Topiknyitó: Portfolio 2017. 10. 26. 14:01

60 ezres alapjövedelmet és 150 ezres minimálbért ígérnek Magyarországon  

Ugrás a cikkhez
A gyerekek után havi 30 ezer, a felnõtteknek pedig havi 60 ezer forintos alanyi jogon járó alapjövedelmet ígért csütörtöki programbemutatóján a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje. Javaslatuk szerint az alapnyugdíj 90 ezer, míg a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 19:23
Előzmény: #115  Peterbond
#120
Peterbond 2017. 10. 26. 19:20
Előzmény: #117  kukutyinbenko
#119
Amugy itt nem arrol megy a vita hogy tamogassuk a gazdagokat a szegenyek rovasara. Teljes mertekben egyetertek egy szigorubb allamhaztartasi megkotessel leepitessel a vizfejeknel, racionalizalassal es a magas kovedelmuek eseten az allami tamogatasok csokkentesevel.
De egyik penzpocseklast ne csereljuk egy nagyobb es kartekonyabbra.
Peterbond 2017. 10. 26. 19:17
Előzmény: #117  kukutyinbenko
#118
Esely a kitoresre az ingyen tankkonyv etkezes es hasonlok. Ha ezt elveszed hogy ingyen penzt szorj a a kocsmarosoknak es negyede visszajojjon afaba akkor csak meg tobb szerencsetlent termelsz ki.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 19:14
Előzmény: #114  Peterbond
#117
Az alsóbb rétegben esélyt kaphatnának, főleg a mai gyerekek a kitörésre. Akik meg ma nyelik a közpénzt, azokra ráfér egy kis reality az állami burkon kívül.
esetleg beérhetik a rendőrök is B klasse helyett Suzuki Vitara-val is, hiába kisebb a csomagtartója 9 literrel. (ezzel zárták ki a feleannyiba kerülőt nemrég a tenderből...) 
gambadoro 2017. 10. 26. 19:14
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#116
miért?
a motiváció az, ha a 150e a minimálbér és 100 e a létminimum
Peterbond 2017. 10. 26. 19:08
Előzmény: #107  kukutyinbenko
#115
"Szerintem el vagy tévedve. Csak államtitkárból/helyettesből , kormány biztosból, megyei f@szk@l@pból már több van."
1.  egy jó részükre bármily hihetetlen szükség van.
2. A 3000 település polgármesterei közül a legtöbb nem keres olyan fényesen mint sokan gondolják. Ne az 5. ker polgármesterből indulj ki. milliós fizuval meg tuti nem szaladgálnak 10.000-ek.
3. A teljes állomány 500.000-es. ebbe minden tanár tűzoltó rendőr és mentős benne van. Persze lehetne javítani a hatékonyságon de továbbra is. a TELJES állomány kerül önkormányzatokkal együtt 2400 milliárdba ( 2014-es adat ha jól emlékszem ). Ezen hol faragnál eleget a 7200 milliárdos programhoz? tételezzünk fel 10.000 egymilliós lókötőt akire semmi szükség. Spórolás évi 120 milliárd. És akkor tényleg durva voltam.
Peterbond 2017. 10. 26. 19:03
Előzmény: #103  kukutyinbenko
#114
"A szerencsés centrumban lakom, de azért járok a végeken is néha, tény hogy kocsmában évtizedek óta nem fordultam meg. Viszont szerintem nem csak az függő aki a kocsmában állva alszik, hanem az is, aki hazaérve egyből a bárszekrényhez megy és tölti a kristálypoharat, az autójában meg mindig van tartalék ha az irodában kifogyna. Aki a céges bulin soha nem bír józan maradni pl. szerintem az is függő"
Igen. Van is belőle bőven, de mit is old meg ezen az alap jövedelem? semmit. Azon a tömegen mg amiről én beszélek felérne egy középkori érvvágásos orvoslással.
Mellesleg továbbra is szerintem el vagy tévedve az arányokról amikor azt hiszed a közép felső osztály ( ami mellesleg sokkal kissebb az alsóbb osztálytól ) több függőt tartalmaz mint az alsó osztály. Az emberek jó része PONT az ilyen függőségek miatt kerül az alsóbb rétegekbe pedig akár középosztálybeli is lehetne.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:59
Előzmény: #111  upgrayeddAKS
#113
Majd hívd fel a Gézát, ő odaszól a Jenőnek... :/
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:49
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
Még egyik utazásomat sem fizették eddig az adófizetők közvetve sem. Szerintem ezután sem fogják.  Ha félreérthető lettem volna nem "poziból" beszélek. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 26. 18:47
Előzmény: #107  kukutyinbenko
#111
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:43
Előzmény: #108  kukutyinbenko
#110
De aki ilyet csinál, az finanszírozza saját forrásból, így van rendjén.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:40
Előzmény: #101  -pny
#109
Már írtam hogy az a hatás nem egyik évről a másikra menne szerintem sem. Az emberek szerintem nem véletlenül isznak, drogoznak. Kiegyensúlyozott, egészséges ember ritkán él szerekkel.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:35
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#108
De utána újjászületve értelmes életet élnél valószínűleg. (nekem is vannak ilyen bringás, sátras hajlamaim :)
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:28
Előzmény: #99  Peterbond
#107
Szerintem el vagy tévedve. Csak államtitkárból/helyettesből , kormány biztosból, megyei f@szk@l@pból már több van. Polgármesterek,  állami cégvezetők (nem csak MVM létezik, rengeteg olyan van, hogy a nevét nem hallottad soha az intézménynek), minisztériumi osztályvezetők , hivatalvezetők, jogtanácsosok, tanácsadók, fb-tagok  még sehol.
Egy állami hivatalban, ahol van 3 talpas, oda már osztályvezető, dukál, fölé hivatalvezető. Hogy több legyen a bér (konkrét példa nem kisujj enciklopédia) 3 fős osztály, 1 ügyintéző, egy osztályvezető, egy vezető főtanácsos. A fegyveres testületeknél csak tábornokból van kb ennyi. Azok ha lapátra kerülnek nem kirúgják őket, hanem tartalékállományba kerülnek fizetésért. Ezen a szinten nemhogy 8-10 milliós szolgálati gépkocsi jár, de sokszor sofőr is. Ismerek olyat, amelyik úgy építkezett, hogy naponta órákat ellenőrizte munkaidőben személyesen a munkálatokat, állami autón furikázva (szó szerint hónapokon keresztül minden nap, napi több órát, sokszor egész napokat). Na annak mennyi munkája lehet a "munkahelyén"?
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:19
Előzmény: #98  gambadoro
#106
Ami még az alapjövedelemnél is károsabb lenne, ha bizonyos szint alatt bizonyos szintig hoznánk fel támogatással a jövedelmeket. Ez megölné teljesen a motivációt azon a szinten.
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:17
Előzmény: #97  kukutyinbenko
#105
A dohányosok aránya konkrétan az anyagi helyzettel fordítottan arányos, a szegények közt több a bagós, mint a középrétegben vagy a felső rétegben. Ami az alkoholizmust illeti, abban van némi igazságod, de mégis a szegényebbek közt veszítik el többen a kontrollt, ebben szerepet játszanak a pancsolt piák, és a hiányos táplálkozás is.
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:10
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#104
Ha egyedülálló lennék, és a 60k-ról tudnám, hogy mindentől függetlenül, életem végéig kapnám reálértéken tartva, akkor ha nem is az egész élemben, de egy ideig járnám Európát gyalog, stoppal, néha kerékpárral, sátrazgatva.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:06
Előzmény: #95  Peterbond
#103
A szerencsés centrumban lakom, de azért járok a végeken is néha, tény hogy kocsmában évtizedek óta nem fordultam meg. Viszont szerintem nem csak az függő aki a kocsmában állva alszik, hanem az is, aki hazaérve egyből a bárszekrényhez megy és tölti a kristálypoharat, az autójában meg mindig van tartalék ha az irodában kifogyna. Aki a céges bulin soha nem bír józan maradni pl. szerintem az is függő, vagy az anyuka aki stresszesebb napokon este csak piával tud elaludni. De mondok mást. A gyerekeim nem állami iskolájában (tudnék sorolni ismert neveket aki oda jártak ,vagy most poronty jár oda) ők az egyetlenek akiknek mind a négy nagyszülője él, és még nem látták részegen a szüleiket. Utóbbin nemrég magam is megdöbbentem mikor szóba került.
Tehát ez messze nem gumicsizmás probléma csupán.
Peterbond 2017. 10. 26. 17:59
Előzmény: #99  Peterbond
#102
Es ne alljunk ra feltetlenul a roma vonalra. Mondok en 20 "feher embert" fejbol csak a falumbol. Romat nem is tudnek annyit.
-pny
-pny 2017. 10. 26. 17:59
Előzmény: #97  kukutyinbenko
#101
"Alkohol, drog ugyanúgy jelen van a középosztályban sőt a felső tizedben"
.
1. Van, de kisebb arányban.
2. A felső-/középosztály függőségeit miért is csökkentené a 60e/hó szerinted?
.
Szerintem ezt az érvedet engedd el, nem jó:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek