Topiknyitó: Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 17:09

Tesla részvény  

Aki teheti vegyen Tesla részvényt most nagyon jutányos áron lehet venni szvsz
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tipci007
tipci007 2019. 07. 30. 17:15
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#160
Ma visszavettem a TSLA pakkomat, és megfejeltem egy kis FIZZ-zel és KHC-val. 
Mindenkinek jó nyaralást :-) 
Törölt felhasználó 2019. 07. 29. 23:25
#159
234 felett lesz holnap is akkor ez már nem fog esni egy darabig megint mert az esést a short záró kollégák veszik meg 
Törölt felhasználó 2019. 07. 29. 20:52
#158
A tesla úgy látom nem sokat esett 😂menetel tovább 
Törölt felhasználó 2019. 07. 29. 15:12
#157
WDC most jelent egyébként.....    egy jó jelentéssel a napin aranykereszt lesz
Törölt felhasználó 2019. 07. 29. 13:55
#156
ú,régi érdekességek amire már érdemes figyelni szerintem COG(egyelőre esik még) ….DBX,EA,NVIDIA továbbra is... amit még nagyon figyelek most mint új beszálló KHC és PSTG
Törölt felhasználó 2019. 07. 29. 13:45
Előzmény: #139  tipci007
#155
NIO ultra kockázatos szerintem is , hiszen saját gyára sincsen így profitot nem fog termelni.. arra számítok hogy az állam bácsin el fog éldegélni, valószínűleg egyre több autót tud majd eladni ez mindenképp pozitív egy ilyen cég esetében(az a kérdés mekkora veszteséggel teszi mindezt,mert minél több autót ad el annál nagyobb mínuszt fog termelni egyelőre így)
Törölt felhasználó 2019. 07. 29. 13:40
Előzmény: #141  Sophie11
#154

köszi.... igen Beyond kidobott engem is anno és visszavettem végül 175-ön a jelentést megvárom... max most nem keresek rajta annyit ha rossz lesz a hangulat
Törölt felhasználó 2019. 07. 29. 13:37
#153

Visszatértem :-D
Én erre számítottam a Teslánál,hogy már most lényegében nyereséget várnak és az biza nem lesz meg ebben a negyedévben, de hosszú távon vaskos vétel még mindig …… a korrekciót max 190-200 közöttire várom még,(ez TA alapon nagyon jól mutatna egyébként is :-D) a shortosok szerintem erre a jelentésre inkább zárják a pozikat. a köv két negyedévre szerintem már lehet nulla és plusszos eredményekre számítani
tberki 2019. 07. 26. 20:39
Előzmény: #151  pomperj
#152
Erdekes kulonben, hasonlo a velemenyem, miszerint ez a jelentes nem lett rossz. Operativ profit van. Nekem autoipari szemmel ket dolog nem tetszik:
1. Azt mondjuk hogy az uj fejlesztesekbe megy el a penz, model y, teherauto miegymas. A gond ezzel hogy ha no a modellszam akkor a fejlesztesi koltseg sosem fog csokkenni. A mai autoipar modellciklusa kb 5-7 ev. Modell S, modell X lassan a ciklusa vegen jar. Egyebkent ebben a tesla uttoro: a "hagyomanyos" autogyarak a fejleszteseket csokorban, max evente adjak, a tesla ugy kezeli az autot mintha egy szoftver lenne, es fooyamatosan updatel ezzel talan tovabb tarthatja frissen. Formailag az S rendben van, messze nem faradt meg el. A masik ket modell szvsz baromi ronda de ez izles kerdese nyilvan. 
2. Ha a gyar magasan automatizalt akkor saccperkb tokmindegy hol van, az amortizacioja viszi a koltsegek nagy reszet. En nem latom mitol lenne a sanghaji gyar mukodese 25%kal olcsobb. A munkaero nem olcsobb a kinai nagyvarosokban mint nyugat europaban, sőt. Szoval itt szkeptikus vagyok. 
pomperj
pomperj 2019. 07. 26. 19:52
Előzmény: #150  mytilene73
#151

Elvezettel olvastam.
AMugy pedig egyet ertek: a mostani areses, plane ha meg lejjeb megy, mondjuk 200-140 savba?,
nos, azon az aron oriasi bevasarlasi alkalom lehet.
.
Miert?
1) A Tesla tenyszeruen messze jobb barmelyik e-autonal. Ezt nem kell bizonygatni, van 3 -5 ev elonyuk.
.
2)Nagy erofeszitessel csokkentik a koltsegeket. 
Es ha sikerul 25%al olcsobban gyartani a robotizalt  uj Shanghai gyarban, (250edb auto/ev), akkor lesz autonkent kozel 8-10e USD marzs, es az mar Mrd USD nagysagrend profitot is hozhat. Van/lehet ebbol eleg penzuk gyorsan fejlodni.
De a hagyomanyos autogyartas 5% marginjanal Tesla marzsa sokkal jobb.
.
3)Tesla markanev ebben a mufajban jobb, mint Mercedes kiralye a belsoegesu mufajban.
.
Hasonlat?
A Microsoft csinalta a legjobb szoftvert 1983ban. Aki akkor bele vett, mara mind milliomos.
Tesla kepes ugyanerre e-auto mufajban.  Igaz,  kell hozza 20 evig tartani.
mytilene73
mytilene73 2019. 07. 26. 18:54
#150

Sziasztok! 
Szerintem meg nem szar a jelentés - mondom ezt úgy, hogy milliókkal kevesebbet ér a pakkom, mint előtte. 
Inkább irreálisak voltak az elemzői várakozások, én féltem is ettől, majdnem eladtam zárás előtt 265-ön, lehet el is kellett volna .. :). Építkezik, saját ökoszisztémát teremt ezerrel - egy kis halacska, ami kinézte hogy csak akkor érheti túl a Daimler, BMW, Volkswagen, Ford stb-t, ha egy bálna nagyságára hízik. De ez csak úgy megy, ha nem hagy más utat a fejlődésnek, mint a sajátját. Gondoljatok bele, pár évvel ezelőtt még a hibriden meg az üzemanyagcellán ment a nagy vita, de ezek már vesztesek... Kiépíti a saját fölényesen jobb töltőhálózatát, így a többiek kénytelen-kelletlen kompatibilitásra kényszerültek és ez megint csak a Teslának jó. Kialkudta a kínaiaktól, hogy odamegy és nem ad a hasznából - a reményéért,  hogy elleshetik a trükkjeit, megoldásait. És ez nagyon sok megvett autóba fog a kínaiaknak kerülni.
A Tesla autói legalább önmagukban nem veszteségesek, sőt a gross margin 17, 9% vagy mennyi már nem emlékszem, tegnap böngésztem végig - persze lehet nyavalyogni az elemzőknek, hogy mért nem 23.... de az azért elég sok ám, így is drága. És miért akkora, mire olcsóbbít? Mert nimbuszból megélni nem lehet - a Rolls is ugye valakié:) És a bömös meg a merci se az S-ből, meg a 7-esektől akkora. Lebutítják egy Toyota Corollára, nekem úgy nem fog kelleni, de biztos tízszer annyit adnak el belőle, mint S+X-ből.
Jön a Giga4, muszáj, mert drága idehozni készen és itt a bérek is kisebbek - megint jó. Elon meg bolond - főleg jó, mert a lehetetlen elvárásaival pokoli munkára sarkalja a szerencsétlen mérnökeit.
Szóval ez szerintem egy óriási bolt lesz (nem akkora mint a 4IG, de legalább 3XOTT1 :D), türelem kell hozzá, meg vagy 5-6 év. Én kiböjtölöm, aztán veszek belőle, lecserélem a Mercim. :)
tipci007
tipci007 2019. 07. 26. 17:41
Előzmény: #148  kvaeggaard
#149
Tegnap záró körül kiszálltam, kis bukóban, ma meg az USD egy részét még átraktam HUF-ra...
1-2 hóbapon belül biztosan visszaveszek egy komolyabb pakkot, de nyár végére 200 USD alá várom a papírt. 
Nem lepődnék meg egy 170 körüli (alatti) minimumon. Ez a szar Q2 eredmény most mindent felülír.
Sok hír lesz arról, hogy itt a világ vége, ha ilyen darabszám mellett is csak veszeséggel lehet elektromos autós gyártani, akkor más céggel mi lehet a helyzet...
Fontos lesz a támogató környezet, de ha a kínai gyár beindul akkor el fog szakadni ez a részvény a napi ingadozásoktól és szárnyakat fog kapni.
kvaeggaard
kvaeggaard 2019. 07. 26. 17:26
Előzmény: #146  tipci007
#148
Hát ez tényleg elég gyenge lett. De továbbra is azt gondolom, hogy hosszú távon jó lesz a részvény. Ne felejtsük el, hogy a Tesla új gyárakat épit, villám töltőket telepit, önvezetés szoftvert fejleszt, ami mind óriási költséget emészt fel. A többi autógyár villanyautói úgy veszteségesek, hogy jóformán csak egy szerelő sort kellett átállitani villanyautó összeszerelésre.
A vétellel viszont várnék még egy kicsit, had szórakozzák ki magukat a shortosok. Szvsz 200 dollár alá is mehet heteken belül.
Newbroker09 2019. 07. 25. 08:59
Előzmény: #146  tipci007
#147
Helló
Én tegnap este kiszálltam bukóban a jdlentés után, 2 perc alatt esett 20$-t.
Zárás előtt még eladhattam volna kicsi nyerőben...nem gondoltam,higy ilyen jelentés lesz☹
tipci007
tipci007 2019. 07. 25. 08:27
#146
Hát ez a Q2 elég szar lett. 
Most inkább az a kérdés, egy gyors kiszálló után, pár hét múlva visszavenni a pakkot, vagy full longban gondolkodni, és tartani. 
Sophie11
Sophie11 2019. 07. 22. 20:25
Előzmény: #144  kvaeggaard
#145
Köszi, h szóltál. Más topikot mostanában nem olvasok, nem tudtam.
kvaeggaard
kvaeggaard 2019. 07. 22. 20:05
Előzmény: #141  Sophie11
#144
Szerintem melbam nem fog válaszolni 07.28-ig, mert fel lett függesztve a fórumból. Valószinű az Ott-one forumban lezajlott egyik szóváltás miatt.
kvaeggaard
kvaeggaard 2019. 07. 22. 20:02
Előzmény: #140  tipci007
#143
A fundát nézem meg először, és ha az nem tetszik, akkor már a TA-val se foglalkozok, akár mennyire szép. Sajnos sokba került ezt megtanulnom. :) A Fizz P/E rátája jobb mint a piaci versenytársaké, Coca-cola vagy Pepsi. Volt egy egyszeri tétel, ami megingatta a befektetők bizalmát. Ha a bizalom helyre áll, ott leszek a partvonal mellett. :)
Sophie11
Sophie11 2019. 07. 22. 19:24
Előzmény: #140  tipci007
#142
FIZZ a Randomnál nincs, sajnos... pedig szerintem is jó lehet.
Sophie11
Sophie11 2019. 07. 22. 19:23
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#141
Szia melbam! WDC-hez gratulálok! Ma kidobott a Beyond sajnos, pedig július 29-én jelentenek. Szerintem várható előtte egy felhúzás, de magasabb áron most nem venném vissza. Neked sikerült azóta venned? Én nemrég cuccoltam át az amcsi tőzsdére, figyelem a topikodat. :)

Topik gazda

melbam
melbam
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek