Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2009. 11. 01. 15:18
Előzmény: #2198  Törölt felhasználó
#2200
Teljesen korrekt és egyetértek. Az a baj, hogy sokan azt hiszik a hitelválság miatti likviditási gond megoldásával helyre áll a gazdaság. Nos a gazdaság a megrendelésektől és a vásárlóerőtől függ. Ami viszont most zajlik az pontosan a munkanélküliség növekedése és a vásárlóerő megtorpanása. Ezt pénznyomással soha nem oldották még meg. Nem is lehet. Most jön majd a hogyan is indítsuk be a gazdaságot vitakör. Nálunk különösen időszerű.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 15:17
Előzmény: #2196  Törölt felhasználó
#2199
Luxus cikkeket azért veszi a sok panel proli mert elhitették velük hogy csak akkor vagy fasza csávó ha van:
-plazma tv
-3 évente uj auto (0% hhitelbol persze)
-uj szamitogép 2 évetne
-lehetoleg uj epitesu hazba koltozz mert az a sikk.
-DvD a legfaszabb hifi meg 5.1 es cucc.

Az átlag emberek ettől érzik magukat többre...
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 15:04
Előzmény: #2197  Törölt felhasználó
#2198
Azért kell leállnia, mert esztelenség lenne tovább folytatni. Egy leeresztett lufit sokkal könnyebb fújni mint egy eresztőt. A pénznyomda eredménye 1% gazdasági növekedés lett. Túl sok ahhoz, hogy legyen értelme folytatni. A célja a pénzügyi rendszer megmentése volt, a defláció ellen nincs értelme ilyen formán küzdeni. Nincs az a pénz. Sajnos hagyni kell a rendszert leépülni.

Nézzük mi lett az eredménye a pénznyomdának:
- megindult a termelés, készletfelhalmozás, ami deflációhoz vezet, mivel a kisemberhez nem jutott el a pénz, ezért nem tud fogyasztani. Akkor mi ellen is küzd Bernanke? És hogyan?
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:49
Előzmény: #2191  Törölt felhasználó
#2197
A pénznyomdának nyilván célja a bankrendszer összeomlásának megakadályozása, de nem csak az. A FED fő motivációja a defláció elleni küzdelem, mert azt tartják a gazdaságra a legártalmasabbnak. Szóval amíg a defláció napirenden van, addig nem fog megállni a pénznyomda.

"A pénznyomda pedig le fog állni, mert le kell állnia. "
Miért kellene?
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:46
Előzmény: #2193  Törölt felhasználó
#2196
Sőt, a luxuscikkek fogyasztásából visszavenni 100x jobb, mint a szükséges kajaadagból. Ilyen szempontból szerencsésebb a helyzet, mint a korábbi nagy válságokban.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:44
Előzmény: #2194  Törölt felhasználó
#2195
..., aki az ő növekvő fogyasztásukra épít.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:43
Előzmény: #2181  Törölt felhasználó
#2194
Japán, Dél-Korea is az eladósodás útján jár. A nyugati világ velük együtt a világ gazdaságának 80-90%-át adja. A maradék 10-20% nem függetlenítheti magát a világ többi részétől, túl kicsik hozzá.
Szóval igen szűklátókörű
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:40
Előzmény: #2188  Törölt felhasználó
#2193
Rossz megközelítés a nélkülözhető cikkek fogyasztása felől megközelíteni a válságot. '29-ben nem az okozta a válságot és a végeredmény sokak számára nem a luxuscikkek fogyasztásának csökkentése volt, hanem nem volt mit enniük.
Ez egy hitelválság, hogy milyen cikkek fogyasztása van mögötte, az másodlagos.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 09:28
Előzmény: #2191  Törölt felhasználó
#2192
outsider,

A próféta szóljon belőled! :)

"...szerintem Amerikának a pénznyomdával csak annyi célja volt, hogy a nagybankokat ellássa akkora likviditással, ami meg tudja menteni a rendszert az összeomlástól..."

és

"A pénznyomda pedig le fog állni, mert le kell állnia."

"Az van, amit korábban is írtál már, a hitelválságot hagyni kell kifutni és pár év elteltével a gazdaságélénkítés már működni fog, pláne ha nem hitelből történne."
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 08:50
Előzmény: #2187  Törölt felhasználó
#2191
Drop én is hasonlóan látom a helyzetet, mint te, azzal a különbséggel, hogy szerintem Amerikának a pénznyomdával csak annyi célja volt, hogy a nagybankokat ellássa akkora likviditással, ami meg tudja menteni a rendszert az összeomlástól. Ezt tavasszal mondták is és ezt ők is tudják, hogy a válságból nem tudnak ilyen egyszerűen kijönni, de egy ilyen helyzetben nincs helye pesszimizmusnak a FED részéről. Pánik lesz, van így is. A pénznyomda pedig le fog állni, mert le kell állnia. Ha még nem állt le. Ne feledjük, azt is csak jóval később tudtuk meg, hogy az USA recesszióba került.

Írtam korábban, hogy a probléma az, hogy a pénz nem jut el a fogyasztóhoz, erre azt írtad, hogy roncsprémium, első lakáshoz jutási támogatás. Igen, adtak, de ezt te is tudod hova vezetett megint. Előrefogyasztáshoz, a lakosság újbóli növekvő eladósodásához.

Az van, amit korábban is írtál már, a hitelválságot hagyni kell kifutni és pár év elteltével a gazdaságélénkítés már működni fog, pláne ha nem hitelből történne.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 08:42
Előzmény: #2185  Törölt felhasználó
#2190
Feta,

"Megfelelő tőkeáttétel melllett most sokat lehet nyerészkedni, mert elég sokat ugrál fel le a piac. Nekem egy ideje már nincs munkám csak ebből tudok meglenni ami itt összejön, "

Na, ebből nem lesz gazdasági teljesítmény, a "hullámlovaglás" ugyanis nem alapszükséglet. :)
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 08:41
Előzmény: #2187  Törölt felhasználó
#2189
Feta,

Szerintem pedig pont nem az állam költekezése a megoldás, pláne nem hitelből.

Viszont emiatt nem látok lehetőséget a gyors megoldásra, egyszerűen be kellene állnia a fogyasztásnak egy alacsonyabb, a tényleges szükségletekhez jobban illeszkedő szintre, ráadásul a hitelekkel túlfűtött gazdaságnak is át kellene állnia egy jóval alacsonyabb hitelaránnyal is működőképes szintre. Első sorban az állami és lakossági eladósodás mértékét kellene csökkenteni, és ez nyilván nem megy gyorsan...

Egyedül egy fogódzót látok, mégpedig azokban a régiókban, ahol az emberek fogyasztása még nem éri el a szükségleteknek megfelelő szintet (pl. Kína, India, harmadik világ), ott kellene emelni a fogyasztási és termelési szintet, de leginkább az alapszükségleteknek valóban megfelelő termékekkel és szolgáltatásokkal...
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 08:31
Előzmény: #2181  Törölt felhasználó
#2188
Nem vitatva, sokkal inkább egyetértve dlph és drop véleményével, szerintem két dolog körül kell keresnünk a válság okait:

1. az állam és a lakosság eladósodásának mértéke elérte a tűréshatárt,

2. és emiatt a lakosság első sorban a nélkülözhető fogyasztási cikkek területén fogta vissza drasztikusan a fogyasztását.

Amennyiben egy gazdaság a nélkülözhető (mondhatni felesleges) fogysztási cikkek termelésére és fogysztására épül, ráadásul mindezt egyre nagyobb részt hitelből valósítja meg, a gazdasági csúcsteljesítmény szükségszerűen lufi, a túlfújt lufi pedig óhatatlanul nagy durranással "ereszt le"...

A beteg fogyasztási szerkezetből adódó problémákat pedig súlyosbítja, hogy az állam - a felelsleges kiadásainak finanszírozásával - szintén betegesen eladósodott.

A hitelezés újraindítása sajnos nem old meg semmit, csak elmélyíti, újrateremti a korábbi alapproblémát.

Valóban, kultúrális okokra vezethető vissza a felesleges fogysztás és a szükségtelen mértékű eladósodás...
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 01:04
Előzmény: #2183  Törölt felhasználó
#2187
Én szerintem úgy lehetne kijönni a válságból ha az állam elkezdene költeni illetve serkentené a pénzforgalmat, mert a megszorítások csak rövid távon lennének/voltak jók.

Addig amig csak páran szorítottak meg addig nem volt probléma mert nekik több maradt, de mostmár mindenki megszorít igy nincs pénzforgalom és mindenki a másiktól várja hogy majd fizet.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 01:01
Előzmény: #2183  Törölt felhasználó
#2186
A mi gazdasági problémánk az adófizetési hajlandóság alacsony szintje miatt is nehezen fog megoldodni.

Találkoztam egy fickoval elmesélt hogy a vállalkozásának hogyan kell csak 11e ft adót fizetnie a több 10e helyett.

Igy nem jutunk sehova.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 00:55
Előzmény: #2182  Törölt felhasználó
#2185
Erre irtam: Azárt még életemben szeretnék egy hagyományosan 5-10 éves bikapiacon részt venni, de erre egyre kisebb esélyt látok."

Megfelelő tőkeáttétel melllett most sokat lehet nyerészkedni, mert elég sokat ugrál fel le a piac. Nekem egy ideje már nincs munkám csak ebből tudok meglenni ami itt összejön,

Nem a legbiztosabb bevételi forrás de talán kihuzom addig amíg összejön az irodaszeres boltra valo.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 00:52
Előzmény: #2183  Törölt felhasználó
#2184
a cash most nem a longbol fog dőlni hanem a shortolásbol mindig alkalmazkodni kell a helyzethez.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 00:48
Előzmény: #2182  Törölt felhasználó
#2183
ennek a rövid hsz-ednek a világon semmi értelme sincs
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 00:46
Előzmény: #2181  Törölt felhasználó
#2182
akkor shortolj :)
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 00:38
Előzmény: #2180  Törölt felhasználó
#2181
Kiegészíteném :

7, A plafonig emelkedett eladósodottság a háztartások szintjéig, mely drasztikus fogyasztásvisszaeséshez vezet legalább. Hitelből élés, hitelből létezés.

Fontos leszögezni, hogy ez csak a zsidó-keresztény kultóra sajátja, más kultúrák egyáltalán nem adósodtak el, sőt, a hiteltől is irtóznak , viszont akkor sem fogyasztanak többet, ha egy zsák aranyon ülnek, csak annyit, amennyi a szükségletük. Ez a felfogás ezen népeknél sokezer éves hagyomány, berögzült , a létezéssel egyenértékű alapvetés.

Két dolog kötvetkezik ebből :

1, az akiktől várják a fogyasztás fellendülését import termékek tonnáinak felélését rövid idő alatt - nem fogják ezt megtenni

2, akiktől várnák a régi szinthez közeli fogyasztást, nem tudják megtenni, mert nincs miből (ha lenne miből, új árazást kapna a szektorok 80 % -a , nem csak a bankok. )( az illetszerek, luxuscikkek, ilyesmik nem esnének annyit - szűk állandó réteg a fogyasztó itt).

Részemről ez a fent említett 7. pont a legfontosabb. Ezen így NEM LEHET segíteni ugyanis. A többin se nagyon, de ehhez már hagyományos eszközök sem jók. Hiába a nyomda, hiába az olcsóbb ár, hiába bármi.
Adósságot elengedni lehet, állampolgásr szinten, de ez a történet nem erről szól. Hanem az eladósításról. És ez érte el a tűréshatárt.

Azárt még életemben szeretnék egy hagyományosan 5-10 éves bikapiacon részt venni, de erre egyre kisebb esélyt látok.

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek