugyse hiszed el,de szerinted ha valaki iden kepes volt 228% hozamot elerni az eszak-amerikai arany ill. ezust banyasz cegek kereskedesevel, es a kovetkezo 2-4 honapban a profit 10,20,30%-atol 1 idore meg kell vallnia akkor nagyon banatos lesz, mikozben a vilagban a befektetok nagy %-a kitoro orommel fogadja az amcsi indexekben levo uj ATH-t es iden mar lehetet ezekkel jo esetben akar 6-10%-ot is keresni...
hogy kozben a fundamentumok es a rv arai kozott egyre nagyobb szakadek tatong, kit erdekel???

Gondolom emlekszel mit irtal 1200-1280$-os arnal, akkor is a korrekciot vartuk, es azon filoztunk hogy 1150-ig mehet a korrekcio vagy csak 1200-ig, esetleg 1220 vagy 1240-ig....

En nem kivanom elkapni az osszes hullamot, se lefele se felfele...
eleg csak a nagyobbakban benne lenni (az hozza a penzt) a tobbi csak idotoltes es a koltsegek fedezesere van...

Mit gondolsz mi lesz a ABX ara mondjuk 1700$, 1900$-os aranyarnal es mi lesz az ABX ara mondjuk 2400$-os aranyarnal es akkor meg olyan szamokat meg se emlitettem, hogy 3000-5000$-os aranyar...

Van egyebkent 1 olyan portfoliom amit marcius 14-en inditottam...es sajnos a 65%-os profit jelenleg 57%-ra olvadt, de itt nem hasznalok tokeattetelt, es mit gondolsz hogy fog erinteni ha a 65% profitbol 1 nap 30% lesz...(nyilvan jobban orulnek ha 1 nap a 65%-os hozambol mondjuk 80,90 esetleg 150%-os profit lenne....

Nem tudom szoktal-e bodysurf-ozni...
en nagy kedveloje vagyok, lehet hogy nem er fel 1 balaton atuszassal,de azert a csendes ocean tud "kisebb hullamokat" produkalni...

Tudom hogy Newport Beach-en is van nehany kedveloje ennek a remek szorakozasnak...
;)

u.i:
2 eve az EUR vesztette el vasarlo erteke 30-40%-at, majd a Rubel, CAD sem uszta meg es az AUD is elsznvedett 20-30%-os vasarlo ertek csokkenest...
Iden a cable vesztett az ertekebol jelentoset es a sort folytathatnank....
Nem az a keredes, hogy az arany ara fog-e a jovoben emelkedni hanem hogy mennyi ido alatt es mennyit....

Ketkedok figyelmebe ajanlanam ill. gondolkodjanak el azon mennyi ideig tart es mekkora erofeszitest igenyel 100$ esetleg 20000ft eloallitasa...es mi kell mondjuk 1 ounces ezust esetleg arany eloallitasahoz...

Szoval en most nem lapatolom a nemesfemeket hanem szep csondben figyelek es amikor jelentosebbeket esik az arfolyam akkor szep csondben gyjtogetek....
Törölt felhasználó 2016. 07. 13. 10:55
Előzmény: #3281  eurocent
#3283
Köszi, ilyesmire gondoltam én is.
pomperj
pomperj 2016. 07. 13. 10:15
Előzmény: #3280  Törölt felhasználó
#3282
1)Az arany piac kilatasairol mar egy hete szekptikus vagyok. Tul sok a bull cikk, beigertek a biztos emelkedest evekre elore. Ehhez kepest az emelkedes lelassult, a hullam-szerkezet meg egyenesen kesznek latszik.

Na, tegnap eros fordulat kezdodott. Outside-down day volt minden banyaszban. Soros vagy mar kiszallt, vagy temposan tavozik Barrick-bol.

link

A target sav joval lejjebb van. Erdemes abba az iranyba fordulni.

2)A masik eles fordulat a bond piacon latszik feltunni.

link

Tegnap TLT, a 30 eves treasury nagyot esett. Precizen felment a trendline vonal 143 szintjere, es elesen lefordult. Az, hogy ED forma, meg berajzolas nelkul is evidens.

3)A reszveny piacok is fordulatra keszulnek. Az SPY csinalt uj csucsot, a DOW mindossze 27 ponttal ATH-t utott. Azt mar tegnap feltettem, hogy Dow-theory szerint a TRansports Index-el oriasi az SPY divergencia. Ez be fog zarodni, csak ido kerdese.

Viszont aBrexit ota eltelt 2 het alatt elfogyott a kozponti bankok bepumpalt veteli ero nagy resze. Az emelkedest taplalo oriasi indulo volumen mostanra az atlagos volumen ala esett. A 2106-2110 szint kozott gap maradt. A yen penzroham is faradni latszik, ma flag-et kezdett rajzolni.

Szoval, nagyon kozel az SPY rally kis korrekcioja, ami nagyjabol 40-50 pont meretu lehet.

A tobbi reszvenyindex kozel se jutott uj csucsokhoz. Sot, DAX, CAC, Stoxx Indexekben meg az eddigi korrektiv strukturakban sem esett kar.
Keszulni kell egy visszahuzodasra.

4)BUX mindebbol csak mandinerbol reszesult, almos videki allomasnak latszik.

link

AZ egesz szerkezet arra utal, hogy nagyon kozel van a masfel eves bull idoszak, es az A-B-C fel-korrekcios struktura vege.

Nem vitasan szebb lenne a kek valtozat, es meg egy kis szokellessel szabalyos (5th of C) hullamot csinalhat.
De elvben akar kesz is lehet, hiszen megiscsak tagulo haromszog forma van, es van uj csucs is, bar nem szep.

A narancs valtozat, ami egy elhuzodobb (4 of C) korrekcios szerkezetet sejtet, az szinten lehetseges, de kevesbe valoszinu.

A buborek, ami leginkabb OTP es MTCom-ban volt jol azonosithato, Aprilisban leereszteni kezdett, es mostanra eltunt.
eurocent 2016. 07. 13. 09:55
Előzmény: #3273  Törölt felhasználó
#3281
Egyelőre nagy a felhajtóerő, de 1-2 héten belül korrekció várható. Szerintem 55700-58200 sáv megfogja az emelkedést, utána az árfolyam leeshet 52000-ig.
Ha a 20160120 óta tartó hullám teljesen kifut, akkor 66.000+túlfutás körül lehet a csúcsa.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek