Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lancaster
lancaster 2019. 01. 27. 17:32
Előzmény: #18079  signal2
#18080
na igen de a média az totál (+köztévé) a fidesz kezében van, a szavazó körzetek esetében pedig nem lehet arra kérni a lakost, hogy költözzön el. A pénzekkel is nagy bajban van az ellenzék, mert nem mindegy, hogy néhány millióból vagy több tíz milliárdból gazdálkodik valaki, valamint az informatikai rendszer is a fidesz kezében van - amit ki is használ rendesen. Ha korrekt lett volna a legutóbb is 2018-ban többsége lett volna a jelenlegi ellenzéknek. A korrektet úgy értem, hogy pénzben, médiában mindenben teljes egalitás a pártok között, nincsenek lefizetések, nincsenek bejelentkezések magyar lakásokba stb....(nagy zakót kapott volna a fidesz) szerintem legalább 500 ezerrel kevesebb szavazatot kaptak volna
signal2
signal2 2019. 01. 27. 17:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#18079
Ja, szerintem sem siránkozni kellene a választási rendszeren, hanem alkalmazkodni hozzá. Politikából, kommunikációból és stratégiából megbukott az ellenzék.
hatosa 2019. 01. 27. 16:30
Törölt hozzászólás
#18078
sanya10 2019. 01. 27. 15:44
Előzmény: #18065  badsector1
#18077
Időnként nicket vált.
13791379 2019. 01. 27. 15:29
Törölt hozzászólás
#18076
badsector1
badsector1 2019. 01. 27. 15:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#18075
Akkor kapnánk egy másik, jóideig leválthatalan erőt, ezért továbbra is azt mondom, hogy a választási rendszer fejezze ki a választók akaratát, a többi csak mellé duma.
Ha nem írják át a választási rendszert, akkor nem lett volna háromszor 2/3, az is lehet, hogy orbán most már az ellenzéki padsorokból figyelne.
13791379 2019. 01. 27. 15:14
Törölt hozzászólás
#18074
badsector1
badsector1 2019. 01. 27. 15:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#18073
Kezdjük az alapoknál.
Cseszegetheted az ellenzéki pártokat, hogy így nem állt fel, úgy nem volnult ki, de csak ismételni tudom a demokratikus szavazás lényegét. Tehát mégegyszer:
Elég lenne a választási rendszert kisimítani, ne csak a fityesznek kedvezzen az a 100 kisebb nagyobb módosítás, amit 2010 után, csak a kormánypártok támogatásával megszavaztak. 
13791379 2019. 01. 27. 15:00
Törölt hozzászólás
#18072
badsector1
badsector1 2019. 01. 27. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#18071
Elég lenne a választási rendszert kisimítani, ne csak a fityesznek kedvezzen az a 100 kisebb nagyobb módosítás, amit 2010 után, csak a kormánypártok támogatásával megszavaztak.
13791379 2019. 01. 27. 14:51
Törölt hozzászólás
#18070
13791379 2019. 01. 27. 14:35
Törölt hozzászólás
#18069
hatosa 2019. 01. 27. 14:26
Törölt hozzászólás
#18068
euler 2019. 01. 27. 14:24
#18067

15:20 | Teljes a káosz a világ legcsóróbb országában - Hogyan jutottak ilyen mélyre?
Mi erről a fidesz központi irányelve?
Tudja valaki?
13791379 2019. 01. 27. 14:06
Törölt hozzászólás
#18066
badsector1
badsector1 2019. 01. 27. 13:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#18065
Maradj már magadnak papa.
hatosa 2019. 01. 27. 13:23
Törölt hozzászólás
#18064
badsector1
badsector1 2019. 01. 27. 13:15
#18063
A magyarok fizetésének több mint háromszorosát adja a belga dolgozóknak a Volkswagen
  
"Csütörtökön egy hetes sztrájkot kezdtek a győri Audi-gyár dolgozói a jelentős bérkülönbségekre hivatkozva, szerintük ugyanis a magyar fizetések jócskán elmaradnak a Volkswagen-csoport más régiós gyáraiban látott szintektől. Úgy tűnik közben, hogy a győriek csehországi kollégái is akcióba lendülnek – írta meg a Bloomberg cikke alapján a Portfolio.Ahogyan korábban beszámoltunk róla, nem hozott eredményt és bérmegállapodást az Audi és a szakszervezet tárgyalása, így folytatódik a sztrájk a győri gyárban. A szakszervezet szerdán egyhetes sztrájkot hirdetett a vállalatnál január 24. reggel hat órától január 31-én reggel hat óráig, mert nem sikerült megállapodni az idei évi bérekben a munkáltatóval a szeptember óta tartó tárgyalások során.A Bloomberg cikke szerint a sztrájk ráirányítja a figyelmet a kelet-európai gazdaságokban zajló bárnyomásra, miközben a régió évekig az olcsó, jól képzett munkaerejével vonzotta magához a külföldi tőkét.Csalogány György, az Audi Hugária Független Szakszervezet elnöke a lapnak elmondta: nem magyarországi bérviszonyokban gondolkozunk, mivel ebben a tekintetben itt az egyik legmagasabb a kereset, hanem régiós viszonylatban. Hozzátette: egész Európában a magyar dolgozók keresik a legkevesebbet a VW gyáraiban.Csalogány György ismertetése szerint a cseh VW-dolgozók 25 százalékkal, a szlovák munkások 28 százalékkal, a lengyel VW-munkavállalók 39 százalékkal, a belga dolgozók pedig 3,6-szor keresnek többet a magyar társaiknál.Az Audi nem kommentálta a szakszervezetek által közölt adatokat."
  
Orbáni, munkaalapú összeszerelőüzem stratégia => tök utolsó fizetések a VW-nél.
hatosa 2019. 01. 27. 13:03
Törölt hozzászólás
#18062
badsector1
badsector1 2019. 01. 27. 13:01
#18061
Már a fideszes médiabirodalomban is azt olvashatjuk, hogy Magyarországon autokrácia épült ki
  
"Szombaton jelent meg a 444-en egy hosszú interjú, amiben Tóth István János közgazdász, a Korrupciókutató Központ igazgatója arról beszélt, hogy Magyarországon modern autokrácia épül.Ez nem annyira meglepő, az viszont sokkal inkább, hogy szintén szombaton a fideszes médiaalapítvány egyik tagja, a Mandiner is hosszú interjút közölt Gyurgyák János történésszel, az egyik legnevesebb tudományos kiadó, az Osiris igazgatójával, aki egyébként régen Orbánékkal együtt szerkesztette a Századvég folyóiratot, de az utóbbi években többször szólalt meg az Orbán-rendszer konzervatív kritikusaként.  Úgy látszik, a máskülönben a megjelentetett információkat mindig katonás renddel ellenőrző és a nem megfelelő gondolatokat kíméletlenül kigyomláló központban elfáradhatott valaki, ugyanis az interjúban benne maradtak a Tóth István Jánoséhoz hasonló, Magyarország demokratikusságávalkapcsolatos gondolatok is:
  
  • „A magyar politikával két gondom van. Egyrészt, hogy természetéből fakadóan autokratikus rendszer, másrészt gazdasági szempontból nem meritokratikus, teljesítményelvű, hanem alapvetően oligarchikus jellegű, bár korántsem annyira, mint például az orosz. Magyarul, hogy a pénz, mégpedig a nagy pénzek körül forog, hogy nagyon diplomatikusan fogalmazzak. Ez a kettő így együtt számomra akkor is elfogadhatatlan, ha amúgy értem a logikáját, s a maga szempontjából egyelőre jól is működik. De vajon ez-e az ország érdeke? Sokáig azt gondoltam, az értelmiségi elittel van a gond, nevezetesen: olyan elitünk volt a rendszerváltás után, amely szekértáborokba rendeződött, ahelyett, hogy a felmerülő feladatokat oldotta volna meg. Néhány éve jutottam el oda – de ez nem jelent felmentést a politikai és értelmiségi elit számára, sőt –, hogy maga a közeg sem teszi mindezt lehetővé. Ahhoz, hogy az orbáni politikai fordulatot ebben a formában végre lehetett hajtani, nos ahhoz igenis kellett a közeg, a nálunk mindig is erős »jobbágyi« mentalitás. Ezt szerintem nem kihasználni kellett volna, hanem megváltoztatni, de ehhez nem zseniális hatalompolitikus kellett volna, hanem államférfi.”

  
  • „Orbán ugyanis szerintem senkit sem képvisel, senkit sem követ – legalábbis hosszú távon –, csak saját magát. Egy ideig használ ezt-azt, majd, mint a kifacsart citromot eldobja őket, mintha sohasem léteztek volna. Mindig is vitatkoztam erről liberális barátaimmal, akik az orbáni rendszert hol Tiszához, hol Bethlen Istvánhoz, hol Gömbös Gyulához, hol valami antiszemita rendszerhez, sőt – paradox módon – Kádárhoz szerették volna kötni. Én ezt nem hiszem, sőt félrevezetőnek, ha nem egyenesen szellemi restségnek tartom. Ezt a most megszilárduló hatalmat nem érdemes valamelyik két világháború közötti vagy utáni példához hasonlítani, mivel ez nem történeti példákon nyugszik, teljesen új fejlemény, autentikus autokrata rendszer, azaz Orbán személyiségéhez van alapvetően szabva.”
A tanulság: éberség, elvtársak, éberség!"
  
Fityeszesek, el kellene hagynotok a jobbágyi mentalitást, és nektek is jobban fog menni.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek