Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:35
Előzmény: #178  Drian875
#180
Nincs miről beszélni: 1 short és 1 long az bizony egyenlő a 0 pozi. Akármit hisz róla bárki, az akkor is az.

Értelmetlen tovább ragozni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:34
Előzmény: #175  Phylaxa
#179
Ebben a példádban annyi a különbség, hogy sűrűbben döntöttél, így mégtöbb jutalékot termelsz. Az egymással szembenyitott pozi = 0 pozi. Értelmetlen, csak a jutalékot fizeted.

Sajnálom, ha ezt nem látod be.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:33
Előzmény: #175  Phylaxa
#178
Hum-hum.

nyitod a pozit 18000-n
18500 zárod a nyertes és nyitsz két ellentétes pozit.
Majd a piac nem felfelé megy, hanem lefelé, azaz van egy jó pozid és van két vesztes, azaz összességében van egy veszteséges és x-szeres bróker díjad.

Mert nem marad sávban...
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:31
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#177
Az nagyon jó, hiszen közben az egyikkel pénzt keresel. Még jobb mint gondoltam. :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:28
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#176
Kár vitatkozni, még oktatnia kell a piacnak.

Egy erősebb trend esetén, majd elkezdődik az oktatás, két-három stop nélküli pozi, esetleg réssel kombinálva, esetleg margin call majd jelzi, hogy hoppá vmi nem oké a stratégiában.

Az okos más kárán, a bolond a sajátján tanul!
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:28
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#175
Aha. Végre kiderül, hogy semmit sem értettél abból amit mondtam. Tehát nézzük a példád.

18000-en nyitok két ellentétes pozit.
18500-on lezárom a nyertest és nyitok két ellentétes pozit.
19000-en lezárom a nyertest és nyitok ellentétes pozit.
19500-on ugyanez és 20000-en is ugyanez.
Lefelé ugyanez.

Eredmény: lekereskedtem lefelé és felfelé az egészet és maradt nyitva 5 long pozim.

Mivel sávban marad, nekem mindegy, hogy hogyan teszi meg az utat a két szél között. Te viszont izgulhatsz, mert te oda-vissza várod a két értékednél és nem biztos, hogy azonnal meg is csinálja. A legnagyobb valószínűséggel tesz egy két kanyart 3 hónap alatt. Nos én erről beszélek. Te pedig egy sima fel-le-ről, ami nagyon ritka, miközben neked úgy áll benne a pénzed, hogy nem tudod zárni, én pedig közben 10-15 pozit lezárok. Ok?
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:27
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#174
JUTALÉK VAN
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:26
Előzmény: #151  Phylaxa
#173
A SZEMBE NYITÁSRA NINCS MARGIN A 2 TÖRE VAN 1
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:23
Előzmény: #170  Phylaxa
#172
"Azt viszont nem fogom senkinek sem elhinni, hogy egy sávban pontosan megmondja 3 hónapon keresztül az összes le-felt"

Persze, hogy senki nem mondja meg pontosan. De nem érted, hogy a szembenyitott pozi NEM JÓ SEMMIRE?

Attól nem leszel se eredményesebb, se kevésbé kockázatos.

Ugyanazokat a döntéseket, ügyleteket meg tudod hozni anélkül is, ugyanakkora kockázattal. FELESLEGESEN fizetsz több jutalékot.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:21
Előzmény: #166  Phylaxa
#171
Mert vszinu a többiekkel ellentétben nyereséges a kereskedésed, vagy közel állsz hozzá. Már nem a nagy fordulatot keresed, hanem a trendben való részvételt, amikor nagyobb eséllyel, nagyobb mértékkel mozdult el a te irányodba a piac. A trendben lévő szünetet, korrekciót, azaz a jó belépési szintet keresed a trenben való részvételre.

Azt hiszem, hogy akik a nagy fordulatot keresik, a trend helyett, nem tudnak nyereségesen kereskedni hosszútávon.
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:19
Előzmény: #165  stock33
#170
"amíg neked ellepozíciókban áll a tőkéd, addig az enyém szabad, és bármibe beugorhatok.."

Ebben teljesen igazad van. Az alternatívákkal sosem szállok vitába. Kívánom, hogy jöjjenek be neked és gyorsan tegyék ezt!

A celsius fokokkal sem vitatkozok, hiszen én is ezt teszem, ha a valóságról van szó.

Azt viszont nem fogom senkinek sem elhinni, hogy egy sávban pontosan megmondja 3 hónapon keresztül az összes le-felt. Arról nem is beszélve, hogy mennyiszer éri el benne a sávszélt és hányszor fordul belül fel-le. Szóval ez van.

Én szerintem értitek ti ezt, csak hát vitatkozzunk kicsit. Jelzem, én csak hozzászólni akartam. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:18
Előzmény: #161  Phylaxa
#169

Mondok egy példát. BUX most 18.000. Felmegy 20.000-re, majd vissza le 18.000-re.

1. Mit csinálsz te?
- Nyitsz shortot és longot 18.000-en.
- Majd mondjuk 18.500-on látod, hogy emelkedik, zárod a shortot, nyitva marad a longod.
- 20.000-nél sávtető van, nem tudod merre megy, megnyitod újra a shortot, longot tartod.
- 19.500-nál ezt a korábbi longot, a shortot megtartod.
- és lejöttünk 18.000-re, ahol megint longot nyitsz a short mellé.

Összesen 6 ügyleted volt, kifizettél 6 jutalékot. Kerestél 1500 pontot longgal, és 1500 pontot shorttal. Ez 3000 pont.

2. Én:
- 18.000-nél nem csinálok semmit.
- 18.500-ál ahogyan te is, én is ugyanazt veszem észre, ezért nyitok longot.
- 20.000-nél elérjük a sávtetőt és ugyanazt csinálom, mint te, zárom a longomat (valójában te is ezt csináltad, csak neked szemben lett ellentétes pozid).
- 19.500-nál megint ugyanúgy észreveszem, hogy lefelé megyünk mint te és nyitok egy shortot.
- 18.000-él ezt lezárom.

Én össezsen 4-szer kötöttem, 4 jutalékot fizettem ki. Kerestem longgal 1500 pontot, és shorttal 1500 pontot. Azaz 3000-et.

Micsoda meglepetés. Miután mindketten pontosan UGYANAZOKAT a döntéseket hoztuk, ugyanazokat a trendeket játszottuk meg, ugyanannyit kerestünk is. És végig pontosan UGYANAKKORA kockázatunk volt.

De te sokkal több jutalékot fizettél, mint én. A feleslegesen szembenyitott pozikkal.

Nem folytattunk más stratégiát, nem csináltunk semmit máshogy. Vegyük észre, hogy valójában a pozijaink is UGYANAZOK voltak végig, hiszen amikor neked szemben volt két nyitott pozi, az valójában UGYANAZ, mint amikor nekem 0 pozim volt.

Bántás nélkül, ha ezt ezek után nem érti itt valaki, akkor annak nem való a tőzsde...

Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 20:15
Előzmény: #164  Phylaxa
#168
Hé, a költségek felét megúsznátok, ha a zárás időpontjában nyitnátok meg az első pozit (azt, ami egyébként is maradna a korrekcióra), addig úgyis 0-ban vagytok a költségek nélkül :)))

A stratégiában ez hatalmas kockázat nélküli nyereség lenne!

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:13
Előzmény: #161  Phylaxa
#167
Mondok egy példát. BUX most 18.000. Felmegy 20.000-re, majd vissza le 18.000-re.

1. Mit csinálsz te?
- Nyitsz shortot és longot 18.000-en.
- Majd mondjuk 18.500-on látod, hogy emelkedik, zárod a shortot.
- 20.000-nél megnyitod újra a shortot.
- 19.500-nál zárod a korábbi longot.
- és lejöttünk 18.000-re, ahol megint longot nyitsz.

Összesen 6 ügyleted volt, kifizettél 6 jutalékot. Kerestél 1500 pont longgal, és 1500 pontot shorttal. Ez 3000 pont.

2. Én:
- 18.000-nél nem csinálok semmit.
- 18.500-ál ahogyan te is, én is ugyanazt veszem észer, nyitok longot.
- 20.000-nél elérjük a sávtetőt és ugyanazt csinálom, mint te, lezárom a longomat.
- 19.500-nál megint ugyanúgy észreveszem, hogy lefelé megyünk mint te és nyitok egy shortot.
- 18.000-él ezt lezárom.

Össezsen 4-szer kötöttem. Kerestem longgal 1500 pontot, és shorttal 1500 pontot. Azaz 3000-et.

Pontosan UGYANAZOKAT a trendeket kerestük meg, hiszen pontosan UGYANAZOKAT a döntéseket hoztuk meg, pontosan UGYANAZOKAT a kockázatokat futottuk végig és pontosan UGYANANNYIT kerestünk is. De te a feleslegesen szembenyitott pozikkal sokkal több jutalékot fizettél.

Nem folytattunk más stratégiát, nem csináltunk semmit máshogy. Vegyük észre, hogy a pozijain UGYANAZOK voltak, hiszen amikor neked szemben volt két nyitott pozi, az valójában UGYANAZ, mint amikor nekem 0 pozim volt.

Bántás nélkül, ha ezt ezek után nem érti itt valaki, akkor annak nem való a tőzsde...
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:11
Előzmény: #163  Drian875
#166
A nagy széleknél figyelem én is az indikátorokat. Még sajátokat is készítettem. De a legjobb mindig a kitörés-visszatámasz vagy szakadás-visszateszt.

Egyébként pedig, ha nem váratlan hír érkezik, akkor valahogy az ember megérzi. Egyre idegesebb lesz és inkább zár mindent. :)
stock33
stock33 2014. 10. 10. 20:09
Előzmény: #158  Phylaxa
#165
"Korrekt. Csak a nyertes pozikat zárom. Ugyanazt mondjuk."

még csak véletlenül se ugyanazt mondjuk

amíg te tél közepén, amikor odakint -20C fog van, a lakásban meg +30C fok, te bekapcsolod a légkondit, addig én leveszem a fűtést
a különbség jól látható a fűtés- és villanyszámlán

amíg neked ellepozíciókban áll a tőkéd, addig az enyém szabad, és bármibe beugorhatok...
Phylaxa 2014. 10. 10. 20:06
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#164
Szerintem én értem. :)

Ebből egyébként egyet lehetett megtudni biztosan. Az pedig az, hogy ti még nem kereskedtetek le egy sávot 50 pozival. Ebben biztos vagyok. Ezért mondtam, hogy kérdezzetek meg valakit, aki csinált ilyet. Tényleg izgalmas. Furcsa, hogy tök mindegy merre megy csak mozogjon és persze az alapfeltétel, hogy a sávban eltöltsön minél több időt és ott jó szapora legyen.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 19:57
Előzmény: #125  Phylaxa
#163
Sávkereskedés:

Nyilván akkor van értelme, ha sávban mozog a piac.

Mikor következik ez be?

Sávban mozgás korrekciót jelent, lapos korrekciót. Ha elliott-i értelemben nézzük, akkor ennek 4. hullámban van a legnagyobb esélye (70-80%), ami azt jelenti, hogy a trendben a legerősebb, legintenzívebb, legnagyobb forgalommal járó szakasz után van, előtte a momentum indikátorok "extrém" sávban tartózkodnak. Szóval tudom (v inkább számítok rá) mikor lehet sávra számítani, ráadásul tudom, hogy ehhez milyen fibo szint tartozik. A legeredményesebb, ha nem a megelőző trenddel szemben, hanem azzal egyirányba lépek be. Mikor tudom, hogy a sáv tetején van a piac. Nem tudom, csak feltételezésem van rá. Ezért a második LL vagy HH lövöm meg, vagy második tetőt/aljat. A jobb meglövés érdekében nézem az emelkedés szerkezetét és több tf-n vizsgálom a helyzetet. Valóban nem lesz minden lövés sikeres, de több lesz az, mint nem. A sikertelen lövések egy részét tudom pluszban zárni, de persze van, hogy a stop vesz ki, azonban a játék pozitív összegű. Ezen felül van két kedvelt alakzatom:
trend után csatornában esik, majd hármas szerkezetben csatornában emelkedik, trend ellen elég gyors mozgás jön, mivel a legtöbb ilyen esetben bika, illetve medve csapda alakul ki, célár az első esés alja, azaz a csatorna alja, onnan szép a trend meglövése, mert akkor a sávot is törheti.

Nézz rá a tegnapi véget ért Mtel mozgásra. 56-n, 57-n és 58-n álltam, az 58-as tételt nem vitte el a piac. Gyakran slingshot is kialakul ilyen helyzetekben. Autóban ültem, investing chartját láttam csak, ezért nem volt pontos képem a piacról, az időzítést nem volt tökéletes, osztottam a belépőt (nem szoktam). Sávtetőn sáv letörésre játszottam, előtte indikátor 30 alatt óráson, második tetőt lőttem.... stb. rengeteg olyan dolog van, ami segít. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a reggeli lerántásban nem tudtam zárni, de még benne vagyok, az, hogy ez jó döntés volt-e, majd hétfőn kiderül. A tény, hogy a várakozás bejött.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 19:54
Előzmény: #161  Phylaxa
#162
Tényleg nem érted?
Phylaxa 2014. 10. 10. 19:51
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#161
Figyelj! Én azért fizetek, mert felfelé és lefelé is nyitok.

Te pedig mivel egy zseni vagy ezért először fölfelé fizetsz, majd nyitsz egyet lefelé és azért is fizetsz.

2-2.

Ki fizetett többet?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek