Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lou70
Lou70 péntek, 08:54
Előzmény: #1319075  ursa
#1319080
Azért tartósan 30000 alatt, ha levonod a céltartalékot is (ami már mennyi is, lassan 10e?), akkor már könnyen felvásárlási célpont lehet, csak azért, hogy a pénzt kivigyék.
aytif1 péntek, 08:51
#1319079
i39000
EA83 péntek, 08:51
Előzmény: #1319075  ursa
#1319078
kerdes, hogy be van-e mar arazva a gyj? nekem legalabbis furcsa az emelkedes, sokan huznak itt 19-re lapot, amiota nincs srv mar nem igaz az, hogy "nem tud esni". dniel tavaly szeptemberi - akkor meg hihehetetlen - joslata 100%-osan beteljesult (ha ket honap kesessel is, dec-jan), de szeritnem ennek az eszement emelkedesnek egyelore vege is, kozbeszolt iran, aminek "belathatatlan kovetkezmenyei lehetnek a ter-ido kontinuumra". Nem mondom, hogy esest varok, de joval inkabb keteselyes, mint az utobbi 5 evben barmikor. Ti mit vartok mara?
Bence péntek, 08:50
Előzmény: #1319076  zotlan
#1319077
Mennyi osztalékot irányoztak elő?
zotlan péntek, 08:48
#1319076
Elmaradt a várttól az OTP negyedéves profitja, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. Akkora profitot termel most már az OTP, ami komoly fejtörést okozhat a bank vezetőinek, ha el akarják költeni. Például osztalékra, most az is kiderült, mekkora összeget fizethetnek ki a részvényeseknek. Egyébként ereje teljében van a bankcsoport, csinos profitot termel a bolgár, az orosz és a szlovén bank is, és szépen rendbe rakták az üzbéget. Ha minden úgy alakul, mint amire a menedzsment számít, akkor 2026 is erős lesz.
ursa péntek, 08:41
Előzmény: #1319057  ktamask
#1319075
Minimálisan maradt el csak ,lehetett volna több is kicsivel nincs nagy jelentősége. Másik csoportban írták ezt: A Q4 túl sok szót nem érdemel, a profit 300 milliárdnál több kb. 310 körül kellene legyen, nyilván az, hogy az igazgatóság a számokkal mit bűvészkedett és mennyit dugott el vagy sem, majd pár perc múlva  kiderül. 
-
Inkább az árazásról szólnánk: amennyiben Magyarországon enyhülnek a gazdasági feltételek vagyis jönnek az EU-s pénzek és megszüntetik a különadókat (hogy ehhez milyen összetételű kormány kell az a jóslás területe) és lesz valamilyen béke Ukrajnában, akkor a már meglévő fundamentumok okán az árfolyam az 50.000-70.000 sávba kerül. 
Amennyiben M-on és Ukrajnában marad minden ahogy van és az iráni probléma is eszkalálódik, akkor a 25.000-45.000-es sávban kereskedik majd a részvényt még több (sok) hónapig. 
Tehát óriási felértékelődési potenciál van a részvényben, viszont ehhez elsősorban a felsorolt még hiányzó környezeti feltételek szükségeltetnek, a fundamentumok már megvannak, de azok nem elegendők a kereskedési ársáv váltáshoz....
Én meg azt mondom 30000 40000 között fog oldalazni ha nem lesz vége az Ukrán Orosz háborúnak és nem rendeződik az Iráni helyzet sem. 30000 alá nem nagyon várom ott már tuti sok vevő bejönne 40000 felett meg az eladók. 
riskmanagementisnice péntek, 08:24
Előzmény: #1319073  riskmanagementisnice
#1319074

Ja ez természetesen akvi nélkül.
Ha sikerül egy komolyabb akvit összehozni az még +10-15%.
riskmanagementisnice péntek, 08:21
Előzmény: #1319071  Macus
#1319073

Amit írok egy ideje: 50-55.000 a fair ár.
Minden más zaj és hullámlovaglás.
Boldogok a türelmesek mert övék a jó árfolyam.
riskmanagementisnice péntek, 08:20
Előzmény: #1319065  randomly
#1319072

"csak a szoki"
Buy&hold.
Macus
Macus péntek, 08:16
Előzmény: #1319065  randomly
#1319071
2026 ban 4800 forintos eps is lehet. Az 9 es p/e vel is 43 ezer plusz osztalek arfolyam. Ha az ertekeltseg felmenne 10 ig …. Szamoljatok ki mit takar ez akkor :) ha csak a negyedik negyedeves szintet hozzuk iden meglesz ez siman 
Macus
Macus péntek, 08:12
Előzmény: #1319063  vaczak
#1319070
Eloszor is nem random modon , ez tegnap tortent. Masodszor ettol nem szavaznek orbanra. Harmadszor egyelore mi segitjuk oket es nem forditva. Negyedszer mar az eu is odaszolt hogy aze na …. Otodszor hangsulyozom ha nem latod hogy kapcsolodik mindez az arfolyamhoz akkor ne tozsdezz. Hatodszor nem nehez elkepzelni hogy az irani haboru igencsak hatassal van az ukranra mert igy a penzt is hiaba kuldenek … az usa epp egeti a fegyverkeszleteit es eloszor a sajatjat tolti majd fel ergo nem lesz honnan vasarolnia ukrajnanak. Es vegul de nem utolsosorban ha a szivedre teszed a kezed melyik oldal all nyeresre? (Segitek oroszul beszelnek az orszagban) - ez az irani haboru meg egy az egyben kegyelemdofes (megjegyeznem izrael ugyesen kitalalta , oroszok nem tudjak segiteni irant igy szabad a palya) illetve szerinted a magyar olajvasarlason mulik az orosz koltsegvetes? Trump epp most engedte meg indianak hogy orosz olajat vegyen (jeleznem naponta kisse tobbet vesz mint mi) 
Reagalva még “belpolitikai okok” azt hittem haboru fontosabb mint a hatalmonmaradasa Z nek …. 
randomly péntek, 08:05
Előzmény: #1319067  Macus
#1319069
Én igen 8%-ot emelkedettem a -13%-ból. ... már csak -5%-ban vagyok HUF-ban számolva.
randomly péntek, 08:04
Előzmény: #1319066  Barna1899
#1319068
OFF Én sem, az ovi egy ...paraszt? De hogy nem diplomata az biztos .. sleep in topic ON!
Macus
Macus péntek, 08:03
#1319067
Amugy ha megnezzuk snp es nasdaq meg se erezte az irani haborut. 
Barna1899 péntek, 08:02
Előzmény: #1319063  vaczak
#1319066
Teljesen elvakult vagy a témában, nézd már meg mit művel az ukrán terrorállam. Német gázvezetéket felrobbantották, a török áramlat ellen is többszor volt már dróntámadás. A barátság kőolajvezetéket csak simán elzárják, hogy nyomást gyakoroljanak. Tobbit nem sorolom. Teljes téboly amit tegnap műveltek a Zseléék. Itthon ezt nagyon helyesen mindenki visszautasítja. Te miért nem? 
randomly péntek, 08:00
Előzmény: #1319061  Macus
#1319065
Szerintem nem országot fenyegeti, hanem aki megérdemli, és senki mást csak őt. (De hogy mi a terv azt továbbra sem értem.) És egy kis ... llm ... A frissen közzétett 2025-ös éves jelentés adatai alapján az OTP Bank rendkívül erős fundamentumokkal rendelkezik, ami határozottan támogatja a vétel melletti érveket:
  • Rekordnyereség: A bankcsoport története eddigi legjobb évét zárta; a 2025-ös nettó profit elérte az 1146 milliárd forintot. Különösen biztató, hogy csak a negyedik negyedévben közel 300 milliárd forint adózott eredményt termelt a csoport, ami meghaladta a piaci várakozásokat.
  • Kiemelkedő osztalék: A rekordmértékű profit lehetővé teszi, hogy a bank mintegy 300 milliárd forintnyi osztalékot fizessen ki a részvényeseknek. Ez az összeg felülmúlja a korábbi, 270 milliárd forint körüli elemzői becsléseket.
  • Stabil 2026-os kilátások: A menedzsment friss előrejelzése (guidance) szerint a tőkearányos megtérülés (ROE) 2026-ban is a 2025-ös szint közelében maradhat, miközben a hitelkockázati profil és a céltartalékolási igény nem mutat érdemi romlást. Pataki Sándor igazgató hangsúlyozta, hogy a legtöbb operációs országban a tavalyinál is enyhén jobb teljesítményre számít a csoport.
  • Kedvező értékeltség: Az árfolyam a jelentés közzététele előtt 37 960 forint körül mozgott. A 2026-ra várható 8,6–8,8 közötti P/E (árfolyam/nyereség) mutató a régiós bankok átlagához képest továbbra is jelentős diszkontot és felértékelődési potenciált jelez, különösen a 20% feletti ROE mellett.
Összegzés: A ma reggeli adatok ismeretében az OTP továbbra is vételi lehetőséget kínál. A várakozásokat felülmúló éves nyereség, a megemelt osztalékalap és a stabil 2026-os profitkilátások megerősítik a bank fundamentális erejét. A korábbi technikai túlvett állapot oldódott (RSI ~43), így a részvény a jelenlegi szinteken is vonzó befektetés a régiós növekedést és stabil osztalékot keresők számára.
vaczak péntek, 07:53
Előzmény: #1319061  Macus
#1319063
Hányadik alkalommal hozod már be teljesen random módon ezeket az Ukrajna ellenes és Zelenstkij ellenes szövegeket teljesen a magyar kormányzati narratívába illeszkedve? Pont a te vagy Orbán célcsoportja, ugyanúgy hagyod magad megvezetni, mint Zelenszkij hagyta magát provokálni. Nyilván nem szabadott volna belemennie ebbe a jól felépített putyini/orbános provokációba, ki tudja, lehet belpolitikai okok miatt úgy érzi, nem teheti meg most az ukrán kormány, hogy ne reagáljon az évek óta folyó magyar dezinformációra, de most saját maguknak is politikai kárt okoztak. Macus persze farokfelvágva rögtön szaladt ukránozni ezredszerre is. Szerintem legyen ez off, van a jelentésben és annak lehetséges piaci hatásaiban is csemegéznivaló. Szerintem hozták az elvárhatót, a vegyes hangulat miatf lehet azért egy átmeneti lehúzás, legfeljebb visszaveszem a tegnap eladott certiket
Etrusk péntek, 06:49
#1319062
Kalkulált: 1071 HUF/rv osztalék + a saját rv-re jutó oszti, nem rossz
Macus
Macus péntek, 06:48
#1319061
mellékesen egy comment, zelenszkijnek kinyílt a csipája..... azért amit lenyilatkozott az orbán ide vagy oda de arcpirító..... nem szeretem a dagadékot, de még Z fenyegeti az országot? elmegy az anyjába. Igazából az egész EU támogatja az ukránokat aztán még ő fenyeget.... usa támogatásának fütyültek.... szóval eu nélkül fél évet húzna.... kezdhet imátkozni , mert az iráni háború putyinnak kedvez de nagyon.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek