Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 12. 05. 18:38
Előzmény: #6058  Sehmet
#6060
Gyurcsanyrol csak te beszelsz de teneked mindenrol o jut eszedbe. En neheze beszelhettem Gyurcsany valsagkezeleserol mert az nem volt.
R00 2022. 12. 05. 18:26
Előzmény: #6058  Sehmet
#6059

Bizony, bizony!
A folytatása pedig az volt, hogy ebből a pénzből vette meg a fidess kurmány a orosz MOL részvényeit - amit azután lazán az alapítványoknak adott ingyen.(közpénzt)
Mi magyar emberek, pedig szépen visszafizettük az IMFnek a pénz.
Ez nemdebár kettős  közpénz herdálás, amolyan bassza meg fidesz orbán módra.
Itt a vége fuss el véle. A karmelita kolostorba a felhízlalt törpéhez.
DDDD
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 17:50
Előzmény: #6056  Peterbond
#6058
De ugye Gyurcsány válságkezeléséről beszéltünk. Bajnai azt csinálta, amit az IMF előírt, ugyanis a 20 milliárdos készenléti, nemzetközi hitelkeret nem volt elég arra, hogy a magyar gazdaság strukturális hibáinak következményeit, ami miatt az IMF-hez kellett fordulni, kijavítsa.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 17:48
Előzmény: #6054  signal2
#6057
Nekem külön véleményem van a helyreigazítási perekről, mivel az egy-két év után történő, helyreigazításra kötelező ítélet újra napirendre veszi azt az ügyet, ami miatt a helyreigazítás iránti sajtóper megindult, és bármilyen "nem trükkös" a helyreigazítás, szerintem több kárt okoz annak, aki megnyeri a pert, mint annak, aki okot szolgáltatott a helyreigazításra. Ha pedig nem az ítéletnek megfelelő a helyreigazítás, lehet végrehajtást kérni az ítélet szerinti helyreigazításra, és a helyreigazítást közlő médiumot, annak vezetőjét lehet bírságolni is. De ez nem változtat az első részben írt véleményemen.
Peterbond 2022. 12. 05. 17:43
Előzmény: #6052  Sehmet
#6056
Megint csak kiforgatod a szavaimat es irsz olyasmikrol amit nem irtam. Kb arrol l8nkelgettel szoveget hogy azt mondtak ide nem gyiruzik be a valsag en meg a valsag utani kezelesrol beszeltem. Szerintem se volt jo a gazdasagpolitika elotte es felkeszuletlenek voltunk. De a valsagot magat a Bajnai kormany jol kezelte. Ezt meg Orban iselismerte.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 17:43
Előzmény: #6049  euler
#6055
A "helyreigazítás" politikai, de mindegy. Tudom, hogy ez a Fórum nem arról szól, amit én néha más véleményként leírok, de esetleg hátha valakiben felébred az a vágy, hogy utánanézzen mindkét fél állításának. Az ügyeletes zsenink mindenhonnan kitiltatna, ami simán benne van a pakliban, mert elég sok, politikailag motivált Fórumban nem szeretik a más véleményt, ugyanakkor amiket itt egyesek leírnak, az a saját csapat számára valóban "ütős" hozzászólás lehet, ugyanakkor ez a kommunikáció már az elmúlt két választáskor sem jött be - csak ennyit erről.
signal2
signal2 2022. 12. 05. 17:41
#6054
Fidesz hazugsággyár. Kb minden megszólaláskor így hazudnak. Gátlástalanul, folyékonyan, aljas szándékból.
https://media1.hu/2022/12/04/hat-ev-utan-is-csak-trukkosen-kozolte-a-tv2-a-helyreigazitasokat-juhasz-peterrol/
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 17:36
Előzmény: #6050  Peterbond
#6052
Azért irigylem azt a magabiztosságot, amivel megalapozatlan, tényekkel ellentétes álláspontot adsz elő.
"Bajnai Gordon az október 2-i kormányszóvivői tájékoztatón azt mondta, hogy a nemzetközi pénzügyi válság hatása Magyarországot elsődlegesen nem érinti, majd ezt lényegében megismételte az október 6-i parlamenti ülésnapon. Napirend előtti felszólalásában úgy fogalmazott: "Magyarországnak nem a válság elsődleges hatásaitól kell tartani, azzal viszont jó, ha számolunk, hogy ez a válság az egész világban és megkerülhetetlenül Magyarországon is a következő hónapokban, de az is lehet, hogy években jóval nehezebb gazdasági környezetet teremt majd számunkra." (Idézet a parlamenti jegyzőkönyvből.)
Gyurcsány például ezen az ülésnapon azt mondta, "Magyarországot... direkt hatások lényegében a mai tudásunk szerint nem fogják érinteni", míg a fideszes politikusokról azt, hogy "minden mástól függetlenül válsághangulatot gerjesszenek az országban".
A veszélyforrásokat lehetett látni, és azt is nehezen lehetett hinni, hogy a válság elkerüli Magyarországot, de tény, hogy az elmúlt bő egy hónapban nagyot fordult a világ, sok mindent át kellett értékelni, mondja Barcza György."
A külső eladósodottságot tekintve az első tíz ország közé tartozunk, ezt akár a wikipedián is elolvashatja bárki."
https://index.hu/gazdasag/magyar/amcso081110/
badsector1
badsector1 2022. 12. 05. 17:11
Előzmény: #6020  Sehmet
#6051
Ha összefüggéseiben nézem orbán és kuszaszem forintgyengítő kontár gazdaságpolitikáját, abból kijön az a 40 százalékos élelmiszerinfláció és a 700 forintos benzinár, mikor a 70- 80 dolláros olajár nem mondható magasnak.
Peterbond 2022. 12. 05. 17:07
Előzmény: #6035  Sehmet
#6050
"Pontosan ismerem a Lehman Brothers’, és a fertőzött papírjaiból létrehozott alapok bedőlésének a történetét. A gazdasági válság valóban nem volt elkerülhető, azonban a hazai válságkezelés, különösen egy stabil, jól működő gazdasággal eredményesebb lehetett volna, "
.
Ez a jelenlegire PONTOSAN ugyanígy igaz. Csak akkor leglább a jó irányba indult a válságkezelés. Most meg az árstoppok és egyéb ötletelgetések, orosz segnyalás közepette még mélyebbet érünk el.
.
Állítólag a szankciók miatt fél éve Nyugatnál nem lesz benzin. A komány hónapok óta mondja hogy nem az lesz a kérdés mennyiért lesz hanem hogy lesz-e nyugaton majd ez vagy az.
.
Aztán a valóság az hoy itthon van ez mindennel ( benzin, cukor, tej, tojás ) miközben kint köszönik szépen nincsenek tankolási gondok és a polcokon kapni cukrot tejet tojást. Miközben nálunk van kivétel minden olaj szankció alól mégis itt nincs benzin és fel kell majd mondani a benzin árstoppot. ( pedig mi elvileg az 20-30 dollárral olcsóbb orosz olajat kaphatjuk )
.
Bár nem mi vagyunk állítólag  legszarabb helyzetben az infla itt a legmagsabb az árstoppok ellenére is. Az államadósság kamatai messze a legmagasabbak a régióban is. Persze van hitel nekünk. 10-13%-ra. Teljesen fenntartható hosszútávon igaz?
euler 2022. 12. 05. 17:03
Előzmény: #6046  Csakegyolvaso
#6049
Ezt méltányolom. :)
Egyébként azért nem tiltom ki (egyelőre), mert mindig akad néhány értelmes fórumozó aki frappánsan helyreigazítja a fals- és félinformációit. Az, hogy ezekre már nem tud válaszolni az elég beszédes, de ha neki ez így jó, hát égjen csak.
Peterbond 2022. 12. 05. 17:02
Előzmény: #6036  Sehmet
#6048
Sikeresen átléptél minden érvelést. belinkeltél egy 2021-es cikket amikor a mostani helyzetről beszéltem illetve azokat a nevezzük "túlzásokat" cáfoltam amiket beírtál.
.
A megalapozatlan kijelentéseket felsorolnád kérlek. eddig te állítottad hogy 50% devizaadósság volt Gyurcsányék alatt ( miközben az 2011-ben Orbán alatt volt a nagy Kósa riogatás idején amikor Görög csődöztünk meg újra IMF védőhálót kellett kérni ). Vagy áljak én is neki olyan blődségeket írni hogy a GDP 80%-át az export adja hogy megalapozott kijelentéseknek tekintsd?
.
Mellesleg azért nem kicsit elmond a magyar helyzetről mindent hogy a legtöbb érved az hogy a 27 tagországú EU-ban nem mi vagyunk egyes mutatókban a legrosszabbak. Hát éppenséggel 2008-ban se mi voltunk a legrosszabbak a PIGS szarabbul állt. Akkor megint ugyanott vagyunk hogy a szar Fidesz kormányzást már mással se tudod mentegetni csak hogy Annyira nem volt szar mint a Gyurcsány időszaké de még ebbe is bele bele törik a bicskád.
ngergo1985 2022. 12. 05. 16:51
Előzmény: #6035  Sehmet
#6047
"A gazdasági válság valóban nem volt elkerülhető, azonban a hazai válságkezelés, különösen egy stabil, jól működő gazdasággal eredményesebb lehetett volna, [...], annyira beteg volt a magyar gazdaság,[...]"
Nem ismerős a helyzet? A mostani inflációs helyzet is elkerülhető lett volna, legalábbis nem lennénk a TOP3-ban, ha különösen egy stabil, jól működő gazdasággal rendelkeznénk most is!  De nem rendelkezünk! Sőt! Olyan faszán nem rendelkezünk stabil, jól működő gazdasággal, hogy nézd meg a Forintot, mennyivel gyengült, mekkora az élelmiszerár emelkedés, kvázi alig van itthon benzin, az oktatás és az EÜ sokkal szarabb helyzetben van,mint 15 éve volt, és a sort napestig lehetne folytatni. Orbánnak lett volna 12 éve  rendbe tenni mindezeket egy valag EU-s pénzzel!!! MIért nem tette??? Akkor ő mivel kormányoz jobban mint Gyurcsány-Bajnai? Megsúgom: semmivel sem! Kitömött egy réteget itthon, oda jutottunk 32 évvel a rendszerváltás után, hogy a felső 1,2 millió ember rendelkezik az itthoni javak 49%-ával! Ez igen, a társadalom nagy részét perifériára, vegetációba löktük. Bravó, nagy teljesítmény kb 10000 MRD ft ingyen pénzből!
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 05. 16:43
#6046
De euler topikjat ne mszemetelem ossze ugyhoghy itt tobbet nem kerdezem meg de a tobbiben igen.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 05. 16:42
Előzmény: #6044  Sehmet
#6045
dehogynem addig fogom amig ne mvalaszolsz.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 16:41
Előzmény: #6043  Csakegyolvaso
#6044
Nem kérdeznéd meg még többször is? :)
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 05. 16:40
Előzmény: #6040  Sehmet
#6043
Meseld mar el nekem miert olyan nehez arra valaszolnod hogy melyik hozzaszolasomat jelentetetd amiert 20 napra tiltottak ki?
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 05. 16:40
Előzmény: #6040  Sehmet
#6042
csak a trollok nem tudnak egyszeru kerdesekre valaszolni akik hazugsagra epitik fel a sajat sztorijukat.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 16:36
#6041
„Megerősített információink szerint a múlt csütörtöki tagállami nagyköveti ülésen mintegy tucatnyi ország, köztük Németország, Franciaország és Olaszország azt szorgalmazta, hogy az Európai Bizottság készítsen újabb értékelést a friss magyar fejlemények tükrében, amelyek egy november 22-én elfogadott salátatörvény, illetve a december 6-án kétharmaddal megszülető magyar törvény alapján állnak elő (lásd alább). „
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20221205/nagy-nap-lesz-kedden-a-magyar-eu-penzek-ugyeben-ime-a-lehetseges-forgatokonyvek-583364?utm_source=portfolio&utm_medium=push-notification&utm_campaign=push

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek