Topiknyitó: ny.janos 2005. 10. 28. 11:50

Általásos társalgó  

Mivel egyes topicokat úgy érzem lassan szétoffolunk, többek között én is, azért nyitottam ezt.

Ha úgy érzitek van olyan, ami nem kapcsolódik közvetlenül a kereskedéshez, de egyetlen témához sem köthető közvetleneül, akkor azt ide írjátok! Vagy lehet olyat is, ha valaki egy másik topicban kérdez valakitől valamit, de a válasz már nem illik bele abba a témakörbe.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ny.janos 2006. 03. 13. 16:16
#120
Kedves relic,

Dolgoztam biztosítási területen, s volt szerencsém beszélgetni egy brokernetes ügynökkel. (Jelenleg már nem dolgozom ezen a területen, tehát nem befolyásol semmi a véleményemben.)

Az adott ügynök tudása a részvénypiacról közelített a 0-hoz, de csak alulról. A tudás meg messzebb volt a profizmustól, mint Makó ........ Persze nem feltétlen kell általánosítani, de én úgy éreztem akkor, hogy ő azt mondja el, amit belesulykoltak a fejébe valamilyen oktatás során. Annak pedig a valósághoz semmi köze nem volt. Mivel nem értett hozzá láthatóan, így gondolom azt sem tudta, hogy őrültségeket állít, amihez azonban görcsösen ragaszkodott. Egy tapasztalt befektető/tőzsdés minden bizonnyal 5 percen belül kidobta volna az ablakon, a megtévesztő/félrevezető gondolataival együtt, de egy e területen járatlan személy könnyen bedőlhet a rózsaszínű ígéreteknek. (Én csak azért nem dobtam ki 5 perc múlva, mert nem hozzám jött/másrészt érdekelt, hogy egy /akkori/ konkurens mit állít).

Egyszó mint száz, én hideg elutasítást javaslok, bármily csábító/kihagyhatatlan ajánlatot tesznek eléd. Ígérni ugyanis könnyű! Amikor meg be kellene tartani 10-20 év múlva az adott képviselő már nem is létezik.

(Ha kíváncsi vagy arra, hogy az adott szituáció - amikor azt gondoltam magadban, hogy szórakozz a ...... - mi volt, akkor mail-ben leírom, de itt most nem kívánom részletezni, s senkinek a "jóhírét" rontani!

Üdv: ny.janos
Törölt felhasználó 2005. 11. 29. 13:59
Előzmény: #118  Tbarna
#119
:))) Nem is rajtam múlott, hanem munkán.:) 18alatt sokkal szabadabb voltam...:'(

DE elmegyek legközelebb, becs szó!:)))
Tbarna 2005. 11. 29. 11:56
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
Te rosszabb vagy mint a Mol. Ugrálsz itt össze-vissza:)))

Ja Kedves! Miért jó felnőttnek lenni? Ez egyszerú: mert akkor azt csinálsz amit akarsz. Például elmész konferenciára és nem azt mondod, hogy nem rajtad múlik!:))))))
Törölt felhasználó 2005. 11. 29. 11:42
#117
Hát... Felnőttek vagyunk... De mire is jó az?:)))

Nem gondoltam... Csak hallani ill. látni akartam, ahogyan rácáfolsz.>:)))
Törölt felhasználó 2005. 11. 28. 09:48
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Ha a TA esrdekel akkor tudok egy nagyon jot:
www.stockchart.com/education
Omtt minden indikator kulon le van irva hogy mit csinal. Remelem ez segit. Napon belulivel kapcsolatban passz.
Törölt felhasználó 2005. 11. 28. 09:33
#115
Sziasztok.

Tud valaki tõzsde témaban ajánlani valami ebook ot, esetleg offline könyvet :) Fõleg a napon belüli kereskedés mikéntje érdekel. Esetleg valami oldal ahol van valami tutorial szerû leírás?

Köszi.
minden6ó 2005. 11. 28. 09:07
Előzmény: #113  Tbarna
#114
Köszönet.
Tbarna 2005. 11. 28. 08:36
Előzmény: #112  minden6ó
#113
Ja nekem +17 lett avége és én voltam az
utolsó vendég:) 3 éves átlagban egyszer megyek. És akkor is szórakozásnak tekintem.

A poz, divergencia: egyértelmű vétel.
A negatív ennek ellenkezője.
Az időtáv: naponta csinálom, de heteket hasonlítok össze.
Nulla - egyértelmú vétel. :)))
Nulla + nincs jelentősége az a normál.
Csak nagy papíroknál használatos!!!!!!

minden6ó 2005. 11. 28. 07:54
Előzmény: #111  Tbarna
#112
Szia Tbarna.

Szóval azt próbáltam megtudni,hogy az OBV
mikor jelez nekem vételt, illetve eladást.
Illetve milyen időtávon működik,ill. hogy pozitív diverg. esetén akkumulációt feltételez-e. Tehát neked mit jelez,hogyha poz irányba divergál?És az mit jelent ha átlépi a 0-át poz. ill. neg. irányban?
Előre is köszönöm válaszodat....

Nyertetek pénteken 10-20-30 "ezeret"? :))
Tbarna 2005. 11. 28. 06:06
Előzmény: #110  minden6ó
#111
Szia Minden6ó,

Kicsire nem adunk. Egy betű nem betű.

Amott érdeklődsz az OBV mechanizmusáról . Hát aztat nem tom, ! :))))
Egy kicsit komolyabban: nem igazán értem mire gondolsz. , de én használom és szeretem ezt a mutatót. Igaz kicsit "átírtam", de olyan nagy különbség eredményben nincs az eredetihez képest. A lényeg: nekem bejön a negatív illetve pozítiv divergenciát kis jelzi , de csak a nagy forgalmú papírokra igaz. ez persze csak az én tapasztalatrom. (Az összes papírra nem nézem , tehát ezt nem ist tudhatom, de sejtem) Mióta a záróárat nem két darabbal manipulálják, még életszerübb a kapott eredmény.

.


Üdv
minden6ó 2005. 11. 27. 22:08
Előzmény: #109  spade
#110
Kicsit off.

Nem akarjátok módosítani a topic nevét?
Vagy jó így?
spade 2005. 11. 27. 19:36
Előzmény: #108  Tbarna
#109
Tbarna,
> Az 5-ös verzióért nem fizetek!:)))

Kárrr pedig az volt a legtutibb tippem :))
Tbarna 2005. 11. 27. 14:43
Előzmény: #107  spade
#108
Kösz Fiúk,

Ahogy végigipróbáltam az ötleteket., kihirdettem a győztest:).
Spade,
Az 5-ös verzióért nem fizetek!:)))



spade 2005. 11. 27. 13:59
Előzmény: #101  Tbarna
#107
Tbarna,

valszeg az a közvetlen gondod, hogy a background processre kevés ideje marad a procinak, ennek az okai
1. virust kaptál
2. esetleg online virusirtód van ami megfogja a procid
3, valamilyen robusztus service-t telepitettél fel amelyik leköti az erőforrást tipikusan adatbázis kezelő
4 elfogyott a hely a rendszer vinyódon vagy kevés a RAM-od és a rendszer állandóan swappol
5. f@sz tugggya :)

Alaphelyteben nézd meg a taskmanagerben hány %-n jár ilyenkor a proci kihasználtság
Törölt felhasználó 2005. 11. 26. 19:28
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Adok emilt is: penznyelo@freemail.hu
Előre is köszi a segítséget.
Törölt felhasználó 2005. 11. 26. 19:22
#105
Egy kérdésem lenne erdélyi vagy erdélyt jól ismerő "kollégákhoz". Dec. elején/közepén mennék a barátnőmmel Erdélybe. Székelyföldre mennénk, leginkább Hargita környékét lőttem be magunknak. De totál ismeretlen vagyok a témában ezért 1-2 szállás ötlet, meg akár néhány feltétlenül megnéznivaló ötlet is jól jönne.
A neten nézelődtem, de szállásilag nem találtam túl nagy választékot (leginkább olyan Hotelt keresnék ahol van szauna, fitness lehetőség, stb.).
Törölt felhasználó 2005. 11. 25. 20:12
Előzmény: #103  Tbarna
#104
Bátor nm.
.
Tbarna, ha nem állítottál semmit el outlookban, akkor lehet windows/outlooknak van vmi nyügje.
Vagy norton windoktor, vagy 1 windows update, esetleg 1 outlook reinstall, de ha csak tényleg nem akarsz vele vacakolni:D
Tbarna 2005. 11. 25. 10:36
Előzmény: #102  bpmcwap
#103
Nem tudom. Hol kell azt megnézni
Bocs tipikus hülye felhasználó:))

Bár nem hiszem, hogy ez a gond korábban múködött. ez a hülyeség pár napja tart.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 11. 25. 10:30
Előzmény: #101  Tbarna
#102
mekkora procid van?
Tbarna 2005. 11. 25. 10:29
Előzmény: #100  Tbarna
#101
Aki tud segítsen már legyen kedves, meghülyít a gép teljesen.
A probléma:

Ha megnyitom az outlook-ot és levelet küldök, nem tudok átmenni másik nyitott alkalmazásba mert a levéltovábbítás abban a pillanatban megáll. Ha nem rakom tálcára és nézem az igen érdekes boríték "pörgést" akkor csinálja.
Mondjuk ez nyilván nagyobb formátumú leveleknél illetve csatolt mellékleteknél idegesít, mert ott kell "ücsörögnöm"
addig míg el nem kézbesíti.
A megoldás?

Köszi




Topik gazda

ny.janos
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek