Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 11:27
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#240
Te már azzal is keresel, hogy nem nyitsz longot :), ők meg soha nem értik meg a kérdésed, mert life long range-ben gondolkoznak, hiszen ismerik a piacot, évtizedes tapasztalatuk van :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 11:25
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#239
kipucolni a sávot 50x, uhum persze, nagyotmondás, a sávot sem ismeri, nincs tapasztalata, majd lesz... a piac, ha sávozik nem marad ennyiszer a sávban... 10 alatt van, ha szélesebb sávban gondolkozunk, de a harmadik sávból való kitörési kísérletet ellenirányba, már nyereségesen lehet lőni és az rr arány egynél nagyobb, bár ha még nem hallott a risk-reward-ről, akkor csak egy balek, nem trader.... aminek a leírtak alapján nagyon nagy az esélye
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:21
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#238
mondjuk esik 3 napig....ezek azt állítják, hogy lezárnak minden short pozit nyerőben.....világos....de arról nem beszélnek, hogy mi van a long pozival meg ,hogy mikor nyitnak shortot újra....ja, ha felmegy?? ja, értem....és esik még 3 napig.....most éppen az van kialakulóban a tőzsdéken, hogy hetekig fog esni, sőt hónapokig, akkor a longon hol fognak keresni???
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:17
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#237
hát én tudom, meg értem is....ezek rulettoznak....a sávból meg, ha kitör,akkor lapátolják a veszteséget....a záráskor nyit...világos,mert akkor és csak onnét van játékban, hiszen addig védve volt a nyereségtől és a veszteségtől is....
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#236
:) Lehet, ennek ellenére jó néhány nevezetes skalpom volt az elmúlt időben (pl: "csányi féle eladás előtt jeleztem a brutál esést, Bux esés cca. 4000 pont-, usd elszállás - előre kiírtam, nem utólag...stb, stb, stb) .

A módszeredet védesd le, mert akkor csak magadat tudod megszívatni, jó alaposan.

Kérlek jelentkezz majd akkor is, amikor megjön az első margin call, vagy zárod a számlád! Mi szóltunk, nem a piac, nem a brókerek, hanem egyedül TE leszel a felelős, mert elbuktad mindened!

"nem az a baj, ha valaki hülyeséget mond, hanem az amikor komolyan is gondolja"
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:17
Előzmény: #233  Phylaxa
#235
"Igazából nem is akartam vitatkozni, csak hozzászóltam. Nem fogom beléjük beszélni, hogy hogyan lehet egy sávot kipucolni 50-szer. :)"

A tegnap leírt példádban a pénztárcádat pucoltad ki.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:16
Előzmény: #233  Phylaxa
#234
"Teljesen igazad van. Először meg kellene érteniük, hogy mit állítunk. De még arra is lusták, hogy lerajzolják."

Értjük, mit állítotok. Leírtátok. Szerintetek 1 long meg 1 short nem 0 pozi, hanem van értelme. Nincs értelme, csak felesleges jutalék. Ilyen egyszerű.

Buyandhold leírt egy egyszerű példát. Megnézted rá a válaszunkat? Arról mit gondolsz? Beszéljünk akkor konkrét egyszerű példáról.
Phylaxa 2014. 10. 11. 11:13
Előzmény: #213  buyandhold
#233
Teljesen igazad van. Először meg kellene érteniük, hogy mit állítunk. De még arra is lusták, hogy lerajzolják.

Igazából nem is akartam vitatkozni, csak hozzászóltam. Nem fogom beléjük beszélni, hogy hogyan lehet egy sávot kipucolni 50-szer. :)

De azért jól esik, hogy valaki szintén hozzászól, aki használja a módszert. Ráadásul semmi bonyolult sincs benne. Szóval köszi. :)

Van aki még arra is lusta, hogy megértse, hogy csak a kezdésnél van páros (ellentétes) netto nullád. Leírtam, nem érdekli. Akkor miről beszél? :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#232
Sosem azzal van a baj, hogy valaki valamit nem tud. Hanem ha nem is akarja megtanulni, megérteni. Sőt, ellenséges a jó szándékú segítővel.

Az alapokkal nincs tisztában, aki szerint van értelme az ellentétes poziknak...
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 11:09
Törölt hozzászólás
#231
stock33
stock33 2014. 10. 11. 11:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#230
a 215-ön hozzászólásomból sokat tanulhatsz...

ha kiszűröd a kereskedésedből a brókeretetős, általad "fedezeti pozíciónak" hívott marhaságot, azaz visszatérsz a mezei általános tőzsdézéshez, akkor sok pénzt takaríthatsz meg.

levédésével fölösleges próbálkoznod, hülyeséget nem lehet levédetni!!!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 10:39
Törölt hozzászólás
#229
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 10:19
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#228
Pont az ilyen emberek miatt "rendelte el" az EU pár éve a MIFID tesztet, amit minden befektetőnek, saját érdeke védelmében, ki kell töltenie, ahhoz, hogy kereskedhessen, vehessen kockázatos termékeket. Itt fennáll a bróker felelőssége is, hogy kitöltette e a tesztet, megfelelt-e valójában rajta. Gondolom jó magyar szokás szerint papír- ide x - és kész, tradelhet....
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 10:15
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#227
"már értem....mivel fogalma sincs, hogy merre megy a piac ezért nyit kettő ellentétes pozit...így nyugodtan nézheti,mert nem veszít semmit"

De ezt ingyen is megteheti szétnyitott pozi nélkül. Ülök és nézem a piacot pozi nélkül (ehhez tök felesleges 1 short és 1 long).

"amikor az egyik pozi plusszt mutat,akkor zárja,mert jó érzés, hogy nyert"

Pedig akkor még nem nyert semmit. És ezzel a zárással nyitott tulajdonképpen egy ellenirányú pozit.
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 10:14
Előzmény: #223  stock33
#226
Aludtam egyet, basszus, ez tényleg nem vicc, valakik hisznek benne, hogy ez a módszer működik, pénzt termel.

Azt hiszem Mr. Guru még sokra viszi, szakmai hozzáértése hasonlít Mr. Kuszaszemhez, őt is a csoda a jegybank élére repítette, még lehet tőzsde elnök :)

a sikeres kereskedő rendelkezik néhány képességgel, vagy kifejleszti azokat, a sikeres kereskedőnek van néhány nélkülözhetetlen feladata, melyet minden nap, minden kötéskör elvégez. Ezek egyike a statisztikájának vezetése, szerintem ő ezt sem teszi.

"aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest..."

Én vezetek statisztikát, évek óta, a magyar piacra vonatkozó statisztika néha megdöbbentő adatokat ad, mutat, a szeptemberi hazai statisztikám is.

Akkor nézzük a múlt hónapot a magyar piacon, szóval 22 ügylet 6 veszteséges, 16 nyereséges, napon túli pozíció 14 db, ebből short 11 db, melyből 2 határidő (azaz nincs extra díj), miért lényeges, h napon túli short, mert a napon túli pozi költsége nagyon sok. A nyereség költség arány a következő volt 7:5. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem vagyok swing kereskedő, inkább DT, ami nyilván kisebb mozgások meglövését jelenti.

Két bróker számlám van, ha a fenti kötések nagy részét nem a kedvező tarifával rendelkező brókernél kötöm, akkor a fenti szám már nem igaz.

Profi traderek számításait olvastam néhány éve, ahol matematikai alapon bebizonyították, hogy a magyar piacon nem lehet sikeresen DT-ni a határidő esetében, mert a sikeres traderek találati pontossága a ker. költségek miatt (+ a rés kockázat) negatívba viszi a mérleget. (DT 48-52, vagy 44-56 közötti találati arányok vannak)

nem várok sokat olyan embertől aki nem érti:

-1+1=0

Ő a brókerek álma...ha ő köt a bróker nyugodtan alszik, mert biztos nyer az ügyfélen (remélem nem vmi álbróker osztotta meg a tuti módszert...)

"mindenek van hátra kivéve az emberi hülyeséget és a Szovjetuniót"
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 10:14
Előzmény: #223  stock33
#225
Aludtam egyet, basszus, ez tényleg nem vicc, valakik hisznek benne, hogy ez a módszer működik, pénzt termel.

Azt hiszem Mr. Guru még sokra viszi, szakmai hozzáértése hasonlít Mr. Kuszaszemhez, őt is a csoda a jegybank élére repítette, még lehet tőzsde elnök :)

a sikeres kereskedő rendelkezik néhány képességgel, vagy kifejleszti azokat, a sikeres kereskedőnek van néhány nélkülözhetetlen feladata, melyet minden nap, minden kötéskör elvégez. Ezek egyike a statisztikájának vezetése, szerintem ő ezt sem teszi.

"aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest..."

Én vezetek statisztikát, évek óta, a magyar piacra vonatkozó statisztika néha megdöbbentő adatokat ad, mutat, a szeptemberi hazai statisztikám is.

Akkor nézzük a múlt hónapot a magyar piacon, szóval 22 ügylet 6 veszteséges, 16 nyereséges, napon túli pozíció 14 db, ebből short 11 db, melyből 2 határidő (azaz nincs extra díj), miért lényeges, h napon túli short, mert a napon túli pozi költsége nagyon sok. A nyereség költség arány a következő volt 7:5. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem vagyok swing kereskedő, inkább DT, ami nyilván kisebb mozgások meglövését jelenti.

Két bróker számlám van, ha a fenti kötések nagy részét nem a kedvező tarifával rendelkező brókernél kötöm, akkor a fenti szám már nem igaz.

Profi traderek számításait olvastam néhány éve, ahol matematikai alapon bebizonyították, hogy a magyar piacon nem lehet sikeresen DT-ni a határidő esetében, mert a sikeres traderek találati pontossága a ker. költségek miatt (+ a rés kockázat) negatívba viszi a mérleget. (DT 48-52, vagy 44-56 közötti találati arányok vannak)

nem várok sokat olyan embertől aki nem érti:

-1+1=0

Ő a brókerek álma...ha ő köt a bróker nyugodtan alszik, mert biztos nyer az ügyfélen (remélem nem vmi álbróker osztotta meg a tuti módszert...)

"mindenek van hátra kivéve az emberi hülyeséget és a Szovjetuniót"
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 10:01
#224
már értem....mivel fogalma sincs, hogy merre megy a piac ezért nyit kettő ellentétes pozit...így nyugodtan nézheti,mert nem veszít semmit / rulett effektus/......amikor az egyik pozi plusszt mutat,akkor zárja,mert jó érzés, hogy nyert...ilyenkor persze a másikat nem nézi,mert az nem nyereséges...na most utána nézi a másikat és várja, hogy nyereségbe forduljon....igaz eddig semmit nem nyert ,de jó érzés, hogy zárt egy nyerő pozit.....,de még senki nem írta le, hogy mikor nyit újra pozit???
stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:42
Előzmény: #213  buyandhold
#223
a brókerek belőled élnek, aki értelmetlenül nyitogatsz értelmetlen pozíciókat!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:36
Előzmény: #213  buyandhold
#222
Ez egyre jobb...

"aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest..."

De nem érted, hogy amit te megléptél UGYANAZT meg lehet tenni szembenyitás nélkül fele akkora jutalékkal?

Ugyanazt!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:34
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#221
Na, pontosan ezt írtam neki én is:)

És biztos vagyok benne, hogy még mindig nem értik...

1 long + 1 short = 0. Egyszerűen, mert -1+1=0.

Aki ezt nem érti, annak nem való a tőzsde.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek