Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
koitopikgazda
koitopikgazda 2022. 08. 21. 16:15
#1202900
minden el lesz inflálva
energia nem lesz 
otp meg bezár 
broccoli 2022. 08. 21. 15:34
Előzmény: #1202895  kovko
#1202897
Szerintem mielőtt ilyen fejtegetésekbe bocsátkoznál, tegyél fel magadnak két kérdést:
  1)      Az elmúlt 12 évben történtek után te elképzelhetőnek tartod-e, hogy a Fidesz valóban be is tartaná az EU-va kötendő megállapodást annak betűje és szelleme szerint egyaránt, és felhagyva az autokrácia további kiépítésével valóban nekilátna a jogállam rekonstrukciójának, önként adva ki komplett hatalmi ágakat a saját kezéből?
2)      Fontos-e számodra, hogy Magyarország ténylegesen jogállam legyen, ahol valódi piacgazdaság van, a részvények aktuális árát pedig az azokat kibocsátó cégek gazdasági teljesítménye határozza meg, nem pedig az, hogy az adott cégbe betársul-e Orbán egyik állami közbeszerzéseken élősködő strómanja? 
 Ha az első kérdésre igen a válaszod, akkor mérhetetlenül naiv vagy, és nem vagy tisztában azzal, hogy a Fidesz egy olyan maffiaállamot üzemeltet, ahol minden hatalmi pozíciót neki kell birtokolnia, mert ellenkező esetben egy tőle független ügyészség az OLAF-fal összefogva egymás után csukná le a vezető politikusait és rokonaikat, mint ahogy azt Codruța Kövesi tette Romániában. Ha a második kérdésre igen a válaszod, akkor pedig könnyen beláthatod, hogy amíg a Fidesz hatalmon marad, addig ez az állapot csak hiú ábránd marad. Azt kellene végre megértened, hogy a Fidesz bukását akarók nem csak úgy, a saját örömükre utálják Orbánt és a Fideszt, hanem azért, mert tisztában vannak vele, hogy a politikája destruktívan hat a magyarországi gazdaságra, demokráciára, közállapotokra és a társadalmi békére, és pontosan tudják, róla, hogy már olyan mélyre süllyedt a populista lózungok és a korrupció mocsarába, hogy képtelen lenne onnan kimászni, és a hazákból egy gazdaságilag jól működő jogállamot építeni. 
 A mostani, párhuzamosan zajló válságok (klíma-, energetikai-, megélhetési-, inflációs-, ...) Magyarországon tapasztalható intenzitása pont azt mutatja meg, hogy az elmúlt 12 év dilettáns kormányzása miatt milyen sok reform maradt el, milyen értelmetlenül folytak el ezermilliárdok a közpénzből, és mennyire nem voltunk képesek felkészülni az előttünk álló kihívásokra. Ennek fényében én úgy tekintem az EU-s támogatások utáni sóvárgásodat, mintha mihamarabb fájdalomcsillapítót akarnál adni egy vakbélgyulladásos betegnek, ahelyett, hogy bevinnéd a legközelebbi kórházba, ahol elvégezhetnék rajta az életmentő műtétet.
5000 2022. 08. 21. 15:33
Előzmény: #1202895  kovko
#1202896
Én egy cikket tettem be, ennyi.
Az érdekes viszont, hogy Te a szerző személyén keresztül próbálod meg hitelteleníteni a cikket és nem az ott leírtak alapján.
Egyébként az általad leírtakkal sem értek egyet. 
kovko
kovko 2022. 08. 21. 14:37
Előzmény: #1202884  5000
#1202895
dr. Sándor Zsuzsa egy tanácsvezető bíró volt, akit a Fidesz-kormány kényszernyugdíjazott 2012-ben. Már arra a szintre is lement szakmailag a kardoskodás közben, hogy jogtechnikai terveket szőtt arra, hogyan semmisíthető meg (sima, feles többséggel) az alaptörvény. Miután egyharmad se lett meg a vágyott sima többségből sem, nem áll le a politikával. Nagyon sajnálom (őt is, magamat is), hogy az ellenzéki propaganda addig relativizálta a hazaárulást, hogy már egyenesen a megegyezést gáncsoló szándékkal politizálhatnak itt egyesek. Ez a nő nem politikus, remélem ezért csak egyszerűen nem fogja fel mit is csinál és nem is érti mekkora kockázatot vállal magára egy érdekért, aminek semmi köze a szabadsághoz. A megegyezéssel lehívhatóvá váló EU pénzek fundásan változtatják a magyar gazdaság kilátásait és ez a változás még egyelőre nincs beárazva a BÉT-en, ezért én is gyakran felhozom itt a témát. (Pomperj úgy látom szereti összemosni olyan fundás változásokkal, amiket nap nap után árazott a tőzsde.) Viszont ez a megegyezés, amire várunk ez vitán felül politikai és nem jogi téma. Ez a nyugdíjas asszony nem politikus. Ha icipicit és értene a politikához és úgy kezdene hozzá a véleményalkotáshoz, hogy először végiggondolja az elérhető eredményeket, akkor belátná (az egyharmadnak is sovány) többivel együtt, hogy ha most az EU sikerrel megbillentené a magyar politikai erőteret gazdasági (alul)finanszírozás eszközével és sikerülne teljesen elgáncsolni a megegyezést (nem fog) az egy olyan oroszbarát egypártrendszerhez vezet Magyarországon, ami sokkal rosszabb lesz mindenkinek a jelenlegi Orbán-kormánynál. A bíróknak is. De azért most biztos nagynak érzi magát attól, ha visszahallja valakitől, hogy a nyugdíjas néni jól megmondta. Amikor azt remélitek, hogy majd egy ilyen 3-5%-os DK labdába rúghat, sőt meghatározó lehet egy kétharmados többségű ügydöntő kormány mellett csak mert a gazdaság alulfinanszírozott …. az bárgyú. Egy olyan puccs, ami pár hónappal a választások után a rendkívüli veszélyhelyzet adta mozgástérben a kétharmados többség ellenére ekkora politikai váltást elkerülhetetlenné tesz az már önmagában sokkal mélyebb gödör, mint amibe Orbán egyáltalán vezethet. Ha tényleg mindent ellopnának, még akkor is. Olyan embert én még nem láttam egyébként, aki magával vitte volna a sírba a tulajdonát. Ha most nem is leszek itt népszerű vele megjegyzem, hogy még a Karmelita is nekünk marad itt végül. Nem tudom mikor lesz nektek jobb, ha mindig a csodakormányra vártok, de két dolog biztos: 1, Attól, hogy utáljuk egymást nem lesz jobb. 2, Könnyebb lesz tovább fizetni Zsuzsa néni nyugdíját (ami nem kevés amúgy) lehívható EU források adta kilátásokkal működő nemzetgazdaságban. Szóval szerintem drukkoljunk, hogy minél előbb legyen megegyezés és emelkedjen az OTP árfolyama is a hírre.
kacsahus
kacsahus 2022. 08. 21. 13:58
Előzmény: #1202893  Törölt felhasználó
#1202894
Márciushoz képest 25%-ot veszített értékéből a valutánk, ha a gyengülés mellé beszámítom az inflációt (amit a ksh bevall). Mégis milyen ereje lenne így a buy&holdnak? Egy bikapiac esetén totál igaz amit mondasz, de ez most nem az. Szvsz.
Törölt felhasználó 2022. 08. 21. 12:45
Előzmény: #1202892  Fuleee_Bear
#1202893
Hmm, alábecsülöd a a buy and hold erejét. Vagy mert még sosem próbáltad, vagy mert azt sem tudod mi az. Én Buffett stratégiájában hiszek, hogy folyamatosan vásárolni kell és tartani. 9k-ért az OTP nagyon olcsó és hosszútávra biztosan jó befektetés. Hogy mikor lesz 20k vagy 40k azt majd az idő megmutatja. Hosszútávon a legjobb befektetés mindig is a részvény volt és ez az OTP-re is igaz. Gondolom a lenti fundamentumokra sem te, sem pedig pomperj nem fogja shortolni a papírt, cinizmus ide, cinizmus oda. Havi rendszerességgel venni, majd 10-15 év múlva adni.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2022. 08. 21. 10:07
Előzmény: #1202890  pomperj
#1202892
Full félreértettél mert félreérthető voltam. A bejegyzésem cinizmus volt. Valami emoji segített volna. Abszolút egyetértek. Nem most van itt az idő a beülős befektetésnek.  Valahol itt a pf blogokban szó volt az időbüntetésről.
Törölt felhasználó 2022. 08. 21. 09:44
Előzmény: #1202890  pomperj
#1202891
De nem lesz minden egyes evben ennyi az inflacio, az minden evben "0-ról" indul
pomperj
pomperj 2022. 08. 21. 09:41
Előzmény: #1202889  Fuleee_Bear
#1202890
Nem tudok egyeterteni ebben.
A turelem most nem segit.  AZert nem,  mert a HUF igen  gyorsan elinflalodik.
Az lehet, hogy majd 4-8 ev mulva ujra latunk 20k arfolyamot. 
De aki megvette az OTP-t 2021ben 18-20k savban, es majd 2027ben ujra lesz 20k, 
az szembe nezhet azzal, hogy akkor mar 40k kellene ahhoz, hogy ugyanolyan vasarloereje legyen 
egy db reszvenynek, mint a vetelkor volt.
.
Tudjuk, hogy a hivatalos inflacio  13.5% Tudjuk, hogy HUF egy ev alatt -17% ertekvesztest csinalt,
345--->405. Ha az OTP recovery 4 evig tart, akkor ilyen inflacio-nal  a mai 20kFt--> 40kFt vasarloero.
.
Igazad van, a turelem segit. HA nincs inflacio. De most van.
.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2022. 08. 21. 08:57
Előzmény: #1202880  pomperj
#1202889
Sanyibá nem lódított. Lesz az OTP még 20k. Ugyanakkor azt nem mondta, hogy mikor. Sőt hangsúlyozta a türelmet mint fontos erélyt.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2022. 08. 21. 08:56
Előzmény: #1202880  pomperj
#1202888
Sanyibá nem lódított. Lesz az OTP még 20k. Ugyanakkor azt nem mondta, hogy mikor. Sőt hangsúlyozta a türelmet mint fontos erélyt.
kacsahus
kacsahus 2022. 08. 20. 21:36
Előzmény: #1202880  pomperj
#1202887
Ezt csak megerősíteni tudom, amit az OTP rallyzott most, maximum a hosszú lecsorgás korrekciója. Kb itt dobtam el több hónappal ezelőtt, nem is tudja a szintet tisztességgel áttörni. Bár a rendes okát nem látom ennek a rallynak, de az tuti, hogy most jön a fekete leves. A technikai képek nem reménytelenek, nem is jók, de messze vannak attól, hogy bizalomra adjanak okot azok miatt, amiket leírtál.
5000 2022. 08. 20. 19:56
Előzmény: #1202885  Researcher
#1202886
Igazad van, az m1, az origo vagy a megyei hírlapok mennyivel jobbak.
Researcher
Researcher 2022. 08. 20. 16:33
Előzmény: #1202884  5000
#1202885
HVG -t , Hír24 -et alapból nem olvasok! Gusztustalankodnak állandóan! Fújjjjjjj:((((((
dniel
dniel 2022. 08. 20. 16:25
Előzmény: #1202882  Nemecsek
#1202883
nekem semmilyen vágyam nincs teljesen mindegy merre megy nekem
Nemecsek 2022. 08. 20. 14:33
Előzmény: #1202876  dniel
#1202882
Be állította egy kisebb vételt 8240- re a jövő hétre ha megveszi belépek a card elemző egyházba . Én is lefelé várom de közel sem ennyire, szerintem ha nem lesz egyezségi szándék, akkor megy le ennyire . Nem gondolom hogy ez az alja ,lesz ez még hatossal kezdődő is, de azt most még nem látom mikor . Kíváncsi vagyok, mert egyébként jók a számaid ,de valami olyasmit látok mintha valamilyen vágyat tennél ebbe bele. 😃 Közel sem érezd ezt kritikának, nem ezen a területen dolgozom.
zsuzsa37 2022. 08. 20. 14:15
Előzmény: #1202880  pomperj
#1202881

Köszönöm,hogy ilyen részletesen levezetted-megfogalmaztad.
 ++

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek