Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 20. 09:01
Előzmény: #1579  Törölt felhasználó
#1580
na , ma elszáll ???
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:10
Előzmény: #1578  Törölt felhasználó
#1579
há meggondolom ,

egy év tán beleférhet ...

kajálni meg ráérek utána is :-)

köszi , Steve
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:01
Előzmény: #1577  Törölt felhasználó
#1578
ha nem kenyérre kell a píz és tudsz várni szvsz megéri venni a papírból, de ne ez az egy legyen a portfoliód! Én éven belül névértékre várom...
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 14:51
Előzmény: #1576  krebo
#1577
Heyya , Krebo !

én tök tudatlan vagyok , mi a fene az az Exbus ???

valami régi autobusz ?
krebo 2007. 03. 19. 14:50
Előzmény: #1575  Törölt felhasználó
#1576
Konzum Vs. Exbus a legmenőbb papírok ma!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 14:40
Előzmény: #1574  Törölt felhasználó
#1575
Heyya , Steve !

Há ezen vívodok itten én is !!!

Mos vegyek ,

oszt kössem itten le a pízem egy évig ????

Vagy várjak ????

A jóég tud itten okos lenni ...
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 13:53
Előzmény: #1573  Törölt felhasználó
#1574
Nem a papírral van itt a gond hanem a marketingje nem jó ... igaz nincs is :-(
Ha megnézed a névértéket (400 Ft) az egy részvényre jutó vagyont (min. 600 Ft) és még ráadásul a cég nyereséges is, könnyen rá lehet jönni, hogy baromira alulértékelt papírról van szó. De ha egyszer belendül a drága, szvsz névértékig meg sem fog állni... csak kérdés mikor!?Egy hét múlva, vagy egy év múlva???
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 13:23
Előzmény: #1572  Törölt felhasználó
#1573
fúúúú , vazze, látom ,komoly forgalma van
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 12:09
Előzmény: #1571  Törölt felhasználó
#1572
na , apukám ,ez a papír se egy nagy sztár ...
Törölt felhasználó 2007. 03. 16. 15:26
Előzmény: #1570  akpo
#1571
Az Árkád komplexumra gondolsz?Óriási.Szerintem nem tesz túl jót a jobb helyen lévő Konzumnak,gondolom ezért akarnak inkább irodakiadás felé tendálni.
akpo 2007. 03. 15. 23:41
Előzmény: #1569  Törölt felhasználó
#1570
Egy jo minosegu boltot Pecsen is inkabb a Plazaba visznek, ha jol emlekszem eleg igenyesen van az is felepitve es parkolni is konnyebb.
A hangsuly itt a berleti dijon van, ha az emelheto es van ra kereslet, mi a gond?
Törölt felhasználó 2007. 03. 15. 22:11
Előzmény: #1568  akpo
#1569
Majd elit üzletek lesznek ha nem vásárolnak az emberek bóvlit,legalábbis lesz pénzük és igényük hogy ne a legvacakabb legolcsóbb kinai árút vegyék.
Egyébként mindegy mert ameddig fizetik a bérleti díjat addig a mi szempontunkból mindegy ki a bérlő..
Majd készítek néhány képet az épületről.
akpo 2007. 03. 15. 17:49
Előzmény: #1565  Törölt felhasználó
#1568
Totoro, lehet, hogy a kinai berli, de fizet erte rendesen, mert viszik tole az arut, mint a cukrot. A magyarnak az kell.
Ma mar minden varosban van egy aruhaz, amit zommel kinaiak berelnek.
Krumenaker 2007. 03. 15. 16:19
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1567
Én nem várok csodát, csak azt, hogy a névértékének a 2-3-szorosán fog forogni majd, ahogy egy szerényen nyereséges, ingatlanvagyonnal is rendelkező tőzsdei cég esetében normális :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 15. 15:51
Előzmény: #1565  Törölt felhasználó
#1566
egy nagy szar ami 0,5-n forog a könyv szerinti erteknek...igy mar jo? :) amugy nem kell venni ha nem teccik :) vagy segits felujitani az aruhazat hogy minel hamarabb szep legyen...a tüzepekröl ne feledkezz meg...
Törölt felhasználó 2007. 03. 15. 15:48
#1565
Nincs vele nekem semmi gondom.Csak éppen a Konzum storyt nem veszem észre. Ha az ingatlan értéke eddig nem árazódott be akkor ezután mitől árazódna? Mert most ez a divat? Ettől azért egy picit több kellene.
Krumenaker 2007. 03. 15. 15:32
Előzmény: #1563  Törölt felhasználó
#1564
Totoro, kegyetlen vagy...

Álmaimban egy csodaszép neogótikus (ez volt a jellemző építészeti stílus az 1970-es években) palotát láttam, amit carrarai márványból emeltek, nem porlad, és ezért nem szorul felújításra sem.

A bérlőket úgy képzeltem, hogy csak és kizárólag nemes, finom portékákkal kereskednek, semmiféle tömegigényt nem szolgálnak ki, mert az alantas, pórias.

Most összeromboltál bennem mindent...
Törölt felhasználó 2007. 03. 15. 15:16
#1563
Én is Baranyai vagyok. A konzum épülete nagy szocreál tömb. Alul szupermarket, kajálda, a felső két emelet pedig Kínaí bóvliáruda. Hát ha ettől várjátok a csodát akkor várhatjátok. Az épületet folyamatosan újítgatják mert düledezik, gondolom az sem a bérlők pénzéből megy.
Sipiii 2007. 03. 15. 13:55
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1562
Pécsi vagyok, a Konzumban minden szép és jó! SOK A VEVŐ nap mint nap... :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 15. 09:41
Előzmény: #1560  Krumenaker
#1561
Nagyon kiraly. Mar 5 eve nem lattam a Konzum epuletet. 2002 elott meg vasaroltam is parszor a foldszinti szupermarketben.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek