Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 08. 05. 08:28
#3500
Tuti, hogy olvassák a topicot. :)
link

Hello hírszerkesztők. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 04. 20:12
#3499
link

Én meg kiszálltam....neeeeeee

Kozi? :) hmm? tuuudom
eurocent 2016. 08. 04. 16:38
Előzmény: #3238  eurocent
#3498
BRLUSD 1D: link
Nekem úgy tűnik, hogy BRL bomba formában van. Olimpia végére új csúcsra mehet. Ma BRZU réssel nyitott, szerintem rövidesen 2xx szinteket is elérhet.
bgyu 2016. 08. 04. 11:22
Előzmény: #3495  pomperj
#3497
A 4. pontban az 1.14-t az EurUsd árfolyamára gondoltad?
gykiss99 2016. 08. 04. 10:15
Előzmény: #3495  pomperj
#3496
A Nikkeinél lehet megvolt a korrekció, s megindulhat 17000 felé? S ezzel együtt jöhetne egy kis jen gyengülés?
pomperj
pomperj 2016. 08. 04. 10:02
Előzmény: #3489  pomperj
#3495
1)Az SPY korreekcionak valoszinuleg nincs vege.
Tegnap a NYSE gyenge maradt, A/D=1/3 volt, ami ugyan alacsony, de nem klimaktikus annyira, ahogy a korrekcio vegen lenni szokott.
A DOW es az SPY flat korrekcionak nez ki, a NASDAQ (a) hullama viszont 5 subhullamosnak latszik. Tehat ott meg egy 5 hullamos eses kellene ahhoz, hogy a zigzag kesz legyen.

link

A kovetkezo SPY rally a korrekcio utan uj ATH csucsokra varhato.

2)A Bond piac (2) korrekcioja kesznek nezheto. Ha leszakad a futures a 171 szint ala, onnan eleg biztosan (3) hullamba kerul, es erdemes a bond zuhanast shortban jatszani.
A target tovabbra is 160 kornyeke.

3)Az olaj korrigal, 39.6-42 kozotti savban egy oldalazo (4) hullam alakulhat. Ha jol szamolom, ez (4th of c) lehet.
link

Meg egy eses lehetseges, de akkor mar a 39.5 alatt mar erdemes inkabb a veteleket nezegetni.

4)USD tovabbi gyengulese a regi chart alapjan 1.135-1.140 szintig varhato, ott volna jo helye az (E) pontnak a masfel eves oldalazasban. Aztan kovetkezhet az USD erosodes 1.00 iranyaba.

5)Az arany es ezust is ugy nez ki, mintha meg egy csucsra akarna menni. A bull hangulat a DSI alapjan 91, ami kevesebb mint az egy honappal ezelotti csucs idejen volt, talan 5 ponttal. Ez is rendben van, mert (3) csucson altalaban nagyobb a bull lelkesedes mint (5) csucs idejen. De vigyazat, a commodity igen nagy csucsokat tudnak utni az utolso hullamban. Szoval, GLD es SLV ugyan mar rizikos, de azert erdemes taktikailag vele menni.

bubodoktor
bubodoktor 2016. 08. 03. 08:50
Előzmény: #3489  pomperj
#3494
3) Értem, tehát a rallynak vége, de egy több hónapos további emelkedés azért még várható a bond-ból kiáramló pénznek köszönhetően...

gykiss99 2016. 08. 03. 08:42
Előzmény: #3492  pomperj
#3493
Ha csúcsok után lefordulnak az indexek, a menekülő devizának számító JPY, USD elvileg erősödik. De elvileg JPY az elsőszámú menekülő, így bőven 100 alá eshet az USDJPY. Vagy ilyenkor is a JGB és az US treasury mozgása fogja meghatározni az esés mértékét?
S elvileg innen eshet az ábrád szerint az EURUSD is 1 irányába?
pomperj
pomperj 2016. 08. 03. 08:30
Előzmény: #3490  kozi723
#3492
Egyetertek.
Annyi kiegeszitest tennek, hogy

Meryll utolso ajanlasaban tulsulyozni javasolja Brazilt es Uruguayt, alulsulyozni Hangaryt es Filippinot.

Temer a penteki nyito-unnepsegen alighanem kifutyulest kap, mindenki nepszerutlen es rosszkedvu a hangulat most Brazilban.

Sok penz ment az EM bond piacokba az utolso hetekben. Ha a fo bond piacokon tenyleg fordulat lesz, azonnal atmegy oda is az eladasi hullam.
pomperj
pomperj 2016. 08. 03. 08:15
Előzmény: #3488  bgyu
#3491
Valami felreertes van. A JGB ara nalam zuhanasnak latszik, ami emelkedik az a JGB hozam.
kozi723
kozi723 2016. 08. 03. 07:44
Előzmény: #3489  pomperj
#3490
Brazil regiora milyen meretu korrekciot varsz? Hol erdemes ujra csipegetni? Bovespa 53k kornyeke meg kene hogy legyen, mig pbr-ben 7,2-7,1 a legutobbi fel kor 50es fiboja. Holnap piaczaras utan jon a q2 jelentes, a tavaszi jobb olajar miatt szerintem jo szamok erkezhetnek, ami belekophet a levesbe es lehet ujra elrohan meg mielott az 50es korrekciot megcsinalna. Hogy latod? Brl erosodese is megallt, vihar elotti csendnek tunik. Nem beszelve arrol, hogy lassan lejar Dilma probaideje, nem tudom kit sikerult lefizetni, de nem lepodnek meg ha valahogy visszamaszna a szekebe. Ez pedig oriasi kockazatot hordoz magaban.

Koszi elore is!
pomperj
pomperj 2016. 08. 03. 07:30
Előzmény: #3487  pomperj
#3489
A mai temakra erdemesnek gondolom emlekezni majd. Kiveve persze azt, hogy nem is en irtam ami itt van;-)

1)Portfolio vagy olvassa a forumot, vagy jo erzeke van: a japan bond piacrol ir.

link

Igaz, a regi temakat hozza, mint a BOJ bloffolesek, meg a nagybeteg japan. De erzodik hogy valami nagy fordulat keszul.

Az 5. napja tarto zuhanas utan tegnap korrekcios jellegu volt a JGB mozgas. Ezzel egyutt 154-rol 151.5-ig esett, es ez felzabalta az idei aremelkedest. Mindenki, aki iden vett belole, mar banja.

BOJ publikussa tette, hogy a sok eve tarto monetaris politikajaban, mint negativ kamat, lapos hozamgorbe es QE, nos, nem hisz tobbe.
Az a sejtesem, hogy az ECB hasonlo gondolatokkal foglalkozhat a hatso szobakban. Es akkor vege nehany begyakorolt dalnak.

Bill Gross honapok ota kommunikalja ugyanezt: a zero kamat es a QE egy ponttol kezdve nagyobb kart okoz, mint ami elenkitest er az egesz. Alig varom az uj cikket; persze, elobb a dolga az, hogy sokat keressen rajta ;-)

2)A US treasury csucson is tul vagyunk. Itt van lenyeg:
link

Egyelore vilagos 1-2 hullam latszik, es ha napokon belul lejjebb szakad mint a (2) hullam alja, akkor hirtelen vilagmeretu "kijoznodas" indul meg.

3)Az SPY-ban a tegnapi ATH vagy a junius.27-i melyponttal indulo rally vege, vagy az egesz Febr.11-i rally vege volt.

Valami korrekcio van lefele. Ebbol egy ED forma alakulhat, es abban ez 2 vagy 4 hullam lehet. Ha igy lenne akkor jol el lehet majd kapni a csucsot. Vagy ez meg csak egy kisebb korrekcio a (3) hullamon belul.

Vilagos, hogy a bond fordulat miatt egy ideig az onnan kimekulo penz befogadasaval meg emelheti SPY-t. Persze, a totalis likviditas veszteseg sokkal nagyobb az emelo eronel, de kezdetben meg az hat. A bond es a reszvenypiaci csucs kozott tobb honap is eltelhet.

4)Nem meglepo, hogy az Azsia piacok mind lefordultak. Ma Japan elesen esett, HK es AU koveti (pedig RBA kamatot vagott 1.5%ra). A kisebb regiokban is fogy a lendulet, es minuszba forduloban vannak.
Kina pedig, ahogy szokta, mas uton jar; de ott is a likviditas szukulesere lehet szamitani.
bgyu 2016. 08. 02. 22:46
Előzmény: #3487  pomperj
#3488
Köszi, de én úgy gondoltam, hogy a JGB emelkedésével a jennek gyengülnie kellett volna.
pomperj
pomperj 2016. 08. 02. 16:31
Előzmény: #3486  bgyu
#3487
Ezen az uj helyzeten tarsalkodunk itt napok ota. Es 2 hete naponta ezt kommentalgatom.

A JGB 10 eves igy nez ki. Vilagos es oriasi fordulat van, 4 het alatt megsemmisitett 6 honapot.
link

Az USA treasury is hasonloan mozgolodik, de meg nem ekkora a latvany

link

Es a ketto mozgas kulonbsege mozgatja az USDJPY arfolyamot. Rovid tavon barmi lehet; en tovabbra is nagy ellenallasnak latom a 100 szintet. De persze, ekkora "JGB" vonat siman leszakithatja 100-at egy ideig.

Egy ideig tehat, amig JGB yield gyorsabban emelkedik, addig az arfolyam YEN fele megy. Ez mar short-coveringnek latszik.

Amint US Treasury a japan JGB utan ered, onnan mar 100Mrd-os tomegerok csusznak lefele, es mindenki fejvesztve menekul. De hosszabb tavon nekem a fibo korrekcios szint USDJPY-ra valtozatlanul 112- latszik. De csakis hosszabb tavon lesz igy.

Nezd csak meg az EU bankokat; micsoda erovel kenyszeriti ott a piac azt, hogy Draghi terjen eszre...majdnem osszedoloben az egesz miskulancia.
Ma kommantaltam eppen.

bgyu 2016. 08. 02. 15:48
Előzmény: #3484  pomperj
#3486
Most én is kíváncsi lennék, tartod hogy az Usdjpy nem megy le 100ig?
gykiss99 2016. 08. 02. 14:50
Előzmény: #3484  pomperj
#3485
USDJPY 101 körül, EURUSD 1,12.
pomperj
pomperj 2016. 08. 02. 12:47
Előzmény: #3483  Törölt felhasználó
#3484
Abszolut.
Gondold el: fogja a svajci nagymama a 11.100 frankot, bemegy a bankba, es vesz helyette egy papirt, ami bevalthato 50 ev mulva 10.000 frankra. Es meg ebbol levonjak a kezelesi koltseget, az olyan ujabb 100 frank.
Isteni idea !

Kozben meg mennek a csod fele a bankok mind ott is, az UBS es CS mint svajci zaszloshajok, sullyedtek -50%-ot egy ev alatt.

Az USA-ban most a 10.000 befizetese utan meg kaphatsz pozitiv hozamot, 30 ev mulva 11.800 USD-t.
Ha az 1.5% USD kamat esne 1%-ot, akkor persze az arfolyama emelkedhet ugy 880 USD-t, es nyerhetsz rajta ennyit. Csak az kell hogy meg 30 evig ne emelkedjen a kamat. Addigra persze megszunik a kapitalizmus.
Isteni idea !

Nem csoda, ha az arany-ezustnek, es minden fizikai ara emelkedik. Ugy tudom, a vaserc 2 honap alatt +30%, a szen-banyaszok KOL indexe duplazodott.

Am, ha megfordul az orulet...es japanban Kuroda ebben mesterkedik.... meg a piacok is szerintem fellazadni latszanak mostanaban....
akkor piszok sokak lesznek a trade rossz oldalan. Es vad eladasba kezdenek majd.
Törölt felhasználó 2016. 08. 02. 12:20
Előzmény: #3481  seri2
#3483
Ki a f...-t erdekli a jegybankok, 1 rakas profeszor es akademikus akiknek talan meg sosem volt rendes munkajuk...
(nem csodalkoznek rajta ha a kozeljovoben a tobbseget bortonbe kuldenek, azok lesznek a szerencsesek, masokat akar fel is logathatnak).
Viszont a kereskedelmi bankok, nyugdij alapok es biztositotarsasagok eszkozeinek egy jelentos resze kotvenyekben allampapirokban van....
Nem kell hozza tul sok fantazia hova vezet ez az orulet...
( a nep meg majd nez mint borju az uj kapura, amikor a nyugdijmegtakaritasuk nem lesz eleg a megelheteshez, ill. a biztositasi dijak emelkedesnek indulnak, hogy a legnagyobb es legerosebb biztositok kepesek legyenek a karosultakat fizetni, a tobbseg nyilvan nem lesz kepes erre...
(ez pedig rendszer szintu kockazatokat jelent)...

Az emberek tobbsege fel sem fogja milyen problemak kovetkeznek abbol, hogy alacsony kamatok vannak ill. megjelent a NIRP es ZIRP...

Ha meg nem vettel nemesfemeket nem keso...
;)
bgyu 2016. 08. 02. 12:18
Előzmény: #3478  gykiss99
#3482
101.4 és talán 100.7 fordíthatja, de elég nagy intenzitással esett. Tesztelheti a 100-t is. Mindenki máshogy látja.
seri2 2016. 08. 02. 11:47
Előzmény: #3480  Törölt felhasználó
#3481
A jegybankok negatív hozam mellett vásárolhatják az állampapírjaikat? Hmmm fincsi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek