"Az ír hatóságok intézkedéseket terveznek az ukrán menekültek bevándorlásának csökkentése érdekében, beleértve különösen az ingyenes szállásuk eltörlését. "
"A holland vállalatok az ukrajnai háború miatt Oroszország ellen bevezetett európai szankciókat úgy próbálják megkerülni, hogy Törökországon keresztül exportálnak termékeket az országba - jelentette a holland statisztikai hivatal hétfőn (CBS)." Hahahaha... A szankciók 😆😆😆
Mit szólsz Fico-hoz? Megismétlődik az olasz eset. Győz a nagy oroszpárti reménység és minden megy a maga utján tovább. Trump-ról azt irják, hogy ő azonnal felhagyna Ukrajna támogatásával. Nos ebből annyi igaz, hogy az őt feltétlenül követő szenátorok képviselők akadályozzák a támogatási összegek megszavazását. maga Trump soha sem mondta, hogy ő ezt akarja. Ő a szokásos nagypofájú stilusában azt mondta, hogy ha megválasztják azonnal béke lenne Ukrajnában. Ő tenne róla hogy 24 órán belül mindenki kussolna. De arra már senki sem emlékszik, hogy ezt megelőzően azt is mondta, hogy egy béketervet dolgozna ki, amire elvárná az ukránok, de az oroszok rábólintását is! Az ukránoknak megsúgná, hogy vagy papiroznak vagy nincs több fegyver és pénz. Az oroszoknak meg zárt ajtók mögött elmondaná, hogy ha nem fogadják el, akkor a rákövetkező pár hónapban az ukránok kapnak annyi haditechnikát amennyit eddig összesen nem kaptak és felborul a jelenlegi egyensúly a fronton. Nem állok neki találgatni, hogy ez a béketerv hogy nézne ki. Már csak azért sem, mert ezt még Trump sem tudja.
Black Sea Fleet (BSF) - Sevastopol innen már elmenekültek 😄👍
Törölt felhasználó2023. 11. 06. 15:04
#51188
Már az orosz bloggerek is elismerik, az ukrán alakulatok megvetették a lábaikat Krinkijben (átkeltek a Dnyeperen)! . "November 2-án az ukrán különleges alakulatok partra szálltak a Dnyeper
bal partján, a herszoni régió területén. Romanov orosz milblogger
szerint hétfőre az egész település az ukrán fegyveres erők kezére
került. " - portfolio . Krinkij újra szabad! Stirlitz tudja mi következik! 😄👍
Northern Fleet (NF) - Severomorsk Pacific Fleet (PF) - Fokino, Primorsky Krai Black Sea Fleet (BSF) - Sevastopol Baltic Fleet (BF) - Kaliningrad Caspian Flotilla (CF) - Astrakhan ________________ Igazad van abban, hogy ebből csak a fekete-tengeri flottát tudják az ukránok a megsemmisíteni a háború eszkalációja nélkül és az sem megy máról holnapra.
Törölt felhasználó2023. 11. 06. 15:00
#51186
"Szlovákia új miniszterelnöke, Robert Fico kijelentette, hogy nem fogja
megakadályozni, hogy a védelmi magánvállalatok Ukrajnába exportáljanak,
annak ellenére, hogy többször is megígérte, hogy leállítja a katonai
támogatást a megtámadott országnak." . ENNYI volt, vihar a biliben!
Az orosz haditengerészet egyik új hajóját sikerült megsemmisítenie Ukrajnának rakétatámadással az orosz megszállás alatt álló Krím félszigeten - közölte vasárnap a Telegramon Mikola Olescsuk, az ukrán légierő parancsnoka. https://www.portfolio.hu/global/20231106/ujabb-hadihajot-vesztettek-az-oroszok-zaporizzsjat-tamadja-moszkva-ukrajnai-haborus-hireink-hetfon-649703 ______________kövezik az utat a béketárgyalásokhoz_________________ Bár már lejárt a szerződés, mely szerint a fekete-tengeri orosz flotta Szevasztopolban maradhasson, az oroszoknak ez még mindig fontos. Ha már nem lesz flottájuk, akkor könnyebb lesz tárgyalni velük erről is.
Ember! Ezt Győri Szabó Róbert és Romsics Ignác akadémikusok írják! Ha az akadémikus történészek által leírt tények szerinted "ostoba bigottságok", akkor kénytelen vagyok azt gondolni, hogy ferdítenéd a történelmet. Inkább arra válaszolj, amit már többször kérdeztem, hogy a topicod szerint Orbán bukása 2023-ban lesz, melyik konkrét időpontra készüljek, mert nem szeretném, ha váratlanul érne! :-D . Ez úgy jön ide, hogy reagáltam egy hozzászólásra, aminek - többek között - ez volt egy egyik része.
Ember! Hogy jön ez ide?! A Horthy rendszerben ragadt defektes egódat nem itt kellene ápolgatnod! Tökéletes meghatározás rád az "ostoba bigottság". (tanrek)
OROSZ-UKRÁN háború