Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kall
Kall 2021. 04. 03. 07:33
Előzmény: #270599  Kall
#270600
Minden megengedett addig.
Kall
Kall 2021. 04. 03. 07:31
#270599
Nem véletlenül tartanak a 2022-re időzitett jogállami eljárás befejeztére.Addig meg had szóljon!
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 07:26
Előzmény: #270592  Törölt felhasználó
#270598
1. Az országgyűlés nem szavazhatja meg a Mol nevében. 
4. Ahogy az egyetemi alapítványoknál benne van a szerződésben hogy a tulaj ( Palkovics minisztériuma) átadhatja az alapítói jogokat, úgy it is benne lehet. Amíg nem derül ki  hogyan rendelkeznek az alapítói jogokról, addíg fölöseges a számviteli törvényt nézni. 
Mivel  maga a NER a pénzlopásra szakosodott, nulla az esélye annak, hogy itt ne legyen bebiztosítva a tuti pénzeltüntetés. 
casual 2021. 04. 03. 07:06
Előzmény: #270592  Törölt felhasználó
#270597
Jó lista. Az egyetlen bajom, hogy kizárólag a pénzügyi részre koncentrál, márpedig egy tőzsdei papír árazásánál bizony nem ez az egyetlen szempont, sőt azt is megkockáztatom, hogy még csak nem is elsődleges. A legfontosabb sztem a bizalom. És azzal, hogy ezt kérdés nélkül megcsinálják, tulajdonképpen precedenst teremtenek. Mi van, ha holnap gondolnak egyet, és keveslik a pénzt, aztán mondjuk rádobnak még 5%-ot? Aztán, a másik dolog, ami megint csak rombolja a bizalmat, az a váratlan bejelentés. Mostanában egyre többször "beszélt" a mol, különböző szintű vezetők prezentálták a jövőt, a feladatokat. Még csak véletlenül sem említették, hogy van ilyen terv. Hol van akkor az átláthatóság? Egy külföldi alap ezt biztosan nem díjazza. Egy magyar alap meg azért nem, mert már közelről látta a példákat arra, hogy Mo-n hogy is folyik ez az alapítványosdi. De továbbgondolva, mi lesz holnap? Féljünk, hogy pár hét múlva meg valami új csodát álmodnak meg?
 
Aki csak a számokat nézi, az sztem relativizál, és nyugtatja magát is, hogy tulajdonképpen nincs baj. Ez egyfajta kognitív disszonancia. Ilyenkor szokott jönni, hogy nézzük meg mi lesz, előre ne írjuk le, még akár jó is lehet. De láttuk már számtalanszor, hogy ez a NER tempó hová vezet. 
 
Nem, jogállamban ez nem elfogadható, rengeteg jogi kérdés merül fel. És, ha Mo. valóban jogállam lenne, akkor ezekkel a kérdésekkel nekem kisbefektetőkét nem is kellene foglalkoznom, mert a megfelelő intézmények automatikusan tennék a dolgukat. De nem teszik. Ennél komolyabb bizonyíték pedig nem kell!
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 07:05
Előzmény: #270593  fatihszultan
#270596

Egyetértek veled de azzal még kiegészítem, hogy nemcsak magyar részvényt, de még magyar forintot sem tartok. Egy ilyen korrupt és gátlástalan bűnözésre épített rendszerben egyet fillért vagy befektetést sem lehet tartani.
Az ilyen rendszerekből, mindenkinek ki kell lépni a lehetőségeik szerint!
Kall
Kall 2021. 04. 03. 06:56
Előzmény: #270594  Kall
#270595
+az osztalék.
Kall
Kall 2021. 04. 03. 06:55
#270594
Létre lehetne  hozni úgy is ezt az 5 alapitványt "korrektebb" módon is úgy hogy az állam beleinvesztál a 4+1 alapítványba hatszázmillió induló állami tőkét és a +1 Mol-újeurópa alapítványba a mol állami pakkot kúrja bele és ezt így rendezi le.És ezt így lehetett volna hírdetni mint nemzeti kőzhasznú alapítványok.Mert az a róbléma hogy az 5 alapítványból nagyon kilóg a molféle biznisz.4 alapítvány 600milla/kop.Egy szem mol alapítvány állam+mol=kb.200milliárd!!!!.
fatihszultan 2021. 04. 03. 06:40
Előzmény: #270592  Törölt felhasználó
#270593
Kiválóan összefoglaltad a lényeget! Gondolkodtam, hogy leírjam e, de megtetted helyettem. :-) Az összes pontban tulajdonképpen igazad van, ami hülyén is hangozhatna, az utolsó hiányában. De sajnos ott van a lényeg! Képzelje el mindenki: hogy van egy ZRT. A tulajdonosok, alapítók, már nem akarnak vesződni a napi gondokkal, megbíznak egy profi managementet, akit jól meg is fizetnek. Nekik természetesen tág döntési jogkörük, aláírási joguk van. Majd egyszer csak, az ügyvezető mintegy elajándékozza a cég 5,2%-át a tulajdonosok megkérdezése nélkül! A lényeg az utolsó 3 szón van.
A probléma az, hogy ez az ún. szabad világban, ahová 70 éve törekszünk, elképzelhetetlen. Ezért nem vagyok biztos benne, hogy a külföldi befektetők érteni fogják, mi folyik itt Gyöngyösön. Nem biztos, hogy ilyen higgadtan fogják értelmezni, mint tetted. Megmondom őszintén, ahogy nem veszek NER RV-t sem (abszolút nem érdekel semmi hír, kilátás, pozitív jövőkép, teljesítmény, semmi velük kapcsolatban), úgy a jövőben számomra a MOL is megszűnt létezni, mint befektetési lehetőség. És tőlem akár duplázhat, 5x, 10x-het is a jövőben. 
Pontosítok: addig nem érdekel, amíg O1G és emberei vannak hatalmon és a mostani management a cég élén.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 05:31
#270592
1. Az alapítvány létrehozását az Országgyűlés szavazza meg! ( nem kérdés a kimenetel )
2, A 2019/2020 évre már meghirdetett osztalék mértékét nem érinti a mostani döntés... ( 100,.Ft )
3.  az srv-re jutó osztalék összegét most kifizeti a Mol a részvényesei között, de ez nem kötelező érvényű!!!
tehát evvel kalkulálni, hogy a jövőre nézve elestünk kb.5 Ft osztaléktól felesleges és csak fiktív alapon lehetséges
4. a cég értéke nem változik, részvényesi csere történik..., az új tulajdonos az alapítói határozat szerint csak az osztalékból gazdálkodhat....( a tulajdonosi szó is kétséges, pórázon vezetve MOL és az Állam által )
5, a 100mrd vagyon ténylegesen hígítja a részvényesi értéket, de nem látom be, hogy miért nem említi senki a cashflow oldalon megjelenő profitot!!!!! ( kikerül a költségek közül az összes támogatási pénz kb.5-10mrd /év ) ez árnyalja a képet...( 2-3mrd -t írnak, de ez messze nem igaz )
6. ami gáz az a részvényesek megkerülése szavazás nélkül....ez elfogadhatatlan....akkor minek az RT. lehetne Kft. is...
53fok 2021. 04. 03. 01:55
Előzmény: #270462  yossarian78
#270591

Nem is lehet másképpen, csak pozitívan hozzáállni,
Viszont 1900-nál venni bátorság! Ahogy a csuti a járványt kezeli, évente 3 - 4 hónap lesz amikor a korlátozások lazítva lesznek.
Azt mondta, figyelik a halálozás alakulását. Nem sunyin figyelni, hanem szakemberekkel megbeszélve, bölcsen intézkedéseket hozni!
Én1300 - 1500 magasságában látok kevésbé kockázatos vételeket.
Mert még lehetnek alapítványok gründolva a here fajtájuknak.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 04. 03. 00:11
Előzmény: #270589  lohran
#270590
Biztos, hogy hülye, ha úgy rendelkezik, hogy az alapítvány megszűnésekor vissza is kapja a részvényt?
Az alapító saját emberei az alapítvány kuratóriumában bármikor dönthetnek úgy, hogy "nem működnek tovább", így a részvény is "visszaszáll, továbbá az osztalék is zsebben.
Ha ebből rendszert csinálnak, azt a milliárdosok a részvényeik felvásárlásával meglovagolják.
lohran 2021. 04. 02. 23:56
Előzmény: #270586  Zöldbéla
#270589
Más is alkalmazhatja ha olyan hülye
A hülyeség ellen pedig nincs törvényi tiltás
lohran 2021. 04. 02. 23:54
Előzmény: #270583  Zöldbéla
#270588
Értem az aggályodat !
Abban reménykedsz ,hogy jogütközés van.
A Ptk. szerint saját rv.után nem jár osztalék és a vagyonkezelésbe adott rv.után az alapítvány tisztességtelenül kapja.
A tagsági jogok az alapítványt illetik tehát elvileg jár Neki a törvény szerint mert ott már nem saját rv.
Haaaaát ez jó kérdés mit lehet ebből kihozni
p-b 2021. 04. 02. 23:45
Előzmény: #270584  Törölt felhasználó
#270587
Ok, bocsi . Igazad van.
 Kérdés mikor szüntetik meg a VH-t 
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 04. 02. 23:44
Előzmény: #270583  Zöldbéla
#270586
A megoldást más is alkalmazhatja?
A saját részvényt átadja egy "saját" alapítványának, és osztalékot fizet utána, amit az alapítvány arra költ, amit az alapító az alapításkor megjelölt?!
p-b 2021. 04. 02. 23:43
Előzmény: #270583  Zöldbéla
#270585
Leginkább a "független mnb"-nek illene állástfoglalni ebben az ügyben, hogy ez így oké, v mi f@sz történik a pénzpiacunkon :)
Törölt felhasználó 2021. 04. 02. 23:42
Előzmény: #270581  p-b
#270584
Én is ezt gondolom, de mint írtam a vészhelyzet lejárta után összehívható a közgyűlés és szavazni lehet a már elfogadott javaslatokról. Részletek az előbbi linken.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 04. 02. 23:39
Előzmény: #270580  lohran
#270583
Akkor ismétlem:
El tudom képzelni, hogy az ügylethez (a szembeállított "követelés" trükk kapcsán) még lesz észrevétele az uniós szerveknek és a nemzetközi tőzsdének is, hiszen a saját részvényeknek az osztalékhoz való viszonyára vonatkozó, jelenleg érvényes jogszabály kijátszásáról van szó.
Akárhonnan nézzük, tisztességtelen és védhetetlen a történet.
lohran 2021. 04. 02. 23:38
Előzmény: #270580  lohran
#270582
A probléma gyökere koati meg a hasonló befektetők konzerválják a szart a fineszt régi emlékeikre hagyatkozva és még csudálkoznak ,hogy azt csinálnak amit akarnak de csak akkor ha az Ő kis vagyonkájukról van szó.
Visszakanyarodtunk az alapproblémához.
Miért tapsikoltok a herék,ingyenélők eltartásához ?
p-b 2021. 04. 02. 23:38
Előzmény: #270579  Törölt felhasználó
#270581
A közgy. hirdetmény márc.19-i keltezésű, az alapítvány ápr.1-i Tehát az igazgatóság valószínű felveszi majd 15.-én napirendi pontként az alapítványt és megszavazza. Hár ilyen esetekre jó ez a rendkívúli állapot :(