Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 14:12
Előzmény: #791  cromo
#800
kb jövő hét szerda
valcsi62 2011. 06. 17. 14:12
Előzmény: #797  DemonHill
#799
Csatlakozom.
pioca
pioca 2011. 06. 17. 14:12
Előzmény: #791  cromo
#798
Nem akarok hülyíteni senkit, de ha jól tudom a transzfer az azonnal átmegy nem úgy mint a kp.
DemonHill
DemonHill 2011. 06. 17. 14:11
Előzmény: #794  pioca
#797
Én is csatlakozom!
bronz 2011. 06. 17. 14:10
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#796
Ez már csak rajtuk múlik, hogy kijönnek-e gyorsan egy 4. csomaggal (korrigálva a hibát) vagy homokba dugják a fejüket és nem vesznek tudomást a több tucat ember által írt negatív visszacsatolásról, amit írtak a Facebookon, Stocklandyardon, Portfolion.
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 14:10
Előzmény: #794  pioca
#795
Csatlakozom!
pioca
pioca 2011. 06. 17. 14:09
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#794
Tsztelt KBC!
Az előző hozzászóláson felbuzdulva egy ultimátumot intézek Önök felé: Amennyiben létrehoznak egy olyan csomagot amelyben megmaradnak a régi kereskedési tarifák, számlavezetési díj nélkül, akkor maradok az ügyfelük, ha nem akkor megköszönöm eddigi együttműködésüket és szolgáltatót váltok.
Azt hiszem sokan így fognak cselekedni.
Üdv: a vérszívók királya
jvgb
jvgb 2011. 06. 17. 14:08
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#793
Nagyon egyet tudok érteni a javaslatoddal!!!!!!!!!!!!!!
bronz 2011. 06. 17. 14:07
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#792
Köszönöm a választ!
Továbbra sem értem, hogy miért nem lehetett kialakítani egy 4. díjcsomagot azoknak változatlan feltételekkel, akik nem kérnek a külföldi kereskedés örömeiből, Egon javarészt be nem teljesülő elemzéseiből, digipassból...
Miért kell olyanért fizetni, amit nem akarok igénybe venni?

Equitas Profi: Mihez képest nagyon közel?
- Minimum 499 Ft-os számlavezetési díj, nincs maximalizálva, szemben az eddigi nullával.
- 0.25% és 0.15% maradt, "csak" közben 32%-kal feljebb ment a minimum díj 199 Ft-ra.
- Utalási díj szintén megemelkedett.
- Akiket érint, a transzfer ára 500 %-kal nő 1000 Ft-ról 5000 Ft-ra.

Lehet szépíteni és nyomni a marketinget, hogy hű, de jó lesz majd a jövőben, de ha lett volna egy 4. csomag "szűziesítve", külföld nélkül, akkor nem veszítenétek ezek után el rengeteg kisbefektetőt, akik java része borítékolhatóan a Random Capitelhez fog átigazolni.

Nem szeretem az ilyen húzásokat, amikor erővel kényszerítenek rám valamit, amit nem kérek. Ez hatalmas öngól lesz nektek, csak miután elhagy benneteket egy csomó ügyfél, azok nem fognak már utána visszatérni, ha esetleg önkritikát gyakorolnának a döntéshozók és felülvizsgálnák ezt a díjstruktúrát.
cromo 2011. 06. 17. 14:03
Előzmény: #790  pioca
#791
Ha ma transzferálok, mikor lesz a számlámon?
pioca
pioca 2011. 06. 17. 14:00
Előzmény: #786  pioca
#790
A másik dolog az eladás-visszavételekkel.
Ha mindenki ezt csinélja elindulunk szépen lefelé, ajövő héten meg amikora átér a pénzetek és elkezditek a pakkokat visszavenni szépen hajtjátok magatok előtt a hullámokat.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:59
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#789
A kommunikáció pont olyan, mint a kormány nyugdíjmegmentési akciója: lehetett két rossz közül választani januárig. Nekem egyik csomag sem felel meg, így most lehet 3 rosszból választani. Valóban hiányzik a 4. lehetőség: marad minden ugyanaz, ugyanolyan feltételekkel. Igazán korrekt céggé ekkor válna a KBC Sec. Hirtelen példát is tudok mondani: a Pannon GSM, mikor bevezette 7-8 éve új tarifacsomagjait, nem kötelezte a meglevő ügyfeleket a váltásra, akinek megfelelt, maradhatott a korábbi csomagban. Viszont tovább nem értékesítették azokat.

Vélelmezem a többi szolgáltatónál is így történtek a tarifabevezetések.

Úgyhogy hajrá, sokan-sokan várnak egy negyedik lehetőséget: maradjon a jelenlegi tarifacsomag!
pioca
pioca 2011. 06. 17. 13:55
Előzmény: #786  pioca
#788
Felhívtam a Randomot pár infóért. Kérdeztem az ügyfélszolgálato munkatársat, hogy: -Van forgalmuk ugye? Csak nevetett.
Az 5000Ft-os ajándékkal vigyázni, mert az nem az aminek látszik.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:52
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#787
Köszönjük szépen a válaszokat, és sok sikert kívánunk további munkájukhoz.

Én kisbefektetőként elégedett voltam Önökkel és a szolgáltatásaikkal, de a megnövekedett költségeket már nem tudom tolerálni.
pioca
pioca 2011. 06. 17. 13:52
Előzmény: #779  jvgb
#786
Ezzel nem értek egyet!!!
Eladod, brokidíjj, visszaveszed, brokidíjj!!!
KIcsi és likvid pakkot érdemes eladni-visszavenni, mert csak ebben az esetben jössz ki olcsóbbra. A nagyobb pakkokat érdemesebb transzferálni.
Egy 250000Ft-os pakknál 625Ft az eladás díjja, a Randomnál pedig 500Ft-ér veszed vissza. Ez ugyebár 1125Ft, a transzfer pedig csak 1000Ft lett volna, nembeszélve arról, ha közben elszenvedsz egy kis árfolyam veszteséget is.
Úgyhogy ésszel az eladogatásoknál!!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:45
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
engem nem érdekel alapból a változás, csak pörgessék már fel ezt a tetszhalott bétet...
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:42
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#784
Tessék, rögtön sikerült is rossz nickkel hozzászólni. Szóval ez a hivatalos.

Bocsánat a késlekedésért, a válaszok a korábbi kérdéseidre:

1. A két hét a PSZÁF előírása, minden jogi kötelezettségünknek maradéktalanul megfelelünk. Óriási munka összehozni egy ilyen összeolvadást és a szolgáltatás ilyen mértékű bővítését, ezért rengeteg volt a kérdőjel egészen az utolsó pillanatig. Az is fontos, hogy a szolgáltatásokat úgy indítjuk el, hogy aki "későn kapcsol", vagy egyszerűen időt szeretne még kapni, azt nem kényszerítjük semmire, az új dolgok csak akkor aktiválódnak, amikor az ügyfél jóváhagyja a díjcsomagválasztással.

2. Az Equitas Profi díjcsomag jutalékstruktúrája nagyon közel esik a mostani díjszabásunkhoz (a számlavezetés és a minimumjutalék változott). Az új szolgáltatások között egyébként a külföldi kereskedés a leglátványosabb, de olyan elemzési termékeket kínálunk majd az új felállásban, ami a kizárólag a BÉT-en kereskedő ügyfeleink számára is értéket képviselnek. Hogy miért alakítottuk így át a díjakat, valamint a részletes táblázat is megtalálható az oldalunkon: link

3. A fejlesztéseket nem tekintjük hibának. A díjstruktúra változása elsőre riasztónak tűnik, de ha szusszan egyet az ember, és alaposan összehasonlítja a piacon elérhető díjakkal, mellé téve, hogy milyen minőségű és kiterjedésű szolgáltatást kap a pénzéért, akkor bizony egyáltalán nem vallunk szégyent. A KBC Equitas díjai a jövőben is bőven versenyképesek lesznek a piacon, miközben új izgalmas területeket nyitunk a szolgáltatásban. Sajnos ezek a nyilvános felületek kontraszelektívek, a negatívumok kerültek előtérbe, de nem bánjuk, mert semmit nem szeretnénk eltitkolni vagy elsumákolni, a világos párbeszédre törekszünk.

4. Elfogadjuk a két tanúval ellátott, levélben megküldött számlamegszüntetési kérelmet is, ha visszaküldöd a digipasst.

5. No comment, világosan elmagyaráztuk a díjváltoztatások hátterét és okait.

Végezetül ismét fel szeretnénk hívni a figyelmeteket, hogy a KBC Equitas csak ezen a néven kommentel, mi ellenállunk a csábításnak, hogy egyszerű, jóhiszemű felhasználónak álcázva magunkat próbáljunk marketingüzeneteket elhelyezni a fórumban. A versenytársakkal való összevetést persze nem bánjuk, mert büszkék vagyunk az új szolgáltatásainkra, a fejlesztések pedig egyáltalán nem állnak meg.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 13:41
Előzmény: #778  bronz
#783
Bocsánat a késlekedésért, a válaszok a korábbi kérdéseidre:

1. A két hét a PSZÁF előírása, minden jogi kötelezettségünknek maradéktalanul megfelelünk. Óriási munka összehozni egy ilyen összeolvadást és a szolgáltatás ilyen mértékű bővítését, ezért rengeteg volt a kérdőjel egészen az utolsó pillanatig. Az is fontos, hogy a szolgáltatásokat úgy indítjuk el, hogy aki "későn kapcsol", vagy egyszerűen időt szeretne még kapni, azt nem kényszerítjük semmire, az új dolgok csak akkor aktiválódnak, amikor az ügyfél jóváhagyja a díjcsomagválasztással.

2. Az Equitas Profi díjcsomag jutalékstruktúrája nagyon közel esik a mostani díjszabásunkhoz (a számlavezetés és a minimumjutalék változott). Az új szolgáltatások között egyébként a külföldi kereskedés a leglátványosabb, de olyan elemzési termékeket kínálunk majd az új felállásban, ami a kizárólag a BÉT-en kereskedő ügyfeleink számára is értéket képviselnek. Hogy miért alakítottuk így át a díjakat, valamint a részletes táblázat is megtalálható az oldalunkon: link

3. A fejlesztéseket nem tekintjük hibának. A díjstruktúra változása elsőre riasztónak tűnik, de ha szusszan egyet az ember, és alaposan összehasonlítja a piacon elérhető díjakkal, mellé téve, hogy milyen minőségű és kiterjedésű szolgáltatást kap a pénzéért, akkor bizony egyáltalán nem vallunk szégyent. A KBC Equitas díjai a jövőben is bőven versenyképesek lesznek a piacon, miközben új izgalmas területeket nyitunk a szolgáltatásban. Sajnos ezek a nyilvános felületek kontraszelektívek, a negatívumok kerültek előtérbe, de nem bánjuk, mert semmit nem szeretnénk eltitkolni vagy elsumákolni, a világos párbeszédre törekszünk.

4. Elfogadjuk a két tanúval ellátott, levélben megküldött számlamegszüntetési kérelmet is, ha visszaküldöd a digipasst.

5. No comment, világosan elmagyaráztuk a díjváltoztatások hátterét és okait.

Végezetül ismét fel szeretnénk hívni a figyelmeteket, hogy a KBC Equitas csak ezen a néven kommentel, mi ellenállunk a csábításnak, hogy egyszerű, jóhiszemű felhasználónak álcázva magunkat próbáljunk marketingüzeneteket elhelyezni a fórumban. A versenytársakkal való összevetést persze nem bánjuk, mert büszkék vagyunk az új szolgáltatásainkra, a fejlesztések pedig egyáltalán nem állnak meg.
pmks 2011. 06. 17. 13:34
Előzmény: #778  bronz
#782
Én is hosszú évek óta az Equtas-nál vagyok és valóban azért mert annak idején körülnéztem. Nem arról van szó, hogy nem bírnék ki néhány ezrest havonta, de minek? Külföldi papírokhoz jobbnak tűnik a Saxo és még csak nem is kutakodtam. Kár, hogy pl. a Saxo-val nem lehet a BUX-ot kereskedni. A szoftver nagyságrendekkel professzionálisabbnak tűnik mint a Petike. Számkavezetési díj nincs. A százalékok kedvezőeknek tünnek (többnyire 0.15). A minimu díjak magasabbak, de ez az egy tényleg nem érdekes. A digipass-t pedig jobb szerettem volna opcionálisnak. Előre rettegek, hogy egyszer meg fog ütni a guta, amikor tényleg gyorsan kéne és nem lesz nálam vagy bemondja az unalmast.:))
Tomti 2011. 06. 17. 13:29
Előzmény: #779  jvgb
#781
"Adj el mindent és a pénzt utald át elektronikusan a számládra, így jössz ki a legolcsóbban.,,

A LEGJOBBAN akkor jösz ki, ha az én számlámra utalod át a pénzt.

Bocsi, csakhogy legyen 1 kis vidámság is a topic-ban.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek