Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zintan_ 2013. 03. 09. 16:21
Előzmény: #78777  Törölt felhasználó
#78780
Addig baj nincs, míg ki tudod számolni, hogy 400-nak 4 Ft az 1%-a, addig no problem. Ha nem tudod, akkor sincs sztem:)
Amúgy egészségedre!
Törölt felhasználó 2013. 03. 09. 16:10
Előzmény: #78777  Törölt felhasználó
#78779
Gondoltuk-:))))
zintan_ 2013. 03. 09. 16:08
Előzmény: #78776  Törölt felhasználó
#78778
fogalmam nincs, de sztem írj be az egy mail elérhetőséget és ha mek mester olvassa a fórumot, akkor talán megválaszolhatja a kérdésed:)
Törölt felhasználó 2013. 03. 09. 16:03
Előzmény: #78774  zintan_
#78777
Telóban 4 forint egy százalék. Ne a bux súlyát nézd! Szaros négy forinttal mozgatható a határidős piac.
Jó befejeztem, mert kicsit ittas is vok.
Törölt felhasználó 2013. 03. 09. 16:00
Előzmény: #78774  zintan_
#78776
Kecske mikor jön vissza????
Meddig vannak a tiltások érvénybe???
vagy törölték az összes nevét?
Törölt felhasználó 2013. 03. 09. 16:00
Előzmény: #78773  kardos74
#78775
Nézz utána a tavalyi chartnak, mikor ment egy százast felfelé telóka. Minden esett, még a hó is.
zintan_ 2013. 03. 09. 14:38
Előzmény: #78772  Törölt felhasználó
#78774
Hát a telekom a maga kis 11%-os súlyával a bux indexben link kb. annyi kompenzációra képes, mint a magyar demokratikus jogállamunkban megmaradt fékek ellensúlyok hatása. Röviden és tömören kifejezve..... 0 (nulla) :)

kardos74
kardos74 2013. 03. 09. 14:27
Előzmény: #78772  Törölt felhasználó
#78773
De jó lehet ilyen okosnak lenni...
Törölt felhasználó 2013. 03. 09. 14:09
Előzmény: #78771  zintan_
#78772
Ennyi balf@sz találgatást már régen olvastam.
Na, akkor rövidre zárom a dolgokat, hogy érthető legyen.
Egy rossz nemzetközi hangulatban melyik papírral lehet majd kompenzálni, egyensúlyozni a BUX-ot?
Hát persze, hogy a Telekommal. Az osztalék miatt.
Ennyire egyszerű és prózai a történet.
Semmit nem mernének venni ha a külföld beszarik, csak ezt és van rá indok is.
Én beálltam 400 alá vételre minden nap, de annyi az esélyem, hopgy kapok is, mint Gandinak a hízásra.
Ha adnak annyiért, hát veszek, bár adnának!
zintan_ 2013. 03. 09. 13:44
Előzmény: #78770  detto71
#78771
Azért annyira pesszimistán nem látom jelenlegi a helyzetben, de persze bármikor kialakulhat akár nemzetközileg is, de a hazai irányból is jöhet bármikor egy nagy pofon.

Jelenleg inkább fair értéknek, mintsem célárnak tekintem a 460-470 es értéket, mely vágáskor az osztalék mértékével természetesen csökken. Hosszabb távban egyelőre nem gondolkodom a telekomban, mert nem látok benne (jelenleg) több rációt, mondjuk az egisszel ellentétben.

detto71
detto71 2013. 03. 09. 13:22
Előzmény: #78769  zintan_
#78770
a céláradat milyen időtávban gondolod elérni?

Az oszti vágásig?

április 13 ha jól tudom a közgyűlés dátuma, ha szerencsénk van addig sávozunk 400-415 között, de simán benne van a 380-is. Ha az ottani döntés hatására sincs emelkedés, úgymond oszti rally, aki teheti száljon ki, mert a vágás után 300-as papír lesz belőle.
zintan_ 2013. 03. 09. 13:16
Előzmény: #78767  zintan_
#78769
Az iménti kicsit hosszúra nyúlt írással nem varjúskodni akartam, csak a másik oldalról is próbálom kicsit vizsgálni a dolgokat.:)
A céláram mint korábban azt chart formájában is betettem a 460-470 Ft-os letörési/ellenállási sávot céloztam meg, mint egy lehetséges alternatívát, melyet a fundamentumok is kellőképpen támogatnak. A másik oldalról azonban sok bizonytalanságot lát a piac a magyar gazdaságban, mely diszkontálja bizonyos befektetési termékeket.
zintan_ 2013. 03. 09. 12:53
Előzmény: #78767  zintan_
#78768
Mielőtt ismét vki belezavarodással illetne...:)
"fejlett piacok korrekcióiból a fejlett piacok profitáltak."
helyett.....
fejlett piacok korrekcióiból a fejlődő piacok profitáltak.
zintan_ 2013. 03. 09. 12:47
Előzmény: #78766  ujonc
#78767
(#78766) ujonc
„Nem vagyok benne biztos, hogy 35Ft osztalékra jobban be esett volna az ár. A pénz úgy a cégben maradt volna, tehát az érték marad.”

Így van, egy cég értékét nem az osztalék mértéke, hanem pénztermelő képessége és a profitja határozza meg. Legfőképp ezeket árazza a piac.

„Azt meg nem értem, miért kellene felmennie vágáskor az árfolyamnak?”
Jogosan nem érted, hiszen 2 hónap múlva (osztalékvágáskor) sem fog többet érni a papír, mint tegnap. Ez amolyan szokás/hagyomány, mint a mikulás rally. Vagy van, vagy nincs.
A trend bármit megerősíthet és ugyanúgy el is törölhet.

(#78765) kardkovacsi
Ok, igazad van, de én sem jövőbe látóként írtam, hanem mint múltat/történelmet, mint tényt írtam, hogy jobb volt az ÁP hozama , mint a telekomé az elmúlt 3, 5, vagy akár 10 évben is. Persze ebből nem következik okvetlen, hogy a trend változatlanul negatív marad. Én ettől függetlenül az alább írtak miatt szkeptikusok táborát erősítem és sok jóra nem számítok ebben a szegmensben az elkövetkezendő időszakban sem. De ne legyen igazam….
A jelenlegi közmű adó +telefonadó számszerűsíthető , az kb. 12-13 Ft-ot jelenthet részvényenként az eredményből. A politikai gazdasági kiszámíthatatlanság/bizonytalanság viszont nem számaszerűsíthető, de jelentősen ront természetesen az ország, s ezáltal cég megítélésén, árfolyamán egyaránt. A cég nem rossz , de hanyatló pályán van jelenleg saját tőke/profit stb terén, melyben nemcsak külső, de belső tényezők is egyaránt negatívan hatnak.. Az idei 50 Ft osztalékot én személy szerint nem eltúlzónak, de kicsit erőltetettnek érzem. Persze a DT, mint közel 60%-os tulajdonos érthető, hogy vinni akarja, amit vihet. Ezt a saját cégemnél nem valószínű hogy megtenném. Igaz, hogy 50-10=40 esetén nem oszt, nem szoroz nagyságrendileg az a +10 mrd körüli kiadás a felhalmozott vagyon/saját tőke terhére.
Az alábbi mtelekom számokból kiderül, hogy a piac sokkal jobban diszkontálja a céget a 2008-as válság óta P/E, vagy akár könyvérték alapon, mint ahogy az valójában a cashflow szerint csökkent. Az árbevételt szinten tudja tartani, de az látszik, hogy az eredményesség csökken. Ettől függetlenül vannak a cégben még tartalékok, azaz lehet még hol karcsúsítaniuk a jövedelmezőség javítása érdekében, sztem.
Táblázatosan a számok: link

(#78763) pharm
„Ha ki akarnák vezetni, nem adtak volna csak 35 Ft osztit, és rögtön olcsóbb lenne az átlagár”
Így van, esze ágában nincs a DT-nek kivezetni, miért is tenné….

„Fel kell h menjen 430-440-re vágáskor
Más nem lehet!”
Miért ne lehetne, s ezért nem árt, ha van más forgatókönyved is az esetleges történésekre, mert bármi megtörténhet.
A lényeg és a hangsúly a stratégián és a kockázatkezelésen van, nem a találgatáson és a kívánságon, hiszen senki sem tudja, hogy mit hoz a holnap. Pont ezért egy felelős tradernek lehetőleg több alternatívával is kell/illik számolni.

(#78749) DzsoniBravo
„Igen,minden a csúcsokon van mi meg itt baszkurálódunk.
Mi lesz ha jön egy pár napos esés,megyünk 380ra????”

Igen, ez lenne a logikus ha…….. de a tőzsdén nem tetten érhető a logika. Olyanra is volt már nem 1x példa, hogy a fejlett piacok korrekcióiból a fejlett piacok profitáltak. Persze erre sincs garancia, de természetesen megtörténhet.:)

(#78511) SBob
„egyébként az okostelefonokat előállító cégek nem a telekommunikációs szektorba tartoznak, hanem az elektronikai cégek közé. pl. Samsung Electronics Co., Ltd”

Összeségében igen, de én az Apple, Samsung esetében mobil szektorra értettem a fejlődést a szolgáltatókkal ellentétben. Utóbbiaknál legföljebb az előbbi cégek forgalmazott termékeinek a kisker árrése marad meg, mely inkább kereskedekmi, mintsem telekom üzemeltetési szolgáltatás. link

(#78502) SBob
„igazad van. A fa elgázosításával is lehet hajtani az autót a benzin helyett.
Én műszaki ember vagyok és eléggé smucig is. De néhány ezer forintért nem pöcsölök és ezzel így van szerintem az emberek döntő többsége is.”

Alapból én is műszaki vagyok és az emberek döntő többségéhez tartozom. Leginkább ezért is érdekelnek ezek a témák akár műszaki, vagy költségmegtakarítási oldalról, s főleg akkor, ha ezzel a mindennapi módszerrel több mint 2/3-át meg tudom spórolni/smucigolni a költségeimnek.. Kiszámoltam, hogy a hagyományosan (vezetékes+ gsm ) használnám, akkor a családi + vállalkozás havi költsége kb. 36.000 Ft-ra jönne ki, ezzel szemben a voip jóvoltából mindez havi kb. 12.000 Ft-ba kerül . Ez éves szinten 300 ezerFt megtakarítást jelent. Tehát én „pöcsölök” ezért a 300 eFt/éves szintű pénzkidobás ellen, mert a filozófiám, aki a kicsit nem becsüli, a nagyot sohasem fogja elérni. Amúgy nincs semmi pöcsölés ezzel, sőt mégcsak műszaki tudást sem igényel a használata. 7-8 éve használom, igaz korábban nem voltak ilyen különbségek, de a 7 év alatt a megtakarítás mindenképp jelentős összegnek számít, legalábbis nekem és sztem.
Amennyiben matáv/upc/digi, stb vonalon telefonál valaki, akkor is a neten megy a beszélgetések jelentős része. A felhozott „fa elgázosítás pedig sztem egy rossz példa/hasonlat legalábbis cél/minőség/hatékonyság tekintetében mindenképp. Remélem műszaki létedre tisztában vagy vele :)

Nem akarlak sem téged, sem másokat meggyőzni semmiről, csak leírtam az objektív tapasztalatomat/véleményemet ,s legfőkébb érveimet számokkal is alátámasztva, hogy miért tartom drágának és elfogadhatatlannak a hazai szolgáltatók hozzáállását és nem utolsó sorban az árait :)

Számolásom alapja: 3 fős család (2 szülő + 1 egyetemista gyermek)
Hagyományos + gsm rendszer használatával.
Otthon és a vállalkozásban: 2 évre elkötelezett hoppá díjcsomag mindkét helyen havi (2900 +200) 3100Ft/hó, utóbbinál (3300+200) 3500 Ft/hó-ért. Mindkét esetben a vezetékes és 100 perc erejéig a tmobil hálózat hívások ingyenesek.
A vezetékes hívásokat ne számoljuk, mert ingyenesek.
Havi szinten összesen a mobil hívások havi átlaga 1470 percre jött ki. Ebból levonom a 2 x 100 perc tmobil hálózat ingyenes hívásait, s így 1270 perc marad. Vegyün alapul egy mobil hálózatba irányuló kedvező 22 Ft-os percdíjat. Ezzel számolva 1270 x 23 = 29.210 Ft
Az összes havi ráfordítás ebben az esetben 3100+3500+29200 = 35.800 Ft/hó
Ezzel szemben a VoIP költségei azaz a puszta tények.
2 db GoNET L 2x 2000 Ft = 4000 Ft/hó
1 db adatkártya a dual sim telefonba 1GB = 1600 Ft/hó
3 db mobilfeltöltés 3 x 3000 Ft/év = 750 Ft/hó
Voip mobil percdíj 1470 x 3,5 Ft/perc = 5145 Ft/hó
Földrajzi szám a mobiltelefonon 3 x 100 Ft = 300 Ft/hó Tehát ezáltal mindegyik mobil elérhető voip-os földrajzi és a gsm telefonszámon egyaránt. Otthon , munkahelyen WiFi, más egyéb helyeken 3G adat használat a hívások indítására.
A vezetékes és a hálózaton belüli hívások itt is ingyenesek, továbbá a külföldön élő rokonok/ismerősök mobil hívása is szintén 3-4 Ft-ba kerül percenként.
Ez így összesen 11.795 Ft/ hó költség kiadást jelent havonta.
Jelenleg ezt a link szolgáltatót használom és 1 accountot több telefont is használhat/regisztrálhat.

Tehát fentieknek nem kis köze van a telekom szolgáltató szektor (nemcsak a hazai) trendjének kialakulásában. Persze voltak/vannak/lesznek emberek, akik a hagyományokhoz/szokásokhoz/retrókhoz, stb jobban ragaszkodnak mint a költséghatékony realításokhoz.
A gsm és a voip szétnyítl ollója a jövőben találkozni fognak. Ergo azt várom, hogy a gsm szolgáltatók árai jelentősebben csökkenjenek, mint amennyire a voip-ok árai emelkednek.
Ez pedig a gsm és vezetékes szolgáltatók profitjára jelentősebb hatással lesz/lehet

Ahogy terjeszkedik a telekom az energia szektorban, úgy várható, hogy visszanyal a fagylalt és feltételezhető, hogy az áramszolgáltatók is egyre jobban terjeszkedni fognak az internet /kommunikáció irányában is, pl. Németo.
ujonc 2013. 03. 09. 00:58
Előzmény: #78763  Törölt felhasználó
#78766
Nem vagyok benne biztos, hogy 35Ft osztalékra jobban be esett volna az ár. A pénz úgy a cégben maradt volna, tehát az érték marad.
Ellenben, ha ki akarnám vásárolni minél jobban megpróbálnám letornászni az árat. És itt nem feltétlen hónapokban, nyugodtan lehet években is gondolkodni.
Azt meg nem értem, miért kellene felmennie vágáskor az árfolyamnak?
kardkovacsi 2013. 03. 09. 00:42
Előzmény: #78764  zintan_
#78765
Részben igazad van, részben nincs :)
A szektor mint olyan tényleg gáz, viszont azt is látni kell, hogy a telkóra elég erős állami nyomás nehezedik. Ezekkel nem számolhatott egy befektető sem.
Szerintem az árban most olyan 100-150 forint lehet a további Orbán a kockázat és még ennyi a meglévő a sok adó miatt. Pl. a Nyomda 43 forintot fizet és 490. A telkó 50-et és 405 és a nyomdában sincs eget verő növekedés bár ott még lehet. A 10 éves kötvény szerintem most alacsonyabban van mint 5-6 éve amikor 900-as telko volt 74-es osztalékkal (emlékszem egyszer egy osztalék rallyt kifogva 1065-ön adtam el a csomagom).
zintan_ 2013. 03. 08. 23:49
Előzmény: #78738  SBob
#78764
„Egy osztalékpapír ehhez hasonló. Azt nem azért veszi az ember, hogy az árfolyamra spekuláljon. Ha 900 Ft-nál érdemes volt megvenni a 74 Ft-os osztalékra, akkor 50Ft -osztira 608 Ft adódik, a 400Ft-os részvényárfolyamra 32 Ft osztaléknál vagy pontosan ugyanott."

A kamat (osztalék) mellett nem számolsz az árfolyammal, pedig nem elhanyagolható szempont. A chf hiteles is csak a kamattal számolt, hogy milyen jól spekizett, de az árfolyamollót figyelmen kívül hagyta.
Visszanézed 3, 5 , vagy 10 éves távlatban, az állampapír, vagy bármely más banki kamat kenterbe verte az mtelekom szumma hozamát. Ráadásul utóbbi eszköznek jóval nagyobb kockázata is volt/van
10 év alatt a telekomnak 30% (3%/év) hozama volt, a BUX indexnek 93% (9,3%/év) Az állampapírnak meg >6%/év
5 éves távlatban már jobbak a számok 5%/év , 3 év távlatában 0,5%/év hozamot sikerült produkálnia.

"Én a a szektor és a cég hosszútávú kilátásait tartom csak fontosnak, azok pedig vitathatatlanul pozitívak."

A piac nem ezt mutatja sem hazai, sem nemzetközi "szektor" szinten, hogy pozitívak a kilátások. 5 év alatt az EU telekom szektor (is) közel feleződött. link

"Megnézném azt a brókert, elemzőt, aki ma a szektorral szemben negatív kritikát fogalmaz meg, de másnap elvennék a telefonját, kikapcsolnák az internet elérést. Egyetlen pillanat alatt veszítene el mindent."

Nem a bróker, vagy elemző negatív kritikája a mérvadó, hanem a piacé. Senkinek a telefonját/internetét egyik szolgáltató sem fogja kikapcsolni mert abból él.. Az árak pedig lefelé mutatnak a verseny miatt, és most nem a 4. mobilra gondolok, hanem az internet kommunikációra. No ez a csökkenő ár pedig igencsak kihat mind a profitra, mind az árfolyamra.
Szóval a történelem nem azt mutatja, hogy érdemes lett volna megtartani az mtelekom rv-t hosszútávra az osztaléka miatt.

Tudom, h mindenki jobban szeretne pozitív dolgokról hallani, de a realítás elől sem szabad azért elbújni. Szintén (long) poziból beszélek, igaz nem hosszútávban gondolkozom, de türelmesen várom a folytatást.
Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 23:47
#78763
Ha ki akarnák vezetni, nem adtak volna csak 35 Ft osztit, és rögtön olcsóbb lenne az átlagár
Fel kell h menjen 430-440-re vágáskor
Más nem lehet!
ujonc 2013. 03. 08. 23:17
Előzmény: #78761  apocca
#78762
Kivezetés?
apocca
apocca 2013. 03. 08. 22:52
Előzmény: #78760  apocca
#78761
a 315 a nagy matek psze, de az is bőven 10 % felett van.

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek