Topiknyitó: CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 09:24

Büntetőszavazás '22  

A Fideszre szavazok büntető jelleggel. Change my mind.
2022 és 2026 között nevesebb események, amelyeknek a Fidesz ágyazott meg:
- 2024 második félévben nagy tételben lejáró MÁP+ állomány
- 2024 második felétől Babaváró számonkérések
- 2024-től elkezdődnek a megelőlegezett gyerekvállalásra lejárni CSOK-határidők
- a kamatemelési ciklus 2022-ben folytatódik, továbbgyűrűzve a lakossági hitelpiacra
- infla beismerten magasabb lesz még '22-ben is
- ... és még elég hosszan sorolhatnánk, makro-jelleggel is a nagyobb ívű változtatásokat.
Nem lenne pedagógiailag is jobb, ha mindezt az takarítaná el, aki megágyazott neki?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2021. 11. 22. 10:56
#120
Végigolvastam a tegnapi termést, nem különösebben sikerült a change my mind kitétel, ellenben többen világosan bemutattátok, hogy mi fog történni a szétaprózódó ellenzékkel. 370 felett EURHUF sem mondatja veletek, hogy ideje lenne a szemétdombra küldeni a Fideszt, úgy, hogy soha senkinek eszébe se legyen visszahozni őket?
signal2
signal2 2021. 11. 22. 08:34
Előzmény: #116  1378
#119
Ha érdekel a nem politikai értékelése az MNYP-nek, akkor ezt ajánlom:
http://real.mtak.hu/83396/1/01_Laszlo_CsabaA_u.pdf
A nyugdíjrendszer aktuális problémáiról pedig egy aktuális interjú:
https://forbes.hu/penz/nyugdij-katasztrofa-interju/
signal2
signal2 2021. 11. 22. 06:53
Előzmény: #116  1378
#118
Akkor te az AXÁ--val rosszul kárták, a többség még 2011-ben is reálhozammal száll ki. Aki pedig máig bent maradt, az brutálisan jól járt.
A rendszer alapvetően fair volt, mert amennyivel kevesebb járulákot fizettél az államnak, annyival kevesebb nyugdíjra számíthattál. Az elmúlt 8 év történelmi lehetőség  lett volna megfinanszírozni az átállást az alacsony hozamkörnyezet miatt. Ma pedig már nagy számban mennének nyugdíjba mnyp tagok, tehermentesítve az állami rendszert. Így viszomt már látszik az állami rendszer omladozása: idén 400, jövőre 700 milliárdos lyuk tátong a nyugdíjkasszán. Ez már nagyobb, kint annó az mnyp miatti kiesés. Lehet tapsikolni...
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 22. 06:37
Előzmény: #116  1378
#117
Ha már megjegyezted, sajnos egyetértek a #78-as okos és kegyetlen hozzászólással.
Hihetetlennek hangzik, hogy a hozamod volt 0 és nem a reálhozamod.
Tény, hogy a pénztártagok kétharmada kapott reálhozamot.
"A tény azonban tény marad, hogy az akkor nyugdíjba ment, hogy járt."
Ez erősen fiktív példának tűnik. A (képzeletbeli?) hölgyednek az ő korában már nem volt érdemes belépnie a pénztárba, mert egyszerűen nem volt elegendő ideje a felhalmozásra.
A pénztár költségeit az állam szabályozhatja, de kétségtelen, hogy a vagyon ellopása nagyságrendekkel vonzóbb.
Az egyik parancsolat a tízből éppen az, hogy ne lopj.
A fidesz a 2010-es választási kampányban azt ígérte, hogy megvédi a nyugdíjpénztárakat.
Ehelyett jól kifosztotta őket. Ekkor ábrándultam ki a fidészből.
Visszakanyarodva a topic címéhez. Ezóta büntetem a fideszt azzal, hogy más pártra szavazok.
1378 2021. 11. 21. 22:07
Előzmény: #76  Dehogynincs
#116

Kedves Dehogynincs!
Nincs ellentmondás az általam és általad írtak között.
1. Matolcsy. Hát az ő fizetésével biztos jól járt volna vele. Amint írtam a jó keresetűek jól jártak volna. Az egyszerű munkás ember akiből viszont sokkal több van, rosszul járt volna.
2. Egyetértek azzal, hogy az állami rendszer sem jó, de erről azért nem írtam, mert egy több oldalas elemzés lehetne róla.
3. Volt utánad egy okos hozzászóló aki azt írta az egész amit írtam egy elfogult baromság. A tény azonban tény marad, hogy az akkor nyugdíjba ment, hogy járt.
Hozzátennék még valamit a leírtakhoz és a hozamhoz. Nekem ugyanis az AXA-nál csak a befizetett összegem volt meg, egy kanyi növekmény nem volt, magyarán nulla hozam volt semmilyen reálérték megtartás nem volt! A könyvelőm összeadta az általam befizetett összegeket, megnéztük az elszámolt költségeket, majd megnéztük a végén mi lett az eredmény. Erről ugye egy elszámolást is küldtek. 100 forint befizetésem 100 forint lett. Ezt én nem nevezném reálérték megtartásnak 10-en valahány év után.
Igaz csak az AXA-ról tudok személyes érintettség révén így nyilatkozni, de ugye én a credit nél kezdtem, azt megvette a winterthur azt meg az AXA.
Volt káosz rendesen.
Leírom neked, nagyon leegyszerűsítve, hogy miért volt óriási buli ez a magánnyugdíj az akkori gazdasági elit tagjainak.
A magánnyugdíjpénztárakhoz befolyó pénzeket értelemszerűen befektették részvénytől kezdve mindenbe. Akkoriban a befektetésekkel foglakozó alapok tizedszázaléknyi jutalékért vállalták a befektetések kezelését. Ha a magánnyugdíjpénztár megbízott volna egy a piacon működő alapkezelőt akkor szép hozamokat lehetett volna elérni az alacsony költség miatt. Ekkor jött a nagy ötlet. Az AXA pl. alakított egy saját befektetési alapot. Az AXA magánnyugdíjpénztár a pénztárba befolyó pénzek kezelését az AXA által létrehozott befektetési alapra bízta ami csak ezzel foglakozott!  No ez a saját befektetési alap mindenféle plusz költséget felszámolt illetve 4-5% jutalékot számolt fel saját magának. Ezt a ravasz csavart ugye nem kötötték az ember orrára. Magyarán a te pénzed után neked járó hasznot a saját befektetési alapjuk pofátlanul eltette. Ne haragudj, de én akkor ezt lopásnak tartottam. Amikor reklamáltam az AXA-nál  (magánnyugdíjpénztár) egyszerűen elhajtottak, azt mondták, hogy ők semmit nem tudnak az alapkezelő által felszámolt díjak ellen tenni, azokhoz nekik semmi közük!!  Így verte át az AXA a saját ügyfeleit. Erről már csak akkor szereztem tudomást amikor elkezdtem utánajárni, hogy miért nincs egy forint növekmény a pénzemen. Mondjuk ha előbb tudom meg akkor sem tudtam volna tenni ellene semmit.
Ekkor döntöttem úgy, hogy az államtól járó nyugdíj melletti nyugdíj kiegészítésről majd gondoskodom én magam.
mrider 2021. 11. 21. 21:12
Előzmény: #107  sanka
#115
Így igaz.
mrider 2021. 11. 21. 21:12
Előzmény: #106  signal2
#114
Ezért kellenének a régi szabályok és győzzön a jobb.
kukker 2021. 11. 21. 20:59
Előzmény: #112  Dehogynincs
#113

Isten tudja...
:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 21. 20:50
Előzmény: #111  kukker
#112
Föl tetszik kenve lenni valamire?
kukker 2021. 11. 21. 20:47
#111

Everybody fogulva van.
Na!
Szétcsapok köztetek most már!
:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 21. 20:45
Előzmény: #108  sanka
#110
Te is el vagy fogulva. Az sem meglepő.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 21. 20:44
Előzmény: #105  mrider
#109
#103
Érthető, hogy MZP saját frakcióért küzd.
A gondolatmenetedből teljesen kimaradtak a választók. Abban a pillanatban, amikor a pártok kicsalták a választókból a mandátumokat, semmi szükség nincs rájuk négy évig. Tisztára mint a fidesz.
sanka 2021. 11. 21. 20:42
Előzmény: #103  Dehogynincs
#108
Elfogult vagy,  nem meglepö.
sanka 2021. 11. 21. 20:40
Előzmény: #105  mrider
#107
Akkor a kdnp- nek sem lenne ott helye.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 20:38
Előzmény: #105  mrider
#106
Részemrőlehet! Ugyanakkor pont a fidesz akarta úgy, hogy egy listán legyen, és ne külön-külön induljanak. Tette ezt a listállításhoz szükséges jelölti minimum létszám kétszeri felemelésével.
mrider 2021. 11. 21. 20:01
Előzmény: #104  Dehogynincs
#105
Jelen esetben, ahol 6 párt áll be mögé, nem sok esélye lenne kivédeni egy puccsot.
Az kijelenthető, hogy a PM, az MSZP,  az LMP és szerintem már a Momentum is a túlélésért küzd. Nekik az a lényeg, hogy a DK-Jobbik és Márki hátán bekerüljenek és dőljön 4 évig a lóvé az adófizetők pénzéből.
Én visszállítanám a régi választási szabályokat + önállóan kellene indulni. 
Aki nem ugorja meg az 5%-ot, nincs valós társadalmi támogatottsága, annak semmi keresnivalója a Parlamentben.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 21. 19:26
Előzmény: #102  mrider
#104

Nem az állambiztonsági múltja, hanem kudarcba fulladt gazdaságpolitikája és a szabad demokratákkal való konfrontációja, Csillag István leváltása és a párt korrupciós ügyeinek felemlegetése lett a veszte. Éppen tíz éve, 2004. augusztus 25-én mondott le, megelőzve, hogy az MSZP zavarja el. Az utolsó napokra már Kuncze Gábor és az SZDSZ, valamint a teljes MSZP-vezérkar, sőt még korábbi tanácsadója, Gyurcsány Ferenc is ellene fordult.
https://index.hu/belfold/2014/08/25/eppen_tiz_eve_bukott_meg_medgyessy_peter/
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 21. 19:13
Előzmény: #99  mrider
#103
Én is kötve hiszem, hogy az összefogás  Orbánt akarja megbuktatni. Sokkal inkább pozíciókra vadásznak. Időnként annyira kilóg a lóláb, hogy még én is észreveszem.
mrider 2021. 11. 21. 19:12
Előzmény: #100  Dehogynincs
#102
Ő mondott le, mielőtt benyújtották volna ellene a bizalmatlansági indítványt.
Puccs volt.
mrider 2021. 11. 21. 19:11
#101
Egy ponton még bele tudna kötni a moslékkoalíció levesébe a Fidesz.
Most 3 vagy több párthoz elég a 15% listán. Ha pártonként 5% lenne a szabály, az érdekes helyzetet teremthetne. Egyébként nem lenne ördögtől való ötlet, így kihullanának a valós társadalmi támogatás nélküli megélhetési pártok.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek