Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 20:11
Előzmény: #51659  Törölt felhasználó
#51660
A RÁBA Járműipari Holding Nyrt. mint kibocsátó a Tpt. előírásai, illetve a bennfentes személyek
Tpt. 201/B §-ban foglalt bejelentése alapján közzéteszi, hogy a Rába Csoport Menedzsment
Részvényopciós Ösztönző Programja első tranche keretében 2011. december 6-án, 600 Ft lehívá-
si áron, összesen 486.397 darab Rába részvényopció került lehívásra a társaságtól, a CIB Bank
Zrt. befektetési szolgáltató közreműködésével.

bet.hu
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 20:10
Előzmény: #51658  zolaaa
#51659
19:53 | 5% felett a Generali a Rábában
zolaaa 2011. 12. 06. 20:02
Előzmény: #51657  pancserlama.
#51658
lehet hogy látták, hogy kevés az önkéntes felajánlás és utasítást kaptak hogy hívjanak le (ha továbbra is maradni akarnak)

de amit te sem értesz: - miért nem vett az állam piacin?? (ha nem vett?)
MFB Invest változott-e?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 20:00
Előzmény: #51655  pancserlama.
#51657
Pintérék miért nem az első napokban.. ?
zolaaa 2011. 12. 06. 19:55
Előzmény: #51654  Törölt felhasználó
#51656
Jó, de ha azt véleményezte, hogy megéri felajánlani - majd ő maga semmit nem ajánl fel, akkor megint becsapnak 5%-ot..

amit az elején írtunk.. ebből sehogy nem jöhettek ki jól...

S ha nem ajánlja fel, akkor az 50% esetén kollektíve lemond az egész vezetőség?

ha viszont az állam nem érné el az 50%-ot s piacon akarná megvenni a maradékot?
limites napok??

A generali nekem sem egyértelmű... mi van ha azt mondja lesz ami lesz, + kicsit javítok a beker áramon...
többi alap detto
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 19:53
Előzmény: #51653  tigus7313
#51655
Generaliban én sem vagyok biztos !
Pintéréket sem értem, miért ennyire kicentizve ?!

Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 19:47
Előzmény: #51638  Törölt felhasználó
#51654
Azt nem írták, hogy felajánlották!! Azt viszont igen, hogy az ösztönző szerep került előtérbe. Szerinted mi az ösztönzőbb a 815, az 1142 vagy pl. 1500?
Szerintem az opció lehívásnál is játszik a T+3, így ha ma lehívták, akkor elég necces, hogy belefér-e a felajánlásba, transzferbe, stb.
A maradék srv pedig biztosan kicsúszott a felajánlásból, ha T+3-as az elszámolása.
Érdekes..
tigus7313 2011. 12. 06. 19:47
Előzmény: #51638  Törölt felhasználó
#51653
hát a Generali nagyot hajrázott,
ugyan részben elbújt novemberben, de szeptember 30-hoz képest +300 ezer db-bal nőtt a tulajdona.
felajánlás lett volna a cél?!!
ebben nem vagyok biztos.

a menedzsment lépése,
mit is gondoljak?
nagy eséllyel felajánlás lehet a cél, ebben az esetben viszont az érzetem hasonló az igazagatóság ajánlat véleményezéshez.

emberileg érthető, de tulajdonosi szempontból egyértelműen csalódás.

már ha felajánlják, de ebben inkább hiszek, főleg a közzététel megfogalmazásából:
"a menedzsment tulajdonosként is a cég mellett állt és hosszú távú érdekeltsége
miatt kedvező árfolyamok esetében sem hívta le az opcióit a rövidtávú haszon maximalizálása
érdekében; így a megnyílt részvény opciók mintegy stabilitási csomagként is működtek és támogatták
a stratégia megvalósulását."

mi van? stabilitási csomag??? a kedvező árfolyamok 1000 felettiek voltak! akkor nem, most meg igen?
ennyit romlott volna a cég értéke??
a stratégia megvalósulását támogatták kitételt inkább nem is minősítem.

"Az ajánlattevő a vételi ajánlatban kinyilvánította azon szándékát, miszerint az eddig követett stratégiát folytatni kívánja, emellett bővítést, komplementer értéknövelést tervez. Ezzel a háttérrel az
opciós program tulajdonosi stabilizáló szerepe helyett az ösztönző szerep kerül előtérbe."

ösztönző szerep=realizálás
hajóról menekülésnek tűnik...

az időzítésről nem is beszélve.
zolaaa 2011. 12. 06. 19:46
Előzmény: #51651  zolaaa
#51652
nem hiszem hogy az opció célja és értelme ez lett volna,

hogy segítsen oda mutyizni áron alul a céget - és a saját részvényeket...

nyilván tényleg odaadják ha már az javasolt "megéri"
persze mert nekik 600-on jár így most már KOCKÁZAT NÉLKÜL

hol viselkedtek ezek tulajdonosként EDDIG - mint amit írnak... sztem sehol...
hívták volna le de nem adták volna el! Na akkor lett volna tulajdonos..

kicsit megint úgy érzem becsaptak..

viszont az opció lehívásával megint - ha kis mértékben is - de VÁLTOZIK A SAJÁT TŐKE !

s mindez az ajánlat alatt...

Az alapok akik ezt az opciót megszavazták mit gondolhatnak???

S a dolgozók??

zolaaa 2011. 12. 06. 19:38
Előzmény: #51649  Törölt felhasználó
#51651
A menedzsment önkorlátozást vállalt hogy 2013-ig nem hívja le az opciót.
Egy mukott sem szóltak, hogy esetleg mégis....

s még ilyeneket írnak transzparencia.....

telek stb......
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 19:35
Előzmény: #51648  Törölt felhasználó
#51650
Hogy adjon tanácsot az ember?
Nem lehet ))
A korcsma nem adja.
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 19:25
Előzmény: #51638  Törölt felhasználó
#51649
...hmm...!

"...A Generáli alapkezelő a tegnapi nappal 600 ezer darab fölé került és valószínűleg ezt a mennyiséget legkésőbb hétfőig teljes egészében felajánlják..."

...Ő "stróman" lenne...?
...vagy már lehetett Neki 2 eFt-os is "betárazva"...?
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 19:19
Előzmény: #51645  pancserlama.
#51648
kösz Nektek a válaszokat.
szerintetek adni vagy nem adni? / nem szeretném /
határidő?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 19:19
Előzmény: #51643  Törölt felhasználó
#51647
Amit az ajánlat óta nem értek !
Miért nem vette a tőzsdén is?
Miért nem állt be 815 re?
Nem gondolja komolyan az egészet ?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 19:15
Előzmény: #51644  Törölt felhasználó
#51646
Nem tétel.
Szerintem azt jelzi hogy szűken jön össze az 50%
De nemlepődnek meg ha nem ajánlanák fel !
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 19:13
Előzmény: #51642  Törölt felhasználó
#51645
Ha komolyan gondolják, és nem akarnak megállni akkor, emelnek a téten, hisz a saját tőke kérdést sokáig nem tudják eltusolni!
Részben az eredmények miatt részben a telket is rendbe kell tenniük.
Én továbbra is a 60-70% köztit gondolom, de nem volna nagy meglepetés a számomra, ha nem volna meg az 50%.
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 19:10
Előzmény: #51641  pancserlama.
#51644
Az a durva,hogy 485 ezer darabot lehívnak 600 forintos áron,amit pár nap múlva közel 40%-os haszonnal tovább passzolnak.
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 19:07
Előzmény: #51640  Törölt felhasználó
#51643
Szerintem valaivel 60% fölött lesznek.
A részvény árfolyama attól függ,hogy a maradékot milyen gyorsan akarják megkaparintani.Ha nem sürgős nekik akkor 1-2 év alatt kivéreztethetik a maradókat.Addig bőven lesz idő az ingatlanokat is kiszervezni a cégből.
Ha sürgeti őket az idő,akkor viszont a következő ajánlat 815 fölött kell hogy legyen.
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 19:07
Előzmény: #51641  pancserlama.
#51642
lama Te mire számítasz mi lesz?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 19:03
Előzmény: #51638  Törölt felhasználó
#51641
Nem olyan durva ez.
Az 50+ % benne van a pakliban !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek