Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pogacsa 2026. 06. 12. 11:22
Előzmény: #14979  pogacsa
#14980
Ettől függetlenül az orosz Z-bloggerek panaszkodnak, hogy a lerombolt hidaknál feltorlódó teherautóikra is lecsapnak az ukránok. Azt is pedzegetik, hogy szeptemberben teljes mozgósítást fognak elrendelni Oroszországban. 
Közben kiadták a figyelmeztetést Ukrajnában, mivel nagy az esélye annak, hogy 24 órán belül újabb orosz rakétacsapás lesz. 
pogacsa 2026. 06. 12. 11:10
Előzmény: #14974  pogacsa
#14979
Sajnos az a kép nagy valószínűséggel AI generált.
pogacsa 2026. 06. 12. 10:07
Előzmény: #14977  pogacsa
#14978
Az ukránok is elég régóta használnak sörétes puskákat fpv drónok ellen, csak nyilván nem egy töltényeseket. XD
pogacsa 2026. 06. 12. 10:04
#14977

Az orosz hadiipar friss remekműve, az új Kalasnyikov: https://cdn.bsky.app/img/feed_fullsize/plain/did:plc:3w75iygkvtcrqvu4x4ux2hzv/bafkreie44jgvjsn6ykn5beyls5wdwughgiovt7e4aefocw33pknryzen7e
Egylövetű sörétes drónok ellen. Igazi orosz rulett, vagy eltalálod elsőre a feléd robogó drónt, vagy nem. 
pogacsa 2026. 06. 12. 09:58
#14976
A tatárföldi Nyizsnyekamszk melletti olajfinomítóra is potyogtak a drónok az éjszaka. 
pogacsa 2026. 06. 12. 09:07
#14975
-1 Tor.
pogacsa 2026. 06. 12. 09:06
#14974
Az ukránok lebombáztak egy szintetikus gumit és üzemanyag-adalékokat gyártó üzemet a szamarai régióbeli Togliattiban. 
A megszállt Armianszknál a helyzet egy lebombázott hídnak köszönhetően: https://cdn.bsky.app/img/feed_fullsize/plain/did:plc:vdkutau3xlw4p5jgj7cihr3i/bafkreie2ngczlrhsbswtqltgtz23tu7bngvgfyhdvduiupodi3ioxjfoay
pogacsa 2026. 06. 12. 00:14
#14973
A megszállt Szimferopolban dróncsapás érte a helyi hőerőművet. A városban áramkimaradások vannak. Egyre több betelepített orosz próbálja elhagyni Krímet.
Shortelek 2026. 06. 11. 15:07
Előzmény: #14968  pogacsa
#14972
Putylernek még nem elég a rengeteg halott, anyagi kár, nem értem ezt a muszka népet, tűrnek egy ilyen szar terrorista bűnözőnek.
pogacsa 2026. 06. 11. 14:49
#14971
Oroszország "napján" elmarad a szokásos vörös téri dzsembori, se koncert, se putrinovicsi beszéd nem lesz.
pogacsa 2026. 06. 11. 11:47
#14970
Tűz van a novoszibirszki Ekran gyár területén.  Ez az egyetlen olyan üzem Oroszországban, ahol éjjellátó eszközöket gyártanak.
pogacsa 2026. 06. 11. 11:36
#14969
A megszállt Armianszknál és az onnan nem messze levő Stavky falunál található hidat is lebombázták az ukránok.
pogacsa 2026. 06. 11. 11:28
#14968
Alig van olyan frontszakasz, ahol az oroszok képesek bármilyen előrehaladást elérni, azt is őrült veszteségek árán. Az ukránok technológiai fölénye már ellensúlyozza az emberhátrányt.
pogacsa 2026. 06. 11. 11:18
#14967
Közben Moszkva körül csak május 20-a óta újabb 7 Pantsir állást létesítettek. A 2. vh idején a németeknek is nagyon bejött, hogy a légvédelmet Berlin körülre csoportosították. XD
pogacsa 2026. 06. 11. 11:15
Előzmény: #14965  Shortelek
#14966
A távolabb eső olajfinomítókat azért általában 2-3 hónap alatt meg tudják javítani feszített tempóban. Ugye a drónok hasznos terhe a távolsággal egyre csökken, az üzemanyagé meg nő. Ráadásul az orosz légvédelemtől függően sok esetben kerülnek is, plusz nyilván egy részüket le is lövik, nem csak a csalidrónokat.
Shortelek 2026. 06. 11. 09:30
Előzmény: #14964  pogacsa
#14965
Van még nekik a francba, hogy nem fogy el.
pogacsa 2026. 06. 11. 08:27
#14964
Éjszaka az Afipsky-i olajfinomítót érte dróncsapás.
the_outsider 2026. 06. 11. 00:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#14963

Én meg úgy vettem észre, hogy Oroszország a terrorista állam, és a fő terrorista ott a vezér. Ennyi halottat és élethosszig tartó nyomorékká válást jó ideje egy másik ember sem okozott a Földön mint ő. Ráadásul most évtizedekre/évszázadokra(?) további gyűlöletet keltett a cáratyuska, mert a feszültség fokozása, főleg egy háború kirobbantása, az nem feszültségenyhítő, és nem feszültségfeloldó, hanem feszültségnövelő tett.     
Nyilván előbb-utóbb be fognak lépni az EU-ba, ami valószínűleg akkor is megtörtént volna, ha nem tör ki putyin háborúja, csak máskor és más körülmények között történt volna. Egyébként még az is putyinnak "köszönhető", hogy Ukrajna mondhatni "veszélyesen fel lesz fegyverezve és kiképződve".
FeherTibi 2026. 06. 10. 22:24
Törölt hozzászólás
#14962
FeherTibi 2026. 06. 10. 22:23
Törölt hozzászólás
#14961

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek