Topiknyitó: ny.janos 2005. 10. 28. 11:50

Általásos társalgó  

Mivel egyes topicokat úgy érzem lassan szétoffolunk, többek között én is, azért nyitottam ezt.

Ha úgy érzitek van olyan, ami nem kapcsolódik közvetlenül a kereskedéshez, de egyetlen témához sem köthető közvetleneül, akkor azt ide írjátok! Vagy lehet olyat is, ha valaki egy másik topicban kérdez valakitől valamit, de a válasz már nem illik bele abba a témakörbe.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 11. 23. 21:33
Előzmény: #59  Knight Tyris
#60
Ty te vagy a bolygó kapitánya!:)
Knight Tyris 2005. 11. 23. 21:29
#59
mindenkihez válasz erre 21:19
Figyeljetek,az egészet mint egy rossz álmot felejtsük el,oké?Téma lezárva,örökre.
amazonas
bátorhoz válasz erre 21:16
Figyelj,nyugodtan gyere el,ebben a hibás nem te voltál,hanem egy páran.
amazonas
knight tyris válasz erre 21:15
Köszönöm,fórumtársam.És elmennék,sziasztok.
amazonas
csokasy válasz erre 21:14
Már kibékültünk megint kezded?Én bátorral fogok beszélni.
amazonas
Re: csokasynak Elözmény válasz erre 20:46
Te inkább bátort fűznéd a konferenciára... ahelyett, hogy itt grafománkodsz.:) Ez már lassan egy vírusos fertőzéssé növi ki magát...:)
csokasy
Tbarna 2005. 10. 31. 10:53
Előzmény: #55  Knight Tyris
#58
Hát nem tudom Fiúk!

Én folyamatosan már-már mániákusan, betegesen hajtogatom, momolgatom magamnak. nem akarok sokat keresni, "csak" megélni. Az a mániám, hogy ezzel a szemlélettel a nagy bukót is elkerülöm.:) De legalább is túlélem.
Másrészről az "ellenséget "is meg tévesztem vele, mert jó irányban lehet azt stopot változtatni tologatni....:)))
Csak rossz irányban maradj kőkemény.
Ami meg a Buxot illeti, továbbra se ajánlom "kis tőkéseknek":)) Ha már minden áron a "nagy kasza" lebeg a szem előtt ott van a Mol.Közel ugyanannyiba kerül mint a BUX. Nézzétek meg mekkora sávban mozgott/og hetek óta. A világot is le lehetett kaszálni! Na meg persze bukni is. A Bux meg valahogy soha nem tökéletes.. Mind emelkedésben mind csökkenésben a legtöbbször megfogja valami. Legtöbbször a Matyi vagy Ricsi, vagy néha "csak" az ellentétes spekulációk tömege. Nem igazán tud kiteljesedni.
prfecó 2005. 10. 29. 21:31
#57
Heeschnek igaza van , mert tőkeáttétellel min. befektetéssel nagy összeget lehet keresni. Igaz bukni is ( nekem is eluszott már egysmás). Azonban be lehet állni nagy kockázat mellett - de biztos anyagi fedezettel - és türni. A stop-loss megvédhet a nagy bukástól, de a mult hónapban iszonyu pénzeket lehetett megfogni, ha merted a pozit tartani és finanszirozni. BUX csapkodott ide-oda.
Neked kell eldönteni a kockázatot. Mindenesetre 3 gyerekemnek vettem befektetésnek lakásokat .
Törölt felhasználó 2005. 10. 29. 17:59
Előzmény: #55  Knight Tyris
#56
Ez így van, én is rájöttem már, hogy nem kell állandóan kereskedni. Meg is próbálom betartani.
Knight Tyris 2005. 10. 29. 15:40
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Szerintem nem kapzsiság, csak csábító. :o)
Viszont, ha kevés a tőkéd és emiatt effektíve nagyobb a kockázatod, akkor azzal kell megpróbálni csökkenteni, hogy amikor labilisabb a helyzet, iránykeresés van, nem kell kereskedni. Meg kell várni, amíg egy egyértelműbb trend kialakul, és abba beszállni. persze ez sem egyszerű feladat. Ilyenkor is csak egy fokkal jobb a helyzet, de legalább egy kicsit jobb.
A fentiekkel nyilván (majdnem) mindenki tisztában van, viszont sokszor nem tartjuk be és a legtöbb problémát ezzel okozzuk magunknak. Én ezért is tartom az egyik legfontosabb dolognak, hogy aki tőzsdézik alapos önismerettel rendelkezzen. Ez az egyik súlyponti rész.
Folyamatosan vissza kell tesztelni a cselekedeteinket, azok eredményét, hogyan reagálunk bizonyos szituációkban, és a problémás helyzeteket lehetőleg legközelebb megpróbálni elkerülni. Le kell győzni, az önvizsgálat során hibásnak bizonyult reakcióinkat. Viszont ez a legnehezebb. Ez csak hosszú kemény munka árán megy, elszántságot rengeteg kitartást és türelmet igényel. Az is biztos, hogy mire fel tudunk mutatni valamilyen eredményt még sokszor beleesünk ugyan abba a csapdába. De ha sikerül változtatni, az garantáltan többszörös hasznot nyújt, és nem csak anyagiakban.
Törölt felhasználó 2005. 10. 29. 14:12
Előzmény: #53  Tbarna
#54
Én spec azért buxolok, mert kicsi a tőkém, és ehhez képest iszonyatos összegeket lehet vele keresni(meg bukni is persze, de ezt igyekszem behatárolni). Ha azzal a kis tőkémmel prompton kereskednék, alig keresnék valamit, ez persze kapzsiságnak tűnhet. De már kezdem meglátni a prompt előnyeit. Mindig csak arra gondolok, hogy ha 10 éve vettem volna OTP-t, és tartottam volna, most mennyi lóvém lenne.. :)
Tbarna 2005. 10. 29. 07:24
Előzmény: #52  ny.janos
#53

Hát igen. Pszichiátriai kezelésre időről -időre szinte mindenki szorul, a tőzsdés e tekintetben meg különösen veszélyeztetett állatfaj.

Vannak enyhébb esetek, amikor a delikvens önkontrollt képes tartani és nincs különösebb probléma.
Na meg vannak gyógyíthatatlanok is

Most van egy kis idő, gondoltam leírok egy-két gondolatot:
János! Abból amiket leírtál bennem a következők merültek fel:
Kockázatkezelés, helyes instrumentum megválasztása , türelem és önbizalom.

Az egyszer nagyon helyes, hogy előre meghatároztad mi az a veszteség, amit "hajlandó, képes vagy elviselni.

De!: Vajon ez a veszteség arányba volt az adott piac vagy instrumentum volatilitásával és a befektetett tőkével?

Sokszor leírtam utaltam rá, hogy a BUX lejárat nem igazán azt tükrözi mostanság, ami elvárható tőle. Túl sok nagy használja fedezetnek, és túl sok kicsi használja spekulációra. Ezer és egy okot fel lehet még sorolni, miért nem igazán érdemes túlsúlyban kis tőkével, ezzel a papírral foglalkozni. Normál esetben is csak hosszabb távon jelzi a piaci tendenciákat, napon belül , de még egy-két hétre, hónapra is erre teljesen alkalmatlan.
Ha már egyszer mondjuk longra és tendenciákra szavazok, akkor érdemesebb erre alkalmasabb papírt, papírokat keresni.

Vajon mikor meghatározod az elviselhető nyereséged, kitűzöd a célt is? Mennyi a nyereség ahol realizálok? Ez legalább olyan fontos, mint a veszteség optimalizálása.
Hm. A csillagos ég nem igazán jó célkitűzés: Relatív ritkán jön be

Türelem. Ha már egyszer döntöttél, és főleg ha tendenciát akarsz meglovagolni, egy-két nap után azért még nem kell feladni.

Ugye tudjuk: x-er volt már idézve. 2+2 soha nem 4. De ha minden tudásod beleadtad, és 100%-osmeggyőzödésssel teszed, amit elhatároztál akkor meg kéne várni azt 5-1. De talán arra is fel kell készülni anyagilag, mi van, ha 14-10 lesz belőle?!
Na és itt lép be az önbizalom. Ez a legnehezebb, mert ez a legsérülékenyebb. Gyakran lesz önhittség, és gyakran átfordul az önbecsülés teljes hiányába. Mindkettő életveszélyes. Én nem azt mondom, hogy csináljuk folyamatosan széllel szemben. De azért túl gyorsan elbizonytalanodni sem szabad. Mert vannak ellenvélemények és a piac se rögtön arra megy.
Mert ilyenkor remeg meg, az a bizonyos kéz, és soha nem éred el a 4-et. De a piac annál inkább. Csak nélküled.

ny.janos 2005. 10. 28. 23:52
Előzmény: #26  matgab
#52
matgab:
BP nekem sajna messze van abból a szempontból, hogy "a valaki ha akar ott tud dolgozni melóért" megkapott pénz nagy részét elvinné az albérlet. Egyébként ha megéri elmenni, akkor bárhol dolgoznék, de ha lehet, akkor Szabolcsot kihagynám...
Knight Tyris 2005. 10. 28. 22:46
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Steve talán, ha becézgetnéd az segítene. :o) :o) :o)
Még biztos nem reménytelen a dolog, kitartás!!!! :o) :o) :o)
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:21
#50
Nyugi,többé nem szólunk,egymáshoz,tudomásul vettem.oké.
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:08
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
:)
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:08
#48
De rólam ne írj ezentúl semmilyen megjegyzést,én sem teszem.
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:08
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#47
Keményen dolgozom azért, hogy megtudjak venni egy vízhatlan plazma tv-t a jacusim mellé. Kérem a tisztelt szerkeztőséget, hogy ne engedjék a fórumot szétörjöngeni. Köszönöm előre is. üdv buxer.
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:08
#46
Jó rendben.
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:05
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Figyeld a szám! Lassan mondom:

NEM
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:05
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
?
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:04
#43
És most ezt részt zárjuk,le.Leszünk fórumtársak,itt beszélünk egymással?
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:03
#42
Hagyjuk,nem érdekes,én csak ezt érdemlem,hogy mit érdemlek te döntöd el?Te Isten vagy?Legalább itt beszéljünk úgy ahogy mail-en.Én jó fórumtárs szeretnék lenni.Szió,légy jó.Kellemes hétvégét.
Törölt felhasználó 2005. 10. 28. 22:00
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Sztem E-mailben is ennyire korrekt voltam. Te vagy az aki ragaszkodik a nyílvános megalázáshoz, és mindenből fórumtémát csinál!

Szóval amit kapsz, azt magadnak köszönd...

Én is megérdemeltem profit hozzászólását, mert mindenképpen volt igazság tartalma...

Topik gazda

ny.janos
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek