Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2019. 08. 01. 14:11
Előzmény: #30414  signal2
#30440
Na pl. ilyenekről beszélünk:
https://privatbankar.hu/vallalat/100-milliarddal-dragul-meg-az-eb-re-epulo-uj-fovarosi-kezilabda-csarnok-327536
Az eredetileg 15 mrd-ra becsült új kézilabda-csarnokra beadott legolcsóbb ajánlat 116 mrd Ft (a 10-szerese), a Fejér B.Á.L. adta ezt a legolcsóbb ajánlatot.
Na, most kérdezem és, hogy miért kellene hagyni felépíteni ennyiből ezt a csarnokot, amikor három is biztos kijönne belőle? Vajon kirúgták-e már azt, aki a kiíráskor a költségbecslést készítette? Meg fogják-e büntetni azokat a cégeket, akik még a 116 mrd-nál is drágább ajánlatot adtak be, merthogy azokat nem gondolták komolyan, az biztos, tehát trollkodnak.
signal2
signal2 2019. 08. 01. 14:07
Előzmény: #30437  salve
#30439
"fidesz meg oylan felmérést készíttetne "
Bocsi, de a magyar jogállamiságról és korrupcióról készülő jelentések nem magyar ellenzéki párt felkérésére készülnek. Ezért mondom, hogy csak a kognitív disszonancia feloldásáról van szó (amit az okoz, hogy a ezekben a jelentésekben negatív vélemény szerepel olyanról, akiről neked pozitív a véleményed, ezért az elméd képtelen befogadni, és kell hozzá magyarázatot gyártania).
Nyugi, mindenki így működik. Én is. 
salve 2019. 08. 01. 14:01
Előzmény: #30431  sanka
#30438

ez a parlamenti választások mindenkori veszteseinek nagyon gyenge és nagyon szánalmas magyarázkodása :-)
hiszen a fidesz is vádolta már meg a választás elcsalásával a szocikat, amikor ők vesztettek, pl. 2002-ben is így volt
találj ki tehát vmi jobb magyarázatot, oké? mert ez nagyon gyenge volt!!  :-)
salve 2019. 08. 01. 13:56
Előzmény: #30432  signal2
#30437

szerintem nem gyártottam semmit
annyi, hogy megkérdőjelezem a felmérések pártatlanságát (azokét akik végzik)
ezt pro és kontra is értem
ezért írtam már jó 1 hete is, mi értelme lenne annak, ha mondjuk a fidesz meg oylan felmérést készíttetne vkivel aki őhozzá áll közel (mondjuk a holland jogállamiságról hiszen sargentinit nem kedvelik) majd az eredményt, ami azt hozná ki hogy a holland jogállamisággla nagy gondok vannak, kihirdetné a sajtójában ötvenszer?
válaszolok: semmi értelme az ilyen felméréseknek
nem kell kioktatni egyik országot a másiknak, és fordítve sem kell: a hollandoknak oylan rendszerük van, ami nekik megfelele, amit ők maguknak megszavazta, oké. nekünk meg olyan, amit nálunk kialakított a parlementi többség. ezt kölcsönösen illene elfogadni!
a finnek tényleg nem jogállamibbak jelenleg, mint a jelenlegi magyar berendezkedés, sőt!
ez tény, ezt kár vitatni, de: az ezel kapcsolatos vagdalkozást ki kezdte? hát épp sargentini és a mögötte állók, akik közt finnek is vannak
és miért? mert a politikában folymatos választási kampány van, le akarták járatni a konzervatív oldalt és azon belül orbánt
orbánék csak erre reagáltak most, amikor megnézték miylen a finn gyakorlat, és azt találták, amit. de az egész káros folyamatot NEM ők kezdték, és ez a lényeg
ha viszont belekényzserültek ebbe a vitába, akkor végre ki lesz mondva, hogy a finneknek sincs joguk kikoktatni demkráciából minket, és nekünk sincs jogunk, őket!
SeldonKuper 2019. 08. 01. 13:54
Előzmény: #30434  sanka
#30436
A Te segg gázszerelőd Nálunk 2000-ben a csatornázást végezte a saját kis cégével.
Azóta eltelt 17-19 év!
Sajnálom, hogy ennyi idő alatt nem lehettél az ország második leggazdagabb embere, mert helyetted az lett, aki végigdolgozta ezt a 17-19 évet, hogy az ország második leggazdagabb embere lehessen.
Azt sem gondolom pl. hogy úgy születtél, hogy már a kezedben volt az érettségi bizonyítványod.
SeldonKuper 2019. 08. 01. 13:49
Előzmény: #30428  sanka
#30435
Persze, hogy süllyed a nyugathoz képest. és ezt a dumát nem csak neked  köszönhetjük.
Kár, hogy nem tettem idézőjelbe, mert akkor nem érthetted volna félre a saját megállapításodat sem. 
Meg vagyok elégedve a jelenlegi nyugat  köznépének az élet színvonalával.
sanka 2019. 08. 01. 13:48
Előzmény: #30401  SeldonKuper
#30434
De az tünt  fel baszki,hogy egy segg gázszerelöből 2 év alatt lett több csilliárdos lovag, na mármost az is feltünt,hogy az orbáncod családtagjai is csilliárdosok. Na akkor most ez, hogyis van?!!
salve 2019. 08. 01. 13:45
Előzmény: #30426  sanka
#30433

én nem tudom hol van statisztika, de nekme nem is kell tudnom, mert nem én állítottam és írtam itt tegnap azt, amit -pny
ő azt írta: "ukrán-orosz bűnözők tömegét engedte be magyarországra orbán, a letelepedési kötvények segítségével"
ezt az állítást ő valahonnan átvette, vagy csak ő maga találta ki?
nekem ez mindegy, a lényeg az, hogy szerettem volna megkérni őt vagy bárkit, hogyha teszünk egy iylen állítást, akkor azt bizonyítani is illene, ok?!
signal2
signal2 2019. 08. 01. 13:45
Előzmény: #30430  salve
#30432
"és a kutatóintézetek akik mérnek, úgyis be vannak kötve valamely politikai oldalhoz"
Saját magadnak gyártottad ezt a magyarázatot, hogy miért ignorálhasd ezeknek a kutatásoknak az eredményét. Főleg, amikor a neked kedves oldal számára nem éppen hízelgő következtetéseket tartalmaz.
Szerintem.
sanka 2019. 08. 01. 13:40
Előzmény: #30430  salve
#30431
Győzni tudnak, csalással!!
salve 2019. 08. 01. 13:38
Előzmény: #30414  signal2
#30430

azt hogy miért tud győzni a fidesz, szerintem elég jól és elég sokan kielemezték már, én nem ismételném meg amiket mondtak (vagy amiket már én is írtam erről). de tény, hogy győzni tudnak, és kész.
a korrupció és jogállamiségmérésekről pedig már kifejtettem neked, hogy persze, vannak mérrési lehetőségek meg módszerek, de ezeknek semmi értelme nincs
és azért nincs, mert kicsi az esélye hogy ezeket a topikokat objektíven, semlegesen le lehetne írni (és a kutatóintézetek akik mérnek, úgyis be vannak kötve valamely politikai oldalhoz)
ehhez képest persze megszületnek az értékelések, amiket miden politikai oldal csak arra használ, hogy a másik oldalt megpróbálja velük lejáratni..akkor van értelme? nincs! miért csinálják mégis? hát persze hogy azért, mert a mindenkori ellenzék szeretne azek révén is új vagy több szsvazót megnyerni magának a következő választásokra..és ehhez a médiát használják, ez érthető, csak közben nagyon szánalmas is mert ez netto propaganda, bárki is használja..
signal2
signal2 2019. 08. 01. 13:37
Előzmény: #30423  lancaster
#30429
OK, te a relatívról írsz, én az abszolútról.
sanka 2019. 08. 01. 13:37
Előzmény: #30421  SeldonKuper
#30428
Tényleg süllyed az életszívonal, mit fogsz te ezért kapni!!!!:))
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 08. 01. 13:34
Előzmény: #30421  SeldonKuper
#30427
Az a baj, hogy téged a magyar köznép életszínvonalának csökkenése sem zavar. Mi több, a kormányt se zavarja....
sanka 2019. 08. 01. 13:34
Előzmény: #30422  salve
#30426
Szerinted hol van ilyen statisztika, ne akard már  felmenteni a fidesz bagázs offshore üzelmeit!!!!
SeldonKuper 2019. 08. 01. 13:32
Előzmény: #30420  signal2
#30425
Nem azt látom, hogy nem lenne megcímkézve az adott jár, ami jár az UNIOs szerződések miatt. meg van az címkézve.
És UNIOs elvek szerint lehet felhasználni és elszámolni.
Ezt a "lehetőséget" előszeretettel hiányolják azok akik azt gondolják, hogy azért kapjuk, hogy fogjuk be a szánkat, hajtsuk végre pl a jogállamiságban?? mutatkozó UNIOs elvárásokat.
-
Na az ma már gazdasági alapon működik! 
Politikai korrupció szerintem pénzek nélkül elképzelhetetlen. Fikció legfeljebb.
salve 2019. 08. 01. 13:31
Előzmény: #30413  lancaster
#30424

dehogy éljen a korrupció! én nem vagyok korrupciópárti, ne magyarázd bele ezt abba, amit írtam
itt csupán arról van szó, hogy a mindenkori politika így működik, ha tetszik, ha nem!
és mindenkinek joga van felháborodni így neked is, és hát erre szokták azt mondani hogy oké, rendben, le kell váltani akkor jelenleg pl. az orbánkormányt, ha te azzal nem vagy megelégedve.
ősszel jön az önkormányzati választás, már ott el lehet kezdeni megpróbálni
lancaster
lancaster 2019. 08. 01. 13:28
Előzmény: #30419  signal2
#30423
Magyarország jóléte csak az Európai Uniós átlag 62 százalékát éri el.
A régió országai mind előrébb állnak, Románia ugyanebben az időszakban 10 pontot jött fel.
A másik gyakran használt mérőszám a vásárlóerő-paritáson számított egy főre jutó GDP, aminek trendszerű alakulásáról szintén nemrég közölt adatot az Eurostat.
Ebben valamivel jobban állunk, az Európai Unió átlagának 68 százalékán, ugyanakkor ez az érték az elmúlt években stagnált. Régiós társaink többségénél ugyanebben az időszakban enyhe növekedés, vagy egy kicsit magasabb szinten stagnálás volt tapasztalható az uniós átlaghoz viszonyítva.
https://infogram.com/valos-szemelyes-fogyasztas-1h0r6rgq5ngl2ek
salve 2019. 08. 01. 13:24
Előzmény: #30400  euler
#30422
ismét mellébeszéltél (te is), azaz megkerülted a választ: hiszen nekem az is jó, ha te küldenéd el azt a listát, amely tételesen felsorolja azon "ukrán-orosz bűnözői tömeget, akik magyar letelepedési kötvényt vettek", tudod, akikról tegnap írt itt -pny. és úgy próbálta őket beállítani, hogy "micsoda nagy veszélyt jelentenek ők Magyarországra". nyitott vagyok,  ha megvan neked a lista akkor tőeld is elfogadnám (így végre megtudhatnám, milyen bűncslekményeket követtek már el nálunk)- de persze nincs ilyen nektek, csak ismételgetitek az ellenzéki média ezen hazugságát :-)
ezen felül pedig megismétlem a kb. 1,5 héttel ezelőtti javaslatom, azt, hogy íratkozz be egy jó kis politológusképzésre (van miből választani) mert nem szégyen az, így ott megtanulandóknak köszönhetően végre megtudnád mi az hogy politika, hogyan is működik, története, modelljei stb., ami jelentősen megnövelné az esélyed arra, hogy értelmes és színvonalas hozzászólásaid is legyenk végre itt a fórumon!
SeldonKuper 2019. 08. 01. 13:23
Előzmény: #30417  lancaster
#30421
Nemcsak Magyarország életszínvonala süllyed, hanem a gazdag nyugaté is!
Csak ott azt hiszik az nem tarthat örökké.
Van megtakarításuk, amit még ellehet inflálni.
-
Nem kell sokat várni, hogy a jobban élőknek is le kell mondaniuk a "szegény" bevándorlók javára, a jólétük kárára.
Engem például nem zavar a nyugati köznép jelenlegi életszínvonala!

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek