Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 11:27
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#240
Te már azzal is keresel, hogy nem nyitsz longot :), ők meg soha nem értik meg a kérdésed, mert life long range-ben gondolkoznak, hiszen ismerik a piacot, évtizedes tapasztalatuk van :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 11:25
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#239
kipucolni a sávot 50x, uhum persze, nagyotmondás, a sávot sem ismeri, nincs tapasztalata, majd lesz... a piac, ha sávozik nem marad ennyiszer a sávban... 10 alatt van, ha szélesebb sávban gondolkozunk, de a harmadik sávból való kitörési kísérletet ellenirányba, már nyereségesen lehet lőni és az rr arány egynél nagyobb, bár ha még nem hallott a risk-reward-ről, akkor csak egy balek, nem trader.... aminek a leírtak alapján nagyon nagy az esélye
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:21
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#238
mondjuk esik 3 napig....ezek azt állítják, hogy lezárnak minden short pozit nyerőben.....világos....de arról nem beszélnek, hogy mi van a long pozival meg ,hogy mikor nyitnak shortot újra....ja, ha felmegy?? ja, értem....és esik még 3 napig.....most éppen az van kialakulóban a tőzsdéken, hogy hetekig fog esni, sőt hónapokig, akkor a longon hol fognak keresni???
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:17
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#237
hát én tudom, meg értem is....ezek rulettoznak....a sávból meg, ha kitör,akkor lapátolják a veszteséget....a záráskor nyit...világos,mert akkor és csak onnét van játékban, hiszen addig védve volt a nyereségtől és a veszteségtől is....
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#236
:) Lehet, ennek ellenére jó néhány nevezetes skalpom volt az elmúlt időben (pl: "csányi féle eladás előtt jeleztem a brutál esést, Bux esés cca. 4000 pont-, usd elszállás - előre kiírtam, nem utólag...stb, stb, stb) .

A módszeredet védesd le, mert akkor csak magadat tudod megszívatni, jó alaposan.

Kérlek jelentkezz majd akkor is, amikor megjön az első margin call, vagy zárod a számlád! Mi szóltunk, nem a piac, nem a brókerek, hanem egyedül TE leszel a felelős, mert elbuktad mindened!

"nem az a baj, ha valaki hülyeséget mond, hanem az amikor komolyan is gondolja"
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:17
Előzmény: #233  Phylaxa
#235
"Igazából nem is akartam vitatkozni, csak hozzászóltam. Nem fogom beléjük beszélni, hogy hogyan lehet egy sávot kipucolni 50-szer. :)"

A tegnap leírt példádban a pénztárcádat pucoltad ki.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:16
Előzmény: #233  Phylaxa
#234
"Teljesen igazad van. Először meg kellene érteniük, hogy mit állítunk. De még arra is lusták, hogy lerajzolják."

Értjük, mit állítotok. Leírtátok. Szerintetek 1 long meg 1 short nem 0 pozi, hanem van értelme. Nincs értelme, csak felesleges jutalék. Ilyen egyszerű.

Buyandhold leírt egy egyszerű példát. Megnézted rá a válaszunkat? Arról mit gondolsz? Beszéljünk akkor konkrét egyszerű példáról.
Phylaxa 2014. 10. 11. 11:13
Előzmény: #213  buyandhold
#233
Teljesen igazad van. Először meg kellene érteniük, hogy mit állítunk. De még arra is lusták, hogy lerajzolják.

Igazából nem is akartam vitatkozni, csak hozzászóltam. Nem fogom beléjük beszélni, hogy hogyan lehet egy sávot kipucolni 50-szer. :)

De azért jól esik, hogy valaki szintén hozzászól, aki használja a módszert. Ráadásul semmi bonyolult sincs benne. Szóval köszi. :)

Van aki még arra is lusta, hogy megértse, hogy csak a kezdésnél van páros (ellentétes) netto nullád. Leírtam, nem érdekli. Akkor miről beszél? :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#232
Sosem azzal van a baj, hogy valaki valamit nem tud. Hanem ha nem is akarja megtanulni, megérteni. Sőt, ellenséges a jó szándékú segítővel.

Az alapokkal nincs tisztában, aki szerint van értelme az ellentétes poziknak...
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:09
Törölt hozzászólás
#231
stock33
stock33 2014. 10. 11. 11:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#230
a 215-ön hozzászólásomból sokat tanulhatsz...

ha kiszűröd a kereskedésedből a brókeretetős, általad "fedezeti pozíciónak" hívott marhaságot, azaz visszatérsz a mezei általános tőzsdézéshez, akkor sok pénzt takaríthatsz meg.

levédésével fölösleges próbálkoznod, hülyeséget nem lehet levédetni!!!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 10:39
Törölt hozzászólás
#229
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 10:19
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#228
Pont az ilyen emberek miatt "rendelte el" az EU pár éve a MIFID tesztet, amit minden befektetőnek, saját érdeke védelmében, ki kell töltenie, ahhoz, hogy kereskedhessen, vehessen kockázatos termékeket. Itt fennáll a bróker felelőssége is, hogy kitöltette e a tesztet, megfelelt-e valójában rajta. Gondolom jó magyar szokás szerint papír- ide x - és kész, tradelhet....
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 10:15
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#227
"már értem....mivel fogalma sincs, hogy merre megy a piac ezért nyit kettő ellentétes pozit...így nyugodtan nézheti,mert nem veszít semmit"

De ezt ingyen is megteheti szétnyitott pozi nélkül. Ülök és nézem a piacot pozi nélkül (ehhez tök felesleges 1 short és 1 long).

"amikor az egyik pozi plusszt mutat,akkor zárja,mert jó érzés, hogy nyert"

Pedig akkor még nem nyert semmit. És ezzel a zárással nyitott tulajdonképpen egy ellenirányú pozit.
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 10:14
Előzmény: #223  stock33
#226
Aludtam egyet, basszus, ez tényleg nem vicc, valakik hisznek benne, hogy ez a módszer működik, pénzt termel.

Azt hiszem Mr. Guru még sokra viszi, szakmai hozzáértése hasonlít Mr. Kuszaszemhez, őt is a csoda a jegybank élére repítette, még lehet tőzsde elnök :)

a sikeres kereskedő rendelkezik néhány képességgel, vagy kifejleszti azokat, a sikeres kereskedőnek van néhány nélkülözhetetlen feladata, melyet minden nap, minden kötéskör elvégez. Ezek egyike a statisztikájának vezetése, szerintem ő ezt sem teszi.

"aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest..."

Én vezetek statisztikát, évek óta, a magyar piacra vonatkozó statisztika néha megdöbbentő adatokat ad, mutat, a szeptemberi hazai statisztikám is.

Akkor nézzük a múlt hónapot a magyar piacon, szóval 22 ügylet 6 veszteséges, 16 nyereséges, napon túli pozíció 14 db, ebből short 11 db, melyből 2 határidő (azaz nincs extra díj), miért lényeges, h napon túli short, mert a napon túli pozi költsége nagyon sok. A nyereség költség arány a következő volt 7:5. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem vagyok swing kereskedő, inkább DT, ami nyilván kisebb mozgások meglövését jelenti.

Két bróker számlám van, ha a fenti kötések nagy részét nem a kedvező tarifával rendelkező brókernél kötöm, akkor a fenti szám már nem igaz.

Profi traderek számításait olvastam néhány éve, ahol matematikai alapon bebizonyították, hogy a magyar piacon nem lehet sikeresen DT-ni a határidő esetében, mert a sikeres traderek találati pontossága a ker. költségek miatt (+ a rés kockázat) negatívba viszi a mérleget. (DT 48-52, vagy 44-56 közötti találati arányok vannak)

nem várok sokat olyan embertől aki nem érti:

-1+1=0

Ő a brókerek álma...ha ő köt a bróker nyugodtan alszik, mert biztos nyer az ügyfélen (remélem nem vmi álbróker osztotta meg a tuti módszert...)

"mindenek van hátra kivéve az emberi hülyeséget és a Szovjetuniót"
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 10:14
Előzmény: #223  stock33
#225
Aludtam egyet, basszus, ez tényleg nem vicc, valakik hisznek benne, hogy ez a módszer működik, pénzt termel.

Azt hiszem Mr. Guru még sokra viszi, szakmai hozzáértése hasonlít Mr. Kuszaszemhez, őt is a csoda a jegybank élére repítette, még lehet tőzsde elnök :)

a sikeres kereskedő rendelkezik néhány képességgel, vagy kifejleszti azokat, a sikeres kereskedőnek van néhány nélkülözhetetlen feladata, melyet minden nap, minden kötéskör elvégez. Ezek egyike a statisztikájának vezetése, szerintem ő ezt sem teszi.

"aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest..."

Én vezetek statisztikát, évek óta, a magyar piacra vonatkozó statisztika néha megdöbbentő adatokat ad, mutat, a szeptemberi hazai statisztikám is.

Akkor nézzük a múlt hónapot a magyar piacon, szóval 22 ügylet 6 veszteséges, 16 nyereséges, napon túli pozíció 14 db, ebből short 11 db, melyből 2 határidő (azaz nincs extra díj), miért lényeges, h napon túli short, mert a napon túli pozi költsége nagyon sok. A nyereség költség arány a következő volt 7:5. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem vagyok swing kereskedő, inkább DT, ami nyilván kisebb mozgások meglövését jelenti.

Két bróker számlám van, ha a fenti kötések nagy részét nem a kedvező tarifával rendelkező brókernél kötöm, akkor a fenti szám már nem igaz.

Profi traderek számításait olvastam néhány éve, ahol matematikai alapon bebizonyították, hogy a magyar piacon nem lehet sikeresen DT-ni a határidő esetében, mert a sikeres traderek találati pontossága a ker. költségek miatt (+ a rés kockázat) negatívba viszi a mérleget. (DT 48-52, vagy 44-56 közötti találati arányok vannak)

nem várok sokat olyan embertől aki nem érti:

-1+1=0

Ő a brókerek álma...ha ő köt a bróker nyugodtan alszik, mert biztos nyer az ügyfélen (remélem nem vmi álbróker osztotta meg a tuti módszert...)

"mindenek van hátra kivéve az emberi hülyeséget és a Szovjetuniót"
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 10:01
#224
már értem....mivel fogalma sincs, hogy merre megy a piac ezért nyit kettő ellentétes pozit...így nyugodtan nézheti,mert nem veszít semmit / rulett effektus/......amikor az egyik pozi plusszt mutat,akkor zárja,mert jó érzés, hogy nyert...ilyenkor persze a másikat nem nézi,mert az nem nyereséges...na most utána nézi a másikat és várja, hogy nyereségbe forduljon....igaz eddig semmit nem nyert ,de jó érzés, hogy zárt egy nyerő pozit.....,de még senki nem írta le, hogy mikor nyit újra pozit???
stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:42
Előzmény: #213  buyandhold
#223
a brókerek belőled élnek, aki értelmetlenül nyitogatsz értelmetlen pozíciókat!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:36
Előzmény: #213  buyandhold
#222
Ez egyre jobb...

"aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest..."

De nem érted, hogy amit te megléptél UGYANAZT meg lehet tenni szembenyitás nélkül fele akkora jutalékkal?

Ugyanazt!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:34
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#221
Na, pontosan ezt írtam neki én is:)

És biztos vagyok benne, hogy még mindig nem értik...

1 long + 1 short = 0. Egyszerűen, mert -1+1=0.

Aki ezt nem érti, annak nem való a tőzsde.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:34
Előzmény: #215  stock33
#220
az utolsó részből lemaradt még egy pont:
5) a pozíciók tartása, átkötése is pénzbe kerül... értelmes módszernél nincs ilyen költség...
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:32
Előzmény: #208  buyandhold
#219
Jaj...

"konnyu belatni, hogy nincs igazad:
1. nyitok ket ellentetes pozit
2. felmegy az arfolyam 5%-ot, a long pozit zarom
3. utanna lemegy 10%-ot, akkor a short pozit zarom
4. nincs nyitott pozim, nyertem 10%-ot"

Akkor leírom, mit tettél:
1. Nem csináltál semmit (0 pozi),
2. 5%-al feljebbről nyitsz egy shortot,
3. 10%-al lejjebb lerázod.
4. Nyertél 10%-ot.

Valójában te pontosan ezt tetted. Csak míg ez így 2 kötés mindösszesen (1 nyitás, 1 zárás), addig neked 4 közésed volt. Tehát UGYANAZT megcsináltad dupla jutalékkal.

Erről pofáztunk itt tegnap.

És számomra felfoghatatlan, hogy még mindig nem értik sokan (pl. te sem).

Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:32
Előzmény: #211  stock33
#218
Engem a logikai kapukra emlékeztetnek ezek a problémák, mikor ha nem egyszerűsítettem le a képletet, akkor sokkal több logikai kapuból kellett összerakni ugyanazt.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:32
Előzmény: #212  buyandhold
#217
ne szállj ki, inkább tanulj belőle, mert akkor te is idővel elérhetsz egy, a tőzsdézéshez minimálisan szükséges értelmi színvonalra!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:30
Előzmény: #208  buyandhold
#216
Azt kellene megértened, hogy ha van két ellentétes pozid, az jutalékoktól eltekintve pontosan ugyanaz, mint ha nem szálltál volna be, viszont mert vannak jutalékok, ezért drágább annál. Ha erre épülő stratégiát dolgozol ki, pl. sávkereskedés céljából, akkor vezesd vissza erre, és sok jutalékot megspórolsz.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:30
#215
"gurunk" a 108-as számú hozzászólásban megosztotta velünk a titkot. átlagos értelmi képességekkel rendelkezők a példáját olvasva felnevetnek, hahotáznak, esetleg röhögőgörcsöt kapnak.
és hát vannak azok, akik nem értik, miért röhög ezen egy értelmes ember, hiszen "a guru az lenni okos, módszer lenni jó"...

nosza, nézzük át egy ingyenes oktatás keretében a módszerét:

mit is tesz a "gurunk":
"Short nyitás 300db. OTP-re 4020-on.
tLONG nyitás 300db.OTP-re 4000 HUF-on."

Ezt követően játszunk le egy fiktív mozgást a piacon, "gurunk" példáját követve:

"Tételezzük fel, esik az OTP, ami mostanság is előfordul.

3940-nél zárom a SHORT-ot, napon túl, a nyitástól 5 napra."

"gurunk" zárta az egyik pozícióját. brókere dörzsöli a kezét, hisz ez jele annak, hogy "gurunk" "dolgozik", láthatólag műveli a "módszert", így szép lassan sok pénz áll a házhoz (brókerünk házához).
na de nézzük tovább:

"A fodulót követően visszakorrekcióban zárom a LONG-ot, és ez általában úgy sikerül hogy itt is plusszos, esetleg enyhén mínuszos vagyok.

De tételezzünk fel egy 3995-ös visszatesztet, 4000 HUF alá.

Ekkor zárom a LONG-ot:"

nos, nézzük végig "gurunk" ügyködését (tételezzük fel, hogy pozik nyitásakor a tőkéje kb. felét leköti).

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) longgal megegyező mennyiségben shortot nyit 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + teljes tőkéjét leköti)
3) tartogatja a pozícióit, nyerési (vesztési) esélye nulla, teljes tőkéje le van kötve, ráadásul fizeti a pozíciók fenntartását)
4) zárja a shortot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

na de mit csinál egy értelmes tőzsdéző, ugyanezen árfolyamokat elérve, maradva "gurunk" példájánál???
értelmes tőzsdézőnk nem ellenpozíciót nyit, hanem zárja a nyitottat. azaz:

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) zárja a longot 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + NINCS tőkéje lekötve)
3) pihenget, nézeget más részvények után (nyerési (vesztési) esélye nulla, NINCS tőkéje lekötve (azaz bármikor bevethető), nemlétező pozícióinak nincs fenntartási költsége)
4) nyit egy longot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

VÁO... VÁÁÁO, VÁÁÁÁÁOOOO, VÁÁÁÁÁÁÁÁOOOOOOOO!!!
hogy mi? a mágikus ellentétes pozi nélkül???

akkor miért ne lehetne ellentétes pozival?
1) ha ugyanazon az árfolyamon, vagy pár tizeden belül nyitod az ellentétes pozikat, akkor garantáltal bukod az ellentétes pozik brokidíját
2) a 3. pontban a teljes tőkéd le van kötve, míg az értelmes módszer esetében szabad a teljes tőkéd
3) a hagyományos módszernél a várakozás idejében bármikor gyorsan reagálhatsz egy új lehetőségre, míg a mágikus ellenpozíciósban zárni kell a pozíciókat ehhez (plusz költség)
4) a 4. és 5. pont bekövetkezte kérdéses (az 1. és 2. is az, de a két utolsó ezekhez képest még kétségesebb), azaz míg a mágikus módszernél a pozícióidat idővel zárni kell (költség), addig az értelmes tőzsdésnek csak akkor van költsége, ha valóban kereskedik (nem csak úgy tesz, mintha kereskedne)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:27
Előzmény: #208  buyandhold
#214
Ez pontosan ekvivalens ezzel, ha eltekintünk a jutalékoktól:
1. Nem nyitok pozit.
2. Felmegy az árfolyam 5%-ot, nyitok egy short pozit.
3. Utána lemegy 10%-ot, ekkor a short pozit zárom.
4. Nincs nyitott pozim, nyertem 10%-ot.

A különbség, hogy a te változatodban 2 pozíció nyitás és 2 pozíció zárás van, az enyémben csak 1-1, ami fele annyi jutalék. De egyébként pontosan ugyanazt a kockázatot futod.
buyandhold 2014. 10. 11. 09:23
Előzmény: #200  Phylaxa
#213
ha ez megnyugtat, en ertem amit irsz...

evekig hasznaltam ennek a strategianak a modositott valtozatat...
hala a gyenge kepessegeimnek,eljutottam oda, hogy ma mar csak veszek, nem adok el :)

aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest...

itt a tobbseg nem a matematikai alapokig nem jutott el, hanem egy allitast nem tud megerteni. Ha allitok valamit, akkor elkezd valami egeszen mast bizonygatni. Ezt te is jol meglattad, szerintem nem erdemes tovabb kuzdeni, nem fogjak megerteni, hogy mit irsz. Ahhoz hogy vitazni tudnanak veled, meg kellene erteniuk, hogy mirol van szo. Sajnos, a hozzaszolasok alapjan meg idaig sem jutottak el.
Beloluk elnek a brokerek ;)
buyandhold 2014. 10. 11. 09:09
Előzmény: #211  stock33
#212
huhhh, latom itt a szinvolalat, en ki is szaltam a vitabol...
stock33
stock33 2014. 10. 11. 08:40
Előzmény: #208  buyandhold
#211
"konnyu belatni, hogy nincs igazad: "

jézus mária....

csak akkor nyerhetsz (vagy veszíthetsz), amikor nyitott pozíciód van

amikor te a 2. pontban zártad a longot, onnantól van csak nyitott pozíciód (onnantól NINCS ellentétes pozid)

tudod mit tettél? az 1. és 2. pontban megetetted a brókered

"ellenben a zero pozinal: "
a zeró pozid az 1. és 2. pontban áll fent, és nem 0%-ot nyertél rajta, hanem elbuktál egy nyitási-zárási brokidíjat. teljesen értelmetlenül.

DÖBBENET, hogy itt ilyen hülyeségekre kell reagálni. és ez még csak nem is tőzsde, hanem egyszerű alapszintű matematika.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 08:32
Előzmény: #208  buyandhold
#210
A 2. pontban zartad az egyik pozidat. Onnantol egy iranyban vagy csak nyitva. Amig szemben voltak a pozik nulla volt az egyenleged, minusz kotes koltsege....

Az 1. pontot hagyd ki. 2.-ban nyiss shortot. Vegeredmeny ugyanaz fele koltseggel. Es kozben ugyanazt gondoljuk a piacrol es ugyanott es ugyanarra akarunk belepni. Csak fele koltseggel....
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 07:58
Előzmény: #208  buyandhold
#209
amikor felmegy 5-öt, akkor semmit nem keresett,mert nyitva volt a short....utána meg lemegy...hát ez jó, ---....... ,ha nem megy le?? mi az, hogy utána lemegy?? és mikor lesz nyitva újra long, ha mondjuk megy tovább még 10-et? és ilyenkor meg már -15-ön van a short??
buyandhold 2014. 10. 11. 07:43
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#208
ez tobbszor elhangzott toled: "Az ellentétes pozi = zéró pozi. "

konnyu belatni, hogy nincs igazad:
1. nyitok ket ellentetes pozit
2. felmegy az arfolyam 5%-ot, a long pozit zarom
3. utanna lemegy 10%-ot, akkor a short pozit zarom
4. nincs nyitott pozim, nyertem 10%-ot

ellenben a zero pozinal:
4. nincs nyitott pozim, 0%-ot nyertem
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 00:10
Előzmény: #206  Drian875
#207
Én is azt hittem először, hogy vicc. De basszus, ezt tényleg komolyan gondolják itt páran. Elképesztő.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 23:56
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#206
másfél éve nem jártam a topicban, ma is óva intettek a srácok, először még szórakoztató volt, de most már látom, hogy még komolyan is gondolja :)

"nincs annál rosszabb, mint amikor a tudatlanság kitartással és makacssággal párosul"
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 23:50
Előzmény: #204  Drian875
#205
"Az okos ember mások, a buta saját hibáiból tanul."

Akikkel most vitában vagyunk, ők a sajátjaikból se...
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 23:48
Előzmény: #200  Phylaxa
#204
Nézz pár grafikont. Bizony-bizony sáv van havin, hetin, napin, óráson, 15' és '3 charton is. A havi charton kell pár év, a '3-n fél óra, hogy lássuk jó volt e a döntés. A ker ktg nem tétel, nem magyar piac, ráadásul szép a tőkeáttétel is, egy pont elmozdulásnál megvan a bróker díja, demon nem számolja, ennyi előnyt kapnál :)

YM-t kereskedem rendszeresen (Dow határidő, YM az e-mini határidő jelölése), igen 3' chartokon kereskedem, alacsony a kockázatvállalási szintem a profi ligában, igen nemcsak keresem, hanem kereskedem is a sávokat, igen ezen a tf-n is és igen, éles számlán (mellette sokat demozok, de ez egy másik történet - edzés).

A YM likvid, a bux határidő nem az. 20-30 pontos lépésközzel tudsz néha 1-2 kontit nyitni. YM-ben pontokként van bent 60-100 kontraktus, mindig. Egy nap átlagos low-high távolság 110 pont. Egy kereskedési időben sok kereskedési lehetőséget ad, a magyar piac nem. A hazai homokozóval szemben több előnye van: az egyik, hogy likvid, a másik, hogy mivel hatalmas az áttét, ezért gyors is, a harmadik - már említettem - a kereskedési költség egy pont elmozdulásnál megvan a broki díja.

Egy ilyen gyors piacon hamar lejönne, hogy bukta a stratégiád, a magyar piacon lehet húzod egy-két évig, mert lassú.

A likvid piac azt jelenti, hogy a pár milliós megbízás nem dönti romba a piacot (legrosszabb esetben elmozdítja pár pontot,de akkor sokat mondtam, járj utána, szorozd ki). A bux esetén ha valaki 100 kontit zárni akar, simán 200 ponttal elmozgatja a piacot, főleg sávban, amikor csökken a forgalom.

De ami eddig lejött, hogy nincs meg az alap tudásod, elnézést, de nekem az jött le. Hosszú és kemény út áll előtted. Nem kell más tanácsára kereskedni, másra hallgatni, bár sok embertől hallom azt, hogy bárcsak meghallgatta volna anno mások intelmeit, mert akkor nem hagyott volna a piacon egy vagy két lakást....

Az okos ember mások, a buta saját hibáiból tanul.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 23:47
Előzmény: #198  Phylaxa
#203
"Csakhogy neked fingod sincs mi a sávkereskedés."

Hát persze... Pénzügyet végeztem, szereztem még pár papírt + 18 éve csinálom. De biztos közöm nincs hozzá.

Majd te megtanítasz, aki alapfogalmakkal sincs tisztában. Meg azt hiszi, hogy az 1 long+1 short pozi az ingyen pénz aranybányája, hogy mindkét irányba keres...

Annak nincs köze az egészhez, aki szerint van értelme szembenyitni 2 pozit. Na annak tényleg fingja sincs az egészhez.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 23:42
Előzmény: #199  Phylaxa
#202
Nem tűnt fel, hogy én a TE PÉLDÁDAT számoltam ki?

Ha szerinted ez szar kereskedés (egyetértek), akkor azt saját magadnak mond.

De megismétlem: itt nem kereskedési technikákról, stratégiákról van szó, hanem arról, hogy az ellentétesen szembenyitott pozi ÉRTELMETLEN. Csak a jutalékot fozeted vele. Töl mindegy, hogy mit csinál a piac, ugyanezt kisebb jutalékkal, szembenyitás nélkül is megteheted.

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 22:52
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#201
hát ezt már én sem értem....néz két ellentétes pozit....lezárja az egyiket haszonnal....a másik nyitva marad , de ez kioltotta a másikon levő nyereséget...majd ez a nyitott pozi mínuszba megy esetleg innét tovább...vagy plusszba, de senki nem tudja merre megy....de az egyik zárásáig miért volt nyitva a másik? hogy elvigye a hasznot a nyerőről?
Phylaxa 2014. 10. 10. 22:50
Előzmény: #186  Drian875
#200
Te 3 percesen akarsz sávokat keresni? :)

Bármelyik pillanatban kitakarítja a sávodat és még ki is tör egy normális pár millió $-is megbízás. Miről beszélsz? :)

Én leírtam, hogy 3 hónapról beszélek. Világos volt. Az alatt nagy pénzek fordulnak meg és láthatóan sávban tartják.

Hagyjuk szerintem! Látható, hogy tök másról beszélsz mint amit leírok. Ez van, jó éjt mindenkinek.
Phylaxa 2014. 10. 10. 22:38
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#199
A probléma ezzel kapcsolatban az, hogy nem erről beszélek. Hiába írod le 100-szor.

Ha elolvasnád amit írtam, akkor megértenéd, hogy az első egyik pozi teljesüléséig van netto pozíció. Utána soha többet nincs, de mindig párosával nyitsz és egyesével zársz.

Csak figyelmesnek kell lenni. Így ugyanis nem azt bírálod amit írok. :)

Rajzold le egy lapra amit írtam, sokkal könnyebbb lesz.
Phylaxa 2014. 10. 10. 22:25
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#198
2000 felfelé és 2000 lefelé, ez 4000 pont és maradt 5 long pozi, 1 short pozi. 16 juti a 16 pozi után..

Csakhogy neked fingod sincs mi a sávkereskedés. A kiindulás ugyanis az volt.

Ez amit leírtál, ez nem sávkereskedés.
Ha pedig bullban vagy besszben kereskedtek, akkor mi a fenének szóltok hozzá más témához. :)

Ha bull van, akkor minek akarsz sávban kereskedni? Besszben szintén. Olyankor simán megkell nyitni egy pozit és benne ülni. :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 21:53
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
igazad van, az csak extra, ha elindul, mert akkor dara van, addig csak kifizeti a jutalékot, feleslegesen

tényleg nagyon esik az oktatás színvonala...

nincs a te szinteden, soha nem fogja megérteni, hogy mit akarsz mondani
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 21:49
Előzmény: #194  Drian875
#196
Nem az a lényeg, hogy mi történik, HA.

AZ a lényeg, hogy a szembenyítással AKKOR IS BIZTOSAN ROSSZABB a helyzet, HA UGYANAZ TÖRTÉNIK A PIACON. Mert több jutalékot fizetsz.

1 short + 1 long = 0 pozi. Ha összepárosítod effektíve, ha nyitva hagyod mindkettőt, akkor is az.

Ez pénzügyi alapvetés.

Nincs mit ragozni rajta. -1+1=0. A matematika alapja.

Akinek ez nem megy, az ne csak a tőzsdét, hanem mindent, ahol számolnia kell, kerülje el messzire.

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 21:47
Előzmény: #175  Phylaxa
#195
Tudod mivel egyenlő az, amit leírtál? Elmondom: 500 pontonként nyitottál egy shortot, majd lefelé leépítetted a pozit, végül fordítottál. Ezt tetted effektíve:

18000 semmi
18500 1 short nyit
19000 1 short nyit
19500 1 short nyit
20000 1 short nyit
19500 2 short zár
19000 2 short zár
18500 2 long nyit
18000 3 long nyit

Effektíve ezt tetted. Ennek is 0 az eredménye (felelé 2500 pont mínusz, lefelé 2500 pont plusz). De ez csak 12 jutalék, a tiéd meg 24!

Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 21:42
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#194
de mi van, ha nem jön lefelé? :) ba**i, az lesz az igazi sz**ás, szóval szívás.

szóval egy chart kb, 1962-84 között vmi sávban mozgott, majd kiment a sávból... 1000 pont felett egy picit, azóta nem tért vissza arra a szintre, lehetne kisebb tf-t is keresni, de ez az igazi tesztje a startégiájának :))))) az eredmény biztos totális csőd :)

link

sajnos nincs nálam egy chart 2011 nyarán sávozott a bux, majd napon belül ( szept 9, 11:07 elindult egy esés, emlékezetes volt a kommentek miatt is, meg azért is, mert azon a napon vki longon keresett : link 1200 pontot esett, néha van ilyen...sávból kiesett...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 21:33
Előzmény: #175  Phylaxa
#193
És tudom, hogy erre az előző hozzászólásra sose fogsz reagálni...
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 21:29
Előzmény: #190  stock33
#192
régi vicc, lehet nem értené

Hány százalékát veszítheti el a részvény az értékéből, ha már 90%-ot elvesztett az esésben?

Azaz, ha esett a részvény ára 90%-ot és beszállsz, a pénzed hány százalékát vesztheted el?

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 21:27
Előzmény: #175  Phylaxa
#191
Elmondom, mi a remek ügyleted eredménye.

"18000-en nyitok két ellentétes pozit.
18500-on lezárom a nyertest és nyitok két ellentétes pozit.
19000-en lezárom a nyertest és nyitok ellentétes pozit.
19500-on ugyanez és 20000-en is ugyanez.
Lefelé ugyanez."

18000-18500 között nem kerestél semmit.
18500-nél lesz 2 shortod, 1 longod.
18500-19000 között BUKSZ 500 pontot.
19000-nél lesz 3 shortod, 1 longod.
19000-19500 között BUKSZ 1000 pontot. zársz egy longot megint.
19500-nál lesz 4 shortod, 1 longod.
19500-20000 között BUKSZ 1500 pontot.
20000-nél lesz 5 shortod, 1 longod.

Ez eddig 2500 pont mínusz. Remek. És csomó kötés. (gyakorlatilag végig shortoltad egyre nagyobb pozikkal az emelkedést, a felfelé szakaszokon a longod mellett ugyanis egyre több short volt).

20000-19500 között NYERSZ 2000 pontot.
19500-nál lesz 4 shortod, 2 longod.
19500-19000 között NYERSZ 1000 pontot.
19000-nál lesz 3 shortod, 3 longod.
19000-18500 között semmit nem nyersz/buksz.
18500-nál lesz 2 shortod, 4 longod.
18500-18000 között BUKSZ 500 pontot.
18000-nál lesz 5 longod.

Lefelé tehát kerestél 2500 pontot.

EREDMÉNY = 0, azaz NULLA nyerő.
A végén valóban maradt 5 longod nyitva.

És közben végig kockáztattál és kifizettél 24 egységnyi jutalékot.

Hát baszki ez ám a remek ötlet.

stock33
stock33 2014. 10. 10. 21:17
Előzmény: #175  Phylaxa
#190
"18000-en nyitok két ellentétes pozit.
18500-on lezárom a nyertest és nyitok két ellentétes pozit.
19000-en lezárom a nyertest és nyitok ellentétes pozit.
19500-on ugyanez és 20000-en is ugyanez."

ennek eddig egy nagy nulla az eredménye. ott vagy, mint az aki életében még csak nem is hallott a tőzsdéről.

a 18000-en nyitott short-ot mikor zárod? 25000 környékén elgondolkodol rajta, vagy úgy döntesz, hogy ha öt évig kell a fenntartását fizetned, az még belefér?

mit javasolsz azoknak, akik 9800-as otp-nél kezdték el a "tuti módszert" alkalmazni? mondjuk 200 pontonként nyitották a longokat meg short-okat? mikorra várható, hogy a 7000 fölötti, 6-7 éve tartogatott longjaik nyerőbe fordulnak?

"Te viszont izgulhatsz"
???
izguljon az, aki nem kezeli a vesztes pozíciót a helyén.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 21:15
Előzmény: #187  stock33
#189
Én el se hiszem, hogy ezt nem csak hogy magyarázni kell, hanem nem is értik...

És így tőzsdéznek. Őrület.

Aztán, ha buknak, akkor meg szídják a BÉT-et, a céget, a PSZÁF-ot/MNB-t, a brokikat, mindenkit, csak magukat nem, amiért az alapokkal sincsenek tisztában.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 21:15
Előzmény: #187  stock33
#188
Nem érti, majd a piac megtanítja. Volt idő, amikor azt "tanították", h ki kell ülni a pozit, mert mindig felfelé megy. Sokukat nem lehetett meggyőznié Elég csak megnézni egy MTel grafikont mondjuk a mai napig, aki azóta benne ül, hát... De a tulipánhagyma sem volt semmi...

Ez is egy ilyen, majd ha párszor elpattan a piac, márpedig sáv után elpattan, az ellentétes irányba rájön.
stock33
stock33 2014. 10. 10. 21:09
Előzmény: #170  Phylaxa
#187
újfent leírom: amíg szembepozícióid vannak, addig te egy fillért se keresel. addig a brókeredet eteted. semmit se ér az a jó irányban felvett long, amíg mellette ott egy ugyanakkor short pozíció.

te csak akkor keresel, ha nyitott pozíciód van. az meg csak akkor áll elő, ha az egyik szembepozíciót zárod. onnantól kezdve kereshetsz, de ugyanazokat a kockázatokat viseled, mint az, aki a szembepozíciós hülyeséget nem alkalmazza.

ugyananolyan kockázatot vállalsz, mint bárki más (miközben a fölös idődben a brókert eteted), csak a végeredmény garantáltan negatívabb.

Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:58
Előzmény: #182  Phylaxa
#186
Hát öregem...

Ha lezársz egy pozit és nyitsz egy újat, akkor 2:1 arányban van nyitva pozid, azaz az egyikből kettő, a másikból egy. Ha nem abba az irányba megy a piac, amire számítasz, akkor a rossz irányba van kettő, a jóban egy. Máris kockázatot futsz. Ha az elpattan, mert a sávot bizony trend követi és nem feltétlenül abba az irányba amelyikre számítasz, akkor kampec.

Megnéznélek éles számlán, magas tőkeáttétel mellett, 3 perces charton kereskedve, ahol nagyon gyorsan változnak a sávok, a trendek, de sajnos nem tudok olyan profi számlát ajánlani, ahol egy demo verzióban megteheted a két irányú kötést. Mondjuk egy ES minit, ahol 50 USD egy pont elmozdulás kontraktusonként, őszintén, meglepődnék, ha a két hetet kihúznád a tőke felezése vagy teljes elvesztése nélkül (ker ktgvel nem nagyon kell számolni, oda vissza 5 USD).
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:58
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Ennek belátása mellesleg nem hit kérdés, hanem pénzügyi tény.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:52
Előzmény: #181  Phylaxa
#184
"Az ellentétes pozik egyszerre nyitásáról volt szó és én mondtam egy példát, amikor bizony nagyon jól lehet használni."

Az ellentétes pozi = zéró pozi. Akár összepárosítod, akár nem. Csak utóbbi esetben több jutalékod van.

Ennek nem belátása óriási hiba.

Pontosan ugyanazt, amit te leírtál, szembenyitott pozikkal is meg lehet csinálni, ugyanazokkal a menetközebni döntésekkel, ugyanazzal a kockázattal. Csak kisebb jutalék mellett.
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:46
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#183
Na én itt abba is hagyom, mert nem jutunk előrébb.

Azoknak magyarázd ezt akik szétkereskedik a sávokat. Külön művészet ez már a robotokkal. Én itt kiszállok.

Minden jót Uraim!
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:43
Előzmény: #178  Drian875
#182
Hűha!

A logika nem a ti művészetetek.

Tehát Pénznyelőnél felfelé 5 poziról beszéltem. Te azt mondod, hogy csak kettőt tudok felfelé. Akkor kettő lesz felfelé és onnan 5 lefelé. Az lesz a sáv. :)

FIgyelj, ha erre azt mondod, hogy tovább megy, akkor neked inkább azzal van bajod, hogy nincsenek sávok, hanem minden papír össze-vissza szakad és az égbe emelkedik.

Ezt inkább mással beszéld meg! :)
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:37
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#181
Az én kockázatom a sávon belül felvett pozik, viszont ez is a hatékonysága. Kockázat nélkül nincs üzlet. Ez van.

Én azt mondom, hogy mindenki csinálja azt, ami bejött neki. Az ellentétes pozik egyszerre nyitásáról volt szó és én mondtam egy példát, amikor bizony nagyon jól lehet használni.

Bocs, a zsenik, akik kindent tudnak előre, nos nekik tényleg felesleges. Nekik pénzkidobás. Ők mindennap a minimumon vesznek és a maxon adnak és fordítva. Nem nekik mondtam. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:35
Előzmény: #178  Drian875
#180
Nincs miről beszélni: 1 short és 1 long az bizony egyenlő a 0 pozi. Akármit hisz róla bárki, az akkor is az.

Értelmetlen tovább ragozni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:34
Előzmény: #175  Phylaxa
#179
Ebben a példádban annyi a különbség, hogy sűrűbben döntöttél, így mégtöbb jutalékot termelsz. Az egymással szembenyitott pozi = 0 pozi. Értelmetlen, csak a jutalékot fizeted.

Sajnálom, ha ezt nem látod be.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:33
Előzmény: #175  Phylaxa
#178
Hum-hum.

nyitod a pozit 18000-n
18500 zárod a nyertes és nyitsz két ellentétes pozit.
Majd a piac nem felfelé megy, hanem lefelé, azaz van egy jó pozid és van két vesztes, azaz összességében van egy veszteséges és x-szeres bróker díjad.

Mert nem marad sávban...
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:31
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#177
Az nagyon jó, hiszen közben az egyikkel pénzt keresel. Még jobb mint gondoltam. :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:28
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#176
Kár vitatkozni, még oktatnia kell a piacnak.

Egy erősebb trend esetén, majd elkezdődik az oktatás, két-három stop nélküli pozi, esetleg réssel kombinálva, esetleg margin call majd jelzi, hogy hoppá vmi nem oké a stratégiában.

Az okos más kárán, a bolond a sajátján tanul!
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:28
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#175
Aha. Végre kiderül, hogy semmit sem értettél abból amit mondtam. Tehát nézzük a példád.

18000-en nyitok két ellentétes pozit.
18500-on lezárom a nyertest és nyitok két ellentétes pozit.
19000-en lezárom a nyertest és nyitok ellentétes pozit.
19500-on ugyanez és 20000-en is ugyanez.
Lefelé ugyanez.

Eredmény: lekereskedtem lefelé és felfelé az egészet és maradt nyitva 5 long pozim.

Mivel sávban marad, nekem mindegy, hogy hogyan teszi meg az utat a két szél között. Te viszont izgulhatsz, mert te oda-vissza várod a két értékednél és nem biztos, hogy azonnal meg is csinálja. A legnagyobb valószínűséggel tesz egy két kanyart 3 hónap alatt. Nos én erről beszélek. Te pedig egy sima fel-le-ről, ami nagyon ritka, miközben neked úgy áll benne a pénzed, hogy nem tudod zárni, én pedig közben 10-15 pozit lezárok. Ok?
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:27
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#174
JUTALÉK VAN
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:26
Előzmény: #151  Phylaxa
#173
A SZEMBE NYITÁSRA NINCS MARGIN A 2 TÖRE VAN 1
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:23
Előzmény: #170  Phylaxa
#172
"Azt viszont nem fogom senkinek sem elhinni, hogy egy sávban pontosan megmondja 3 hónapon keresztül az összes le-felt"

Persze, hogy senki nem mondja meg pontosan. De nem érted, hogy a szembenyitott pozi NEM JÓ SEMMIRE?

Attól nem leszel se eredményesebb, se kevésbé kockázatos.

Ugyanazokat a döntéseket, ügyleteket meg tudod hozni anélkül is, ugyanakkora kockázattal. FELESLEGESEN fizetsz több jutalékot.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:21
Előzmény: #166  Phylaxa
#171
Mert vszinu a többiekkel ellentétben nyereséges a kereskedésed, vagy közel állsz hozzá. Már nem a nagy fordulatot keresed, hanem a trendben való részvételt, amikor nagyobb eséllyel, nagyobb mértékkel mozdult el a te irányodba a piac. A trendben lévő szünetet, korrekciót, azaz a jó belépési szintet keresed a trenben való részvételre.

Azt hiszem, hogy akik a nagy fordulatot keresik, a trend helyett, nem tudnak nyereségesen kereskedni hosszútávon.
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:19
Előzmény: #165  stock33
#170
"amíg neked ellepozíciókban áll a tőkéd, addig az enyém szabad, és bármibe beugorhatok.."

Ebben teljesen igazad van. Az alternatívákkal sosem szállok vitába. Kívánom, hogy jöjjenek be neked és gyorsan tegyék ezt!

A celsius fokokkal sem vitatkozok, hiszen én is ezt teszem, ha a valóságról van szó.

Azt viszont nem fogom senkinek sem elhinni, hogy egy sávban pontosan megmondja 3 hónapon keresztül az összes le-felt. Arról nem is beszélve, hogy mennyiszer éri el benne a sávszélt és hányszor fordul belül fel-le. Szóval ez van.

Én szerintem értitek ti ezt, csak hát vitatkozzunk kicsit. Jelzem, én csak hozzászólni akartam. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:18
Előzmény: #161  Phylaxa
#169

Mondok egy példát. BUX most 18.000. Felmegy 20.000-re, majd vissza le 18.000-re.

1. Mit csinálsz te?
- Nyitsz shortot és longot 18.000-en.
- Majd mondjuk 18.500-on látod, hogy emelkedik, zárod a shortot, nyitva marad a longod.
- 20.000-nél sávtető van, nem tudod merre megy, megnyitod újra a shortot, longot tartod.
- 19.500-nál ezt a korábbi longot, a shortot megtartod.
- és lejöttünk 18.000-re, ahol megint longot nyitsz a short mellé.

Összesen 6 ügyleted volt, kifizettél 6 jutalékot. Kerestél 1500 pontot longgal, és 1500 pontot shorttal. Ez 3000 pont.

2. Én:
- 18.000-nél nem csinálok semmit.
- 18.500-ál ahogyan te is, én is ugyanazt veszem észre, ezért nyitok longot.
- 20.000-nél elérjük a sávtetőt és ugyanazt csinálom, mint te, zárom a longomat (valójában te is ezt csináltad, csak neked szemben lett ellentétes pozid).
- 19.500-nál megint ugyanúgy észreveszem, hogy lefelé megyünk mint te és nyitok egy shortot.
- 18.000-él ezt lezárom.

Én össezsen 4-szer kötöttem, 4 jutalékot fizettem ki. Kerestem longgal 1500 pontot, és shorttal 1500 pontot. Azaz 3000-et.

Micsoda meglepetés. Miután mindketten pontosan UGYANAZOKAT a döntéseket hoztuk, ugyanazokat a trendeket játszottuk meg, ugyanannyit kerestünk is. És végig pontosan UGYANAKKORA kockázatunk volt.

De te sokkal több jutalékot fizettél, mint én. A feleslegesen szembenyitott pozikkal.

Nem folytattunk más stratégiát, nem csináltunk semmit máshogy. Vegyük észre, hogy valójában a pozijaink is UGYANAZOK voltak végig, hiszen amikor neked szemben volt két nyitott pozi, az valójában UGYANAZ, mint amikor nekem 0 pozim volt.

Bántás nélkül, ha ezt ezek után nem érti itt valaki, akkor annak nem való a tőzsde...

Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:15
Előzmény: #164  Phylaxa
#168
Hé, a költségek felét megúsznátok, ha a zárás időpontjában nyitnátok meg az első pozit (azt, ami egyébként is maradna a korrekcióra), addig úgyis 0-ban vagytok a költségek nélkül :)))

A stratégiában ez hatalmas kockázat nélküli nyereség lenne!

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:13
Előzmény: #161  Phylaxa
#167
Mondok egy példát. BUX most 18.000. Felmegy 20.000-re, majd vissza le 18.000-re.

1. Mit csinálsz te?
- Nyitsz shortot és longot 18.000-en.
- Majd mondjuk 18.500-on látod, hogy emelkedik, zárod a shortot.
- 20.000-nél megnyitod újra a shortot.
- 19.500-nál zárod a korábbi longot.
- és lejöttünk 18.000-re, ahol megint longot nyitsz.

Összesen 6 ügyleted volt, kifizettél 6 jutalékot. Kerestél 1500 pont longgal, és 1500 pontot shorttal. Ez 3000 pont.

2. Én:
- 18.000-nél nem csinálok semmit.
- 18.500-ál ahogyan te is, én is ugyanazt veszem észer, nyitok longot.
- 20.000-nél elérjük a sávtetőt és ugyanazt csinálom, mint te, lezárom a longomat.
- 19.500-nál megint ugyanúgy észreveszem, hogy lefelé megyünk mint te és nyitok egy shortot.
- 18.000-él ezt lezárom.

Össezsen 4-szer kötöttem. Kerestem longgal 1500 pontot, és shorttal 1500 pontot. Azaz 3000-et.

Pontosan UGYANAZOKAT a trendeket kerestük meg, hiszen pontosan UGYANAZOKAT a döntéseket hoztuk meg, pontosan UGYANAZOKAT a kockázatokat futottuk végig és pontosan UGYANANNYIT kerestünk is. De te a feleslegesen szembenyitott pozikkal sokkal több jutalékot fizettél.

Nem folytattunk más stratégiát, nem csináltunk semmit máshogy. Vegyük észre, hogy a pozijain UGYANAZOK voltak, hiszen amikor neked szemben volt két nyitott pozi, az valójában UGYANAZ, mint amikor nekem 0 pozim volt.

Bántás nélkül, ha ezt ezek után nem érti itt valaki, akkor annak nem való a tőzsde...
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:11
Előzmény: #163  Drian875
#166
A nagy széleknél figyelem én is az indikátorokat. Még sajátokat is készítettem. De a legjobb mindig a kitörés-visszatámasz vagy szakadás-visszateszt.

Egyébként pedig, ha nem váratlan hír érkezik, akkor valahogy az ember megérzi. Egyre idegesebb lesz és inkább zár mindent. :)
stock33
stock33 2014. 10. 10. 20:09
Előzmény: #158  Phylaxa
#165
"Korrekt. Csak a nyertes pozikat zárom. Ugyanazt mondjuk."

még csak véletlenül se ugyanazt mondjuk

amíg te tél közepén, amikor odakint -20C fog van, a lakásban meg +30C fok, te bekapcsolod a légkondit, addig én leveszem a fűtést
a különbség jól látható a fűtés- és villanyszámlán

amíg neked ellepozíciókban áll a tőkéd, addig az enyém szabad, és bármibe beugorhatok...
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:06
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#164
Szerintem én értem. :)

Ebből egyébként egyet lehetett megtudni biztosan. Az pedig az, hogy ti még nem kereskedtetek le egy sávot 50 pozival. Ebben biztos vagyok. Ezért mondtam, hogy kérdezzetek meg valakit, aki csinált ilyet. Tényleg izgalmas. Furcsa, hogy tök mindegy merre megy csak mozogjon és persze az alapfeltétel, hogy a sávban eltöltsön minél több időt és ott jó szapora legyen.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 19:57
Előzmény: #125  Phylaxa
#163
Sávkereskedés:

Nyilván akkor van értelme, ha sávban mozog a piac.

Mikor következik ez be?

Sávban mozgás korrekciót jelent, lapos korrekciót. Ha elliott-i értelemben nézzük, akkor ennek 4. hullámban van a legnagyobb esélye (70-80%), ami azt jelenti, hogy a trendben a legerősebb, legintenzívebb, legnagyobb forgalommal járó szakasz után van, előtte a momentum indikátorok "extrém" sávban tartózkodnak. Szóval tudom (v inkább számítok rá) mikor lehet sávra számítani, ráadásul tudom, hogy ehhez milyen fibo szint tartozik. A legeredményesebb, ha nem a megelőző trenddel szemben, hanem azzal egyirányba lépek be. Mikor tudom, hogy a sáv tetején van a piac. Nem tudom, csak feltételezésem van rá. Ezért a második LL vagy HH lövöm meg, vagy második tetőt/aljat. A jobb meglövés érdekében nézem az emelkedés szerkezetét és több tf-n vizsgálom a helyzetet. Valóban nem lesz minden lövés sikeres, de több lesz az, mint nem. A sikertelen lövések egy részét tudom pluszban zárni, de persze van, hogy a stop vesz ki, azonban a játék pozitív összegű. Ezen felül van két kedvelt alakzatom:
trend után csatornában esik, majd hármas szerkezetben csatornában emelkedik, trend ellen elég gyors mozgás jön, mivel a legtöbb ilyen esetben bika, illetve medve csapda alakul ki, célár az első esés alja, azaz a csatorna alja, onnan szép a trend meglövése, mert akkor a sávot is törheti.

Nézz rá a tegnapi véget ért Mtel mozgásra. 56-n, 57-n és 58-n álltam, az 58-as tételt nem vitte el a piac. Gyakran slingshot is kialakul ilyen helyzetekben. Autóban ültem, investing chartját láttam csak, ezért nem volt pontos képem a piacról, az időzítést nem volt tökéletes, osztottam a belépőt (nem szoktam). Sávtetőn sáv letörésre játszottam, előtte indikátor 30 alatt óráson, második tetőt lőttem.... stb. rengeteg olyan dolog van, ami segít. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a reggeli lerántásban nem tudtam zárni, de még benne vagyok, az, hogy ez jó döntés volt-e, majd hétfőn kiderül. A tény, hogy a várakozás bejött.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:54
Előzmény: #161  Phylaxa
#162
Tényleg nem érted?
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:51
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#161
Figyelj! Én azért fizetek, mert felfelé és lefelé is nyitok.

Te pedig mivel egy zseni vagy ezért először fölfelé fizetsz, majd nyitsz egyet lefelé és azért is fizetsz.

2-2.

Ki fizetett többet?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek