Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2019. 01. 28. 09:11
Előzmény: #18138  mityu2
#18140
A sorosozás a szellemi fogyatékosok szellemi tápláléka.
mityu2 2019. 01. 28. 09:06
Előzmény: #18138  mityu2
#18139
de ezen senki sem csodálkozik
mityu2 2019. 01. 28. 09:04
Előzmény: #18135  badsector1
#18138
üvölt a sorosmmédiás 24.hu ról a szarrágóság és pitiánerség. 
 
Törölt felhasználó 2019. 01. 28. 08:29
Előzmény: #18136  signal2
#18137
signal2
signal2 2019. 01. 28. 08:01
Előzmény: #18135  badsector1
#18136
Felháborító, ami az önkormányzati lakásoknál történik. Az egyik fele ezek a pofátlan bérleti konstrukciók, a másik fele pedig, hogy 2011 és 2016 között a budapesti 50000-es állomány nagyjából felét eladták. Gyakorlatilag az elmúlt 15 év legrosszabb éveiben. A vevők nagyot kaszáltak. Kérdés kik és mennyiért jutottak hozzá ezekhez a lakásokhoz. Kik gazdagodtak a köz kárára? 
Nagyon helyes, ha újságírók ennek utána mennek. Ők legalább ellátják a feladatukat.
badsector1
badsector1 2019. 01. 28. 06:59
#18135
"Nem csupán az I. kerület polgármestere és családja, illetve számos Fideszhez közeli fontos ember, de Habsburg-Lotharingiai Mihály főherceg is kedvezményes áron jutott önkormányzati bérlakáshoz a budai Várban – derítette ki a 24.hu.A legmagyarabb Habsburgnak is nevezett József nádor ükunokája a Várnegyed előkelő részén, a Halászbástyához közeli Országház utcában, egy felújított műemléképületben bérel egy 117 négyzetméteres önkormányzati lakást, mindössze 71 ezer forintért havonta.Ez a bérleti díj azért kirívóan alacsony, mert az egyik legnagyobb ingatlanportál adati szerint ebben az utcában, illetve ezen a környéken hasonló méretű lakásokért akár a főherceg részére megállapított bérleti díj tízszeresét is elkérhetik. A portál hirdetései közt négy kiadó lakást találtunk az Országház utcában, ezek közül az egyik 133 négyzetméteres lakás, amit 890 ezer forintos havi bérleti díjért kínálnak kiadásra. De ugyanitt egy 60 négyzetméteres ingatlant – vagyis feleakkorát, mint amiben az arisztokrata lakik – 380 ezer forintos bérleti díjért lehet kivenni."
hellforceone 2019. 01. 28. 05:16
Előzmény: #18080  lancaster
#18134
Ne almodj... Ha tisztessegesen jart volna el??? Azt az ellenzek sem tenné, a politika  ugyanis nem errol szol. Masreszt, ha annyira zavarna az ellenzeket es persze a valasztokat, akkor az ellenzek mar reg mozgositani tudott volna tomegeket, de nem tud/akar... Az ellenzek szepen eldegel a fidesz farvizen, a nep egy resze elvezi a szamara kedvezo helyzetet, a masik resze sokkos dermedtsegben es tehetetlen apátiával eli meg azt. A tarsadalom, az ellenzek mar reg egy derekig mocsarban ragadt allapotban van es ahogy az ido mulik egyre melyebbre sullyed ebben a mocsarban. Orban pedig elvezettel nezi ezt a kuszkodest, mert minden nap az ö malmara hajtja a vizet. Mar sokszor leirtam, ettol a nyavajatol csak a vezer halalaval fogunk szabadulni, de addig meg oriasi tarsadalmi karokat fog okozni tenykedese. A legnagyobb baj pedig, hogy Orban valamikori vegleges tavozasaval is ezen karok "helyreallitasa", a szetszakitott tarsadalom gyogyulasa meg nagyon sok idot vesz majd igenybe.
euler 2019. 01. 27. 22:35
Előzmény: #18129  peter_s
#18133

Na, végre mástól is látom az árnyék-kormányt. :)
Remélem valakik erre is gondolnak. (MZP környékén talán).
goapsy1
goapsy1 2019. 01. 27. 22:24
Előzmény: #18130  euler
#18132
Hogy a felsoroltakból konkrétan melyik döntötte el a választást, nem tudom (tulajdonképpen mindegy is.)
A lényeg nyilvánvaló: intézményesített csalások nélkül a fidesz nem nyert volna tavaly. Nyilván külsősként nem látok rá annyira, mint te.
Jelentkezni meg jelentkezzen a hóhér :))) ha az országnak megfelel ez a mocsár, élvezzék. Én az év egy jó részét nem itthon töltöm.
euler 2019. 01. 27. 22:24
Előzmény: #18126  peter_s
#18131

OK, de nem ezt kértem. :)
Legyen később is véleményed, mond is el, de valami kiutat is kellene már keresni.
Mielőtt ránk dől a kóceráj.
euler 2019. 01. 27. 22:08
Előzmény: #18128  goapsy1
#18130

Nagyon jól tudom, hogy azért nyert a fidesz amit felsoroltál.
Csak a szavazókörökről beszéltem. Az erdményt nem a szavazókörökben történt csalások döntötték el, azok bármilyen látványosak is voltak, de inkább hozzá nem értésből adódtak (és nemcsak a fidesz javára !), matematikailag kimutathatóan nem befolyásolták a végeredményt.
De ezt már anno is túlbeszéltük. Jelentkezni kell egy bizottságba, ez a tanácsom.
peter_s 2019. 01. 27. 22:00
Előzmény: #18125  badsector1
#18129
Dehogynem! Főleg ha a komplett ellenzék fel sem vette volna, és mondjuk alakult volna egy alternatív parlament, és esetleg egy shadow cabinet megfelelő emberekből.
De ahogy elnézem neked jó lesz Bangóné, Kunhalmi, Vadai, Szabó Tímea, Szélbetti meg a többi 1-1,5 misiért melegedő paprikajancsi, semmihez nem értenek a szájtépésen kívül, majd ők biztosan helyreteszik a fidesz hülyeségeit.
goapsy1
goapsy1 2019. 01. 27. 21:59
Előzmény: #18124  euler
#18128
"Ettől függetlenül állítom, hogy a pártállás nyílt felvállalása nélkül is megvolt a kontroll minden szav. számláló bizottságban. "
     
Hát ezt azért vitatnám :) nem véletlenül röpködtek a "kreatívan" könyvelt szavazatok, sok helyen több száz szavazat ment "véletlenül" a fideszeshez az ellenzéktől, össze-vissza firkált szavazólapok, stb. Ilyen kontroll tán a Szovjetunióban is volt :) Nyilván nem minden szavazókörben, lehet pl, h ahol te voltál, valóban minden rendben volt, de a nagy átlag ez.
      
Ugyanakkor az elcsalt választás nem merült ki ennyiben: kezdődött azzal, hogy a választási törvény a fideszre lett írva. Folytatódott azzal, hogy mindenhol fideszes pártkatona ül. Ügyészség, ÁSz, választási szervezetek élén ex-fideszes képviselők. Korlátlan pénzből kampányoló fidesz, fillérekből, nonstop Ász vegzálással kampányoló ellenzék. Levélben szavazó, senki által nem ellenőrzött határon túliak (illetve százasával bejelentkezve a határ mentén 1-1 romos házba.) 
És akkor ott a választási infrastruktúra, amit úgy nyúlt le a fidesz, h (ha jól emlékszem, nem mai a sztori) h az eredeti tulaj öngyilkos lesz. Ez a választási szoftver leáll 3 órára, aztán úgy indul újra, hogy a fidesznek kétharmada van.
Most így hirtelen csak ennyi jut eszembe, de kb annyira volt tiszta ez a választás, mint 47-ben a kékcédulás.
13791379 2019. 01. 27. 21:52
Törölt hozzászólás
#18127
peter_s 2019. 01. 27. 21:50
Előzmény: #18122  euler
#18126
Továbbléptem euler, de ameddig még tart a magyar állampolgárságom, és a magyar állam tartja a markát -sokrszor olyan dologért is, amihez köze sincs -, és a befizetett adómból is finanszírozzák a pártokat, meg csengetik ki a képviselőknek a 1-1,5 millát addig hadd legyen véleményem... Amint megszűnik a magyar citizenship, már be is fogom.
badsector1
badsector1 2019. 01. 27. 21:46
Előzmény: #18121  peter_s
#18125
Ha lemond a mandátumáról akkor mi történik? Semmi.
euler 2019. 01. 27. 21:44
Előzmény: #18118  goapsy1
#18124

Ez vissza-visszatérő felvetés, de egy kicsit árnyalni kellene.
Vidéken az ellenzéki pártoknak, kivéve a jobbikot alig vannak bázisai. (ez az ő hibájuk természetesen), egyrész emiatt nehéz a delegálás a bizottságba, másrészt vidéken ha nem fideszes valaki nem szivesen kérkedik a pártállásával. Különösen egy fideszes vezetésű településen.
Ettől függetlenül állítom, hogy a pártállás nyílt felvállalása nélkül is megvolt a kontroll minden szav. számláló bizottságban. Mindenhol voltak fizetett tagok, akik nem pártot képviseltek, csak a választás tisztaságára ügyeltek.
(ilyen önként jelentkezett fizetett tag voltam én is, és nem azért mert nagyon kellett a pénz :) )
Azt is állítom, hogy egy 5-6 fős társaság nem tud csalni.
peter_s 2019. 01. 27. 21:42
Előzmény: #18119  lancaster
#18123
Igen, meg is fogalmaztad a lényeget: 
"a megélhetésiek ugyanúgy ott vannak a fidesz soraiban is akik az ég világon semmit nem tesznek le az asztalra, mint ahogy Orbánék sem"
És attól, hogy a kormánypárt ilyen, az "ellenzéknek" nem kellene ilyennek lennie, merthát azt ígérik, hogy majd ők helyre teszik Mo-n a dolgokat, ha ők jönnek. Francokat! Ők sem lesznek különbek, és ez a baj. Az engem nem vígasztal, hogy a fidesz sz@r, és utána jön ugyanaz a sz@r pepitában. Vona, Schiffer lelépett, annyira mindenképp becsülöm őket, hogy nem adták el a lelküket havi 1-1,5 misiért, de ez sem megoldás, hogy lelépek, nincs gond ezzel, megmondták miért. De azt a bolhacirkuszt, amit az ún. ellenzék előad, az szánalmas.
euler 2019. 01. 27. 21:20
Előzmény: #18121  peter_s
#18122

A jelenlegi parlamenti "ellenzéket" el lehet felejteni.
Ezt már sokan belátták, akik tovább akarnak lépni.
(Megpróbálhatnád Te is).
peter_s 2019. 01. 27. 21:17
Előzmény: #18111  badsector1
#18121
De igen, felmerül, több gyanú is. Nekem az elvvel van problémám, hogy ha országos méretű választási csalás történt egyesek szerint, akkor miért hivatkoznak állandóan a választások eredményére, és a választások eredményeképpen szerzett mandátumukból levezethető jogaikra? Ha szerintem egy választáson csaltak, meg kell ismételni, eredményét nem fogadom el, és nem bújok képviselői jogaim mögé, nem legitimálom eskümmel és parlamenti részvétellel. Nekem az ne nevezze magát demokratának, aki választási csalást kiált, utána meg élvezi mindazokat a jogokat, amelyet a választás eredménye biztosít neki, az ilyen antidemokrata viselkedés, és még finoman fogalmaztam.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek