Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
janosvitez 2023. 04. 14. 08:27
Előzmény: #32359  duraczell
#32360
Ha engednek a néhány tízezer magyarnak,akkor az oroszok keleten teljes autonómiát követelnének... Ezért nem tesznek(tudnak)kivételt tenni.
duraczell 2023. 04. 14. 08:07
Előzmény: #32356  janosvitez
#32359
Tudod jópár évig az ukránok voltak tul arrogánsak, illetve most is ismerik (akárcsak az elmúlt években) mi a feltétele a pl NATO tagságuk támogatásának Mo részéről. Én nem nagyon látom, hogy szándékukban állna békülni, inkább hisztiznek meg ugráltatnak. Így viszont én érzem inkorrektnek, hogy a támogatásomat várják akkor amikor saját arroganciájuk okozta hibában vergődnek.
vigkrisz 2023. 04. 14. 07:46
#32358
"Nekünk az amerikaiakkal jó viszonyunk van. Az Egyesült Államok a barátunk, szövetségesünk. Közös katonai védelmi szövetség tagjai vagyunk. Van filozófiai hasonlóság is velük, az alapvető hitek egyeznek. Az amerikai cégek jelentős mértékben hozzájárulnak a magyar kivitelhez is - mondta Orbán Viktor.
Mi a ruszkikat hazaküldtük 1989-ben, személyesen is emlékszem rá. Oroszországgal szemben is figyelnünk kell a biztonságunkra."
Shortelek 2023. 04. 14. 07:23
Előzmény: #32329  WLM
#32357
Nem jöttél rá sotime, szépen lenyomtad az orbáni, ruszki propagandát, szerintem az a náci aki Ukrajnát galád módon megtámadta, országukat pusztítja, az a baj, hogy ebben is orbán egyedűl maradt a jobb országok ellenében, lehet gondolkodni mi helyes, azzal ártasz Mo. ha a náci ruszkik mellé állsz, mert őket már nemzetközileg is terrorista országnak könyveltek el, itéltek el a jobb országok. Egyébként meg hiába próbálkozol a pusztaputyin klón verzióval, mert nem fognak kitiltani, ha itt lenne biztos lehetsz benne, hogy rendesen helyre rakna benneteket, sajnos a felesleges moderációnak esett áldozatul, ezt is orbánodnak köszönhetjük mint minden rosszat ebben az országban, viszont téged már egyszer véglegesen kitiltottak, fura, hogy még mindig itt vagy, vajon miért?
janosvitez 2023. 04. 14. 05:55
Előzmény: #32353  duraczell
#32356
Azért ez inkorrekt hozzá  állás...
Az agresszort el kell intélni a másik, szenvedő felet pedig segíteni a "kávé iszogatás "helyett... 
Törölt felhasználó 2023. 04. 14. 05:42
#32355
Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök ismét védelmébe vette a dollárral szembeni alternatív elszámolási valuta létrehozását – áll az elnök honlapján megjelent közleményében.“Miért ne lehetne egy olyan banknak, mint a BRICS, olyan valutája, amellyel finanszírozni lehetne a Brazília és Kína, Brazília és más BRICS-országok közötti kereskedelmi kapcsolatokat? Ez nem könnyű, mert vannak emberek, akiknek rossz szokásuk, mert az egész világ egy valutától függ” – mondta a BRICS Fejlesztési Bank új vezetőjének, Dilma Rousseffnek a beiktatási ünnepségén Sanghajban.
Törölt felhasználó 2023. 04. 14. 05:11
Előzmény: #32322  WLM
#32354
Ez csak részben igaz, mert igaz, hogy van itt pár darab véresszájúbb háború párti propagandista, de ő a legszorgalmasabb. Valszeg fontos a karakterek száma...
Elindult már a gigantikus ukronáci támadás? 🥱🥱🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺
duraczell 2023. 04. 14. 00:00
Előzmény: #32351  Istvan78
#32353
Ezt Te és Zselé mondja. Márpedig ha engem vki igy akar választásra kényszeríteni, akkor biztos h nem fogok mellé állni.
Én azt mondom háborúzzanak, vagy tárgyaljanak engem már nem érdekel. Majd ha jól összeverték egymást es elfáradtak akkor előbb utóbb majd leülnek. Addig meg foglalkozom a magam dolgával én is és iszom a kv-t.
duraczell 2023. 04. 13. 23:55
Előzmény: #32350  Istvan78
#32352
Idezni csak pontosan, ne legyél olcsó és béna propagandista.
"Érdekes lenne érveléstechnikailag 2 élő és értelmes embert, nevükkel végighallgatni mindkét oldalról. Vajon milyen panelek és propaganda szövegek taknyolnának nagyobbat"
Az egészet egyben próbáld meg elolvasni és talan leesik, hogy pont a vitán és ervelesen, ill. a 2 oldal szembeállítasán lenne a lényeg. Mondják el, érveljenek, beszéljenek.Akár kampányvitánál, vagy tárgyalóasztalnál, de eredményt max együtt hirdethetnek, vagy ha egyik meggyőzi a másikat. Egyéb szubjektiv vélemények összesítésének én nem látom értelmét, mert nem választás és nincs értelme/következménye.
Istvan78 2023. 04. 13. 23:48
Előzmény: #32349  duraczell
#32351
A háborúval kapcsolatban itt két pólus van, mégha az oroszbarátok békepártiaknak is hazudják magukat, valójában mindig az oroszok pártját fogják.
Istvan78 2023. 04. 13. 23:46
Előzmény: #32348  duraczell
#32350
Nehéz eset vagy. 
"Vajon milyen panelek és propaganda szövegek taknyolnának nagyobbat. "
Ez azt jelenti, hogy valaki eldöntené, mely oldal szövegei panelesebbek és propagadább ízűek, tartalmúak. Ez egy verseny és lenne eredményhirdetés. Ennyi.
duraczell 2023. 04. 13. 23:42
Előzmény: #32346  Istvan78
#32349
Jah és gratulálok a kétpólusú felosztáshoz. A ti és a mi. Orbán meg Zelenszky is ugyanígy csinálja. Tőlem sorold magad mindkettővel egy kosárba 🤣
duraczell 2023. 04. 13. 23:36
Előzmény: #32346  Istvan78
#32348
Inkább Te ne személyeskedj, ha már a szövegértelmezés nem megy.. Olvasd el ujra amit irtam. Pl eredményhirdetésre csakis te utalsz. 
Ez is olyan hohol vitakultúra lehet 😂
duraczell 2023. 04. 13. 23:34
Előzmény: #32345  duraczell
#32347
Helyreigazítás, a Lakmuszos válaszod végülis elfogadható. 
Istvan78 2023. 04. 13. 23:34
Előzmény: #32345  duraczell
#32346
Na ne hazudj már ekkorát!
duraczell 2023. 04. 13. 23:33
Előzmény: #32344  Istvan78
#32345
Hibás kérdésértelmezés, vagy csak simán terelsz. Fuss neki újra.
Istvan78 2023. 04. 13. 23:01
Előzmény: #32343  duraczell
#32344
- Miből gondolod, hogy nem neked tetsző v elfogadható véleményem lenne utána?
Nem ebszéltem olyesmiről, hogy neked milyen véleményed lenne.
- Miből gondolod, hogy szerintem mindenki másra érvényes, hogy más mondja meg nekik mit gondoljon?Lehet csak neked szólt?!
Eddig úgy láttam, általában azt gondoljátok odaát, hogy mások által szánkba adott propagandát nyomunk, vagyis mindenkire érvényesnek véltem.
- Miből gondolod, hogy az eredményhirdetésnek kellene tekinteni szubjektív véleményeket? Miből gondolod, hogy ezeket lehetne összesíteni? 
Erről már beszéltem, aki tud magyarul, az úgy gondolja, hogy itt valaki eldönti, melyik oldal embere taknyol többet egyenként és összesítve.
- Miből gondolod, hogy lehetne objektív eredményt hirdetni?
Nem én gondoltam ezt, hanem te feltételezted... lásd fentebb.
-Kit javasolnál helyettem "döntőbírónak"? Egyáltalán szükség van rá?
A Lakmusz például lehetne döntőbíró, de mégegyszer: nem én akartam összemérni a két fél taknyolásait , amihez döntőbíró kell.
- Kit javasolnál a 2 értelmes vitapartnernek?
Ha a fórumon belülrőél beszélsz, a ti oldalatokon elég szűkös a választék:), a mi oldalunkról nem akarnék én dönteni.
duraczell 2023. 04. 13. 22:37
Előzmény: #32341  Istvan78
#32343
Ha képes vagy önálló gondolatokra akkor tudod ezt is értelmezni:
"Érdekes lenne érveléstechnikailag 2 élő és értelmes embert, nevükkel végighallgatni mindkét oldalról. Vajon milyen panelek és propaganda szövegek taknyolnának nagyobbat."
- Miből gondolod, hogy nem neked tetsző v elfogadható véleményem lenne utána?
- Miből gondolod, hogy szerintem mindenki másra érvényes, hogy más mondja meg nekik mit gondoljon?Lehet csak neked szólt?!
- Miből gondolod, hogy az eredményhirdetésnek kellene tekinteni szubjektív véleményeket? Miből gondolod, hogy ezeket lehetne összesíteni? 
- Miből gondolod, hogy lehetne objektív eredményt hirdetni?
-Kit javasolnál helyettem "döntőbírónak"? Egyáltalán szükség van rá?
- Kit javasolnál a 2 értelmes vitapartnernek?
Várom a válaszaid, ha már ilyen ügyesen megragadtad mondandóm lényegét.
Válaszaid fényében fenntartom a jogot további kérdésekre :P
RangerHU 2023. 04. 13. 22:31
Előzmény: #32339  szieszta
#32342
“Ez úgy volt, hogy az oroszok elaludtak. El voltak foglalva a saját gondjaikkal,..”
———
Az oroszok nem elaludtak, hanem ez a rendszer/rezsim berendezkedés ott ennyire volt képes. Pedig igen jó adottságú ország.
Talán jobban jártak volna, ha továbbra is azokra a “gondokra” fókuszáltak volna, amelyeket valójában továbbra se oldottak meg.
Talán vonzóbb jövőképet tudtak volna felmutatni a pozitív eredményekkel mint hogy orosz származású elnököket próbálnak meg hatalomban tartani a szomszédban, ráadásul tettek ezt a legszebb orosz/szovjet birodalmi hagyományok mentén, ami olaj volt csak az ukrán nacionalizmus lángjára.
 
Istvan78 2023. 04. 13. 22:24
Előzmény: #32340  duraczell
#32341
Ez nem eredményhirdetés szerinted?
"Vajon milyen panelek és propaganda szövegek taknyolnának nagyobbat. "
Értem, szerinted, aki mást gondol, mint te, annak megmondják, hogy mit gondoljon, csak te vagy az a nagy önálló gondolkodó, akire nem hat senki, egyedül feltalálja a spanyol viaszt? Valahogy így gondolod?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek