Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buythedip 2026. 06. 05. 15:12
#14080
Steico lehet hogy egy 30-40% ralira készül.
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 05. 14:56
Előzmény: #14078  buythedip
#14079
Én megvárom a nagy békekötést, lesz még benne kraft remélem 
buythedip 2026. 06. 05. 14:52
Előzmény: #14076  GrizzlyG
#14078
16 körül eladtam, miután megjárta a 9-et.
matatakakiba 2026. 06. 05. 14:19
Előzmény: #14060  todi
#14077
Teljesen egyetertek a batyaddal. Ami a mercit illeti lassan az is kinai auto lesz, amilyen utemben no a sanghai fejlesztokozpont. Meg annak is van nem elhanyagolhato eselye, hogy 5ev mulva changwagen (esetleg kampfwagen) lesz a vw neve. en arra szamitok meg osszel elkezdodik a nemetorszagi gyarak leepitese.
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 05. 14:10
#14076
Raiffeisen küzd az 50 euróval. Tartja még valaki? :) 
5000 2026. 06. 05. 13:14
Előzmény: #14074  todi
#14075
Lehet nyugdíja se lesz, ha nem lesz működő gazdaság.
todi 2026. 06. 05. 13:06
Előzmény: #14073  5000
#14074
Magyar nyugdîjas.
5000 2026. 06. 05. 13:02
Előzmény: #14071  todi
#14073
Persze, ha a tesód kínai, akkor lesz munkája😊
5000 2026. 06. 05. 13:01
Előzmény: #14071  todi
#14072
Pl. a tesódnak.
Mindenből kínait veszünk, jól oda is vágunk a gazdaságunknak.
Szektorokat írtunk ki.
Régen a ruha ipart, most az autót, de lehetne folytatni a sort a napelemekkel és még sok mindennel.
todi 2026. 06. 05. 12:57
Előzmény: #14070  5000
#14071
Kinek?
5000 2026. 06. 05. 12:56
Előzmény: #14060  todi
#14070
Ja, csak majd ha átgyűrűzik más szektorokba is, hogy kínai kell, akkor lehet nem lesz munkája.
todi 2026. 06. 05. 12:49
Előzmény: #14068  fpeter1982
#14069
Nagyon-nagyon áttételes a hatás és bedönti a gazdaságot (stagfláció). Ráadásul a nincs olaj az akkor is nincs olaj marad.
fpeter1982 2026. 06. 05. 12:41
Előzmény: #14066  todi
#14068
Nő a kamat, csökken a vállalati aktivitás, csökkennek a bérek (vásárlóerőben), kevesebb költekezés, kevesebb nyersanyag, üzemanyag (olaj) kell, kisebb olaj kereslet, csökkenő ár?
todi 2026. 06. 05. 12:38
Előzmény: #14064  simonzoli13
#14067
Lehet. A VW-re emlékszem valahol 120€ körül számoltam rá 86€-t.
todi 2026. 06. 05. 12:35
Előzmény: #14063  todi
#14066
Azt mondjuk az egyszerű eszemmel nem látom, hogy a kamatemeléstől miért lenne olcsóbb az olaj úgy, hogy kínálati infláció van és nem keresleti?
bandimester69 2026. 06. 05. 12:33
#14065
Azért azt nézem, hogy a Rheinmetalt a 1190-1200 szint megfogta, illetve az SAP is erős visszapattanásban van(bár ami után a cégemnél voltam egy MI oktatáson,nem hiszek a szoftvercégekben annyira).Ti hogy látjátok?
simonzoli13 2026. 06. 05. 12:31
Előzmény: #14060  todi
#14064
Te már kb. két éve írtad, ha jól emlékszem, hogy 30 euró körül van reálisan a Mercedes ára! Bocsi, de persze nem biztos.
todi 2026. 06. 05. 12:30
Előzmény: #14062  todi
#14063
Gazdaság döglődik de a piac EKB kamatemelést áraz.
Aztán csak okosan…..
todi 2026. 06. 05. 12:27
#14062
Eurózóna: A bruttó hazai termék (GDP) 0,3%-kal nőtt az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest. A várakozások 0,8%-os növekedést mutattak. Harmadik becslés.
Rövid hírekEurózóna: A bruttó hazai termék (GDP) 0,2%-kal csökkent az első negyedévben az előző negyedévhez képest. A várakozások 0,1%-os növekedést mutattak. Harmadik becslés.
todi 2026. 06. 05. 12:26
#14061
Az Ifo Intézet felmérése szerint a német vállalatok 54,4%-a használ mesterséges intelligencián alapuló szoftvereket (szemben az egy évvel ezelőtti alig 41%-kal); ez az arány a nagyvállalatoknál 67,2%, a középvállalatoknál valamivel több mint 47%, a kisvállalatoknál pedig 51,2%. A mesterséges intelligencia különösen elterjedt az iparban (58,7%), és gyakran használják az adminisztrációban, az adatelemzésben, a programozásban, a levelezésben és az információkeresésben.

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek