Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:57
Előzmény: #318135  Apophis03
#318140
Végleges döntésre várnak a befektetők szerintem, a bizonytalanság lecsorgást eredményez.  Megállapodás párti vagyok,de ésszel. Szerintem meg fognak állapodni egy hosszabb átmeneti időszakban. Ne terhelje a költségvetést egy párhónapos átállási követelmény.
HuTi 2022. 05. 04. 15:54
Előzmény: #318135  Apophis03
#318139
Mert ez baromira nem tetszik a befektető tőkének. Nem mindig az a jó az árfolyamnak ami a vállalatnak is. Jó lenne ha közelednének az álláspontok, mert pillanatok alatt még az eddiginél is kevésbé lesz vállalható Magyarország a külföldi befektetők számára.
tomi140
tomi140 2022. 05. 04. 15:53
Előzmény: #318136  tomi140
#318138
de az is lehet hogy ez nem különül így el. melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? :D (TA vagy hír ami mozgat? :D )
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:53
#318137
Eu a jogállamisági kérdést biztosan nem fogja elengedni és amíg abban nincs egyetértés a felújítási alapból sem fog utalni, annyira ráhasaltak a korrupcióra, hogy nem hiszem beáldoznák. Amíg nem lesznek garanciák pl. eu ügyészséghez csatlakozásunk addig nem látom, hogy a hazai gyakorlatot az eu továbbra is elfogadná. ráadásul nem is egy lapon említhető az embargó és a sok ezer mrd forint támogatás. szvsz. 
tomi140
tomi140 2022. 05. 04. 15:52
Előzmény: #318127  Törölt felhasználó
#318136
hát vagy a TA helytállását, amire aztán híreket húznak rá, csak mivel a bennfentesek meg bizonyos profik nem bírnak megülni a seggükön, és a TA jelzi az esetleges irányt azzal hogy eladnak vagy vesznek, majd kijön a hír, ami igazolja azt...
Apophis03
Apophis03 2022. 05. 04. 15:52
#318135
Ha nem támogatják Orbánék még haladékkal sem az emberagót, akkor mire esünk?
OMV, PKN, Shell, pluszban
kupec 2022. 05. 04. 15:45
Előzmény: #318128  Törölt felhasználó
#318133
vsz ez lenne az alap
éppen a napokban hallottam, Balsai István nyilatkozta talán, hogy az ukrán menekültek befogadásával/ellátásával kapcsolatosan hazánk eddig 40 milliárd Ft-ot költött, amelyből a nagyon befogadó EU 2%-ot állt
valami tényleg nincsen rendben a közös teherviseléssel ebben a kérdésben
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:35
Előzmény: #318129  vaczak
#318132
Többször megírtam, de elég fárasztó minden véleményemet teljeskörüen kifejteni, gazdasági kérdés nálam a prioritás. Politikailag fejtsem ki véleményemet?  Csak azért, hogy te is lásd,mert nem olvastad véleményemet: Putyin agresszor, ellenzéki szavazó vagyok és maradok, nem értek egyet Orbán autokrata, antidemokratikus rendszerével, háború borzalmas és kegyetlen. Ezt mind leírtam már sokszor.  Ettől még a hazánk és a Mol érdekeit figyelembe vehetem, és ez a szankciós csomag versenyhátrányt jelentene számunkra, kompenzációt nem tartalmaz anyagilag a Mol részére stb. remélem így tiszta neked is, de ezt nem lehet mindig részletesen kifejteni. Más szankciókat kell keresni, az olaj nem csak nekünk szükséges, ez egy adottság amin nem elvárható hónapok alatt változtatni. Senki sem, eu sem számított háborúra!
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:27
Előzmény: #318130  Törölt felhasználó
#318131
nyilvanosan persze h nem 
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:26
Előzmény: #318128  Törölt felhasználó
#318130
Szvsz. nem kapcsolható össze 
vaczak 2022. 05. 04. 15:26
Előzmény: #318125  Törölt felhasználó
#318129
Azért ez elég hülye szöveg "a háborút nem mi indítottuk és nem is kezdeményeztük". Igen, mint ahogy az EU, vagy az USA sem, ezért keresik most a lehetőségeket arra, hogy hogyan lehet az agresszort (aki de facto amúgy már évek óta hibrid hadviselést folytat az EU ellen is) eltántorítani. Azzal mindenki tisztában van, hogy ez gazdaságilag szar helyzetet eredményez. Én is támogatom, hogy a közösség szolidaritásból és politikai érdekből egyaránt segítse a leginkább sérülékeny tagállamokat a negatív következmények kapcsán, de ne essünk már át a kormányzati narratívába, ami úgy fogja ezt az egészet feltüntetni, mintha a Bizottság direkt velünk akart volna kicseszni (Putyinról meg egy rossz szót sem ejtenek a hivatalos kommunikációban). 
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:22
Előzmény: #318124  vaczak
#318128
ha megkapjak az EU penzt lesz kompromisszum
szigoruan szvsz 
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:21
#318127
Mol mai grafikonja tanpélda lesz arra, hogy miként mozgatja az árfolyamot a külső körülmény ( hírek ) 
attila11111 2022. 05. 04. 15:20
#318126
Üdv. Lehet tudni ,hogy mikor van a MOL osztalék fordulónapja?
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:18
#318125
Embargó: akikben volt kétség azok választ kaptak végérvényesen a kormány álláspontjáról, látszik megy a kötélhúzás. Őszintén nem kedvelem az Orbán rendszerét és ellene is szavaztam,de én sem hagynám az országomat elvtelen helyzetbe sodorni. Nagyobb átmeneti időszakot adjanak a függetlenedésre, háborút nem mi indítottuk és kezdeményeztük.  Annyit már elismert az eu, hogy külön véleményt kínál hazánknak és a szlovákoknak, de úgy látom, hogy a kormány a vezetékes szállítást szeretné megtartani szankciók nélkül. Esetleg a határidőket megnövelni is lehet még tárgyalási alap. 
vaczak 2022. 05. 04. 15:17
Előzmény: #318123  Istvan1975
#318124
Várd ki a végét. Most még csak az üzengetésnél tartunk. 
Istvan1975 2022. 05. 04. 15:09
#318123
Úgy néz ki a kormány nyilatkozatából, hogy sehogy nem fogja támogatni az embargót mert nekünk az nem jó! Vagy olyan sok évben határoznák meg az átállási időszakot, hogy addigra már háború se lesz és a szankciók is megszünnének! Mivel súlyosan érint minden változás minket energiaszempontból, ezért kizárt, hogy bármibe belemenjen a magyar kormány! Szerintem teljes mentesség lesz a vége, erre játszanak és ha akarja az EU csinálja meg nélkülönk! Hát megmondta a kormányunk előre! Szóval nem kell aggódni a MOL miatt! Marad a nagy profit!:) Urali ár is még hónapokig tuti jó lesz! Jóval alacsonyabb a Brent-nél!
Törölt felhasználó 2022. 05. 04. 15:08
Előzmény: #318121  Nikklíszon
#318122
"Milanovic kifejtette: amennyiben jelen lesz a közelgő NATO-csúcstalálkozón Madridban, megvétózza a csatlakozásra szóló NATO-meghívót. Hozzátette: amennyiben alacsonyabb szinten szavaznak róla, valószínűleg nem tudja rákényszeríteni például a horvát nagykövetre, hogy a NATO-tanácsban az ő álláspontját képviselje. Ugyanakkor megjegyezte: „mint az ördög a bűnös lelkeket”, üldözni fog mindenkit, aki Horvátországban megszavazza Stockholm és Helsinki csatlakozását. Andrej Plenkovic kormányfő szerint Milanovic visszaél a boszniai horvátok helyzetével, és oroszpárti politikát folytat. Dimitrij Medvegyev volt orosz kormányfő pedig nemrég Telegram-bejegyzésében azt írta: a horvát elnököt Kijev bosszúja fenyegeti az Ukrajnával és Oroszországgal kapcsolatos kijelentései miatt.Milanovic hangsúlyozta, hogy nem áll az oroszok oldalán. „Az oroszok játsszák a saját játékukat, és ők az agresszorok ebben a háborúban” – mondta. Úgy vélte ugyanakkor, hogy Horvátországban egy „olyan társaság van hatalmon”, amely aktívan a bosznia-hercegovinai horvát nép érdekei ellen dolgozik.Arra is felesküdtem, hogy megvédem őket (a boszniai horvátokat), és ha kell, politikailag belehalok– fogalmazott, majd hozzáfűzte, hogy nem fél sem Oroszországtól, sem Ukrajnától."  
így pontos az idézet, az eredeti témához kapcsolódva Biden nem hiszem, hogy most a Horvát Bosnyák viszály okán beavatkozna. részemről lezárva a téma,mert a Mol sorsa fontosabb.
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 05. 04. 14:58
Előzmény: #318096  Törölt felhasználó
#318121
...éppen tegnapi hír, hogy a horvátok megvétóznák a finn svéd NATO tagságot )"  Sorry, de ez így nem igaz. A horvát államfő vétózná meg, ha Ő kap meghívót. Ha alacsonyabb, NATO nagyköveti szinten lesz a szavazás, akkor nem tudja rákényszeríteni az akaratát a nagykövetükre. Ez egy ember szuverén döntése, mert Ő megteheti, ha meghívják. A horvát kormány nincs a vétó álláspontján, sőt oroszbarátnak titulálják a fickót.   https://24.hu/kulfold/2022/05/03/horvat-allamfo-veto-finnorszag-svedorszag-nato-tagsag/

friss hírek További hírek