Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 26. 04:25
Előzmény: #80459  Törölt felhasználó
#80460
~20 e/m2 kitakarítva

~400 e/m2 ha rakunk oda házakat is

A Rába tulajdonos nélküli Rt !

Nincs tulajdonosi szemmel gondolkodó hatalom a Rábában
Sem a menedzsment sem a tulajdonosok nem gondolkodnak tulajdonosként !

Telek,srv,osztalékpolitika
Miért nem dec 28 a rendkívüli közgyűlés ?!
Pezsgő ....srv ?!

Dec.28 án 120 éves a Rába !
Nincs jó gazda nincs tulajdonos ...?!
120 éves születésnapra minimum 2000 illene
Nem dolgozik,gondolkodik tulajdonosként sem a menedzsment sem az IT de tulajdonosa sincs a Rábának !

Szégyen a 120 éves gyárnak az 1200 as árfolyam !

Tulajdonosként nem lehet mást kérni
Menjenek a döntéshozók !
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 15:26
Előzmény: #80449  pancserlama.
#80459
...hmm...!

...na, "erre köss csomót"...!

"...A Quaestor második embere összehasonlításképp felhozta a Kopaszi-gát közparkja melletti 500 ezer négyzetméteres területen megvalósuló Buda Part néven futó fejlesztést, amelynek az értéke 200 milliárd forintra rúg (400 eFt/m2!)...!

...link

...a Rába telek értékét, - tavaly -, a "szagértők" 10 eFt/m2-re "hozták ki" (a pofám leszakad, mint részvényes!)...!

...ha vissza emlékszel, a korábbi hozzászólásaimban, - többször példákkal is valószínűsítettem -, a Rába telek fajlagos értékeként, az ÁTLAG 300 eFt/m2-es értéket (100 és 500 eFt/m2), amely kifejezetten "illeszkedik", a most igazolt értékhez...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 09:56
Előzmény: #80456  atikasz
#80458
...hmm...!

...a saját tőke mértéke okán, tényleg "?"...!
...gondolom, valaki megunhatta az "állóvizet"...!
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 09:49
Előzmény: #80455  Törölt felhasználó
#80457
...köszi a válaszodat...!

...természetesen, - egyelőre -, a gondolatom eléggé futurisztikus, - ám mint fejlődési irányra -, hasznos ha a Rába figyelme is kiterjed, a JÖVŐBEN...!

...csak ennyit gondoltam jelezni...!

atikasz 2016. 11. 25. 09:45
#80456
szépen engedik lefele semmilyen forgalommal,egyre lejjebb az x napi átlagárfolyam
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 09:30
Előzmény: #80454  Törölt felhasználó
#80455
Miért akadnék ki még jobban? Konstans írogatod a konteós elméleteket, nincs erősebb inger ebben sem. De amúgy ez ponto olyan szinten realitás, mint autót venni online, teszt nélkül. Szerintem elképzelhetetlen, de biztos túl öreg vagyok már, és nem elég rugalmas.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:50
Előzmény: #80448  Törölt felhasználó
#80454
...hmm...!

...bocsi, de ettől még jobban "kiakadsz":

"...Magyarországon még jelentős kihasználatlan potenciál van az e-kereskedelemben, főleg az IPARI SZEGMENSBEN, amit az olyan trendek, mint az Ipar 4.0, automatizálás, robotika és dróntechnológia még tovább erősítenek..."

link

...pedig, ez a jövő, amikor mondjuk Ausztráliából, a minden paramétert tartalmazó, - Rába nettről -, az ottani buszgyártó rendel néhány futóművet, - próbának -, majd ha beválik, - tárgyalások nélkül, mondjuk 100 db-ot...! Ha "túlzottan beválik", akkor jön majd, hosszútávú együttműködést kötni...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 22:10
Előzmény: #80449  pancserlama.
#80453
...hmm...!

...IGEN, mert:

...Az 1 milliárd eurós felszabaduló tőkét Európa harmadik legnagyobb biztosítója befektetheti, szóba jöhet kisebb, könnyen integrálható vállalatok felvásárlása is..."
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 22:00
Előzmény: #80448  Törölt felhasználó
#80452
...köszi a kérdést...!

...háááááát, tudod, a kgy.-n az "óriás" előterjesztésében, valami olyasmiről volt szó, - az indoklásban -, hogy miután a Rába többségi rv. "apucinál" leledzik, ezért a Rábára is vonatkoznak az állami vállalatokra előírt normatívák.

...ezért is változtatták meg az alapszabály néhány pontját...!

...és ha az érzékeim nem visznek tévútra, akkor a "picurik" előterjesztését is, - a "menedzseri rv. opciók kidolgozására" vonatkozóan -, valószínűleg az "állami vállalat"-i titulus okán, szavazhatta le az "óriás"...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 21:45
Előzmény: #80450  lukskypoker
#80451
...hááááát, IGEN...!

...csak mindkettő kgy. döntést igényel, aminek, - eddig -, híre-hamva sincs, hiába kezdeményezték a "picurik"...!

...a másik gond, hogy semmi kapcsolat sincs, - az "óriás", no meg a "picurik" között -, hogy egyeztetni képesek legyenek, az előterjesztéseiket illetően...!

...pedig nem volna haszontalan...!

...stb. stb. stb...!
lukskypoker
lukskypoker 2016. 11. 24. 20:11
Előzmény: #80447  Törölt felhasználó
#80450
Nagyszerű (lenne) az osztival meg a telekkel kezdeni a boncolást...
pancserlama.
pancserlama. 2016. 11. 24. 18:40
Előzmény: #80448  Törölt felhasználó
#80449
link

Leépiti ?

Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 17:13
Előzmény: #80447  Törölt felhasználó
#80448
Ennek már megint mi köze szegény Rábánkhoz?
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 15:41
Előzmény: #80446  Törölt felhasználó
#80447
...hmm...!

"...2017-ben az állami cégek kerülnek a boncasztalra, mindegyik állami intézményen végig kell menni - magyarázta Lzár. Várhatóan megszüntetések és leépítések is lesznek..."

...link
Törölt felhasználó 2016. 11. 23. 23:37
Előzmény: #80444  jofani1
#80446
...hmm...!

...pedig akad fejlődés a "nagyvilágban": link
qqtyin 2016. 11. 23. 15:09
Előzmény: #80444  jofani1
#80445
Na ez má ' a kutyát se érdekli úgy néz ki......
jofani1 2016. 11. 23. 14:26
Előzmény: #80443  Törölt felhasználó
#80444
Rá sem kellene nézni - lehet akkor talán menne valamerre.
Törölt felhasználó 2016. 11. 23. 13:33
Előzmény: #80442  Törölt felhasználó
#80443
...hmm...!

...csakhogy el ne "aludjon" a topik: link
Törölt felhasználó 2016. 11. 22. 17:39
Előzmény: #80441  jofani1
#80442
...hmm...!

...a forgalom elég gyenge...!

...:-(((...!

...de, MÁS ingatlan ügyben akad "mozgás": link
jofani1 2016. 11. 22. 10:04
Előzmény: #80440  Törölt felhasználó
#80441
Nincs ma kereskedés?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek