Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
viki1 2015. 02. 15. 12:55
Előzmény: #6358  Törölt felhasználó
#6360
,,Szerintem mindenkinek elismeres jar aki hajlando az idejebol arra aldozni, hogy segitsen masoknak esetleg velemenyet nyilvanitson a forum temaival kapcsolatban...attol fuggetlenul, hogy a tobbsegi esetleg a kisebbsegi velemenyt testesiti meg.,,

Egyetértek
+++
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 12:18
Előzmény: #6356  felcsorgok
#6359
az tulzas, hogy reszletes elemzes, inkabb csak probaltam megvilagitani miert tunik P/E ill. P/B alapon olcsonak a ceg....

Tobbszor emlitettem mar a forumon, hogyha felmerul 1 ceg neve ill. 1 kereskedesi otletet megosztok azt nem azert teszem, mert ez 1 felhivas a kereskedesre, sokkal inkabb informacio megosztas ill. pelda bemutatasa...

en nekem van MGX.asx-en es AGO.asx, NST.asx is...
ez nem jelenti azt hogy masnak is vennie kellene...
mert kulonbozo embereknek kulonbozo penzugyi celjai vannak, mas kockazatot kepesek elfogadni, kereskedni....

mint irtam nekem az ilyen es hasonlo kereskedeseken 0,3-0,5% kockazat van es ha a pozik kezdenek nyereseget mutatni megyek utanuk.....

barmelyik kereskedesben benne van hogy nem ugy alakulnak a dolgok ahogy terveztuk....
(erre valo a kockazat kezeles)....
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 12:01
Előzmény: #6354  Törölt felhasználó
#6358
Lulo koszonom a pluszt, (es a minuszokat is)...
te is tisztaban vagy miert is van ez igy...
azzal is gondolom tisztaban vagy hogy egyeseknek milyen elonye szarmazik abbol, hogy megprobalnak masokat rosszabbnak beallitani mint amilyen...
es itt most nem magamra gondoltam!!!
azt is erdekesnek tarthatjuk, hogy hany embert zartak mar ki a portfoliorol mert egyeseket addig provokaltak amig elvesztettek a fejuket...,persze nem csak igy tuntek el emberkek, voltak akik inkabb nem kivannak tobbe 1 ilyen kozosseg resze lenni ahol rosszindulatu megjegyzesek, tamadasok erik...
lasd peldaul Xautista-t...
en peldaul nagyon sajnalom, hogy o mar nem ir erre a forumra....

igazad van a sikeres kereskedeshez semmifele szemfenyvesztesre nincs szukseg, es abban is igazad van, hogy rengeteg kereskedot kezdo spekit megtevesztenek nem csak ezen a forumon,de szinte a befektetesi iparag eleg nagy resze tele van altudomanyos ponzi jatekokkal...

mondjuk ki: az emberek tudatlansagat hasznaljak ki, velemenyem szerint ez nem szep dolog,de sajnos ilyen a vilag....ezert lenne jo ha a portfolion ill. a forumon az emberek, forumtagok szemelyeskedes helyett es rosszindulatu megjegyzesek helyett kereskedessel kapcsolatos dolgokrol es kulonbozo velemenyekrol lenne szo....
egyelore sajnos ez nincs igy...,de en hiszek benne hogy lenne ra igeny es hogy 1 nap a forum eljut olyan szintre ahol az emberek kepesek megvitatni a kulonbozo velemenyuket...

szerintem a forum nem arra valo, hogy ki kepes eppen a mai napon eltalalni a piac iranyat ill. eppen hol lesz a napi minimum maximum esetleg zaroar.....
(bar tudom, hogy sokan eppen ezt varnak el)...
sokkal inkabb a lehetosegek megvitatasarol es informacio csererol, mert mindenki szerezhet hasznos informaciot masok hozzaszolasabol....
nem hiszem hogy az szamit ill. az a fontost ki mihez es mennyit ert, sokkal inkabb, hogy a segito szandek vezerli....
kulonbozo velemenyek pedig segitenek mindenkinek mas megvilagitasbol szemlelni dolgokat....

Szerintem mindenkinek elismeres jar aki hajlando az idejebol arra aldozni, hogy segitsen masoknak esetleg velemenyet nyilvanitson a forum temaival kapcsolatban...attol fuggetlenul, hogy a tobbsegi esetleg a kisebbsegi velemenyt testesiti meg.
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 11:33
Előzmény: #6354  Törölt felhasználó
#6357
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 15. 11:26
Előzmény: #6328  Törölt felhasználó
#6356
Köszi a részletes leírást az MGX-re, jelenleg nem elérhető számomra, de szerencsére van lehetőség a felvételére, szóval csak idő kérdése és tudok belőle venni. :)

Megnéztem az NXT.asx-et, de jelenlegi árán nekem nagyon drága (2011 vagy 2012 körül érdemes lett volna beszállni, amikor már látszódtak a javuló tendenciák a cégnél pl. a ROE-ban):

link

Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 11:09
Előzmény: #6352  McDee
#6355
Velemenyem szerint a kereskedok tobbsege nem kepes nyereseget elerni meg tokeattetel nelkul sem (tobb mint 50% veszteseges)....
azok a kereskedok akik kepesek evekig nyeresegesek lenni, azoknak is legtobbszor evekre van szukseguk, hogy kepesek legyenek a tokeattetelt megfeleloen kezelni....

Nehanyan azt hiszik, hogy szamlak azert egnek el mert rosszul valasztanak iranyt, short esetleg long poziciot nyitnak....

a szamlak elegesenek oka az esetek tobbsegeben a nem megfeleloen hasznalt kockazat kezeles az oka....

nyilvan nem jelent gondot 1 tokeatteteles pozicio amelyik jo iranyba ment....
a gondok akkor jelentkeznek amikor a kereskedesunk rossz iranyba megy.....
a kereskedok tobbsege nem kepes stoppot hasznalni ill. ha hasznal ugy gondolja, hogy a stop 100%-osan limitalja a vesztesegeit...
ez pedig nem arul el mast, csak tapasztalatlansagot,mert a tapasztalt es gyakorlott kerskedok tudjak, hogy a stop atlepese ill. vannak olyan helyzetek amikor a piac ressel kepes nyitni....

korabban mar kifejtettem, hogy az esetek tobbsegeben szerintem miert nem tul celszeru 20,30 pipes stopokkal kereskedni....
(persze sokan nem ertettek egyet ezzel, azzal is megvadoltak, hogy azert mondom en ezt mert en nem vagyok kepes a stoppokat megfeleloen hasznalni), persze ok mar nem kereskednek FX termekekkel vagy csak nagyon ritkan...

Az SNB lepese sokak szerint varatlan, egyesek szerint "diletans" lepes volt....
akik kepesek targyilagosan megvizsgalni a problemat azok tudtak, tudjak esetleg kesobb rajottek hogy egyaltalan nem volt varatlan lepes....
amit esetleg el lehet mondani, hogy a piacot meglepetesszeruen erte....

akiknek van tapasztalatuk a piacon azok tudjak hogy ilyen elmozdulasok sokkal gyakrabban elofordulnak a piacon mint azt a matematikai modellek lehetove tennek......

egyebkent ha valakit erdekel utana nezhet, hogy az elmult 5 evben hany alkalommmal tortent a piacon olyan elmozdulas amit a matematikai modellek nem tesznek lehetove....
megis megtortent....
nem hiszem hogy megfelelo vigaszt jelent valakinek, hogy elvesztette a szamlaja, tokejenek 50%-at, esetleg az egeszet de nem szamit mert tobben igy jartak...
es nyilvan a legegyszerubb a feleloseget atharitani masokra..(szerintem ez nem a legprofibb hozaallas)....

nem kell elfogadni ill. egyeterteni a velemenyemmel,de talan meger par perc gondolkodasi idot, eljatszani a gondolattal, hogyha esetleg a kotveny esetleg a reszvenypiacokon elofordulna mondjuk 4,5,6,7 standard deviation-os elmozdulas az hogyan erintene a jelenlegi portfolio-t, esetleg a nyitott poziciokat (tokeatteteles pozikat), ha pedig az eredmeny olyan erteket mutat amivel nem igazan tudunk megbaratkozni, akkor talan meg nem keso attertekelni a nyitott pozikat, esetleg ujra gondolni a tokeattel megfelelo hasznalatat....

(1000,5000 esetleg 10000$-os vagy Euros szamlan a tokeattetel nem arra valo, ha mar mindenkeppen hasznalni akarjuk, hogy olyan pozikat vegyunk fel ahol is 1 pozicio merete meghaladja akar 10,20 szorosaval a tokenk meretet)....

mondhatom "nagy" teljesitmeny evi 10-15 esetleg 20%-os hozamot elerni ugy hogy az ember, kereskedo tul meretetzett pozikkal kereskedik, aztan jon 1 varatlan esemeny es a kereskedok nagy resze elkoszon a szamlajatol illetve tokejenek nagy reszetol mert eppen 1 nem vart esemeny bekovetkezett....
(en ezt nem hivom kereskedesnek)

az elmult hetekben az egyik FXCM szamlamra a ceg margin warning emailt kuldott, nehany oraval kesobb amikor olvastam, felhivtam oket es megkerdeztem miert is kuldtek, azt valaszoltak (FXCM au)-ban elmeletileg FXCM 1 meghatarozo szereploje a vilag FX piacanak...:

azert kaptam a margin figyelmeztetest mert CHF parokban vannak nyitott poziciom es ha esetleg meghaladna a szamlamon levo penz erteke a kotelezo margin kovetelmenyeket akkor zarni fogjak a pozikat.....
erre en megkerdeztem megis hogy fordulhatna elo, ill. feltettem a kerdest hogy mit javasol mennyi penzt fizessek be, a vonal masik vegen nagy csond lett....
szoval nem voltak kepesek megfelelo valaszt adni, inkabb azt javasoltak zarjam a CHF/NOK shortomat ill. GBP,USD,NZD longjaimat a CHF-el szemben....
nehany oraval kesobb kaptam 1 ujabb emailt, hogy meg fogjak emelni a kotelezo margin merteket a CHF parokban...
ujbol felhivtam oket es megkerdeztem megis mennyivel, talan nem artana tudnom...mert komolyabb cegeknel ezt hetekkel,de minimum napokkal elore be szoktak jelenteni, hogy a kereskedok kepesek legyenek a megfelelo lepeseket megtenni....eppen nem tudtak valaszolni, amire felajanlottam, hogy zarom az osszes poziciomat es zarom szamlaimat naluk.....
fel ora mulva sikerult PDF formatumban megkapnom a margin feltetelek valtozasarol szolo informaciot....
egyebkent 2 lepesben 0,5%-rol 8%-ra emeltek csak a CHF parokban a kotelezo margin merteket (szoval 16szorosara emeltek a kotelezo margin merteket)
majd par nappal kesobb nem jegyeztek arat 2 napig CHF/NOK-ra, ujabb telefonhivas...
bejelentettek, hogy februar 1.-tol CHF/NOK es hasonlo egzotikus parokkal mar nem lehet kereskedni naluk es hogy zarjam a CHF/NOK pozimat, mert ha nem teszem ok lezarjak....
felvilagositottam oket, hogy ezt igazan nem tehetik amig a szamlamon megfelelo osszeg van...
kesobb sikerult megegyeni hogy februar 20-ig zarom a poziciot, egyebkent mar zartam....
mindenesetre le lehet vonni a kovetkezteteseket a piac egyik vezeto szereplojerol....
Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 08:54
#6354
soha nem fogom megérteni,hogy bizonyos emberek miért éreznek különös kényszert arra,hogy hosszú sorokon keresztűl,különböző áltudományos megközelítéseikkel bizonygassák a vélt hozzáértésüket,hovatovább miért akarnk többnek látszani,mint amik valójában!
úgy látszik,hogy hosszú évek tapasztalata is kevés volt megérteniük,hogy a tőzsde nem így működik,a sikeres kereskedéshez semmi ilyesmire,de még hasonlóra sincs szükség.
szemfényvesztésnek,emberek megtévesztésnek persze nagyon is megfelelel,nagyon kiváncsi vagyok,hogy az a sok ember,akik áhitattal olvassák ezeket a szemebemben inkább nevetségesnek tűnő sorokat,milyen előnyt nyernek,vagy hasznosítanak a gyakorlati kereskedésük során!

jöhetnek a mínuszok!
McDee 2015. 02. 15. 06:09
Előzmény: #6352  McDee
#6353
Veszteség 01.05-i CHF esemény kapcsán
McDee 2015. 02. 15. 06:05
Előzmény: #6351  Törölt felhasználó
#6352
A tőkeáttételt illetően teljes mértékben egyetértek véleményeddel. Egy másik fórumon panaszkodtak olvtársak, hogy HUF-ban többeknek 9 (kilenc!) számjegyű veszteséget mutatott ki számláján a brókere.

A volatilitás nem egyszerűen nőni fog hosszútávon, ebben szerintem vastagon benne vagyunk, mint itt írtam:

(#6331)
VIX 2013-ban 2, 2014-ben 3, 2015-ben 1.5 hónap alatt már 3 hullámban emelkedett 20 érték fölé.
Azzal együtt, hogy SPX most ATH értéken van, VIX pénteken még mindig 14.69-n zárt.
Visszatekintve, 1014.12.05-n 11.89 VIX értékkel 2075 SPX párosult.

A magasabb SPX - magasabb VIX páros minimum óvatosságra int.
McDee
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 23:39
Előzmény: #6349  szarvasvadasz
#6351
nincs szukseg 30szoros tokeattetelre sem a piacon, de meg 20szorosra sem...
kezdoknel 1000-5000$-os vagy euros szamlan boven eleg mikro kontraktokkal kereskedni, a tokeattetelt pedig inkabb arra kellene hasznalni, hogy egyszerre tobb pozit lehetoseget lehet lekereskedni, nem pedig, hogy esszerutlen kockazatokat vallaljanak, elmeretezett pozikon.....
volatilitas pedig noni fog hosszutavon....
emerald 2015. 02. 14. 22:17
Előzmény: #6349  szarvasvadasz
#6350
Köszönöm h szóltál, egy körmailben továbbítom és újra átnézzük.
:))

Ám ez a folyamatos tőkeáttét módosítás, hát......mostanában ez lesz az új módszer a tréderek lenyúlásara....?!
Szomorú és nem egyedi eset.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 14. 21:25
Előzmény: #6346  emerald
#6349
Szia emerald, akkor elkerülte a figyelmeteketm hogy két Dukascopy van:

1) Dukascopy Bank SA: itt valóban 5000 USD a nem svájci állampolgárok esetén a minimum, amivel számlát lehet nyitni (svájciak nyithatnak 100 USD-vel is). Itt 100 000 CHF-ig védve van a pénzed.

2): Dukascopy Europe: itt 100 USD a minimális tőke (az más kérdés, hogy van-e értelme). Itt a standard EU direktíva van érvényben, azaz 20 000 EUR-ig vagy védett.

Alapvetően mindkettő megbízható szolgáltató, a gond az, hogy minden hétvégén visszavágják a tőkeáttételt, ami heteken átívelő pozícióépítés esetén okozhat meglepetéseket:

Over-the-weekend leverage

Maximum available leverage for the weekends and other market closure days is set to 1:30 (1:60 for accounts with maximum leverage 1:200). The purpose of this policy is to mitigate risks caused by potential price gaps during market closure, which may seriously threaten invested funds.

Standard algorithm: Over-the-weekend trading conditions are effective starting 3-4 hours before each market closure (weekend, holidays, etc) until re-opening of the market. For usual Friday night closure, over-the-weekend conditions would become effective at 18:00 [GMT], which may cause the Use Of Leverage to increase if there is an net exposure. Regardless of the over-the-weekend margin conditions, the general execution mechanisms of the margin call and margin cut remain the same. That is, if the amount of equity on the account is not sufficient to support existing positions with a leverage of 1:30, the margin cut procedure will be applied to the account (see paragraph Margin Call and Margin Cut).
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 21:12
Előzmény: #6343  pomperj
#6348
ez igaz pomperj, de eppen a te velemenyed miatt kezdtem kicsit az olaj fundamentumjaival foglalkozni....

Fitch leminositese, indithat el 1 kisebb eladasi hullamot errefele mert egyes intezmenyek nem tarthatnak csak AAA kategorias allamkotvenyeket, ha pedig adjak akkor lehet, hogy az AUD-ra is kicsit nagyobb lesz a nyomas,de legalabbis kevesebb penz spekulativ toke fog bejonni mint ami eddig jott....
(bar ezek is csak futo gondolatok)...

es nem biztos hogy igy lesz,de lehet...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 14. 21:10
Előzmény: #6343  pomperj
#6347
AU: hónaposon és hetesen is van még tér a zöld vonalakig. Hónaposon bullish slingshot lenne belőle akkor is, ha tényleg csak ott fordul. Egy intő jel ez is, amire érdemes figyelni, mert a piac szereti ezeket a vonalakat ;-)

Meglátjuk.

link
emerald 2015. 02. 14. 20:45
Előzmény: #6341  szarvasvadasz
#6346
Megvitattuk az általad ajánlott céget, köszönöm h felhívtad a figyelmünk rá.

Túl nagy a minimum befizetés(persze profiknak nem, no de mi még nem azok vagyunk)
Nincs magyar ügyfélszolgálat, nem mindenki beszél nyelveket.

Emiatt a két indok miatt azoknak akik ott voltak nem jöhet számításba.

Azokról a cégekről ahol jelenleg trédelünk egy táblázatba foglalva majd feltesszük az értékelést.
Ez alapján mindenki könnyebben választhat magának megfelelő brókert.
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 20:11
Előzmény: #6336  takika200
#6345
nincs igazan jelentosege hogy ki adott minuszt, egyebkent minden velemeny szamit...
bar azt sajnalom, hogy nem vallalta fel a nevet hozza...
erre lenne igazan a forum, hogy velemenyeket csereljunk, mert minden velemeny tartalmazhat informaciot....
es segithetnenk egymasnak,de ami kesik nem mulik.....

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 20:07
Előzmény: #6341  szarvasvadasz
#6344
koszonom szepen a velemenyed...
egyebkent ezt is kinyomtatom es be kerul a mappaba....

legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2015. 02. 14. 19:52
Előzmény: #6341  szarvasvadasz
#6343
AUD-rol:

Nalam 2011 ota dupla zizgzag-nak latszik,
A-B_C-X-A-B_C forma, es a ket B hullam oldalozo haromszog, jopar honapig mindketto reszeben.

Szoval, ha tenyleg C formalodik lefele, 2015 osze ota, es ha egy extended 3. hullam vege fele vagyunk, akkor meg van egy keves oldalra-lefele.

De, a 2010. nyari (4) hullam aljat elertuk mar.
Es annal lejjebb azert az eseteknek csak kicsi %-aban esik. Az a support, kb.0.78, eros szokott lenni.
Szoval siman megeshet az is, hogy kicsit ugyan torz a C hullam belso szerkezete, de komplett. Akkor meg fordulnia kell kb. itt.

AZ USDCAD se nagyon mutat mast; es a nyersanyag devizak szeretnek egyszerre fordulni.

takika200 2015. 02. 14. 19:39
Előzmény: #6338  joe001
#6342
ezt bóknak veszem (!)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 14. 19:29
Előzmény: #6329  szarvasvadasz
#6341
UCad: a végén kezdem: számomra az EWT adja a kontextust, ezért egyelőre az a valószínűbb még, hogy korrekciót látunk csak, amelyet követően várhatóan új csúcsra zakatol majd.

Megnéztem az erős negatív korrelációjú párok hullámképét is, amelyek szintén ezt támogatják most még.

Linkeltem egy h6-os képet az EWT alapú értelmezéshez tartozó, EWT-ből jövő, de talán anélkül is érthető feltételekkel (ideális célár terület zölddel jelölve), valamint a korrelációs táblát, néhány páron jelölve az elgondolást támogató/intő jeleket. Amíg a szürke csatorna fölött vagy benne halad az árfolyam, Minor szintű korrekciót látunk csak.

UCad H6-os kép:
link

Jelenlegi fontosabb korrelációs párok több időtávon:
link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek