Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
asphalt
asphalt 2023. 01. 29. 09:26
Előzmény: #1217193  peret
#1217200
Szerintem egyre többen jönnek rá mostanában, hogy milyen rendezvényen vannak, elég bemenni egy boltba vásárolni, vagy tankolni a kúton. Befektetésre ajánlja, igen. 
A BBB- valóban nem tragikus, éppen csak a határán a befektetésre ajánlott kategóriának, belépve abba a csoportba, ahova pl. Bulgária, India, Khazasztán tartozik.
Ami az OTP-t illeti, szerintem is jó cég, jó a funda, csak egy banánköztársaságban működik, ez pedig az árfolyamon is látszik. 
Mehet még 1-2 ezret felfelé, ott pedig a helyén is lesz.
A 18.000 álom kategória most. 
Bpali
Bpali 2023. 01. 29. 09:20
Előzmény: #1217194  zotlan
#1217199
Az  a bajuk sokszor, hogy túl kombinálnak...Megtanulták mint az iskolában.. Bemagolták a kötelezőt, aztán listaszerűen mint az egyenletbe be akarnak helyettesitgetni mindent... Csak épp gondolkodni nem tanít az iskola sem..Ezert nézték be a 1500 pontos emelkedést is..egyszerűbb lenne persze kirajzolni..de még inkább más rajzát lelesni... De a tőzsdén nincs olyan, hogy nulla kockázat, se kötelező haladási irány.  Nem az zavar, hogy mindig esésben gondolkodnak.. Hanem az időtáv sosincs meghatározva, a mérték elnagyolt /baromság/ kategória. Kockázatelemzés ha van is csak a negatív tényezők kerülnek bele, pozitivum, lehetőség semmi...Ha az SP zöld emelkedésben van, az nekik negatív környezet...
Beze
Beze 2023. 01. 29. 09:18
#1217198
Na akkor skacok, a válságról itthon. Munkatársaim közül, akik azt mondták ú majd ha eltörik a sapkát leteszik az autót, elárulom a titkot, egyik se tette le. Megy a 700 Ft-os üzemanyag a tankba szépen. Autópályán járok-kelek munkába, továbbra is nyomja neki boldog-boldogtalan, tolják le egymást, mit számít, hogy zabálja a drága benzint az autó, pedig lehet fogni rajta nem is keveset. Én azért kicsit visszavettem, no meg közelre is megyek, 2-3 percet nyernék, ha nyomnám mint süket a csengőt. És továbbra is rengeteg autó közlekedik, az udvaron is ugyanannyi parkol. Én speciel utálom, hogy egyedül ülök egy tonnás vasban, szóval nagyon sokszor vonatozom is (+e-roller). Másik dolog, néztem wellnesst februárra, dunántúli szálloda, van vagy 20 féle fajta szoba, lakosztály, ilyen-olyan stílusú épületekben, ebből 3 féle foglalható már csak. Hmm meglepődtem, mennyien akarnak most wellnessre menni...A boltokban is ugyanúgy sokan vásárolnak, lehet az igények lejjebb mentek kicsit, de enni kell, élni kell, mindenki fogyaszt és költ. Az árak az egekben, a büdzsébe folyik a brutális összegű áfa bevétel minden területről. A gáz és energiaárak hihetetlen mérséklődése zajlott, emlékszem mikor 320-as eurónál shortoltam a gázt, már réges régen zártam a pozíciót, mostanában nem is néztem, de már 60 euró körül mozgott a múltkor. Volt egy cikk nemrég, hogy 10 eurónként Magyarország hány milliárdot nyer az energián, brutál számok jöttek ki, kenterbe veri az uniós pénzeket vastagon... Ehhez jön a forint erősödése, ami tavaly januárhoz képest elég gyenge még, de hol vagyunk a 430-tol ugyebár...A sikeres devizakötvény kibocsátás után megint nagyra hízott a devizatartalék, Matolcsy után Virág Barnabás végre normális jegybanki kommentárt hozott a kalapból, látszott is a piaci reakciókon. Apropó uniós pénzek. Ha megfigyelitek , minden területen engedtünk, és engedünk, orbánc is megmondta anno, elmegyünk a falig, ott szembe fordulunk és kezet fogunk. Speciel ebben nem hazudott, üdítő kivételek egyike. Gáz és olaj egyelőre van mindenhol, Adria felől megvannak az alternatív útvonalak, épülnek az újabb Lng terminálok, Európa átáll egy másik fajta jövőre, szervezi a szálltásokat. A télből kifelé megyünk, tartalék van még, a következő télig mehet a további beszerzési útvonalak tervezése, arab országok, stb. A leminősítés kapcsán említett kockázatok nyilván megvannak, de a 2009-es időszakhoz, és akkori hatalmas gazdasági visszaesésektől messze vagyunk szerencsére. Elismerem, hogy vannak társadalmi rétegek, pl kisnyugdíjasok, akiknek nagyon nehéz lehet, de ők a gazdasághoz vajmi keveset tesznek hozzá, ellentétben a dolgozó, aktív, vagy családos "fiatalokkal", akik esznek, szórakoznak, welnesseznek, tankolnak, fogyasztanak. Az infláció is majd csak elkezd mérséklődni most már, és kifelé megyünk a sz*rból. 
OTP leányok ha jól emlékszem 62%-ot hoznak a nyereségből, tehát vastagon több mint az itthoni, ahol megy a különadós, kamatstopos történet. De ez se lesz mindig. Közben MNB-től jön a magas kamat. A nemteljesítő hitelek száma decemberben gyakorlatilag minimum szinten volt nálunk. 
Boccs ha hosszú voltam.
Bpali
Bpali 2023. 01. 29. 09:11
#1217197
innenn
Bpali
Bpali 2023. 01. 29. 09:11
#1217196
Eleve azt kellene látni sok embernek maga a minősítés kinek szól... Nem a magyar kis büfiknek ,akiknél sok az OTP részvény..De a sok huhogó pontosan tudja, hogy inneddexn boldog boldogtalan, a külföld kivitte a tőkét.. Na most--ebből már lehet következtetni.. Nem nem azt hogy nem gyengülne azárfolyam, hanem pl azt hogy nem minjrt 8KRa-. a minősítés egy ajánlás..nem kötelezés.  A bankszektorral kapcsolatban meg még kevésbé negatívak..de nekm mindegy én végigmozizom longban ha ugy alakul veszek még.
istvansogor 2023. 01. 29. 08:57
Előzmény: #1217138  HUNCPT
#1217195
Nagyon jó a két grafikon egyben
Sok mindent ki lehet olvasni belőle
De azt nem, hogy 2008-ban nem a leminősítések következménye volt az esés
Egy kicsit olyan, mint amikor készít valaki egy felmérést, és arra a következtetésre jut, hogy a kávézók körében sokkal gyakoribb a tüdőrák
Az viszont jól látszik, hogy az SP lejtmenetben a többiek előtt já, felfelé pedig lemarad
Ebből következtetni lehetett a pénteki értékelésre
zotlan 2023. 01. 29. 08:48
#1217194

Mondtam, hogy ez lesz!
Beindult a bólis emlegetése, csőd, halál, vége!
Mindegy csak essen bármi áron!
Rendben!
Szép egy emberek vannak! Lelkük rajta!
peret
peret 2023. 01. 29. 06:23
#1217193
 Itt nagyon sokan nem tudják, hogy, milyen rendezvényen vannak. Magyarországot továbbra is befektetésre ajánlja mind a három nagy hitel minősítő. A körülményekhez képest ez nem rossz. De bizti jó nekik a piaci trenddel szembe menni. Szerintem ha megy is vissza, nagyobb esésre nem hiszem, hogy lehet számítani. De remélem megvárják a 8000-es árfolyamot, csak nehogy előbb legyen 18000.😜
JackOne
JackOne 2023. 01. 28. 23:00
Előzmény: #1217191  stolz
#1217192
Kedves Stolz Mester!-:)
Nyuszika ül az erdő szélén egy túskon és
reszelgeti a körmét. Arra megy
a Róka.
- Mit csinálsz itt nyuszika?
- Reszelgetem a körmömet és
várom a Medvét, majd ha erre
jön jól megverem!
- Hülyeségeket beszélsz te
nyuszika!
Később arra megy a Farkas is.
- Mit csinálsz itt nyuszika?
- ...hát tudod  Farkas koma csak itt ülök az erdő szélén és
reszelgetem a körmömet, majd
ha erre jön az nagy bűdős mocskos Medve
jól elverem!
- Hülyeségeket beszélsz te
nyuszika, Te nem vagy normális! - mondja a Farkas majd
elmegy.
Egyszer csak arra megy a Medve, Brum-brum Brum-brum ....
- Hát  Te mit csinálsz itt nyuszika?
- Tudod Medve Koma csak itt ülök az erdő szélén,
reszelgetem a körmömet és
közben minden féle hülyeségeket beszélek.
Üdv.: J'.
ps.: közben a VIX-t is nézem-:)
stolz
stolz 2023. 01. 28. 22:35
Előzmény: #1217190  JackOne
#1217191
Tavaly felezett az árfolyam. Milyen macira várunk még!? :D
JackOne
JackOne 2023. 01. 28. 20:38
Előzmény: #1217152  jaow
#1217190
Ma is tanultam v.mit: akkor most megyünk ugye új ATH-ra ??? -:))) ..miközben a Maci még ki se jött a barlangjából -:)
Balin2020
Balin2020 2023. 01. 28. 20:10
Előzmény: #1217185  stolz
#1217189
Én viszont nem hiszem el, hogy mindent meg fognak úszni. Szorul a hurok, egyre szorosabb. Nem véletlen, milyen kijelentéseket tesz Vityka. Rugkapál tehetetlen dühében. Nehéz lehet elviselnie, miután megszokta az elmúlt 12 évben, hogy végül úgy is az lesz, amit ő akar. Előbb-utóbb az ilyen akarnokokat kihajítják az alomból. Az, hogy eddig még nem történt meg, nem azt jelenti, hogy nem fog. Fontos szövetségeseket veszített és veszít folyamatosan.
Dango 2023. 01. 28. 18:53
Előzmény: #1217187  Yellenke
#1217188
Igen minden szép minden jó és csak is más a hibás .. .
Yellenke 2023. 01. 28. 18:47
Előzmény: #1217184  Dango
#1217187
A Kormány ezt pozitivan értékeli, sőt befektetésre alkalmas a minősítés.
Loco44 2023. 01. 28. 18:45
Előzmény: #1217185  stolz
#1217186
Nem a fidessz az egész világ :D ,
stolz
stolz 2023. 01. 28. 18:39
Előzmény: #1217183  asphalt
#1217185
Nem. Ezt is meg fogja úszni a fidesz. Mindent megúsznak, így bár nem értek egyet azzal amit és ahogyan csinálnak, de elhiszem, hogy úgy lesz, mert eddig 99%-ban úgy lett. Évek óta huhogunk, hogy ilyen válság lesz, meg olyan válság lesz. Egy lóf@szt lesz! A fidesznek lesz igaza megint...
Dango 2023. 01. 28. 18:07
#1217184
asphalt
asphalt 2023. 01. 28. 17:54
Előzmény: #1217166  stolz
#1217183
Stabil kilátás az a Karmelita kolostorból van, kolléga. 
Az ország sorsa - az OTP sorsa is - politikai kalandorok kezében van. 
Bpali
Bpali 2023. 01. 28. 17:29
Előzmény: #1217180  pengecske
#1217182
erről szólna a fórum a másiknak való segítségről, tapasztalat átadásáról, nem a megakarom a  másikat győzni mindenáron jelenségről.. személyeskedésről stb..
pengecske
pengecske 2023. 01. 28. 16:36
#1217181
Lesz megint egy kis mozgás, no panic! Akinek van még szabad tőkéje annak sorakozó van, bevásárlásra felkészülni.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek